Regal 55R7550UA Televizyonu bu fiyata satanların piyasa koşullarından haberi yok bence.

C Çevrimdışı

Cenk_33

Yeni Üye
5 Eyl 2020
32
51
Forumda okuduğum kadarıyla MB 10 E Anakart sizin övgüyle bahsettiğiniz bir anakart değil mi üstadım? Yanılmıyorsam lütfen düzeltiniz....
Ses sistemi, bulutooht vb özelliklerle kesinlikle ilgilenmiyorum hocam.... Oyundur, PC bağlamadır vb bunlarla da işim olmayacak...
Tek istediğim şey önümüzdeki 3 yıl kadar beni arizasiyla vs ugrastirmasin yeterli....
Zira konut kredisi kullandım ve malumunuz en az 3 yıl maddi anlamda dikkatli hareket etmem gerekiyor ?
TECHWOOD TV yi bu forumda tesadüfen görene kadar açık söylemek gerekirse bu yaşıma kadar adını bile duymamıştım ?
A 101 den hi level marka bir TV ne alabilirim diye çırpınırken birden bu TECHWOOD a rastladım ve 4K UHD HDR olması, 1.899 TL gibi tam da bütçe aralığıma uyması ile anı bir şekilde bu TV de yoğunlaştım...
Tüm bunları düşününce son tahlilde ne dersiniz üstadım?
Alayım mı bu TV yi?
Saygılarımla

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
A Adem Helvacı Merhaba hocam,
Size bir konu hakkında danışmak isterim. Haziran ayında almış olduğum SEG 40SBF500 televizyonum var. TV görüntü geçişlerinde özellikle siyah ekrana geçişte bir önceki görüntünün izi kalıyor. Aydınlık görüntülerde bu görüntü yapışması pek farkedilmiyor ve özellikle az ışıklı ortamlarda daha çok hissediyorum. Bu yaşamış olduğum problem hayalet ekran problemi midir, belirtmiş olduğum panelin kalitesi ile mi alakalıdır. Almış olduğum tv ile ilgili genel bir durum mudur yoksa teknik servis tarafından düzeltilebilecek birşey midir? Servisi telefonla aradım ve bulunduğum yere yakın bir vestel servisine uğradım teknik servisteki arkadaşa da sordum ama maalesef tatmin edici cevap alamadım. O yüzden konunun uzmanı olarak sizden bir fikir almak istedim.
Aslında panel üreticisi kötü değil. CMO paneller ile üretilmiş nice tv ler gördüm sizin bahsettiğiniz sorunların olmadığı.

Rate değeriniz ciddi derecede düşük olsa da yine de bahsettiğiniz soruna haklı bir gerekçe değil.

Ben gayet rahatlıkla bunun bir teknik sorun olduğunu yazabilirim size.

Yine de önyargılı olmamak adına sorunu görebileceğimiz kısa bir videoyu 05550951148 e yollarsanız kontrol ederim seve seve :ok

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Forumda okuduğum kadarıyla MB 10 E Anakart sizin övgüyle bahsettiğiniz bir anakart değil mi üstadım? Yanılmıyorsam lütfen düzeltiniz....
Ses sistemi, bulutooht vb özelliklerle kesinlikle ilgilenmiyorum hocam.... Oyundur, PC bağlamadır vb bunlarla da işim olmayacak...
Tek istediğim şey önümüzdeki 3 yıl kadar beni arizasiyla vs ugrastirmasin yeterli....
Zira konut kredisi kullandım ve malumunuz en az 3 yıl maddi anlamda dikkatli hareket etmem gerekiyor ?
TECHWOOD TV yi bu forumda tesadüfen görene kadar açık söylemek gerekirse bu yaşıma kadar adını bile duymamıştım ?
A 101 den hi level marka bir TV ne alabilirim diye çırpınırken birden bu TECHWOOD a rastladım ve 4K UHD HDR olması, 1.899 TL gibi tam da bütçe aralığıma uyması ile anı bir şekilde bu TV de yoğunlaştım...
Tüm bunları düşününce son tahlilde ne dersiniz üstadım?
Alayım mı bu TV yi?
Saygılarımla
130E konusunda haklısınız, ilk olarak sanırım 2017 de duyurmuştum sanırım bu kartı. Halen de çok nadir denk geliriz.
Ömür konusunda bir Vestel ne ise bu da o olacaktır orası kesin.

Techwood markası ilk olarak 2006-2007 yıllarında BİM mağazaları için 32'' olarak üretilmiş ve 950tl gibi oldukça iddialı bir fiyata satılmıştı. Tabi sanırım o zamanlar para birimi YTL idi :)

Tvision-Nexon,Techwood markalarını sık duymazsınız ancak duyunca da rakamsal açıdan farklarını hissettiriyorlar mutlaka.

Ben, güvenerek alabileceğinizi düşünüyorum :ok

C Çevrimdışı

Cenk_33

Yeni Üye
5 Eyl 2020
32
51
Ohh ne?
Resmen üzerimden büyük bir yük kalkmış oldu sayenizde üstadım ?
Elektronik bir alet almak için verilen çaba ve uğraş insanı hakikaten çok yoran bir süreç...
Benim gibi bu işlere teknik anlamda fersah fersah uzak birisi için daha da yıpratıcı...
Sayın F fikoloji ile birlikte G gelecek74100 e, fikir beyan eden arkadaşlar ve son noktayı koymam da 1 hafta sürmüş olsa da siz şahsınıza A Adem Helvacı yürek dolusu sevgiler saygılar sunuyorum, teşekkür ediyorum ?

A Çevrimdışı

Atesh

Yeni Üye
18 Nis 2020
30
41
LG Panel. 230 Anakart ve diğer özellikleri ile kıyaslayınca onaylamanızda bir sakınca görülmemektedir :ok

MB130S tercih ederdim ama 230 da olur sorun yok.
Teşekkür ederim yanıt için Adem hocam.toshiba yı subwofer,onkyo hoparlör ve MB130s ana kartı için tercih etmiştim ama TV de pixel sorunları vardı. Servis de muadil bu ürünü önerdi. 2020 yılı üretimi ve yeni bir model olduğu söylendi. Kabul edeyim bu teklifi.Teşekkür ederim tekrardan.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Teşekkür ederim yanıt için Adem hocam.toshiba yı subwofer,onkyo hoparlör ve MB130s ana kartı için tercih etmiştim ama TV de pixel sorunları vardı. Servis de muadil bu ürünü önerdi. 2020 yılı üretimi ve yeni bir model olduğu söylendi. Kabul edeyim bu teklifi.Teşekkür ederim tekrardan.
Toshibayı Vestel'e tercih ederim açıkçası :kiskis
Ancak önerilen ürün kötü değil içiniz rahat olsun.

F Çevrimdışı

fallen_

Yeni Üye
9 Eyl 2020
10
44
Adem Abi merhaba,

Belirttiğiniz numaraya video gönderdim.

Yardımlarınızdan dolayı teşekkür ederim.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt