Regal 49R7020u Kullanıcı Deneyimlerim ve Yorumlarım

O Çevrimdışı

Oguzkzldag

Yeni Üye
7 Kas 2018
31
30
image9f1632f34c824f70.jpg
S SudaEriyenAspirin seninki de bu şekilde ikisini mi sadece monte ettiler duvara yoksa 4ünü de taktılar mı
Adem Helvacı Ado Adem Hocam yardımcı olabilir misin, işteyken bile aklım sürekli televizyonda sence regalin kendi aparatı yeterli mi

S Çevrimdışı

SudaEriyenAspirin 

Aktif Üye
22 Haz 2018
284
34
sende beyazlarda durum nedir. bende ekran tamamen beyazken ortada ve kenarlarda gölgelenme var. ama tv seyrederken farkedilmiyor. servis her ne kadarda normal desede bilgisayar bağlayınca bariz belli oluyor.
hocam bende ortada değil de sağda ve solda üstten aşağı doğru çok hafif bir gölgelenme var. normal sahnelerde belli olmuyor. kameranın hızlıca sağdan sola veya soldan sağa hareket ettiği sahnelerde belli oluyor. biraz kötü bir durum ama idare edecez artık. parasına göre çok iyi panel.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Anladım da 4 tane var orada 2sini taktılar, Sabit ayakları kullansam sıkıntı olmazdı da duvara monte kısmı sağlam gelmedi gözüme dediğim gibi sanki 4 yerden monte olması gerekiyormuş gibi şüphe var içimde televizyon yüz üstü düşüp parçalanacak gibi hissediyorum :)
şimdi baktım duvarda benimki de aynı şekilde duruyor. bence güvende.

O Çevrimdışı

Oguzkzldag

Yeni Üye
7 Kas 2018
31
30
hocam bende ortada değil de sağda ve solda üstten aşağı doğru çok hafif bir gölgelenme var. normal sahnelerde belli olmuyor. kameranın hızlıca sağdan sola veya soldan sağa hareket ettiği sahnelerde belli oluyor. biraz kötü bir durum ama idare edecez artık. parasına göre çok iyi panel.

şimdi baktım duvarda benimki de aynı şekilde duruyor. bence güvende.
İçime bir türlü sinmiyor servisi aradım farklı aparatlarının olmadığını söylediler, demir aparat alıp taksam mı diye düşünüyorum

S Çevrimdışı

SudaEriyenAspirin 

Aktif Üye
22 Haz 2018
284
34
mevcut aparat yeterli sağlamlıkta. ama ne dense içinize sinmicek bencede demir alın fiyatı 30 tl civarında.
Hocam diğer konuda tvnin gözünüzü yorduğunu söylemişsiniz. Tvnin arka ışığı çok fazla ve göz yoruyor. Arka ışığı elle kısarak deneyin.

Bir de bu arka ışık konusunda şöyle bir durum var. Benim diğer lg tv de ışık sensörü var. Arka ışığı otomatik yapınca, odanın ışıklarını kapatınca arka ışığı kısıyor, hem göz için hem tasarruf için. Arka ışığı regalde otomatik yapınca ortam ışığına göre azalma veya artma olmuyor. Sanırım ya ışık sensörü yok ya da varsa çalışmıyor veya çok kötü çalışıyor. Tv'de ışık sensörü olup olmadığını anlayamadım. Adem Helvacı Ado Sota teknovest F fikoloji

mehmet toprak Çevrimdışı

mehmet toprak 

Aktif Üye
22 Eki 2018
192
46
Hocam diğer konuda tvnin gözünüzü yorduğunu söylemişsiniz. Tvnin arka ışığı çok fazla ve göz yoruyor. Arka ışığı elle kısarak deneyin.

Bir de bu arka ışık konusunda şöyle bir durum var. Benim diğer lg tv de ışık sensörü var. Arka ışığı otomatik yapınca, odanın ışıklarını kapatınca arka ışığı kısıyor, hem göz için hem tasarruf için. Arka ışığı regalde otomatik yapınca ortam ışığına göre azalma veya artma olmuyor. Sanırım ya ışık sensörü yok ya da varsa çalışmıyor veya çok kötü çalışıyor. Tv'de ışık sensörü olup olmadığını anlayamadım. Adem Helvacı Ado Sota teknovest F fikoloji[/QUOTE
deneyip.sana bilgi vericem.peki pixel durumu nasıl test yaptın mı canlı yada ölü pixell varmı diye.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
tv de 1 tane sıcak pixell var tv seyrederken yakından belli oluyor. bunun bir sayısı varmı.bilen varmı. F fikoloji TEKNOwest teknovest
Kullanım kitapçığın da mevcut. Yanlış hatırlamıyorsam 3 yanyana 1 ayrı olunca kriter harici olduğu için sonuç alabilirsiniz. Ayrıca bölgeler var misal veriyorum televizyonun tam ortasında A dediğimiz bölgede 2 tane olursa kriter harici sayılıyor. Sağda solda olunca B bölgesi oluyor 5 tanesi kriter dahili oluyor.

Bunların dışındakiler kriter dahili sayılır ve arıza sayılmaz

Bir de bu arka ışık konusunda şöyle bir durum var. Benim diğer lg tv de ışık sensörü var. Arka ışığı otomatik yapınca, odanın ışıklarını kapatınca arka ışığı kısıyor, hem göz için hem tasarruf için. Arka ışığı regalde otomatik yapınca ortam ışığına göre azalma veya artma olmuyor. Sanırım ya ışık sensörü yok ya da varsa çalışmıyor veya çok kötü çalışıyor. Tv'de ışık sensörü olup olmadığını anlayamadım. Adem Helvacı Ado Sota teknovest F fikoloji
Vestel ürünlerinde şu ana kadar ışık sensörü ne yazıkki görmedim. Enerji tasarrufu var bu da kanal geçişlerinde, sinyal gelmediğinde yayın olmadığında panel ışıklarını kısıyor.
Ayrıca şöyle birşey var cihaz ips ve hdr bir cihaz hem ışığı kısılsın hem güzel görüntü versin hem yanlardan da güzel görüntü versin demek zor. Bu nedenle ışık konusunda birşey demek zor. Anca Manuel ayarlanabilir :sirit:ok:ok

Son düzenleme:
S Çevrimdışı

SudaEriyenAspirin 

Aktif Üye
22 Haz 2018
284
34
Kullanım kitapçığın da mevcut. Yanlış hatırlamıyorsam 3 yanyana 1 ayrı olunca kriter harici olduğu için sonuç alabilirsiniz. Ayrıca bölgeler var misal veriyorum televizyonun tam ortasında A dediğimiz bölgede 2 tane olursa kriter harici sayılıyor. Sağda solda olunca B bölgesi oluyor 5 tanesi kriter dahili oluyor.

Vestel ürünlerinde şu ana kadar ışık sensörü ne yazıkki görmedim. Enerji tasarrufu var bu da kanal geçişlerinde, sinyal gelmediğinde yayın olmadığında panel ışıklarını kısıyor.
Ayrıca şöyle birşey var cihaz ips ve hdr bir cihaz hem ışığı kısılsın hem güzel görüntü versin hem yanlardan da güzel görüntü versin demek zor. Bu nedenle ışık konusunda birşey demek zor. Anca Manuel ayarlanabilir :sirit:ok:ok
Hocam 7-8 yıllık lgde oluyorsa vestelde de gayet olur bence. Tek gerekli olan bir ışık sensörü. Bunun donanımsal olarak olmaması çok saçma. Üstelik dediğim lg giriş seviyesi 6 serisi.

mehmet toprak Çevrimdışı

mehmet toprak 

Aktif Üye
22 Eki 2018
192
46

1 tane var sol tarafa yakın

20181122_214341.jpg
20181122_214345.jpg
20181122_214346.jpg

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Hocam 7-8 yıllık lgde oluyorsa vestelde de gayet olur bence. Tek gerekli olan bir ışık sensörü. Bunun donanımsal olarak olmaması çok saçma. Üstelik dediğim lg giriş seviyesi 6 serisi.
Ne yazık ki yok, LG de de olduğunu sizden öğrenmiş oldum. Ya bana denk gelmedi yada sizdeki ara üretim yada yaygınlaşmadı

1 tane var sol tarafa yakın

20181122_214341.jpg
20181122_214345.jpg
20181122_214346.jpg
Ne yazık ki resimlerinden pek anlamadın test paten yapıp resim eklemisiniz

Geri
Üst Alt