Philips Tv 2020 & 2021

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,224
bir kişi almış iade etmiş! gerekçesi nedir henüz öğrenemedim!
bir başka kişi almış,ama alan adam TV nin sadece ıvır-zıvır özelliklerine bakmış;beş para etmez demiş!
bir başka kişi aldım ama pişmanım çok para verdim demiş!

gibi şeyleri bir şekilde bazı kişilerden muhabbet babında duydum,bunlar da birilerinin demesiyle olduğu
için ne kadar sağlıklı bilgiler bilemiyorum açıkçası??

ben çok uzun zamandır özellikle TF ye hiç takılmıyorum,kimler neleri yazmış diye!
DH ye ise sanırm en son 3 sene önce bir ara bakmıştım!

FTurk veya Shift delete v.s hepsi hikaye yerler,incelemeleri zaten "marketing" türü...

Benim Vatanda bir tane TPV Promotörü tanıdığım eleman vardır,ancak kendisini epeyi zamandır göremiyorum
sanırım vardiyasına denk gelemiyorum ne zaman soram gelmedi diyorlar!
Bu çocuk harbi birisi,yani seri iyiyse iyi diyor kötüyse de kötü diyor yani malımı satayım çakallığı yapmıyor!
hatta ben ona kullandığım Grundig den aldırmıştım geçen sene,muadili Philips de vardı(IPS li)Sony(IPS li)
vardı ama o Grundig almıştı ve hala kullanıyor,bir çok arkadaşa geçmişte bazı özel güzel Philips ler aldırmıştım
genel de FALD/VA serileridir bunlar,ama şimdiler de artık bunlar yok,ben ona asıl 8505 leri soracağım
manzara tam nedir v.s diye,mağazada iki tane açmışlar(65/58) aman aman açmadı beni bunlar bir de 50lik
görmek isterim açıkçası

mightythor Çevrimdışı

mightythor 

Aktif Üye
6 Tem 2018
499
49
bir kişi almış iade etmiş! gerekçesi nedir henüz öğrenemedim!
bir başka kişi almış,ama alan adam TV nin sadece ıvır-zıvır özelliklerine bakmış;beş para etmez demiş!
bir başka kişi aldım ama pişmanım çok para verdim demiş!

gibi şeyleri bir şekilde bazı kişilerden muhabbet babında duydum,bunlar da birilerinin demesiyle olduğu
için ne kadar sağlıklı bilgiler bilemiyorum açıkçası??

ben çok uzun zamandır özellikle TF ye hiç takılmıyorum,kimler neleri yazmış diye!
DH ye ise sanırm en son 3 sene önce bir ara bakmıştım!

FTurk veya Shift delete v.s hepsi hikaye yerler,incelemeleri zaten "marketing" türü...

Benim Vatanda bir tane TPV Promotörü tanıdığım eleman vardır,ancak kendisini epeyi zamandır göremiyorum
sanırım vardiyasına denk gelemiyorum ne zaman soram gelmedi diyorlar!
Bu çocuk harbi birisi,yani seri iyiyse iyi diyor kötüyse de kötü diyor yani malımı satayım çakallığı yapmıyor!
hatta ben ona kullandığım Grundig den aldırmıştım geçen sene,muadili Philips de vardı(IPS li)Sony(IPS li)
vardı ama o Grundig almıştı ve hala kullanıyor,bir çok arkadaşa geçmişte bazı özel güzel Philips ler aldırmıştım
genel de FALD/VA serileridir bunlar,ama şimdiler de artık bunlar yok,ben ona asıl 8505 leri soracağım
manzara tam nedir v.s diye,mağazada iki tane açmışlar(65/58) aman aman açmadı beni bunlar bir de 50lik
görmek isterim açıkçası
Üstad 50 liği de gördükten sonra bu üç ebadın arasında fark varsa yorumunu merakla bekliyorum.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,224
özellikle VA paneller de,50Hz lik+8bit lik=ebat büyüdükçe falso başlıyor!
bu aslında LCD lerde de genel bir sıkıntı ama,örneğin 8505 özeline gelirsem
58 iel 65 arasındaki farkı görebildim aynı şekilde 50 lik olanı da hepsinden
daha iyi, gelecektir

o TPV Promotörüne de denk gelirsem,daha detaylı kullanıcı durumlarını öğrenebilirim

Adı Perfomance ama sanırım bu terimin artık günümüz de net anlaşılır tanımı da değişmiş yaw:kiskis
laf zaten "yuvarlak" çekilen yere gidebilir!

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,224
örneğin herifler "THE ONE powered performance" deyip de

VA-Qled(veya üst segment herhangi bir panel)
100Hz
10-bit
FALD(bu kesinlikle olmalıdır ve de TPV nin bu işte ciddi bir tecrübesi+performansı!!! vardır)

diğer ıvır-vızır işlerini saymıyorum bile,olsa da olur olmasa da!

sen böyle bir seri yapacaksın ve de 9xx serisine atacaksın bunu ve adına o zaman "Performance The One"
de!

++

Amsterdam lasmanını izledim,adamlar alay eder gibi mal satmanın derdindeler!
oradan bir şey kattık yok buradan böyle yaptık performans şöyle oldu/olacak v.s v.s
yani "ortaya karışık":haha1

mightythor Çevrimdışı

mightythor 

Aktif Üye
6 Tem 2018
499
49
Philips Audio 2020: "Ambilight ile çalışır" - Kablosuz Hoparlör TAW6205/10 ve TAW6505/10
Philips-Audio-2020_TAW6205.jpg

Philips, DTS Play-Fi üzerinden Philips Ambilight TV'lere bağlanabilen dahili LED'lere sahip iki hoparlör üstetir: TAW6205/10 ve TAW6505/10. LED'lerin kontrolü Philips Hue donanımı olmadan çalışır ve "Ambilight ile Çalışır" etiketi altında gelir. Buna ek olarak, iki hoparlör Amazon Alexa, Apple AirPlay 2, Google Chromecast, Bluetooth, Spotify Connect ve daha fazlasını destekler.

Özellikler:

• Ses
    • Kanal:
      • W6205: 1.0
        • iki W6205 stereo sisteme eşlenebilir
      • W6505: 2.0
    • Tweeter
      • W6205: 1 x 1 inç
      • W6505: 2 x 1 inç
    • Subwoofer
      • W6205: 1 x 3,5 inç
      • W6505: 2 x 3,5 inç
    • Çıkış
      • W6205: %1 distorsiyon faktöründe 40 W (THD)
      • W6505: %1 distorsiyon faktöründe 80 W (THD)
    • her biri iki pasif wOOx radyatör
  • Bağlantı
    • DTS Play-Fi Çok Odalı
    • Spotify Connect
    • Chromecast dahili
    • Alexa ile çalışır
    • Apple Airplay 2 ile çalışır
    • Ses (3.5mm)
    • Bluetooth Profilleri
      • SBC 4.0
      • A2dp
      • Avrcp
    • Wi-Fi ac/b/g/n
      • Play-Fi uygulaması ile kurulum
      • dahili Wi-Fi anteni
    • Philips Sound App aracılığıyla DTS Play-Fi tarafından desteklenen tüm önemli akış hizmetlerine erişin
  • Boyutlar
    • B x T x H:
      • W6205: 115 x 212 x 116 mm
      • W6505: 350 x 132 x 151 mm
    • Ağırlık:
      • W6205: 1.8 kg
      • W6205: 3.5 kg
  • Ürün web sitesi

Görüntüler W6505:

TAW6505_10-RTP-global-001.webp

Philips Audio 2020: Kablosuz Hoparlör TAW6505/10 "Ambilight ile çalışır"

TAW6505_10-A2P-global-001.webp

TAW6505_10-A3P-global-001.webp

TAW6505_10-A4P-global-001.jpg

W6205:

TAW6205_10-RTP-global-001.webp

Philips Audio 2020: Kablosuz Hoparlör TAW6205/10 "Ambilight ile çalışır"

TAW6205_10-A2P-global-001.jpg

TAW6205_10-A3P-global-001.jpg

TAW6205_10-A4P-global-001.jpg

blaki Çevrimdışı

blaki 

Süper Üye
18 Eyl 2018
510
Philips markasının tv ürünlerini görünce hep aklıma sorunlar problemler geliyor Philips Alıp da memlun kalan çok az

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,224
Yıl 2014 idi,benim kıza bir tane Philips almıştım 7x serisi(2013 model)
ama paneli de çok çok iyiydi>>> Samsung S_PVA idi:ok:ok
46/55 leri S_PVA,40 ları ise önce Sharp ki bu en iyisiydi! sonra devam eden 40 lar S_VA olmuştu

DH den yolu açtım,bu seri bir an da bitti,işin tuhafı bazı uyanık satıcılar modeli biten,serisi biten mala
kafadan bindirme zammı yaptılar yaw:haha
Netice de satıcılar bile şaşmıştı yaw bunca zamandır satılmayan model şimdi ne oldu da bitti:hihi

Eskiden bu Philipsler de adeta efsane seriler vardı FALD 9x serisi gibi(Sharp panelli) ama 8x ler kısmen
sorunlu çıkarken 7x ler ise hep çok iyi çıkardı...

N Çevrimdışı

Nautilus

Aktif Üye
13 Haz 2019
294
43
Yıl 2014 idi,benim kıza bir tane Philips almıştım 7x serisi(2013 model)
ama paneli de çok çok iyiydi>>> Samsung S_PVA idi:ok:ok
46/55 leri S_PVA,40 ları ise önce Sharp ki bu en iyisiydi! sonra devam eden 40 lar S_VA olmuştu

DH den yolu açtım,bu seri bir an da bitti,işin tuhafı bazı uyanık satıcılar modeli biten,serisi biten mala
kafadan bindirme zammı yaptılar yaw:haha
Netice de satıcılar bile şaşmıştı yaw bunca zamandır satılmayan model şimdi ne oldu da bitti:hihi

Eskiden bu Philipsler de adeta efsane seriler vardı FALD 9x serisi gibi(Sharp panelli) ama 8x ler kısmen
sorunlu çıkarken 7x ler ise hep çok iyi çıkardı...
8109 Sharp panelli çok iyi görüntü kalitesi var.Hala kullanılıyor ??

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,224
Philips daha önce LGE ile evliydi! genel de IPS leri bunlardan alıp daha doğrusu mallarıda
LGE üretiyordu! ondan önce kendisi yapıyordu,beceremedi LG ile evlendi bu da çok uzun sürmedi
sonra bunları Çin li ana üretici TPV aldı v.s

Ancak arada özellikle SHARP panelli çok sıkı Philips serileri vardı! aynı şekilde Samsung S_PVA lı
olan yine süper denebilecek TV leri vardı,bunlar VA idiler,IPS leri bana göre beş para etmezdi o yıllarda

Artık belli ki TPV işi komple OLED lere yıkıp buradan malı götürmek istiyor!
LCD leri ise ciddi hem pazar kayıplı hem de serilerinin HiEnd de hiç bir esprisi kalmadı kaldıki
bunlar zaten HiEnd TV ler de değildir,bana göre TPV nin TV leri ucuz veya F/P olursa alınır

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,224
43/65 IPS
50/58/70 mVA CHOT veya yeni nesil AUO-VA-mVA(geniş izleme açısı sunan)

belli ki yine karma paneller kullanılmış her zamanki gibi!

Not;50 lik panelin Türkiye montajlı olduğunu gördüm! diğerlerine bakamadım

"Assembled in Turkey"
ancak hangi firma bunu montajladı onu bilmiyorum

Son düzenleme:
mightythor Çevrimdışı

mightythor 

Aktif Üye
6 Tem 2018
499
49
Philips P5 2020 - Gelişmiş AI (AI+) P5 4.Jenerasyon

Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Philips Performance Series TV 8505 – The one to watch

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,224
Geçen gün bunun 50 ve 65 lerini MM de yeniden izledim,beni hala kesmedi bu panel!

65 olanı biraz incelemek gerekiyor zira IPS ekran var bunda,ancak spek.değerleri düşük veya bana göre kötü v.s
panelin bazı renkler de sorunu var gibi geliyor bana,VA lar bu anlamda iyi değerlere çıkamıyor prof.ISF yapılmazsa
,ama vivid/sature veya canli v.s olup da renklerin doğruluğu önemli olmayanlar için VA uyar ama ban uymuyor çok
sırıtıyor,onun için IPS olanıyla ilgilenmek istiyorum 43 olanı görmedim sordum bilmiyoruz dediler veya TR ye gelmiyor
olabilir veya TR de montajlanmıyor olabilir zira 50 si TR montajlı gördüm!

mVA iyi bir paneldir ama "en üst serisi" olmalıdır,yoksa yaramaz fazla! ve TPV burada fazla cimri davranıp ucuz yollu
mal çıkarıp satma derdinde!
IPS paneli de vasat bu arada!

"Performance" diye tanımlamışsın ama hikaye 65 için IPS yapacaksan>>>FALD+NANOCELL olacak ki
adına Performance koy o zaman,ve de buna rağmen "pahalı"!

Tekrar söylüyorum bu tip paneller de 48/50 limitiniz olsun! hatta 50 bile fazla ama onun altı ebatlar da tam vasat çıkıyor artık!
piyasada bir tane adam gibi 49 luk mal yok yaw Sony 8396 yı da saymazsam veya LGE nin Nanolu olan 49 luk paneli de
çok güzel ama eşşek yükü para isteniyor bunlar:hayir

ve "The ONE">>Performance wtf:haha

mightythor Çevrimdışı

mightythor 

Aktif Üye
6 Tem 2018
499
49
Geçen gün bunun 50 ve 65 lerini MM de yeniden izledim,beni hala kesmedi bu panel!

65 olanı biraz incelemek gerekiyor zira IPS ekran var bunda,ancak spek.değerleri düşük veya bana göre kötü v.s
panelin bazı renkler de sorunu var gibi geliyor bana,VA lar bu anlamda iyi değerlere çıkamıyor prof.ISF yapılmazsa
,ama vivid/sature veya canli v.s olup da renklerin doğruluğu önemli olmayanlar için VA uyar ama ban uymuyor çok
sırıtıyor,onun için IPS olanıyla ilgilenmek istiyorum 43 olanı görmedim sordum bilmiyoruz dediler veya TR ye gelmiyor
olabilir veya TR de montajlanmıyor olabilir zira 50 si TR montajlı gördüm!

mVA iyi bir paneldir ama "en üst serisi" olmalıdır,yoksa yaramaz fazla! ve TPV burada fazla cimri davranıp ucuz yollu
mal çıkarıp satma derdinde!
IPS paneli de vasat bu arada!

"Performance" diye tanımlamışsın ama hikaye 65 için IPS yapacaksan>>>FALD+NANOCELL olacak ki
adına Performance koy o zaman,ve de buna rağmen "pahalı"!

Tekrar söylüyorum bu tip paneller de 48/50 limitiniz olsun! hatta 50 bile fazla ama onun altı ebatlar da tam vasat çıkıyor artık!
piyasada bir tane adam gibi 49 luk mal yok yaw Sony 8396 yı da saymazsam veya LGE nin Nanolu olan 49 luk paneli de
çok güzel ama eşşek yükü para isteniyor bunlar:hayir

ve "The ONE">>Performance wtf:haha
Hocam bu 5.mesajdaki youtube videosunda Techwatcher'in incelemesi var kontrast ve siyah fena değil gibi tv 58 inch.

Geri
Üst Alt