Philips 50pus7805 Ve Hayal Kırıklığı (görüntü karşılaştırmalı)

U Çevrimdışı

Utkusazli

Yeni Üye
9 Nis 2021
23
34
Utku bey ben ışık sızması yüzünden tv değişim talebinde bulunan ve değiştiren bir kullanıcı ve 10 yılı aşkın süredir amatör fotoğrafçılıkla uğraşan bir üyeyim. Fotoğraf makinesi sensörünün algıladığı ile gözün algıladığı teknik olarak aynı olamaz, sizi rahatsız eden sızmanın kat be kat fazlası vardı benim lg ips panelde ki bunu A Adem Helvacı hocam teyit eder, değişim istedim Auo Va panelli geldi şansıma, altını çizerek söylüyorum bunda da ışık sızması var ama ilki kadar yoğun değil. Teknolojisi gereği az ya da çok her panelde ışık sızması olur, sizin eski panelde de vardır ama az vardır. F fikoloji ustanın da dediği gibi artık eski kalite yok, rahatsız oluyorsanız değişim talep edin ancak yeni gelecek de bundan farklı olmaz hele lg ips panel alırsanız balkondan aşağı atma isteği bile doğurabilir.

Şöyle izah edeyim. Renk tonu bu kadar mavi değil ama gözümle gördüğümde ışık tonunu yansıtsın diye ayarları manual yaparak çektim. Enstantaneyi ve pozlamayı kısarak gözümle gördüğüm ışık şiddetini ayarlamaya çalıştım ve 3 aşağı 5 yukarı durum bu. Direk bas çek yapsam çok daha aydınlık çıkacakstı panel dediğiniz gibi.

U Çevrimdışı

Utkusazli

Yeni Üye
9 Nis 2021
23
34
Ufak bi güncelleme yapmak istiyorum.

Arkadaşlar bu televizyon çöp. Almak isteyen olursa kesinlikle ambilight falan kanıp almasın gerçekten berbat bi televizyon. Bunu çok net söylüyorum ki bu televizyonun bir tane bile iyi özelliği yok bir tane.

-panel gerçekten berbat. Alacalı bulacalı bi panelin. Felaket ghosting var.

-bağlantı problemleri var. Aynı ağda samsung 55q80t ve vestel 65u9500ün youtube üzerinden çok rahat oynatabildiği 4k 60fps görüntüyü bu televizyon oynatamıyor arkadaşlar. Ya bağlantı problemi var, ya da bu tv 4k 60 fps görüntü işleyemiyor.

-arayüz kullandıkça daha da kötü gelmeye başlıyor insana. Ağ ayarlarına girmek istediğinizde mevcut çalıştırdığınız uygulamayı kapatıyor. Ve dahası sayılamayacak kadar yazılımsal problem.

Kesinlikle çöp bir tv. Fiyata aldanıp, ambilighta aldanıp asla böyle bir hata yapmayın.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Ufak bi güncelleme yapmak istiyorum.

Arkadaşlar bu televizyon çöp. Almak isteyen olursa kesinlikle ambilight falan kanıp almasın gerçekten berbat bi televizyon. Bunu çok net söylüyorum ki bu televizyonun bir tane bile iyi özelliği yok bir tane.

-panel gerçekten berbat. Alacalı bulacalı bi panelin. Felaket ghosting var.

-bağlantı problemleri var. Aynı ağda samsung 55q80t ve vestel 65u9500ün youtube üzerinden çok rahat oynatabildiği 4k 60fps görüntüyü bu televizyon oynatamıyor arkadaşlar. Ya bağlantı problemi var, ya da bu tv 4k 60 fps görüntü işleyemiyor.

-arayüz kullandıkça daha da kötü gelmeye başlıyor insana. Ağ ayarlarına girmek istediğinizde mevcut çalıştırdığınız uygulamayı kapatıyor. Ve dahası sayılamayacak kadar yazılımsal problem.

Kesinlikle çöp bir tv. Fiyata aldanıp, ambilighta aldanıp asla böyle bir hata yapmayın.
İade edemedin mi acaba ? yada böyle bir girişimde bulundun mu

U Çevrimdışı

Utkusazli

Yeni Üye
9 Nis 2021
23
34
İade edemedin mi acaba ? yada böyle bir girişimde bulundun mu
Ben tv'yi aldıktan sonra yaklaşık 10 gün gibi bir süre işlerim nedeniyle kullanamadım çünkü evde değildim. Dolayısıyla iade gibi bir girişimde bulunmadım. İnanın bu fikir benim de aklıma gelirdi yoksa.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Ben tv'yi aldıktan sonra yaklaşık 10 gün gibi bir süre işlerim nedeniyle kullanamadım çünkü evde değildim. Dolayısıyla iade gibi bir girişimde bulunmadım. İnanın bu fikir benim de aklıma gelirdi yoksa.
Sanucta kanuni olarak ayıplı ürün statüsünden değişim veya iade talebinde bulunabilirsiniz. Thh ye başvuru onaline de yapılabilir.
Adem helvacınin youtubede bu konuda çok videosu mevcut

U Çevrimdışı

Utkusazli

Yeni Üye
9 Nis 2021
23
34
Teşekk
Sanucta kanuni olarak ayıplı ürün statüsünden değişim veya iade talebinde bulunabilirsiniz. Thh ye başvuru onaline de yapılabilir.
Adem helvacınin youtubede bu konuda çok videosu mevcut
Teşekkürü ederim. Konuya hakimim. Avukatım ben. Ama dediğim gibi hali hazırda 55q80t 1. Televizyonum, 65u9500 ikinci Televizyonum, bu ise 3. Televizyonum olduğu için boş servis muhabbetlerine maruz kalmak da oldukça sinirlerimi bozduğundan televizyonu satıcam.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Teşekk

Teşekkürü ederim. Konuya hakimim. Avukatım ben. Ama dediğim gibi hali hazırda 55q80t 1. Televizyonum, 65u9500 ikinci Televizyonum, bu ise 3. Televizyonum olduğu için boş servis muhabbetlerine maruz kalmak da oldukça sinirlerimi bozduğundan televizyonu satıcam.
O zaman bı sn ☺️
Sen bir avukatsın ve konu ise Philips
Tabi satabilirsiniz ama sizin gibi başkalarının başı agirmasi yanlarına kâr mi kalksın ?

Son düzenleme:
Fair Play Çevrimdışı

Fair Play 

Süper Üye
4 Şub 2021
556
Çok geçmiş olsun. Elektronikte kötü deneyim yaşanınca üzülüyorum. Bu modelle bir üst modeli 50pus8505 arasında kalmıştım. Bu forumdaki deneyimli kullanıcılara sormuştum. android + daha iyi panel vs diye 8505i tavsiye etmişlerdi. Ben memnunum şimdilik ama size tekrardan geçmiş olsun.

Bu arada sizde 55q80t gibi bir canavar varmış. 8505 de memnun etmeyebilirdi diye düşündüm şimdi.

U Çevrimdışı

Utkusazli

Yeni Üye
9 Nis 2021
23
34
Çok geçmiş olsun. Elektronikte kötü deneyim yaşanınca üzülüyorum. Bu modelle bir üst modeli 50pus8505 arasında kalmıştım. Bu forumdaki deneyimli kullanıcılara sormuştum. android + daha iyi panel vs diye 8505i tavsiye etmişlerdi. Ben memnunum şimdilik ama size tekrardan geçmiş olsun.

Bu arada sizde 55q80t gibi bir canavar varmış. 8505 de memnun etmeyebilirdi diye düşündüm şimdi.

Teşekkür ederim. Benin yabancı sitelerden, forumlardan ve teknik dökümanlardan karşılaştırdığım kadarıyla 8505 paneliyle bu birebir aynı. Tabi bi de dediğiniz durum var. Ben sürekli 55q80t'yi de gördüğüm için sorunlar sürekli gözüme batıyor sürekli daha iyisini gördüğüm için. 55q80t gerçekten mükemmel bir tv. Pahalı diyorsunuz önce ama parasının karşılığını veriyor. Ama u9500'den iyi olmasını bekliyordum açıkçası. Maalesef değilmiş. Ama muhtemelen 8505'te bu bahsettiğim yazılımsal sorunlar android olması sebebiyle yoktur daha azdır. Bence bu berbat saphi yerine android tercih ettiğiniz için çok akıllıca bir iş yapmışsınız. Güle güle kullanın.

A Çevrimdışı

atakan05

Aktif Üye
7 Kas 2019
161
49
sizin şansınızdan olabir sizin 55 pus 7805 kulanıyorum gayet güzel yazılımıda geçen geldi neflix blu tv sürümler güncel kaliteli çalışıyor yeni yazılımı deneyin sityeye girin güncelleyin phılıpsin diger seri lerini bilmem adem hocam söylediği tüketici aldatması oluyor memnun değilseniz bana gönderin alıyım55pus 7805 ise

U Çevrimdışı

Utkusazli

Yeni Üye
9 Nis 2021
23
34
sizin şansınızdan olabir sizin 55 pus 7805 kulanıyorum gayet güzel yazılımıda geçen geldi neflix blu tv sürümler güncel kaliteli çalışıyor yeni yazılımı deneyin sityeye girin güncelleyin phılıpsin diger seri lerini bilmem adem hocam söylediği tüketici aldatması oluyor memnun değilseniz bana gönderin alıyım55pus 7805 ise
Tv'nin modeli yazıyor. 50pus7805

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt