Philips 50pus7805 Ve Hayal Kırıklığı (görüntü karşılaştırmalı)

U Çevrimdışı

Utkusazli

Yeni Üye
9 Nis 2021
23
34
Fiyatı uygun geldiği ve ambilight hoşuma gittiği için bu tv'yi aldım ve benim için gerçekten beklediğimi bulamadığım bir deneyim oldu.

2015 yılından beri LG 42LB670V kullanıcısı olarak artık 4k ve biraz daha büyük bi ekran olsun diye bu tv'yi aldım ama bu yeni tv'yi sevmeme değil, hali hazırda 6 senedir ne kadar iyi birmtv kullandığımı anlamama neden oldu.

Öncelikle tv'nin paneli bence ciddi eleştiriyi hakediyor. Local dimming yok fazlaca ışık sızması var. 42lb670v'de local dimming olup bu tv'de olmamasını anlayamıyorum ve maalesef bu bilgilere teknik özelliklerden ulaşma şansımız da yok. Bu benim için büyük bi hayal kırıklığı oldu.

TV'nin arayüzü karışık ve berbat. 2020 yılında nasıl bu kadar kötü bi arayüz olur aklım almıyor. Sanki 10 yıllık bi sunny kullanıyor gibi hissediyorum kendimi.

Panelin 60 hz olmasını almadan dert etmedim ama büyük hata yapmışım çünkü 42lb670v 120 hz panele sahip ve ondan buna geçince görüntü akıcılığı ciddi kötüleşiyor.

Tv'nin ayakları çok alçak. Önüne soundbar koyucam ama panelin bi kısmını kapatacak koyarsam. Orjinal hoparlörleri tatmin edici değil.

İmaj tv'si olarak kullanılacaksa görüntü kalitesi ve kesinlik güzel ama karanlık sahnesi bol filmler bence bu tv'ye göre değil. Size 42lb670v ile aynı görüntüde çekilmiş görselleri yükleyeceğim, siz karar verin

50pus7805
IMG_20210413_224950.jpg

42lb670v
IMG_20210413_225013.jpg

Şaka gibi bir fark gerçekten.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Bence hata sizde 2015 te alınan bir ürün ile bu gün alınan ürün aynı kalitede olması imkansız her geçen gün kalite kötüye gidiyor ☺️
Ayrıca çektiğiniz resimler açı, odaklama, ışık dengesi , gibi seçeneklerle çok değişik bir poz oluşmuş. Bence çıplak gözle o kadar değildir

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Ben 2013 de Philipsin 42 inç 4 serisi bir tvsini almıştım. Menü işleyişi vr düzeni berbattı. Ve ışık sızması vardı. Bu Philips TV'lerin meşhur özelliklerinden.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
O günün kuru ile bugünün kuru aynı değil. Bahsettiğiniz 42'lik model daha pahalı olabilir. (Döviz temelinde.)
Local dimming modeller var ama bu fiyata değil. Onların da başarısı tartışılır.

Ayrıca mesele local dimmingten çok arka aydınlatmayı dağıtan katmanların kalitesi ve işçiliği önemli bence.
Bir de LG'de kontrastı veya arka aydınlatmayı otomatik değiştiren ayarlar mevcutsa bu da iyi siyah performansı almanıza neden olmuş olabilir.
Ayrıca parlak bir panele sahip bir televizyon, bunun da etkisi olabilir belki.
Tabi bu TV edge mi, direct mi bilmiyorum. (Aydınlatma sistemi olarak.)
MVA 10 Bit ama aydınlatma sistemine dair bir detay göremedim.

Önceki TV'niz de 8 Bit + FRC panelmiş.

Arayüz konusuna gelecek olursak LG WEBOS'un da kullanışsız yanları mevcut.
Saphi'yi görmedim tabi. O beklentiyle almamışsınızdır umarım, çünkü Philips yazılım konusunda sıkıntılı.

Alım gücümüz öyle bir noktaya düştü ki, vergi oranlarının da payı var tabi ki, 4400 liraya aldığınız bir televizyon bile giriş-orta seviye kalıyor.

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46
Bu tamamen sizin şansınızla alakalı bir durum, aşağıdaki tv lg 49 uh 850v,
LG bu konuda en mimli firmadır. Ayrıca yeni de değil Ekim 2016 da çekilmiş bir fotoğraf. Bir de kamera yanıltır eminim ki gözünüzle daha az görünüyordur bir de arka ışık biraz kısmayı deneyin, gece de olsa ufak bir ışık kaynağı olmalıdır odada, kulakları çınlasın albanez albanez hocam bununla ilgili çok güzel bir bilgi vermişti geçen sene
Screenshot_20210414-092846.png

U Çevrimdışı

Utkusazli

Yeni Üye
9 Nis 2021
23
34
Arkadaşlar emin olun gözünüzle gördüğünüz fark bu. Zaten geri planın karanlık seviyesinden anlaşılması lazım. Philipste enstantaneyi en düşüğe alıp çektim yine de durum bu.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Arkadaşlar emin olun gözünüzle gördüğünüz fark bu. Zaten geri planın karanlık seviyesinden anlaşılması lazım. Philipste enstantaneyi en düşüğe alıp çektim yine de durum bu.
Philips te çekilen resim tamamen TV ye odaklanmış , LG de çekilen TV hariç etraftaki her objeyi görebiliyorum. Ben abartı düşünüyorum. Tabi şahsi görüşüm.
İade , değişim talebinde bulunabilirsiniz.
Eski üretim matlık ve kalınlık ne yazikki yok

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46
Utku bey ben ışık sızması yüzünden tv değişim talebinde bulunan ve değiştiren bir kullanıcı ve 10 yılı aşkın süredir amatör fotoğrafçılıkla uğraşan bir üyeyim. Fotoğraf makinesi sensörünün algıladığı ile gözün algıladığı teknik olarak aynı olamaz, sizi rahatsız eden sızmanın kat be kat fazlası vardı benim lg ips panelde ki bunu A Adem Helvacı hocam teyit eder, değişim istedim Auo Va panelli geldi şansıma, altını çizerek söylüyorum bunda da ışık sızması var ama ilki kadar yoğun değil. Teknolojisi gereği az ya da çok her panelde ışık sızması olur, sizin eski panelde de vardır ama az vardır. F fikoloji ustanın da dediği gibi artık eski kalite yok, rahatsız oluyorsanız değişim talep edin ancak yeni gelecek de bundan farklı olmaz hele lg ips panel alırsanız balkondan aşağı atma isteği bile doğurabilir.

Fair Play Çevrimdışı

Fair Play 

Süper Üye
4 Şub 2021
556
Bu tamamen sizin şansınızla alakalı bir durum, aşağıdaki tv lg 49 uh 850v,
LG bu konuda en mimli firmadır. Ayrıca yeni de değil Ekim 2016 da çekilmiş bir fotoğraf. Bir de kamera yanıltır eminim ki gözünüzle daha az görünüyordur bir de arka ışık biraz kısmayı deneyin, gece de olsa ufak bir ışık kaynağı olmalıdır odada, kulakları çınlasın albanez albanez hocam bununla ilgili çok güzel bir bilgi vermişti geçen sene

albanez albanez ah albani üstat ah. Nerelerdesin :(

Sayesinde 50pus8505 almıştım. ben siyah performansından oldukça memnunum ama bazı ayarları yapmak gerekiyor. TV'yi iade etme şansınız varsa edin. Burdaki üstatların dediği gibi 6-7 yıl önceki TV'leri bulamıyoruz artık.

A Çevrimdışı

atakan05

Aktif Üye
7 Kas 2019
162
49
önceki televizyona göre kıyaslarsa 58u 9500 vestele göre kat kat güzel her yönüyle 55 pus 7805 güzel ayarlarını iyi yaparsanız farkını görürsünüz uzmanından ustalardan yardım alım 10nisan 2021 de gelen yazılım gelmişti deneyin

E Çevrimdışı

emrexc

Yeni Üye
11 Nis 2021
2
31
kardeş lg oled de regülatörsüz yanıyor, q70r nano866 piyasada yok kalmadı artık

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt