Pc ekranını kablosuz baglama sorunu

A Çevrimdışı

Ayşe öztekin

Yeni Üye
6 Nis 2020
31
31
Nero Media Home DLNA içindi hocam?

Teşekkür ederim herkese seferber oldunuz ama ben bu durumun üstesinden gelemeyeceğim muhtemelen. Olası bütün ihtimalleri değerlendirdik suanlik olmadı. Belki şu karantina günleri bittikten sonra yakınlarda birinin gelip kontrol etmesi ile sorunun ne olduğu hakkında bilgi sahibi olabilirim. Belki çözüm yolunu da bulabiliriz. Eğer sorunum çözülürse sizinle ne olduğu hakkında paylaşım yapacagim.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Teşekkür ederim herkese seferber oldunuz ama ben bu durumun üstesinden gelemeyeceğim muhtemelen. Olası bütün ihtimalleri değerlendirdik suanlik olmadı. Belki şu karantina günleri bittikten sonra yakınlarda birinin gelip kontrol etmesi ile sorunun ne olduğu hakkında bilgi sahibi olabilirim. Belki çözüm yolunu da bulabiliriz. Eğer sorunum çözülürse sizinle ne olduğu hakkında paylaşım yapacagim.

Rica ederiz.

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,591
Nero Media Home ile ekran yansıtılmıyordu diye hatırlıyorum. O yüzden sordum.
Tv ye kablosuz bir şekilde bilgisayardan paylaşılacak resim , video , müzik gibi medyalar nero içerisindeki ilgili bölümden paylaşıma açılıyordu tv den bilgisayar kontrol ediliyordu.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Tv ye kablosuz bir şekilde bilgisayardan paylaşılacak resim , video , müzik gibi medyalar nero içerisindeki ilgili bölümden paylaşıma açılıyordu tv den bilgisayar kontrol ediliyordu.

Dosya paylaşmak o işte hocam. DLNA dediğimiz olay medya sunucusu gibi bir şey.
Ekran görüntüsünü paylaşmak istiyor konuyu açan kişi.

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,591
Dosya paylaşmak o işte hocam. DLNA dediğimiz olay medya sunucusu gibi bir şey.
Ekran görüntüsünü paylaşmak istiyor konuyu açan kişi.
Biliyorum program adını windows tarafında yardımcı bir programa ihtiyaç olabileceğini düşündüğüm için örnek olsun diye yazdım. Telefon ile sorun yok bilgisayarı hiç denemediğimi de belirttim.?

ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,098
40
Ekran-Alintisi273b5bf76091162cd.jpg

Wifi Direct in default ayarda kapalı olmasıyla alakası olabilir mi acaba

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
Laptop veya pc nin miracast destegi olmasi gerekiyor yoksa baglanmiyor ilk sart bu.Medion baglanamadi, hp baglandi.Miracast destegi olup olmadigini windows logosu ve P ye bastigimiz anda cikan ekran görüntüsünden anliyabiliyoruz.(once tv yi eklememiz gerek tabii ki.)
Mb110 da baglanir gibi yapip yarida birakiyor,mb230 da baglanti saglaniyor. Eger ekrana paylasdigim ilk resim geliyorsa tv de sorun var demektir,pc tarafinda ilk resim cikmiyorsa sorun pc veya laptop da demek.(mit drahtloser .. sizde kablosuz ekran olabilir) bu yazinin cikmasi lazim.
20200407_0137021.jpg
20200407_0137281.jpg

Son düzenleme:
F Çevrimdışı

firok33715

Aktif Üye
19 Şub 2020
231
5 yıllık bilgisayarımın işlemcisi de sorunu yaşayan arkadaşın ki gibi i5 4210u ve wifi kartı da intel ac3160. Ben windows 8.1 kullanırken rahatça ekran yansıtma yapabiliyordum ama windows 10'a geçtiğimden beri aynı bağlanamama sorununu yaşıyorum. Windows 10'un en son sürümünü (2004) kullanıyorum,tüm sürücülerim güncel ama nafile hep bağlanacakken bir anda bağlantı hatası veriyor. Bende pes ettim daha uğraşmadım.
Yani bu sorunun kaynağı windows 10 bana göre.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt