Pc ekranını kablosuz baglama sorunu

A Çevrimdışı

Ayşe öztekin

Yeni Üye
6 Nis 2020
31
31
Merhabalar Umut Barış Umut Barış, Adem abi size yönlendirdi beni. Toshiba ultrahd 4k tv ye wireless on display özelliği ile pcden ekran yansitamiyorum. Telefondan wireles on display özelliği ile telefonumu yansıtabiliyorum fakat bilgisayardan olmuyor. Intel ve radeon ışletim sistemli iki pcden de denedim olmuyor. Tv de bağlanıyor ibaresi görünürken, pc de baglanilamadi diyor. Iki cihaz da aynı hattan internet çekiyor o anlamda da sıkıntı yok ama anlayamadım neden olabilir? Şimdiden teşekkür ederim.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
PC'de Wi-Di için Intel ağ kartı gerekiyor benim bildiğim. Wi-di kullanmadığım için net bir şey diyemiyorum.
Bilgisayarınızdaki ağ kartı Intel değilse olmuyor sanırım.

Bilgisayarınızdaki işletim sistemi nedir? Windows 10 mu?

A Çevrimdışı

Ayşe öztekin

Yeni Üye
6 Nis 2020
31
31
PC'de Wi-Di için Intel ağ kartı gerekiyor benim bildiğim. Wi-di kullanmadığım için net bir şey diyemiyorum.
Bilgisayarınızdaki ağ kartı Intel değilse olmuyor sanırım.

Bilgisayarınızdaki işletim sistemi nedir? Windows 10 mu?

Intel pc de ışletim sistemi windows 10 evet. Yani şöyle mi anlamalıyım ıntel ışletim sistemi dışında mesela radeon ışletim sistemli bir windows 10 yüklü bi pc den tv ye ekran yansitilamaz mi sadece ıntel olması gerekiyor. Intelinde ag kartı olması gerekiyor. Peki bunları nasıl bilebilirim. Yani mesela bugün wireles display özelliği kullanmadan youtube dan bağlantı sağladım telefondaki youtube dan tv ye yansıttı. Direk iki cihazda aynı hattan net çektiği için. Pc de de böyle olması gerekmez mi daha kapsamlı bir cihaz sonuç olarak telefondan

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Intel pc de ışletim sistemi windows 10 evet. Yani şöyle mi anlamalıyım ıntel ışletim sistemi dışında mesela radeon ışletim sistemli bir windows 10 yüklü bi pc den tv ye ekran yansitilamaz mi sadece ıntel olması gerekiyor. Intelinde ag kartı olması gerekiyor. Peki bunları nasıl bilebilirim. Yani mesela bugün wireles display özelliği kullanmadan youtube dan bağlantı sağladım telefondaki youtube dan tv ye yansıttı. Direk iki cihazda aynı hattan net çektiği için. Pc de de böyle olması gerekmez mi daha kapsamlı bir cihaz sonuç olarak telefondan

Intel işletim sistemi değil onu da belirteyim. O bir marka. Donanım üreticisi. Windows 10 işletim sistemi.
Teknoloji Intel'in teknolojisi diye biliyorum.
YouTube'dan TV'ye ekran yansıtmış olmuyorsunuz ama sadece çalma listesi paylaşmış olursunuz.
Bir de oynatmayı ileri geri sarar, listedeki başka videoya geçersiniz o kadar.
Telefondaki YouTube uygulaması telefonun ekranını paylaşmaz TV ile.
Onu aynalama veya screen mirroring ya da Türkçesi ile ekran yansıtma özelliği ile yapabilirsiniz.

Windows 10 yüklü bilgisayarda yansıt dediğinizde TV aygıt listesinde görünmüyor mu?
Peki TV internete kablolu mu yoksa kablosuz mu bağlı?

A Çevrimdışı

Ayşe öztekin

Yeni Üye
6 Nis 2020
31
31
Intel işletim sistemi değil onu da belirteyim. O bir marka. Donanım üreticisi. Windows 10 işletim sistemi.
Teknoloji Intel'in teknolojisi diye biliyorum.
YouTube'dan TV'ye ekran yansıtmış olmuyorsunuz ama sadece çalma listesi paylaşmış olursunuz.
Bir de oynatmayı ileri geri sarar, listedeki başka videoya geçersiniz o kadar.
Telefondaki YouTube uygulaması telefonun ekranını paylaşmaz TV ile.
Onu aynalama veya screen mirroring ya da Türkçesi ile ekran yansıtma özelliği ile yapabilirsiniz.

Windows 10 yüklü bilgisayarda yansıt dediğinizde TV aygıt listesinde görünmüyor mu?
Peki TV internete kablolu mu yoksa kablosuz mu bağlı?
20200406_1532061249466a53e7eb8b.jpg
20200406_153158.jpg

Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Resim gönderdim ulaştı mı acaba görebiliyor musunuz? Tv kablosuz bağlı internete aynı şekilde pc de kablosuz bağlı.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
20200406_1532061249466a53e7eb8b.jpg
20200406_153158.jpg

Resim gönderdim ulaştı mı acaba görebiliyor musunuz? Tv kablosuz bağlı internete aynı şekilde pc de kablosuz bağlı.

Bilgisayarda görev çubuğunda ağ simgesine tıklayın,
Ağ & İnternet ayarları yazısına tıklayın,
Açılan ekranda bağdaştırıcı seçeneklerini değiştir yazısına tıklayın,
Açılan ekranda ağ kartınızı göreceksiniz. Intel mi değil mi bir teyit edelim derim.

Intel olmasına rağmen bağlanmıyorsa sorun ya TV'dedir ya da PC'de.
TV'de wi-di'yi açtığınızda gelen ekran nedir? Kod vermiyor mu bağlanmak için?

A Çevrimdışı

Ayşe öztekin

Yeni Üye
6 Nis 2020
31
31
Bilgisayarda görev çubuğunda ağ simgesine tıklayın,
Ağ & İnternet ayarları yazısına tıklayın,
Açılan ekranda bağdaştırıcı seçeneklerini değiştir yazısına tıklayın,
Açılan ekranda ağ kartınızı göreceksiniz. Intel mi değil mi bir teyit edelim derim.

Intel olmasına rağmen bağlanmıyorsa sorun ya TV'dedir ya da PC'de.
TV'de wi-di'yi açtığınızda gelen ekran nedir? Kod vermiyor mu bağlanmak için?
Fotoğrafını çektim şimdi sizinle paylaşıyorum.

15861850141142784217792916415210.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Fotoğrafını çektim şimdi sizinle paylaşıyorum.

15861850141142784217792916415210.jpg

Ağ kartınız Realtek, ondan dolayı olmuyor olabilir.
Dizüstünüze Intel marka bir wifi kartı taktırarak da sorunu aşmayı deneyebilirsiniz.
Bilgisayarınızın işlemci modeli neydi? Onun da önemi var diye hatırlıyorum.
Bence HDMI kablo alıp kablosuz fare ile kullanmaya bakın derim.

A Çevrimdışı

Ayşe öztekin

Yeni Üye
6 Nis 2020
31
31
Ağ kartınız Realtek, ondan dolayı olmuyor olabilir.
Dizüstünüze Intel marka bir wifi kartı taktırarak da sorunu aşmayı deneyebilirsiniz.
Bilgisayarınızın işlemci modeli neydi? Onun da önemi var diye hatırlıyorum.
Bence HDMI kablo alıp kablosuz fare ile kullanmaya bakın derim.
Peki bir foto daha yolluyorum bu yolladığım başka bir pc den. Intel yazıyor bunda. Bu pc ile baglanti neden olmuyor olabilir?

20200406_180245.jpg

A Çevrimdışı

Ayşe öztekin

Yeni Üye
6 Nis 2020
31
31
İşlemciniz destekliyor görünüyor.
Aşağıdaki linklerden programları indirip sürücüleri güncellemeyi deneyin;

ikisini de indiriyorum şimdi bt olan yükleniyor, wifi olan dolmak üzre.

ikisini de indiriyorum şimdi bt olan yükleniyor, wifi olan dolmak üzre.
Pc yeniden başlatıldı güncellemeler yapıldı şimdi ne yapmalıyım acaba ?

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri