Panel Tamiri Hakkında Bilmek İstedikleriniz, Panel Nasıl Tamir Edilir?

B Çevrimdışı

brkprlk35

Yeni Üye
5 Nis 2019
16
30
Benimde panel arızalı cihazım var İzmir’de tek fiyat 1000TL deniyor. Var mıdır acaba İzmir’de direkt bu işi yapan?

D Çevrimdışı

digitalboy72

Yeni Üye
29 Mar 2022
4
52
değerli ve pek kıymetli adem helvacı abimm. sizi ve forumu tavsiye ettiler ondan üye oldum. youtube daki videolarınızı izledim. Bir iletişim numarası paylaşmışsınız sanırım eski whatsap çıkmadı.
elimde 2018 model Samsung 55 Q7C qled tv var. Açılışta ekran yeşil oluyor karelenme oluyor tv kendini kapatıp tekrar açıyor. sonra düzeliyor. servisi aradım götürdüler. aradılar panel arızası varmış tamir olmuyo dediler. yenisi sizinde videolarınızda dediğiniz gibi baya yüksek. ........ bin tl cik miş.Kullanıcı hatası da değil miş. fabrikasyon hatası da değilmiş. oluyomuş böyle şeyler. Garantisi bitti. Samsungda 10 yıl panel garantisi var diye biliyorum sordum o garanti yanmalara karşıy mış. youtubedaki bir videonuzdada panel desteğinizi sonlandırdığınızı yazmışsınız. bir takipçinizi bir tamirciye yönlendirmişsiniz. bana da yardımcı olurmusunuz. panel tamir olur mu. elimde videosu var ama nereye gönderebilirim. özelden yazıcaktım forumda yeniyim yazamadım. en uygun bu başlığı buldum. şimdiden teşekkürler.

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,457
49
değerli ve pek kıymetli adem helvacı abimm. sizi ve forumu tavsiye ettiler ondan üye oldum. youtube daki videolarınızı izledim. Bir iletişim numarası paylaşmışsınız sanırım eski whatsap çıkmadı.
elimde 2018 model Samsung 55 Q7C qled tv var. Açılışta ekran yeşil oluyor karelenme oluyor tv kendini kapatıp tekrar açıyor. sonra düzeliyor. servisi aradım götürdüler. aradılar panel arızası varmış tamir olmuyo dediler. yenisi sizinde videolarınızda dediğiniz gibi baya yüksek. ........ bin tl cik miş.Kullanıcı hatası da değil miş. fabrikasyon hatası da değilmiş. oluyomuş böyle şeyler. Garantisi bitti. Samsungda 10 yıl panel garantisi var diye biliyorum sordum o garanti yanmalara karşıy mış. youtubedaki bir videonuzdada panel desteğinizi sonlandırdığınızı yazmışsınız. bir takipçinizi bir tamirciye yönlendirmişsiniz. bana da yardımcı olurmusunuz. panel tamir olur mu. elimde videosu var ama nereye gönderebilirim. özelden yazıcaktım forumda yeniyim yazamadım. en uygun bu başlığı buldum. şimdiden teşekkürler.
Bu büyüklükteki tv yi kargo ile göndermek büyük risk. Malum kargolar sorumluluk almıyor .Yaşadığınız ilde yada size yakın olan panel onarım merkezi varsa tlf ile görüşüp kendiniz götürün

D Çevrimdışı

digitalboy72

Yeni Üye
29 Mar 2022
4
52
Bu büyüklükteki tv yi kargo ile göndermek büyük risk. Malum kargolar sorumluluk almıyor .Yaşadığınız ilde yada size yakın olan panel onarım merkezi varsa tlf ile görüşüp kendiniz götürün
Balıkesir de yok hocam. yakın olanları da mesajımda sordum zaten. izmir bursa istanbul olabilir. artık kargoyu da kaskolu mu göndeririz bişey yapıcaz.

ugur_bek Çevrimdışı

ugur_bek 

Yeni Üye
12 Eyl 2021
3
42
Merhabalar arkadaşlar. Emektar samsung 46c650 mizi oğlumuz tokatladığı için 2 adet beyaz çizgi halinde şerit oluşturup karıncalı bir görünüme kavuştuğundan emekli etmiştik. Dün itibari ile Awox u5600str televizyonumuzun arka aydınlatması gitti :) Oturma odasındaki 32" Samsung televizyonumuzun panelin bazı bölgelerinde aydınlatma sebepli kararmalar başladı ama gözünün içine bakıyoruz ki bozulmasın diye :) Muğla Merkezde ikamet ediyoruz. İlçeler ve hatta komşu iller dahil olmak üzere tavsiyeniz varsa araba ile kendim götürüp yaptırmak istiyorum :)

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,568
Merhabalar arkadaşlar. Emektar samsung 46c650 mizi oğlumuz tokatladığı için 2 adet beyaz çizgi halinde şerit oluşturup karıncalı bir görünüme kavuştuğundan emekli etmiştik. Dün itibari ile Awox u5600str televizyonumuzun arka aydınlatması gitti :) Oturma odasındaki 32" Samsung televizyonumuzun panelin bazı bölgelerinde aydınlatma sebepli kararmalar başladı ama gözünün içine bakıyoruz ki bozulmasın diye :) Muğla Merkezde ikamet ediyoruz. İlçeler ve hatta komşu iller dahil olmak üzere tavsiyeniz varsa araba ile kendim götürüp yaptırmak istiyorum :)
A Adem Helvacı Bey'in önerebileceği usta vardır kendisini etiketledim foruma giriş yaptığında yazışmayı görecektir.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Merhaba; Ürünlerin hangisinin tamiri için acaba? Ona göre bir kıymeti ustamızı tavsiye etmeye çalışayım.

ugur_bek Çevrimdışı

ugur_bek 

Yeni Üye
12 Eyl 2021
3
42
Merhaba; Ürünlerin hangisinin tamiri için acaba? Ona göre bir kıymeti ustamızı tavsiye etmeye çalışayım.
Adem hocam Awoxun arka aydınlatmasının gittiğini düşünüyorum. 32" Samsung televizyonumuzda arka aydınlatmalarının birkaç ledini kaybetmiş gibi. Öncelik uygun fiyattan dolayı bu ikisinde. İkisini birden alıp götürebilirim. Aracımda müsait :)

46c650 hala gözümün bebeği ama tamir olabilecek durumda mı emin değilim. Ustamızı uğraştırıp olmaması da beni üzer. Ben onu forumda ihtiyacı olan biri olursa veriyim daha makbule geçer.

İlginize çok teşekkürler hocam.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Adem hocam Awoxun arka aydınlatmasının gittiğini düşünüyorum. 32" Samsung televizyonumuzda arka aydınlatmalarının birkaç ledini kaybetmiş gibi. Öncelik uygun fiyattan dolayı bu ikisinde. İkisini birden alıp götürebilirim. Aracımda müsait :)

46c650 hala gözümün bebeği ama tamir olabilecek durumda mı emin değilim. Ustamızı uğraştırıp olmaması da beni üzer. Ben onu forumda ihtiyacı olan biri olursa veriyim daha makbule geçer.

İlginize çok teşekkürler hocam.
O zaman şöyle yapalım.

C650 ye talibim 🥰

Siz tv lerin 3 ünü birden yüklenin ve Fethiye de ismail ustamız yani Anıl Elektronik'e gelin hatta geleceğiniz zamanı da bize haber verin biz de Seydikemer'den gelelim, hem ustamız ile tanışır hem tv lere baktırır hem de bizler tanışmış oluruz nasıl olur? 😎 :cay

Fiyat konusunda da biz ismail ustayı tehdit eder ikna ederiz bir şekilde artık :kop

ugur_bek Çevrimdışı

ugur_bek 

Yeni Üye
12 Eyl 2021
3
42
O zaman şöyle yapalım.

C650 ye talibim 🥰

Siz tv lerin 3 ünü birden yüklenin ve Fethiye de ismail ustamız yani Anıl Elektronik'e gelin hatta geleceğiniz zamanı da bize haber verin biz de Seydikemer'den gelelim, hem ustamız ile tanışır hem tv lere baktırır hem de bizler tanışmış oluruz nasıl olur? 😎 :cay

Fiyat konusunda da biz ismail ustayı tehdit eder ikna ederiz bir şekilde artık :kop
Çok sevinirim Adem bey. Sizinle tanışmakta heyecan kattı duruma :) 7 Şubat Salı günü sabah 8'de yola çıkar 10 gibi Anıl Elektronikte oluruz. Eğer size de uygunsa hocam?

T Çevrimdışı

Teknoline 

Aktif Üye
15 May 2020
125
47
ledleri satın alacağınız yere göre rakam değişecek olmakla vbirlikte bu model için 800tl abartılı bir rakam.

400tl İşçilik alsınlar. 100tl de malzeme tutsun 500tl.

300tl işçilik alsınlar, 200tl malzeme olsun en kalitelisinden yine 500 :)

Edge panel bu, edge ledler biraz pahalıdır bilinir ancak aslında bu pahalılık çok kaliteli veya çok yüksek adetli malzeme olmasından değil, az bulunan malzeme olmasından kaynaklanır.

Mesela WEKO üretimi led bar alın, (Sanırım 70-80tl idi) elinizden de geliyor ise 800tl yerine 80tl ye bu işi çözersiniz.

Ancak 300-500 vermekten kaçınıp paneli kırarsanız bu sefer 3000tl yeni tv parası ödersiniz o da ayrı konu.

Edge paneller Direkt ledlere göre biraz sıkıntılıdır yukarıda da yazdığım üzere. Bu sıkıntı hem yedek parçaların tedariki, hem de uygulama aşaması için aynı anda geçerlidir.

Vatandaşın ledlerini kendilerinin değiştirebilmesini bizim forumumuz kadar isteyen başka hiç bir forum olmamakla birlikte, aslında zaten başka hiç bir forum yok.

Sizlere bu yolları gösteriyoruz diye saldırılara maruz kaldığımız da bilinen bir gerçek olsa da yine de yolumuzdan dönmeyeceğiz.

Buna paralel ısrarla bizler de sizleri panel kırılmaları konusunda da sürekli uyarıyoruz.

İŞİN EHLİ USTAMA 500 verin yapsın, anasından emdiği ak süt gibi helaldir o para.

Sokak çakallarına ise zırnık dahi koklatmayın, Aşağıdaki örnek videodaki manzaraya benzer manzaralar ile karşılaşmamak adına işlerinizi sadece bildiğiniz ve meslek erbabı ustalara yaptırın lütfen.

Yani önünüzde iki yol var.

Ya riske girer kendiniz yaparsınız, ya da ustasına yaptırır parasını ödersiniz.

Ustama da şunu söylemekten çekinmeyin.

''Ustacım, ben bu işin risklerini biliyorum, almanız gereken paranın hakkınız olduğunu da biliyorum, malzemenin bedelini de biliyorum. Bana dürüstçe malzeme şu kadar, İşçilik bu kadar de, anlaşalım, sen işini yap, ben paranı ödeyip malımı alıp içim rahat şekilde gideyim''

Bu kadar basit. :)

Adem Ustam, ustanin isik yansitici yirtmasi hoş olmamis bu her sekilde goruntuye yansir ozellikle lg de her turlu yansir. Ledlerin arkasinda siyah noktali halka bantlar yok olan led seritler var onlarda bile belli oluyor giruntude hatalar. Fakat iki serit arasina yol cekmesine birsey diyemem. Cekmedigin vakit 3m bant kullansan bile led uzayip kisaldigindan simet ile temas kesilebiliyor veya zayif temas ediyor. Malum bazi lg lerin barlarinda vida yok. Bu konuda baska oneriniz varmi

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Çok sevinirim Adem bey. Sizinle tanışmakta heyecan kattı duruma :) 7 Şubat Salı günü sabah 8'de yola çıkar 10 gibi Anıl Elektronikte oluruz. Eğer size de uygunsa hocam?
Ben 10 gibi yetişemem ama nasılsa daha İsmail ustamızın tv ler ile işi olacağından dolayı 11 e kada ben de gelmiş olurum diye düşünüyorum.
O zaman hastalık sağlık bir terslik olmaz ise / şubat tarihinde görüşmek üzere diyelim.
Ben size bir DM kanalı açıyorum, bana oradan telefonunuzu yollayın lütfen. İsmail ustamız size konum atsın :ok

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Adem Ustam, ustanin isik yansitici yirtmasi hoş olmamis bu her sekilde goruntuye yansir ozellikle lg de her turlu yansir. Ledlerin arkasinda siyah noktali halka bantlar yok olan led seritler var onlarda bile belli oluyor giruntude hatalar. Fakat iki serit arasina yol cekmesine birsey diyemem. Cekmedigin vakit 3m bant kullansan bile led uzayip kisaldigindan simet ile temas kesilebiliyor veya zayif temas ediyor. Malum bazi lg lerin barlarinda vida yok. Bu konuda baska oneriniz varmi
Sorun lehim yapmsında değil. Ben bu işleri bırakmadan evvel Yuxin den aldığım bazı barlarda lehim hataları görüp kendim de lehimledim. Hatta firmaya kısa videolar çekip yolladım iyileştirme yapamalrı adına ve çok ilgilendiler sağ olsunlar o konuda iyi ve ilgili bir firmadır. Videodaki en temel sorun ise reflektörü sökemeyince kesmiş, kesmesine rağmen sökemediği barların chipleri değiştirmek için ayrı bir mücadele vermiş. bir tane bar takabilmiş, takarken soketi kopartmış köprü atmış vs, gördüklerimizin haricinde tv nin sahibi yanımdan telefonlabu işleri yapan şahsı arayınca anlattı hepsini.

Tamir dünyasında her müdahalenin başım gözüm üstünde yeri var, yeter ki teknik kaidelere uygun olsun.

C Çevrimdışı

coolwhisper 

Aktif Üye
8 Mar 2019
235
56
Çok güzel bir girişim şimdiden merakla bekliyorum, benim panelde toz olduğunu düşündüğüm için en çok toz temizlemeyi merak ediyorum A Ado hocam
Aynen bende de 2018 Vestel 43UD8360 modeli ufaktan alt köşelerden tozlanma belirtileri başladı. Bu arada Lenovo g50-70 laptopun slim panelini söktüm tüm katmanlarını Adem hocamın dediği gibi fiber bezle silip çamur ve toz kalıntılarını elimden geldiğinde temizledim ama TV olunca iş değişiyor, TV paneli açmaya cesaret edemem açıkçası, tabii ustalarımız bir kolay yol gösterirse o başka..:ciks

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri