Panel Tamiri Hakkında Bilmek İstedikleriniz, Panel Nasıl Tamir Edilir?

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Aynen bende de 2018 Vestel 43UD8360 modeli ufaktan alt köşelerden tozlanma belirtileri başladı. Bu arada Lenovo g50-70 laptopun slim panelini söktüm tüm katmanlarını Adem hocamın dediği gibi fiber bezle silip çamur ve toz kalıntılarını elimden geldiğinde temizledim ama TV olunca iş değişiyor, TV paneli açmaya cesaret edemem açıkçası, tabii ustalarımız bir kolay yol gösterirse o başka..:ciks
Mutfakta kullandığım televizyonum Vestel 43UD8360 ve sol alt köşede tozlanma var, söküp temizlemiyorum :kiskis

Mess82 Çevrimdışı

Mess82

Yeni Üye
21 Eki 2022
27
41
A Adem Helvacı Üstad senin de fikrini almak istediğim bir konu var. Şöyleki ; sıfır aldığım Samsung 65BU8000 model tv daha 2 ay kullanamadan ufak oğlumun metal arabasını atması neticesi panel sizlere ömür oldu. Panel değişimimi yeni tv almak mı noktasında kararsızım.. Yetkili servis panele 12.000 TL fiyat verdi. Düşünüyorum 55 inç model başka tv'ler var o fiyata. Sıfır başka bir ürün alsam mı diyorum. Ya da yaptırsam diyorum randımanlı olur mu o kadar para vericem.. İki ara bir derede kaldım. Değerli fikir ve görüşlerini paylaşırsan sevinirim üstad. İyi haftalar dilerim. Saygılarımla.

WhatsApp-Image-2023-03-27-at-08.49.57-1.jpg
WhatsApp-Image-2023-03-27-at-08.49.57.jpg

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,504
A Adem Helvacı Üstad senin de fikrini almak istediğim bir konu var. Şöyleki ; sıfır aldığım Samsung 65BU8000 model tv daha 2 ay kullanamadan ufak oğlumun metal arabasını atması neticesi panel sizlere ömür oldu. Panel değişimimi yeni tv almak mı noktasında kararsızım.. Yetkili servis panele 12.000 TL fiyat verdi. Düşünüyorum 55 inç model başka tv'ler var o fiyata. Sıfır başka bir ürün alsam mı diyorum. Ya da yaptırsam diyorum randımanlı olur mu o kadar para vericem.. İki ara bir derede kaldım. Değerli fikir ve görüşlerini paylaşırsan sevinirim üstad. İyi haftalar dilerim. Saygılarımla.

Yetkili servis orijinal panel takacağı için sorun olmaz.

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,457
49

Muhakkak ekran koruyucu alın cihaz alıyoruz fakat güvenliği için önlem almıyoruz

V Çevrimdışı

vitekop

Yasaklı Üye
23 Eki 2018
33
39
Screenshot_2023-03-28-20-59-49-177_com.miui.gallery-edit.jpg
Screenshot_2023-03-28-20-58-46-605_com.miui.gallery-edit.jpg

Merhaba.. TV sehbanın üzerine devrildi sonrasında ses var ama görüntü yok. Ekrana dokununca beyaz bir görüntü oluşuyor.. Kontrol ettim herhangi bir iz kırılma vs. yok panelde ama görüntü yok maalesef.. jvc lt50vu73t modeli.

Y Çevrimdışı

yigitsari

Yeni Üye
11 Nis 2023
1
35
Merhaba,
Oncelikle bu forumu buldugum ıcın hepınıze cok tesekkur ederim. Cok uzun zamandır bu konular nerede tartısılırı arıyordum, yeri burası imiş.

Benim LG 55NANO916 modeli bir tv'im vardı. Yaklasık 6 ay kullanabildim ve uzerıne merdıven devrılıp paneli kırdı. Bir servise goturdum ve kendılerı normalde 6.500 cıvarı tutacagını belirtti fakat geri aradıklarında baska bir sorun daha belirttiler ve sanırım o da anakartla ilgili birşeymiş.

Aslında size sormak istedigim asıl konu ise su sizce bu tv yi yaptırmaya değer mi? Sıfırı şu anda 24.000 TL civarında..
Bir diğer ve en onemlı sorum ise gelecek panel yan sanayi bir urun cıkabiliyor mu, bunu nasıl anlayabiliyoruz sonucta bılebılecegımız hıc bır yontem yok ve panel degısımı yapıldıgında goruntu yıne eskisi gibi olabilir mi dersiniz?

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,255
Merhaba,
Oncelikle bu forumu buldugum ıcın hepınıze cok tesekkur ederim. Cok uzun zamandır bu konular nerede tartısılırı arıyordum, yeri burası imiş.

Benim LG 55NANO916 modeli bir tv'im vardı. Yaklasık 6 ay kullanabildim ve uzerıne merdıven devrılıp paneli kırdı. Bir servise goturdum ve kendılerı normalde 6.500 cıvarı tutacagını belirtti fakat geri aradıklarında baska bir sorun daha belirttiler ve sanırım o da anakartla ilgili birşeymiş.

Aslında size sormak istedigim asıl konu ise su sizce bu tv yi yaptırmaya değer mi? Sıfırı şu anda 24.000 TL civarında..
Bir diğer ve en onemlı sorum ise gelecek panel yan sanayi bir urun cıkabiliyor mu, bunu nasıl anlayabiliyoruz sonucta bılebılecegımız hıc bır yontem yok ve panel degısımı yapıldıgında goruntu yıne eskisi gibi olabilir mi dersiniz?
Merhaba geçmiş olsun. Takılacak panel hakkında bilgi verildimi.?

Buyum ihtimali elindeki Panel senin karta uyum saglamadi ve Tcon değiştirmek istiyor.
O yuzden anakarta işlem yapilacak demiş olabilir.

Orjinal ekran takıldığı taktirde aynı görüntü kalitesini alırsınız.
Başka panel takılırsa kesin birşey söylemek doğru olmaz.

İstanbuldaysanız MerterElektronik görebilsebilirsiniz.

Merter Elektronik Destek Merter Elektronik Destek

M Çevrimdışı

mali198534

Yeni Üye
9 May 2018
3
39
Merhabalar kardesimin oğlu 50nano756pa tv nin panelini kırmış. Birkaç yerden panel ve işçilik için fiyat aldık. 250-300$ veriyorlar lakin bir usta da o rakamlara orjinal olması imkansız vs deyip kafamızı karıştırdı. Tv panellerinde yan sanayi yok diye biliyorum. Önemli olanın kullanılmamış ve çıkma olmayan panel olması gerektiğini okumuştum. Sorum şu bu rakamlar normal mi ve de Merter elektronik vs gibi firmalar güvenilir mi panel konusunda acaba?

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,255
Merhabalar kardesimin oğlu 50nano756pa tv nin panelini kırmış. Birkaç yerden panel ve işçilik için fiyat aldık. 250-300$ veriyorlar lakin bir usta da o rakamlara orjinal olması imkansız vs deyip kafamızı karıştırdı. Tv panellerinde yan sanayi yok diye biliyorum. Önemli olanın kullanılmamış ve çıkma olmayan panel olması gerektiğini okumuştum. Sorum şu bu rakamlar normal mi ve de Merter elektronik vs gibi firmalar güvenilir mi panel konusunda acaba?
istanbulda ikamet ediyorsanız Merter Elektronik Merter Elektronik görüşebilirsiniz.
Şehirdışına bildiğim kadarıyla hizmet vermiyorlar.

E Çevrimdışı

EminFirtina

Yasaklı Üye
7 Ocak 2018
47
Screenshot_2023-03-28-20-59-49-177_com.miui.gallery-edit.jpg
Screenshot_2023-03-28-20-58-46-605_com.miui.gallery-edit.jpg

Merhaba.. TV sehbanın üzerine devrildi sonrasında ses var ama görüntü yok. Ekrana dokununca beyaz bir görüntü oluşuyor.. Kontrol ettim herhangi bir iz kırılma vs. yok panelde ama görüntü yok maalesef.. jvc lt50vu73t modeli.
ledler çalışıyor, ekranda görüntü yok, arizanız biraz değişik , umarım tamiri olur .

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri