Panel Tamiri Hakkında Bilmek İstedikleriniz, Panel Nasıl Tamir Edilir?

N Çevrimdışı

Newpower

Yeni Üye
31 Ocak 2020
2
51
Merhabalar, benim bir sorum olacaktı. Bende Beko nun B47-Lw-9377 Model televizyonu var. Maalesef 5 yıl sonunda ekranın 4 te 3 ü karardı. Yetkili servis led bar değişimi için 800 TL istiyor. Sizce istenen rakam normal mi? Kendim yapmaya cesaret edemiyorum.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Merhabalar, benim bir sorum olacaktı. Bende Beko nun B47-Lw-9377 Model televizyonu var. Maalesef 5 yıl sonunda ekranın 4 te 3 ü karardı. Yetkili servis led bar değişimi için 800 TL istiyor. Sizce istenen rakam normal mi? Kendim yapmaya cesaret edemiyorum.
Bu işte başarının yolu ; güven, cesaret, dikkat ve beceri
Riskli bir iştir yatkın değilseniz daha fazla masraf yapmayınız.
Bence Pixel Teknoloji Pixel Teknoloji ve A Adem Helvacı destek alınız

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Cevap için teşekkür ederim. Peki 800 TL ücret normal mi böyle bir tamirat için. Bir de kendim yapmak istesem bile hangi model parçayı almam lazım
etiketlediğim arkadaşlar bu konuda bilgilidir. panel tip ve lede bağlı olarak fiyat farkı olabiliyor. 300 TL ye değişen led de var 1000 TL ye değişecek led de var. Bunlar dediğim gibi kullanılan panel yapısı ve ledin fiyatı olarak değişkenlik gösterir.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

ledleri satın alacağınız yere göre rakam değişecek olmakla vbirlikte bu model için 800tl abartılı bir rakam.

400tl İşçilik alsınlar. 100tl de malzeme tutsun 500tl.

300tl işçilik alsınlar, 200tl malzeme olsun en kalitelisinden yine 500 :)

Edge panel bu, edge ledler biraz pahalıdır bilinir ancak aslında bu pahalılık çok kaliteli veya çok yüksek adetli malzeme olmasından değil, az bulunan malzeme olmasından kaynaklanır.

Mesela WEKO üretimi led bar alın, (Sanırım 70-80tl idi) elinizden de geliyor ise 800tl yerine 80tl ye bu işi çözersiniz.

Ancak 300-500 vermekten kaçınıp paneli kırarsanız bu sefer 3000tl yeni tv parası ödersiniz o da ayrı konu.

Edge paneller Direkt ledlere göre biraz sıkıntılıdır yukarıda da yazdığım üzere. Bu sıkıntı hem yedek parçaların tedariki, hem de uygulama aşaması için aynı anda geçerlidir.

Vatandaşın ledlerini kendilerinin değiştirebilmesini bizim forumumuz kadar isteyen başka hiç bir forum olmamakla birlikte, aslında zaten başka hiç bir forum yok.

Sizlere bu yolları gösteriyoruz diye saldırılara maruz kaldığımız da bilinen bir gerçek olsa da yine de yolumuzdan dönmeyeceğiz.

Buna paralel ısrarla bizler de sizleri panel kırılmaları konusunda da sürekli uyarıyoruz.

İŞİN EHLİ USTAMA 500 verin yapsın, anasından emdiği ak süt gibi helaldir o para.

Sokak çakallarına ise zırnık dahi koklatmayın, Aşağıdaki örnek videodaki manzaraya benzer manzaralar ile karşılaşmamak adına işlerinizi sadece bildiğiniz ve meslek erbabı ustalara yaptırın lütfen.

Yani önünüzde iki yol var.

Ya riske girer kendiniz yaparsınız, ya da ustasına yaptırır parasını ödersiniz.

Ustama da şunu söylemekten çekinmeyin.

''Ustacım, ben bu işin risklerini biliyorum, almanız gereken paranın hakkınız olduğunu da biliyorum, malzemenin bedelini de biliyorum. Bana dürüstçe malzeme şu kadar, İşçilik bu kadar de, anlaşalım, sen işini yap, ben paranı ödeyip malımı alıp içim rahat şekilde gideyim''

Bu kadar basit. :)

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
ledleri satın alacağınız yere göre rakam değişecek olmakla vbirlikte bu model için 800tl abartılı bir rakam.

400tl İşçilik alsınlar. 100tl de malzeme tutsun 500tl.

300tl işçilik alsınlar, 200tl malzeme olsun en kalitelisinden yine 500 :)

Edge panel bu, edge ledler biraz pahalıdır bilinir ancak aslında bu pahalılık çok kaliteli veya çok yüksek adetli malzeme olmasından değil, az bulunan malzeme olmasından kaynaklanır.

Mesela WEKO üretimi led bar alın, (Sanırım 70-80tl idi) elinizden de geliyor ise 800tl yerine 80tl ye bu işi çözersiniz.

Ancak 300-500 vermekten kaçınıp paneli kırarsanız bu sefer 3000tl yeni tv parası ödersiniz o da ayrı konu.

Edge paneller Direkt ledlere göre biraz sıkıntılıdır yukarıda da yazdığım üzere. Bu sıkıntı hem yedek parçaların tedariki, hem de uygulama aşaması için aynı anda geçerlidir.

Vatandaşın ledlerini kendilerinin değiştirebilmesini bizim forumumuz kadar isteyen başka hiç bir forum olmamakla birlikte, aslında zaten başka hiç bir forum yok.

Sizlere bu yolları gösteriyoruz diye saldırılara maruz kaldığımız da bilinen bir gerçek olsa da yine de yolumuzdan dönmeyeceğiz.

Buna paralel ısrarla bizler de sizleri panel kırılmaları konusunda da sürekli uyarıyoruz.

İŞİN EHLİ USTAMA 500 verin yapsın, anasından emdiği ak süt gibi helaldir o para.

Sokak çakallarına ise zırnık dahi koklatmayın, Aşağıdaki örnek videodaki manzaraya benzer manzaralar ile karşılaşmamak adına işlerinizi sadece bildiğiniz ve meslek erbabı ustalara yaptırın lütfen.

Yani önünüzde iki yol var.

Ya riske girer kendiniz yaparsınız, ya da ustasına yaptırır parasını ödersiniz.

Ustama da şunu söylemekten çekinmeyin.

''Ustacım, ben bu işin risklerini biliyorum, almanız gereken paranın hakkınız olduğunu da biliyorum, malzemenin bedelini de biliyorum. Bana dürüstçe malzeme şu kadar, İşçilik bu kadar de, anlaşalım, sen işini yap, ben paranı ödeyip malımı alıp içim rahat şekilde gideyim''

Bu kadar basit. :)

Bravo.

Ç Çevrimdışı

Çerkezoğlu 

Aktif Üye
12 Nis 2019
377
34
Ağır bir yazı.
Anlaşılabilirlik babında ağır değil, bilinen gerçekleri daan diye surata çalması açısından ağır.

Hep şöyle bir fantazim var idü, halen var:
Ey üretici, X maliyetle Y ömürlü malı Z fiyata satıyorsan,
yine X maliyetle 10Y ömürlü malı 10 katı fiyatına sat. Valla ben alırım, sen de peşin kar edersin.
Alan memnun, satan? onu bilmem, ama benim gibi düşünenler illa vardır, böyle bir pazar illa vardır.
Üreten açısından tüm mesele aynı üretim bandından aynı maliyetle çıkarabilmek.

Bakın şimdi; bu gün 2000-2500TL bandında cillop çamaşır makinaları var, ama 8-10 yıl gidermi, emin değilim.
Herif dese: "Al lan sana 30 yıl garantili makina, teknik özelliği aynı ama fiyatı 10.000TL" yeminle alırım.
(30yıl garanti derken parça/servis desteği vs, 30 yıl ücretsiz onarım demiyorum elbette)

Mini örnek:
Kaynanamın AEG'si 30 yıldır çatır çatır çalışıyor, özenerek aldığım 5-6 yıllık bosch belesch makinanın su koyması yakındır.
Yahu, 1 senedir rulman değiştirme videoları izliyorum boş kaldığımda. :sopa1
var miele
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Ağır bir yazı.
Anlaşılabilirlik babında ağır değil, bilinen gerçekleri daan diye surata çalması açısından ağır.

Hep şöyle bir fantazim var idü, halen var:
Ey üretici, X maliyetle Y ömürlü malı Z fiyata satıyorsan,
yine X maliyetle 10Y ömürlü malı 10 katı fiyatına sat. Valla ben alırım, sen de peşin kar edersin.
Alan memnun, satan? onu bilmem, ama benim gibi düşünenler illa vardır, böyle bir pazar illa vardır.
Üreten açısından tüm mesele aynı üretim bandından aynı maliyetle çıkarabilmek.

Bakın şimdi; bu gün 2000-2500TL bandında cillop çamaşır makinaları var, ama 8-10 yıl gidermi, emin değilim.
Herif dese: "Al lan sana 30 yıl garantili makina, teknik özelliği aynı ama fiyatı 10.000TL" yeminle alırım.
(30yıl garanti derken parça/servis desteği vs, 30 yıl ücretsiz onarım demiyorum elbette)

Mini örnek:
Kaynanamın AEG'si 30 yıldır çatır çatır çalışıyor, özenerek aldığım 5-6 yıllık bosch belesch makinanın su koyması yakındır.
Yahu, 1 senedir rulman değiştirme videoları izliyorum boş kaldığımda. :sopa1
miele

R Çevrimdışı

Robokobe

Yeni Üye
2 Şub 2020
5
32
Screenshot_2020-04-10-21-16-47-205_com.whatsappe2856d5928df339c.jpg
Screenshot_2020-04-10-21-13-45-826_com.whatsapp6632ad8c4ae9cb72.jpg
Screenshot_2020-04-10-21-16-17-437_com.whatsappf268201c2956752c.jpg

Arkadaşlar merhaba.7 yıllık LG tvde böyle bir sorun oluştu. Youtube da böyle bir video buldum. Çözümü bu mudur? Yardımcı olabilir misiniz?

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Adem usta müsait olduğunda bakar diye düşünüyorum panellerin babası o çünkü:clap

G Çevrimdışı

Gökhan G.

Aktif Üye
25 Eki 2018
66
25
Samsung UE46ES7000 model televizyonun ekranın yarısı gitmişti.. Panelle mi anakartla mı alakalıdır bilemiyorum, zamanında araştırıp kronik sorun olduğunu öğrendim diye hatırlıyorum. Bunun tamiri olur acaba Ado Hocam ? Siz bir tamir yeri açmıştınız, size getirmek istiyorum. Yakın zamanda Köyceğiz'de olacağım

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Samsung UE46ES7000 model televizyonun ekranın yarısı gitmişti.. Panelle mi anakartla mı alakalıdır bilemiyorum, zamanında araştırıp kronik sorun olduğunu öğrendim diye hatırlıyorum. Bunun tamiri olur acaba Ado Hocam ? Siz bir tamir yeri açmıştınız, size getirmek istiyorum. Yakın zamanda Köyceğiz'de olacağım
Getir kardeşim birlikte söker, arıza tespitini yaparız :ok

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt