Panel Tamiri Hakkında Bilmek İstedikleriniz, Panel Nasıl Tamir Edilir?

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
IMG_20190115_001215.jpg
IMG_20190115_001211ef94165a88315e9b.jpg

Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Ado usta resim bunlar

Selamlar kardeşim; panelin kırılmış maalesef.
Ve ne yazık ki bunlar onarım sınıfına girmemekte.

P Çevrimdışı

Pece55

Yeni Üye
12 Ocak 2019
3
59
Selam Arkadaşlar;

Sota Sota Ahmet kardeşim ile istişarelerimiz sonrası anladık ki artık sizler tv incelemeleri ve panel özellikleri hakkında sizlere anlatılan yüzeysel bilgiler ile yetinmeyecek kadar profesyonel kullanıcılarsınız ve bu doğrultuda sizlere sadece yazılı olarak değil görsel destek ile bu güne kadar yardımcı olmaya çalıştık.

Sorun şu ki bir noktadan sonra görsel de yeterli olmayabiliyor.

O halde biz elimizi taşın altına koyduk ve şahsen yaptığım bazı öngörüşmeler sonrası, Profesyonel çalışan bir panel onarım merkezi ile ön mutabakatı sağladım.

Önümüzdeki günlerde, (Henüz programı netleştirmedik) sizler adına bu merkezi ziyaret ederek;

1- Panel nasıl onarılır?
2- Neden bozulur?
3- Onarım süreci nasıl ilerler?
4- Mali tablo olarak karşımıza neler çıkar?
5- Hangi paneller tamire uygundur?

Gibi soruların cevaplarını işin uzmanından ve yetkilisinden dinlemenizi sağlamaya çalışacağım.

Bu ziyaretimiz aynı zamanda röportaj içerikli bir ziyaret olacak. Bu anlamda bu konuyu bilerek önceden açma gereği duydum zira kullanıcı olarak sizlerin de özel olarak sormamı istediğiniz, merak ettiğiniz hususları bu başlık altında derlemeyi planlıyorum.

Bildiğiniz üzere tamamen şeffaf, Hiç bir özel getiri amacı düşünmeden bu girişimlerde bulunduğumuz için İşletme sahipleri ve yetkililerinin de bu konuda samimiyetimize inanarak olumlu yaklaşmaları bizi ayrı mutlu etti. Aramızda hiç bir özel anlaşma, alış/veriş, Promosyon, Reklam sözleşmesi vs olmadığını belirtmek isterim.

Bizim sizlere bir sözümüz vardı, ''Bir gün özel anlaşmalar yapacak olursak mutlaka haberiniz olur'' demiştik, halen sözümüzün arkasındayız :ok

Benim de sizlere bir sözüm vardı, ''Bir gün bu işlerden para kazanırsam size söz buraya ilan edeceğim'' demiştim, halen sözümün arkasındayım.

Bu doğrultuda bu girişimin tamamen tüketici bilinçlendirmeye yönelik olduğunu bilmenizi isterim.

Haaa olur da bu işletme ileride forumumuza reklam vermek isterse, seve seve paylaşırız yeter ki tüketicilere, özellikle üyelerimize bir ayrıcalık tanısınlar :ok

Evet arkadaşlar, haydi bakalım beyin fırtınası :ok
S.A..Banada yardımcı olursanız sevinirim.lg49ub830v ekran camı gerekli,bir bilginiz varmı acaba.tesekkurler.

M Çevrimdışı

Muratttt

Yeni Üye
13 Şub 2019
4
42
TEKNOwest teknovest
üşenmeden okuyun arkadaşlar ne demek isteğimi anlarsınız

Araya sıkışmış çok güzel ve özel bir yazı...Örneklemeler güzel yerler vurgulanmış. Unutulmasın diye alıntılayım dedim.
Üreticinin zihniyeti çok önemli. İnsan odaklı mı para odaklı mı işin özeti bu. Para odaklı ve az zaman ayrıldığı zaman eğitim,sağlık,esnaflık vs. hepsinin kalitesi düşüyor potansiyel yükseklerde olduğu halde ve değerler anlamlarını yitiriyor.

Zaman ayırıp okursanız iyi olur diye düşünüyorum.

9 Çevrimdışı

98secret

Yeni Üye
29 Kas 2019
1
34
Merhabalar Bende 42 inc lcd florosanlı bir tv var onu lede çevirmek istiyorum. internete cok aradım tam detaylı bilgi veren yok. Tam olarak nelere ihtiyacım var hocam

S Çevrimdışı

serkannduz

Yeni Üye
7 Ara 2019
1
39
merhabalar.

IMG_2766.jpg

awox-k6500rst-65-165-ekran-uydu-alicili-4k-ultra-hd-smart-led-tv televizyon aldım 1 hafta sonra resimde ki gibi oldu sonra düzseldi ama ekran geçişlerinde bu yerler hafif belli oluyor. ileri de sorun yaşatır mı servisle görüşmelimiyim ya da bunun için yapılması gereken bir test var mı. servis kurarken hiç birşey yapmadı. kanalları bile ayarlamadı.

şimdiden teşekkrüler.

dönüş için 5068067206
serkannduz@gmail.com

R Çevrimdışı

rabitelli

Aktif Üye
20 Kas 2019
423
50
planlı eskitme- kullan at ürünler-panel kırılırsa kırılsın yenisini satatarım zihniyeti .malesef bu aç gözlülük varken bu söylediklerimiz işlerine gelmez tabikide düşünüyorlar akıl hocaları var fakat aç gözlülük var yenisini satıp daha çok para kazanma hırsı var. bu düşündüklerimiz gerçekleştirmezler.

bi ara vestel terrenova serisin de temperli cam kullanılmıştı.bu seri panel kırığı hiç gelmedi.gelmediği içinde tv satmadılar.

üşenmeden okuyun arkadaşlar ne demek isteğimi anlarsınız

Ağır bir yazı.
Anlaşılabilirlik babında ağır değil, bilinen gerçekleri daan diye surata çalması açısından ağır.

Hep şöyle bir fantazim var idü, halen var:
Ey üretici, X maliyetle Y ömürlü malı Z fiyata satıyorsan,
yine X maliyetle 10Y ömürlü malı 10 katı fiyatına sat. Valla ben alırım, sen de peşin kar edersin.
Alan memnun, satan? onu bilmem, ama benim gibi düşünenler illa vardır, böyle bir pazar illa vardır.
Üreten açısından tüm mesele aynı üretim bandından aynı maliyetle çıkarabilmek.

Bakın şimdi; bu gün 2000-2500TL bandında cillop çamaşır makinaları var, ama 8-10 yıl gidermi, emin değilim.
Herif dese: "Al lan sana 30 yıl garantili makina, teknik özelliği aynı ama fiyatı 10.000TL" yeminle alırım.
(30yıl garanti derken parça/servis desteği vs, 30 yıl ücretsiz onarım demiyorum elbette)

Mini örnek:
Kaynanamın AEG'si 30 yıldır çatır çatır çalışıyor, özenerek aldığım 5-6 yıllık bosch belesch makinanın su koyması yakındır.
Yahu, 1 senedir rulman değiştirme videoları izliyorum boş kaldığımda. :sopa1

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Ağır bir yazı.
Anlaşılabilirlik babında ağır değil, bilinen gerçekleri daan diye surata çalması açısından ağır.

Hep şöyle bir fantazim var idü, halen var:
Ey üretici, X maliyetle Y ömürlü malı Z fiyata satıyorsan,
yine X maliyetle 10Y ömürlü malı 10 katı fiyatına sat. Valla ben alırım, sen de peşin kar edersin.
Alan memnun, satan? onu bilmem, ama benim gibi düşünenler illa vardır, böyle bir pazar illa vardır.
Üreten açısından tüm mesele aynı üretim bandından aynı maliyetle çıkarabilmek.

Bakın şimdi; bu gün 2000-2500TL bandında cillop çamaşır makinaları var, ama 8-10 yıl gidermi, emin değilim.
Herif dese: "Al lan sana 30 yıl garantili makina, teknik özelliği aynı ama fiyatı 10.000TL" yeminle alırım.
(30yıl garanti derken parça/servis desteği vs, 30 yıl ücretsiz onarım demiyorum elbette)

Mini örnek:
Kaynanamın AEG'si 30 yıldır çatır çatır çalışıyor, özenerek aldığım 5-6 yıllık bosch belesch makinanın su koyması yakındır.
Yahu, 1 senedir rulman değiştirme videoları izliyorum boş kaldığımda. :sopa1

Belki garip gelebilir lakin burada insan psikolojisi, Yokluk görmemiş nesil, Satın alım gücü, kadının istihdamdaki payının artışı, ekonomik özgürlüğün ailelerden bireylere yayılması vs vs birçok neden, birçok etken var.

Şuradan örnekle girebilirim konuya.

Ben sanırım bilincim yerine gelmeye başladığında ''Galib 6-67 yaşlarıma kadar hatırlayabiliyorum) evimizde bir kanepe vardı, ben askere giderken o kanepe halen vardı, Ben askerden döndüm evlendim ilk oğlum oldu o kanepe yine vardı, Yanlış hatırlamıyorsam ikinci oğlum olduğunda sanırım Annem değiştirmişti artık onu.

Takriben 20 sene diyelim biz.

Eşimle ben ise bu gün çok farklı bir politika izleriz.

Örneğin 2013 yılı Eylül ayında gittik 3.000tl para verdik ve Sıfır Yatak odası, Salon takımı ve Yemek masası gondol vitrin bla bla her ne ise ondan aldık.
Biz bunu aldığımızda insanlar 3.000tl ye sadece Oturma gruplarını alıyordu.

Aradan 4 sene geçti, renklerinden sıkıldık (Ama Allah için sağlam malmış, Koltuklarını halen kullanıyoruz ve süngerlerinde zerre kadar deformasyon veya kumaşında bir gram erime vs olmadı, kasa iskelet halen taş gibi) ve Yatak odasını letgoya koyduk, sattık. Yine ekonomik gruptan değişik renk ve desene sahip yeni takım aldık.

Gondol vitrin vs zaten sevdiğimiz kullandığımız şeyler değil diye onu da aynı şekilde sattık. Gittik iki tane italyan tip dedikleri pufuduk 3 kişilik koltuklardan aldık.

Şimdi o koltuklardan sıkıldık, muhtemelen yine letgoda satar yerine başka bir şey alırız.

Demek istediğim şu.

Eskiden anne babalarımız bir divan bir kanepe ile 20-30-40 yıl geçirirmiş. El işçiliği, el emeği göz nuru vardı ve pahalıydı o zamanlar bu unsurlar. Günümüzde öyle değil. Modüler mobilya, 190tl para veriyorsun TV sehpan oluyor kapaklı dolaplı modern çizgilere sahip. Ama sunta :kiskis

Hayatımda çok para verip aldığım en pahalı tv HILEVEL 49'' tv dir. :kiskis

Vermem ben bu meretlere para zira içini dışını tekniğini mantığını bilirim.

Araba konusunda belki sırf güvenlik önlemleri üstün diye gücüm yeterse pahalı araba alırım onun dışında bu gün üretilen her şeyin ama her şeyin kapitalist düzene hizmet ettiğini bilerek alışveriş ederim.

3000tl verip aldığım o koca salon takımından bir tek koltuklar kaldı halen kullanıyorum, gerisini 2.000tl ye satmışım.

Yahu bir mobilyacıya gidip de ''Ver bana şu takımları 4 sene kullanayım al bu da 1000tl kira bedeli'' desem odunla kovalarlar beni :kop

Yeni dünya, insanlara yeni bakış açıları getiriyor azizim. Allah bize yokluk kıtlık çekilen o günleri bir daha göstermesin ama, içinde bulunulan durum bu maalesef. :ok

R Çevrimdışı

rabitelli

Aktif Üye
20 Kas 2019
423
50
Belki garip gelebilir lakin burada insan psikolojisi, Yokluk görmemiş nesil, Satın alım gücü, kadının istihdamdaki payının artışı, ekonomik özgürlüğün ailelerden bireylere yayılması vs vs birçok neden, birçok etken var.

Şuradan örnekle girebilirim konuya.

Ben sanırım bilincim yerine gelmeye başladığında ''Galib 6-67 yaşlarıma kadar hatırlayabiliyorum) evimizde bir kanepe vardı, ben askere giderken o kanepe halen vardı, Ben askerden döndüm evlendim ilk oğlum oldu o kanepe yine vardı, Yanlış hatırlamıyorsam ikinci oğlum olduğunda sanırım Annem değiştirmişti artık onu.

Takriben 20 sene diyelim biz.

Eşimle ben ise bu gün çok farklı bir politika izleriz.

Örneğin 2013 yılı Eylül ayında gittik 3.000tl para verdik ve Sıfır Yatak odası, Salon takımı ve Yemek masası gondol vitrin bla bla her ne ise ondan aldık.
Biz bunu aldığımızda insanlar 3.000tl ye sadece Oturma gruplarını alıyordu.

Aradan 4 sene geçti, renklerinden sıkıldık (Ama Allah için sağlam malmış, Koltuklarını halen kullanıyoruz ve süngerlerinde zerre kadar deformasyon veya kumaşında bir gram erime vs olmadı, kasa iskelet halen taş gibi) ve Yatak odasını letgoya koyduk, sattık. Yine ekonomik gruptan değişik renk ve desene sahip yeni takım aldık.

Gondol vitrin vs zaten sevdiğimiz kullandığımız şeyler değil diye onu da aynı şekilde sattık. Gittik iki tane italyan tip dedikleri pufuduk 3 kişilik koltuklardan aldık.

Şimdi o koltuklardan sıkıldık, muhtemelen yine letgoda satar yerine başka bir şey alırız.

Demek istediğim şu.

Eskiden anne babalarımız bir divan bir kanepe ile 20-30-40 yıl geçirirmiş. El işçiliği, el emeği göz nuru vardı ve pahalıydı o zamanlar bu unsurlar. Günümüzde öyle değil. Modüler mobilya, 190tl para veriyorsun TV sehpan oluyor kapaklı dolaplı modern çizgilere sahip. Ama sunta :kiskis

Hayatımda çok para verip aldığım en pahalı tv HILEVEL 49'' tv dir. :kiskis

Vermem ben bu meretlere para zira içini dışını tekniğini mantığını bilirim.

Araba konusunda belki sırf güvenlik önlemleri üstün diye gücüm yeterse pahalı araba alırım onun dışında bu gün üretilen her şeyin ama her şeyin kapitalist düzene hizmet ettiğini bilerek alışveriş ederim.

3000tl verip aldığım o koca salon takımından bir tek koltuklar kaldı halen kullanıyorum, gerisini 2.000tl ye satmışım.

Yahu bir mobilyacıya gidip de ''Ver bana şu takımları 4 sene kullanayım al bu da 1000tl kira bedeli'' desem odunla kovalarlar beni :kop

Yeni dünya, insanlara yeni bakış açıları getiriyor azizim. Allah bize yokluk kıtlık çekilen o günleri bir daha göstermesin ama, içinde bulunulan durum bu maalesef. :ok

Bu daha da ağırdı beah.
2 kere okudum.
Burada biraz tercihler de değerlendirilmeli.
Biz farklıyız örneğin, eşyalarla saçma bir bağ kuruyoruz.
Hiç birini atmıyoruz/atamıyoruz, elden çıkarmıyoruz. Sıkılmak...? Seviyoruz onları yahu. ?
Teknik olarak işlevlerini yerine getirme özelliklerini kaybedene kadar bizimleler yani.

D Çevrimdışı

drspawn

Yeni Üye
9 Ara 2019
1
Hocam merhaba;
Odamda çoğunlukla monitör ara arada tv olarak kullandığım 24 inç monitörüm arızalandı.? Açtığım zaman sadece ekran aydınlanıyor, ama görüntü gelmiyor. Tv olarak çalıştırdığımda yayın sesi geliyor yani görüntü dışında sorun yok diye düşündüm. Bende dikkatlice monitörümü açtığımda sanırım sizin "cof" diye tabir ettiğiniz flex kabloların birinde yanık gördüm ve sorunumun panel kaynaklı olduğunu düşündüm. Monitörün resimlerini ekledim. Ortadaki çizgi malesef önceden de vardı. Sizce de sorunum panelden mi? Tamir ettirmek istesem tahminen ne kadar tutar? İzmir de önerebileceğiniz bu işleri yapan bir firma var mı? Cevabınız için şimdiden çok teşekkür ederim. A Adem Helvacı

DSC_3604.jpg

DSC_3732.jpg

Son düzenleme:
teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Hocam merhaba;
Odamda çoğunlukla monitör ara arada tv olarak kullandığım 24 inç monitörüm arızalandı.? Açtığım zaman sadece ekran aydınlanıyor, ama görüntü gelmiyor. Tv olarak çalıştırdığımda yayın sesi geliyor yani görüntü dışında sorun yok diye düşündüm. Bende dikkatlice monitörümü açtığımda sanırım sizin "cof" diye tabir ettiğiniz flex kabloların birinde yanık gördüm ve sorunumun panel kaynaklı olduğunu düşündüm. Monitörün resimlerini ekledim. Ortadaki çizgi malesef önceden de vardı. Sizce de sorunum panelden mi? Tamir ettirmek istesem tahminen ne kadar tutar? İzmir de önerebileceğiniz bu işleri yapan bir firma var mı? Cevabınız için şimdiden çok teşekkür ederim. A Adem Helvacı
Ben cevap vereyim :)

Ben izmirde olacağını sanmıyorum,duymadım hiç ,belkide vardır ama tamir ettirmeye değermi bilmiyorum,en iyisi 2.el bakabilirsin,ben bulmuştum mesela, hemde çok uygun fiyatlıydı (benim monitör arızalanmıştı,aynı sebepten) ,İzmir-Çankaya eski itfaiyenin oralarda :ok

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Hocam merhaba;

DSC_3604.jpg

DSC_3732.jpg
Bence hiç tamirle uğraşma tamir parası yeni monitör kadar zaten yenisini almanı tavsiye ederim ne alacağın konusunda ilgili konu açarsan o birimde yardımcı oluruz sana.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt