Onvo OV65F950 Alınır Mı?

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,880
peki VESTEL 65QA9700 modeli ile TCL 65C635 modeli arasında alacağım sitede 5000 TL fark var. Sizce bu farkı net bir şekilde görür müyüm ? 5000 TL fazla verip TCL almaya değer mi ?
Bu iki ürün arasında herşeyden önce panel farkı mevcuttur. Biri VA Panel, diğeri karma olsa bile LG IPS, BOE ADS (IPS) ya da HKC FSA (Gelişmiş VA) paneller ile gelir. Zaten forumda genellikle belirttiğimiz smart tarafını dikkate almadan panel ve görüntü kalitesi üzerine düşünecek olursanız (Eğer TCL daha pahalı olacaksa) değmez. Ama eğer tam tersi geçerli ise hiç düşünmeden TCL' i tercih edebilirsiniz.

O Çevrimdışı

onurdogan63

Aktif Üye
19 May 2023
59
30
Bu iki ürün arasında herşeyden önce panel farkı mevcuttur. Biri VA Panel, diğeri karma olsa bile LG IPS, BOE ADS (IPS) ya da HKC FSA (Gelişmiş VA) paneller ile gelir. Zaten forumda genellikle belirttiğimiz smart tarafını dikkate almadan panel ve görüntü kalitesi üzerine düşünecek olursanız (Eğer TCL daha pahalı olacaksa) değmez. Ama eğer tam tersi geçerli ise hiç düşünmeden TCL' i tercih edebilirsiniz.
O zaman VESTEL 65QA9700 alıyorum. Artık şansıma diyelim. 🙃

Samurai Çevrimiçi

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,318
39
Merhaba, VESTEL 65QA9700 modelini inceledim, Qled bir tv fena değil. Size sorum şu olacak, qled olduğu için bu modeli mi almalıyım yoksa marka da LG ye yükselip 4K tv mi almalıyım, LG'de Qled alamıyorum zaten çok yüksek fiyatları. Yani 4K Qled bir Vestel mi yoksa 4K LG, 4K Toshiba mı, LG'de LG 65UN73006LA bu model var, veya 20K civarındaki 65 inç olan modellere bakabilirim. Öneriniz hangisi olur ? Hani şu sorunun cevabını arıyorum, Şu marka model sana 4K Qled Vestelden daha iyi bir görüntü sunar dediğiniz 20K olan 65 inç TV modeli bulabilir miyiz? slowfood slowfood Samurai Unforgotten
LGUN73006LA IPS panel ve 2020 model. Görüntü kalitesi anlamında Vestel'den farkı olmaz.

peki VESTEL 65QA9700 modeli ile TCL 65C635 modeli arasında alacağım sitede 5000 TL fark var. Sizce bu farkı net bir şekilde görür müyüm ? 5000 TL fazla verip TCL almaya değer mi ?
TCL'in bütün modelleri VA panel olduğu için daha başarılı siyah sunar. Vestel'e göre parlaklığı biraz daha düşük olabilir.

Daha önce de bahsettiğim gibi, 65'' alacaksanız, bütçenizi 30.000'in üzerine çıkartmadığınız sürece alacağınız hiçbir tv size görüntü kalitesi anlamında çok büyük bir fark yaratmaz. Hangi panel tipine ihtiyacınız var öncelikle onu araştırın.

- Siyahları daha düzgün olsun, izleme açısı çok geniş olmasa da olur diyorsanız VA panel alın.
- İzleme açısı geniş olsun, renkler daha canlı olsun, siyah renk önemli değil, karanlık sahneler önemli değil diyorsanız IPS alın. IPS tv'yi Vestel veya LG almanızın da çok fark yaratacağını düşünmüyorum.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,880
Canlar, Samurai Unforgotten slowfood slowfood televizyonu Dün 21.599 TL'ye Vatan'dan sipariş ettim. Vestel QA9700 aldım 🙂 . Televizyon geldiğinde teknik servisin yanında TV'de nelere dikkat etmem gerekiyor, hani ölü piksel testi fln için ne yapmam gerekiyor, bahsedebilir misiniz, link ile birlikte.
Hayırlı olsun. Güle güle kullanın.

Birçok test paterni bulunuyor. Tam ekran ve gradient patternler ile ölü piksel testi, defekt, artifakt testleri ve aydınlatma testlerini yapabilirsiniz.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt