Onvo OV65F950 Alınır Mı?

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,458
Hocam beni yanlış anlamayın ama marka özelinde kendinize heyecan aramayın.! Panel olarak alır kullanırım derseniz eyvallah.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
LG'deki WEBOS deneyimini beklemeyin.
Paneli iddialıysa düşünülür diyeceğim ama servis altyapısında da fazla beklentiniz olmasın.
Satış sonrası destek önemliyse Samsung bakın. En azından muhatap belli.

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
onvo servisi ve müşteri hizmetleri kötü.tam oturmamış türk kafası bir firma
bizzat denenmiş test edilmiş ve pişman olunmuştur.

Son düzenleme:
O Çevrimdışı

onurdogan63

Aktif Üye
19 May 2023
59
30
LG'deki WEBOS deneyimini beklemeyin.
Paneli iddialıysa düşünülür diyeceğim ama servis altyapısında da fazla beklentiniz olmasın.
Satış sonrası destek önemliyse Samsung bakın. En azından muhatap belli.
WEBOS değilki benim sorduğum ama.

bana panel lazım, webos, smart vb yazılımsal şeyler lazım değil denirse neden alınmasın ama hdr soran birine bu cihazı al diyemem.
Lisanslı modelde de mi HDR sorunu var yani ?

Son düzenleme:
O Çevrimdışı

onurdogan63

Aktif Üye
19 May 2023
59
30
Lisanslı model derken? Bu cihazın hangi ürününde birebir LG WebOS ve aktif lisans bulunuyor?
İşte ben de bunu araştırıyorum hocam. Adem Helvacının Onvo 50F950 ve Google TV F950 Televizyonlar ile İlgili Sorular adlı videosundaki 10:25'de bahsettiği lisansı anlamaya çalışıyorum. Bu konuda bilginiz varsa yardımcı olursanız iyi olur.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,880
İşte ben de bunu araştırıyorum hocam. Adem Helvacının Onvo 50F950 ve Google TV F950 Televizyonlar ile İlgili Sorular adlı videosundaki 10:25'de bahsettiği lisansı anlamaya çalışıyorum. Bu konuda bilginiz varsa yardımcı olursanız iyi olur.
Sayın üyemiz. Öncelikle kusurumuza bakmazsanız, kendisi şu an forumumuzda bulunmuyor. Kendisinin bilgilerine saygı duymakla birlikte, mevcut forumumuzdaki ustalarımızla birlikte konunun detayını incelediğimizde söz konusu WebOS yazılımının Orijinal LG webOS çekirdeğiyle aynı anda güncellenmediğini, AOSP yapısında yeniden oluşturulduğu için yalnızca söz konusu üretici firmaya isim hakkı verilmiş gibi bir durum oluştuğunu, dolayısıyla gerek yazılım güncelleme ve destek aşamalarında, gerekse orijinal yazılımla uyumsuzluk oluşturan durumlarda firmanın çözümsüz kalabildiğini kullanıcı yorumları ve ustalarımızın tecrübeleriyle sabitlemiş durumdayız. Tabii ki bizler burada hiçbir markayı öne çıkarmaz ya da hiçbir markayı yermeyiz. Ancak sadece bahsettiğiniz üreticiler ve bağlı oldukları kullanıcı şikayetleriyle ilgili sizi forumumuzda kısa bir gezintiye davet etmek isteriz.

Bütün bunların dışında bizlerin özellikle TV tavsiyesi konusunda ortak düşüncesi en üst düzey cihazlar haricinde (Onlarda da sınırlı süreli) cihazların Smart sistemlerinden ve Multimedia deneyimlerinden çok yüksek performans alamayacağınız, özellikle donanım özelliklerinin günümüz koşullarını çok kısa süre takip edebilecek yeterlilikte olduğu için, konsol, android box, mini pc gibi alternatifler ile düzgün görüntü verebilen bir kombinasyonun sizler için en mantıklı seçim olacağını genellikle paylaşırız.

Bu vesileyle çok daha fazla bilgiye ulaşabileceğiniz ana konu linkini de aşağıda paylaşıyorum, mevcut konuyu biraz inceleme fırsatınız olursa güncel birçok model hakkında fazlasıyla bilgiye sahip olabilirsiniz;

Son düzenleme:
O Çevrimdışı

onurdogan63

Aktif Üye
19 May 2023
59
30
Sayın üyemiz. Öncelikle kusurumuza bakmazsanız, kendisi şu an forumumuzda bulunmuyor. Kendisinin bilgilerine saygı duymakla birlikte, mevcut forumumuzdaki ustalarımızla birlikte konunun detayını incelediğimizde söz konusu WebOS yazılımının Orijinal LG webOS çekirdeğiyle aynı anda güncellenmediğini, AOSP yapısında yeniden oluşturulduğu için yalnızca söz konusu üretici firmaya isim hakkı verilmiş gibi bir durum oluştuğunu, dolayısıyla gerek yazılım güncelleme ve destek aşamalarında, gerekse orijinal yazılımla uyumsuzluk oluşturan durumlarda firmanın çözümsüz kalabildiğini kullanıcı yorumları ve ustalarımızın tecrübeleriyle sabitlemiş durumdayız. Tabii ki bizler burada hiçbir markayı öne çıkarmaz ya da hiçbir markayı yermeyiz. Ancak sadece bahsettiğiniz üreticiler ve bağlı oldukları kullanıcı şikayetleriyle ilgili sizi forumumuzda kısa bir gezintiye davet etmek isteriz.

Bütün bunların dışında bizlerin özellikle TV tavsiyesi konusunda ortak düşüncesi en üst düzey cihazlar haricinde (Onlarda da sınırlı süreli) cihazların Smart sistemlerinden ve Multimedia deneyimlerinden çok yüksek performans alamayacağınız, özellikle donanım özelliklerinin günümüz koşullarını çok kısa süre takip edebilecek yeterlilikte olduğu için, konsol, android box, mini pc gibi alternatifler ile düzgün görüntü verebilen bir kombinasyonun sizler için en mantıklı seçim olacağını genellikle paylaşırız.
Çok teşekkür ederim açıklama için.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Sevgili onur, bu konuda (HDR) sevgili Samurai Unforgotten araştırmaları vardı forum içlerinde ,senin sayende ayrıca bir HDR konusu başlı başına açmak gerekiyor sanırım ki bunu da öğrenmiş olduk :ok .Tv de senin için HDR önemli olabilir ama ilerde oluşabilecek sıkıntılar için çabuk çözüm sağlayabilecek üretici de olmalı bence.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt