Onvo OV65F950 Alınır Mı?

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,332
39
O onurdogan63 Güzel bir tartışma olmuş, tarzınızı sevdim 🙂

Onvo 65500 modelinde Netflixte HDR sorunundan sıkça bahsedildi. Peki OV65F950 olan 65 İnç modelde bu sorun giderildi mi acaba ?
Sorun olarak kast ettiğiniz ne onu bilmiyorum açıkçası. Fakat gerçekten iyi bir HDR deneyimi yaşamak istiyorsanız, alacağınız televizyon mümkün olduğu kadar parlak ve kontrastı iyi olmalı. Maalesef ucuz cihazlarda bu mümkün değil, Onvo veya TCL veya Samsung fark etmez, zaten bu yüzden ucuzlar.

HDR'ın amacı vurguyu arttırmak; koyuyu daha koyu, parlağı da daha parlak göstermek ve bu ikisinin arasındaki zıtlığı vurgulamak. Bunu 300 nit parlaklık ile düzgün bir şekilde yapamazsınız maalesef.

Adem Helvacının Onvo 50F950 ve Google TV F950 Televizyonlar ile İlgili Sorular adlı videosundaki 10:25'de bahsettiği lisansı anlamaya çalışıyorum. Bu konuda bilginiz varsa yardımcı olursanız iyi olur.
Gerçekten lisans konusunda bilgim yok fakat sizin için tek sorun buysa, lisansı bulunan harici bir cihaz kullanmayı düşünmez misiniz ? Apple TV 4K, Homatics, Mi Box vb. gibi. TV'yi beğendiyseniz yanına lisanslı bir kutu alarak kullanabilirsiniz.

Ben işimizi her zaman şansa bırakırım. Biraz garip gelebilir size ama. Teknolojik alet alıyorsam her zaman şansım olmalı derim. Zira şansınız yoksa en güvenli markalarda bile sorun yaşayabilirsiniz. Size zamanında belli bir konuda yardımcı olan marka desteği, başka bir zaman çok daha basit bir konuda yardımcı olmayabilir. Bu tecrübelerle görüldü, yaşandı.
Katılıyorum, şans mutlaka olmalı. En pahalı cihazı da alsanız sorun çıkabilir. Ama biz markaların genel olarak yaklaşımına bakıyoruz.

TCL markaya yönelsem, TCL 58P635 olan model, onvoda bahsedilen sorunları yaşar mıyım acaba sizce ?
TCL'de lisans sorunu olmaz, görüntü kalitesi olarak da Onvo'dan çok farklı olmaz.
58P635.jpg

O Çevrimdışı

onurdogan63

Aktif Üye
19 May 2023
59
30
O onurdogan63 Güzel bir tartışma olmuş, tarzınızı sevdim 🙂

Sorun olarak kast ettiğiniz ne onu bilmiyorum açıkçası. Fakat gerçekten iyi bir HDR deneyimi yaşamak istiyorsanız, alacağınız televizyon mümkün olduğu kadar parlak ve kontrastı iyi olmalı. Maalesef ucuz cihazlarda bu mümkün değil, Onvo veya TCL veya Samsung fark etmez, zaten bu yüzden ucuzlar.

HDR'ın amacı vurguyu arttırmak; koyuyu daha koyu, parlağı da daha parlak göstermek ve bu ikisinin arasındaki zıtlığı vurgulamak. Bunu 300 nit parlaklık ile düzgün bir şekilde yapamazsınız maalesef.

Gerçekten lisans konusunda bilgim yok fakat sizin için tek sorun buysa, lisansı bulunan harici bir cihaz kullanmayı düşünmez misiniz ? Apple TV 4K, Homatics, Mi Box vb. gibi. TV'yi beğendiyseniz yanına lisanslı bir kutu alarak kullanabilirsiniz.

Katılıyorum, şans mutlaka olmalı. En pahalı cihazı da alsanız sorun çıkabilir. Ama biz markaların genel olarak yaklaşımına bakıyoruz.

TCL'de lisans sorunu olmaz, görüntü kalitesi olarak da Onvo'dan çok farklı olmaz.
58P635.jpg
Cevaplar için çok teşekkür ederim. Peki Netflixte sorun çıkartmayacak HDR zevkini de alabileceğim, 58 inç ve 65 inç olmak üzere orta seğmentlerde TV önerebilir misiniz bana acaba ? Bütçe ortalama 15-16 K civarı diyelim.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,567
Cevaplar için çok teşekkür ederim. Peki Netflixte sorun çıkartmayacak HDR zevkini de alabileceğim, 58 inç ve 65 inç olmak üzere orta seğmentlerde TV önerebilir misiniz bana acaba ? Bütçe ortalama 15-16 K civarı diyelim.
Onvo Tv lisans var mı.!!! :saskin

Dostlar neye üzülüyorum biliyor musunuz.!
2 kuruş reklam parası alacağım diye adı sanı duyulmamış, gerek donanım gerekse yazılımsa olarak bomboş makinaları bu millete çakmaya çalışmak
Ayıp değil mi.!

Yok yazmadım. Galiba onvo da android lisans sorunu var. Çözüm çıkmayabilir. Lakin Netflix te böyle hatalar yok

Geçmiş olsun dostlar. Amazon onvo TV de lisans ve tanınmayan TV sorunu sebebiyle hdmı hatası veriyor. Desteği aradım çözüm yok. Ayrıca onvo servisi ara dediler aramaya gerek yok artık bence. TV box elinde lisanssız olanlar deneyebilir mi ricam.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,332
39
Maalesef mümkün değil; 65'' için 35.000 TL civarı bütçe gerekiyor, 55'' için de 25.000 gibi.

Size TOSHIBA 65QA7D63DT dahi öneremiyorum çünkü 20.000 TL'nin üzerinde fiyatı var. Bu şartlarda siz mecburen Onvo tercih edeceksiniz gibi duruyor.

O Çevrimdışı

onurdogan63

Aktif Üye
19 May 2023
59
30
Maalesef mümkün değil; 65'' için 35.000 TL civarı bütçe gerekiyor, 55'' için de 25.000 gibi.

Size TOSHIBA 65QA7D63DT dahi öneremiyorum çünkü 20.000 TL'nin üzerinde fiyatı var. Bu şartlarda siz mecburen Onvo tercih edeceksiniz gibi duruyor.
Teşekkür ederim, şimdilik bütçeyi yükseltmek için uğraşayım o zaman.

O Çevrimdışı

onurdogan63

Aktif Üye
19 May 2023
59
30
Canlar merhaba. Vatanda 10 taksit ile alabileceğim bu televizyonu buldum. (TV'yi böyle almak zorundayım)
Nasıl bir televizyon acaba ?

VESTEL 65QA9700 65inc 164 cm 4K UHD Android Smart QLED TV,Uydu Alıcılı​

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Canlar merhaba. Vatanda 10 taksit ile alabileceğim bu televizyonu buldum. (TV'yi böyle almak zorundayım)
Nasıl bir televizyon acaba ?

VESTEL 65QA9700 65inc 164 cm 4K UHD Android Smart QLED TV,Uydu Alıcılı​

Normal koşullarda TV tavsiyeleri ile ilgili talepleri aşağıdaki konuda aktif şekilde alıyoruz. Sizin özelinizde bir model için konu açılışına izin verdik. Ancak lütfen bundan sonra TV tavsiyeleri ile ilgili tüm ürünleri topluca izleyebilmek ve konu dağınıklığına sebep olmamak için mesajlarınızı aşağıdaki konuda paylaşınız;

O Çevrimdışı

onurdogan63

Aktif Üye
19 May 2023
59
30
Merhaba, VESTEL 65QA9700 modelini inceledim, Qled bir tv fena değil. Size sorum şu olacak, qled olduğu için bu modeli mi almalıyım yoksa marka da LG ye yükselip 4K tv mi almalıyım, LG'de Qled alamıyorum zaten çok yüksek fiyatları. Yani 4K Qled bir Vestel mi yoksa 4K LG, 4K Toshiba mı, LG'de LG 65UN73006LA bu model var, veya 20K civarındaki 65 inç olan modellere bakabilirim. Öneriniz hangisi olur ? Hani şu sorunun cevabını arıyorum, Şu marka model sana 4K Qled Vestelden daha iyi bir görüntü sunar dediğiniz 20K olan 65 inç TV modeli bulabilir miyiz? slowfood slowfood Samurai Unforgotten

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Merhaba, VESTEL 65QA9700 modelini inceledim, Qled bir tv fena değil. Size sorum şu olacak, qled olduğu için bu modeli mi almalıyım yoksa marka da LG ye yükselip 4K tv mi almalıyım, LG'de Qled alamıyorum zaten çok yüksek fiyatları. Yani 4K Qled bir Vestel mi yoksa 4K LG, 4K Toshiba mı, LG'de LG 65UN73006LA bu model var, veya 20K civarındaki 65 inç olan modellere bakabilirim. Öneriniz hangisi olur ? Hani şu sorunun cevabını arıyorum, Şu marka model sana 4K Qled Vestelden daha iyi bir görüntü sunar dediğiniz 20K olan 65 inç TV modeli bulabilir miyiz? slowfood slowfood Samurai Unforgotten

Tamamen bireysel görüşümü paylaşıyorum. Daha önce Samurai Unforgotten üstad zaten gerekli birçok teknik detayı paylaşmıştı. Fiyat bandımız bu seviyelerde olduğu sürece açıkçası elimizi çok fazla açma imkanımız olmuyor. Marka değiştirdiğinizde özellik kaybı yaşıyorsanız (Ki yaşanacak), hiç karıştırmayın. En azından servis desteği açısından sıkıntı yaratma ihtimali düşük, F/P konusunda uygun olan ve içinize sinen model olacağı için 65QA9700 uygun olacaktır. Tabi satın alım aşamasında bire bir alma şansınız olursa alacağınız cihazın seri numarasını aşağıdaki konuda paylaşarak, panel bilgisini de edinebilirsiniz;

O Çevrimdışı

onurdogan63

Aktif Üye
19 May 2023
59
30
TCL 65C635 65inc 164 cm 4K UHD Google Smart Qled TV televizyon hangi panel tipini kullanmakta acaba, sizce bu seçim nasıl olur, servis desteği nasıldır TCL'nin ? slowfood slowfood

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
TCL 65C635 65inc 164 cm 4K UHD Google Smart Qled TV televizyon hangi panel tipini kullanmakta acaba, sizce bu seçim nasıl olur, servis desteği nasıldır TCL'nin ? slowfood slowfood
Servis desteği konusunda net birşey söylemek şimdilik zor. Ancak kendi panelini üreterek kullanan, ithalatçı mantığıyla çalışmayan, uluslararası bir marka olduğu için makro bir problem olacağını sanmıyorum. Panel tipi VA' dır.

O Çevrimdışı

onurdogan63

Aktif Üye
19 May 2023
59
30
Servis desteği konusunda net birşey söylemek şimdilik zor. Ancak kendi panelini üreterek kullanan, ithalatçı mantığıyla çalışmayan, uluslararası bir marka olduğu için makro bir problem olacağını sanmıyorum. Panel tipi VA' dır.
peki VESTEL 65QA9700 modeli ile TCL 65C635 modeli arasında alacağım sitede 5000 TL fark var. Sizce bu farkı net bir şekilde görür müyüm ? 5000 TL fazla verip TCL almaya değer mi ?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt