Omega 3 kullanıyor musunuz.?

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,291
Hocam fiyat ve ürün marka güvenirliği iyi. Trigliserid yazan firmalar çok küçük çaplı ve açıkçası güven vermiyor. Ayrı Epa ve Dha değerleride bu ürünün yarısı kadar. Bununla bir başlayalım sonrasına bakacağım artık. Bu marka Kanadalı eski bir firma. Daha uygun fiyata Costco marketlerde mevcut, oradan alacağım sanırım hafta sonu. Aynı ürünün 200 adetli kutusu 36$.

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,291
Hocam fiyat ve ürün marka güvenirliği iyi. Trigliserid yazan firmalar çok küçük çaplı ve açıkçası güven vermiyor. Ayrı Epa ve Dha değerleride bu ürünün yarısı kadar. Bununla bir başlayalım sonrasına bakacağım artık. Bu marka Kanadalı eski bir firma. Daha uygun fiyata Costco marketlerde mevcut, oradan alacağım sanırım hafta sonu. Aynı ürünün 200 adetli kutusu 36$.
Kampanya başlamış daha ucuza aldım.

IMG_8386.jpg

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,291
1 kapsülü 17 cent ediyor sizin aldığınız fiyattan. Burada ise kaliteli bir balık yağının 1 kapsülü 10 TL civarına geliyor.
Bizimki bedavaymış o zaman. Umarım fayda sağlarız bakalım. Magnezyum için complex değilde tek bir seçim yapmanız gerekse hangisini alırdınız?

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,346
39
Bizimki bedavaymış o zaman. Umarım fayda sağlarız bakalım. Magnezyum için complex değilde tek bir seçim yapmanız gerekse hangisini alırdınız?
Evet hocam, maalesef döviz kurlarının yüksek oluşu burada iğneden ipliğe kadar hayat pahalılığına sebep oluyor, en basit şeyler dahi çok pahalı.

Magnezyum konusunda çok ayrıntılı bilgiye sahip değilim ama kompleks olanını kullanmanızı tavsiye ederim. Bu konuda hekimler de görüş ayrılığında. Bazı hekim arkadaşlar para yatırmaya değer tek takviyenin Magnezyum olduğunu söylerken, bazıları da normal besin yoluyla ihtiyacın karşılanabileceğini ve takviyeye gerek olmadığını savunuyor.

Açıkçası düzgün besleniyorsanız ve özellikle çerez tüketiyorsanız Magnezyum takviyesine ihtiyaç duyacağınızı zannetmiyorum. Fakat bağırsaklarınızda emilim problemi varsa (IBS, çölyak, sızıntılı bağırsak gibi), takviyeler de çok fazla işe yaramayacaktır. Bu nedenle bağırsak sağlığı da çok önemli. Cilt sorunlarının bile büyük kısmı bağırsaktan kaynaklanıyor. Bağırsak sağlığı yerinde olan insanın cildi pürüzsüz olur, çabuk yaşlanmaz.

Magnezyum takviyesi almanızın zararı olur mu derseniz olmaz elbette. Hatta B6 vitamini ile kombine edilirse etkinliği ve emilimi daha da artar. Uykudan önce alınması belki uyku kalitesini de arttırabilir.

Sonuca gelirsem, ben olsam kompleks olanını alırdım. Tek seçim şansım olsa hangisini alacağımı bilemiyorum 🙂

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,714
Krill yağını denemedim abi, sanırım EPA ve DHA oranı düşük diye tercih etmemiştim. Krill yerine ''Fosfotidilserin'' destekli balık yağı almak isterdim ama aşırı pahalı.
krill ve normal omega kombin yaparak kullanma düşünüyorum fakat dediğin gibi epa+dha yönünde içeriği düşük.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,346
39
Omega 3'ün bir çok organa faydası olduğu gibi gözler için de önemi büyük. Fakat arada sırada buna lutein, zeaksantin, Maquiberry gibi destekler de eklenebilir.

Bausch & Lomb diye bir şirket var, bu firma göz ürünleri ile meşhur. Kanada merkezli olduğu için belki Puzik Puzik haberdardır. Göz için takviyeler, damlalar, kontak lensler falan üretiyor. Bu firmanın birkaç güzel ürünü var, hem Omega 3 hem de göz için çeşitli yararlı maddeler içeriyor,

Birincisi bu,

Bir de bunun bir tık üstü var, içeriği çok zengin,

Bir aralar Solgar Eyebright çok ünlüydü fakat artık pek bulunmuyor.

Geri
Üst Alt