Omega 3 kullanıyor musunuz.?

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,346
39
Omega3 takviyeleri nereden tedarik ediyorsunuz? Eczaneden mi, internetten mi? İnternetse aldığınız satıcıyıda güvenilirlik açısından paylaşırmısınız👍.
Ben çoğu zaman internetten, bazen de eczaneden tedarik ediyorum. Google'a ''Vitaminler'' yazın çıkar 🙂

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,291
Buradaki Omega 3'lerin içerikleri yetersiz, başka bir alternatif yok mu ? EPA ve DHA çok düşük.

Magnezyum olarak şu çok iyi ama sizin orada yok sanırım,
Çok marka var ama bunu önermişlerdi genel olarak diğer vitaminler için. Çerez gibi takviye satılıyor burada. Araştırır yine link eklerim başka güvenilir markalardan. Magnezyumda çok var satılıyor ama o marka yok :)

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,346
39
Çok marka var ama bunu önermişlerdi genel olarak diğer vitaminler için. Çerez gibi takviye satılıyor burada. Araştırır yine link eklerim başka güvenilir markalardan. Magnezyumda çok var satılıyor ama o marka yok :)
Siz yurt dışındasınız galiba 🙂

Alacağınız Omega 3 şu özelliklere sahip olmalı,
- IFOS onaylı
- Trigliserit formunda (Kesinlikle etil ester olmasın)
- EPA ve DHA oranı mümkün olduğunca yüksek

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,714
Omega3 takviyeleri nereden tedarik ediyorsunuz? Eczaneden mi, internetten mi? İnternetse aldığınız satıcıyıda güvenilirlik açısından paylaşırmısınız👍.
Çoğu ürünümü Supplementler üzerinden alıyorum hesabıma tanımlı %10 indirim var istersen hesabımı kullanabilirsin.
Bu arada vitaminler - supplementler aynı firmaya ait hepsinin sepeti ortak

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,291

- IFOS onaylı
Evet yurtdışındayım. Epa Dha yüksek nedir mesela? Kaç mg tablette ne kadar olmalı en az?

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,346
39
Evet yurtdışındayım. Epa Dha yüksek nedir mesela? Kaç mg tablette ne kadar olmalı en az?
1 kapsüldeki EPA+DHA toplamı en az 1.000, 1.1100 olmalı. Ne kadar yüksek olursa o kadar iyi
Omega.jpg

Deimos Çevrimiçi

Deimos

VIP
6 Nis 2018
744
Çoğu ürünümü Supplementler üzerinden alıyorum hesabıma tanımlı %10 indirim var istersen hesabımı kullanabilirsin.
Bu arada vitaminler - supplementler aynı firmaya ait hepsinin sepeti ortak
Teşekkür ederim, elimde Ocean var. Bitince haber veririm ☺️

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,291

- IFOS onaylı
IFOS benzeri bir organizasyon olan IVO sertifikalı Epa ve Dha oranı 900 olan fiyat performans ürünü buldum. Sanırım bunu alacağım hocam.

Webber Naturals Omega-3 900 mg Triple Strength, 120 Clear Enteric No Fishy Aftertaste Softgels, Supports Cardiovascular Health and Brain Function

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,346
39
IFOS benzeri bir organizasyon olan IVO sertifikalı Epa ve Dha oranı 900 olan fiyat performans ürünü buldum. Sanırım bunu alacağım hocam.

Webber Naturals Omega-3 900 mg Triple Strength, 120 Clear Enteric No Fishy Aftertaste Softgels, Supports Cardiovascular Health and Brain Function
Linkini yolladığınız ürünün Etil Ester formunda olduğunu düşünüyorum. Almadan önce üretici ile iletişime geçip bu sorunun kesin cevabını almanızı öneririm. Etil Ester formunda olduğuna yönelik yorumlar yapılmış burada. Zaten ambalajının hiçbir yerinde Trigliserid diye belirtmemişler.

'' Omega-3 takviyelerinin çoğu zaman gözden kaçırılan, ancak oldukça önemli bir detayı; moleküler formlarıdır. Balıklarda omega-3 yağ asitleri doğal trigliserit formunda bulunur. Ancak piyasada ki balık yağlarının çoğu etil ester formundadır. Bu; daha güçlü bir ürün elde etmek için balık yağı konsantre etmenin sonucudur, ancak etil ester üreticileri daha sonra takip edilmesi gereken, doğal trigliserid formunun yeniden oluşturulduğu son üretim adımını atlarlar.

İnsanlarda kalp damar sağlığını olumsuz etkileyen trigliserid ile balıklarda bulunan trigliserit formu tamamen farklıdır. Tükettiğimiz yağların %98’inin moleküler yapısı trigliseritdir. Balık yağı üreticilerinin; daha düşük maliyetli olması nedeniyle trigliserid üretim aşamasını atlaması şaşırtıcı değil ancak bu durum malesef tüketiciye anlatılmıyor. Trigliserid formu üç özelliği ile öne çıkar; tazelik, etkinlik ve toplam omega-3 miktarı.

Etil ester formu daha kararsız moleküllerdir, bu nedenle oksitlenmeye karşı daha hassastırlar. Bu; bozulmuş, kötü kokan ve serbest radikal miktarı yüksek bir balık yağı anlamına gelir. Ayrıca çalışmalar; trigliserid formlu omega-3’lerin, etil ester formuna göre %70 oranında daha iyi bir şekilde emildiğini göstermiştir(1). Neden hızlı bir şekilde bozulan ve beklediğiniz faydayı sunmayan balık yağı ürünlerine para harcayasınız? Tüketiciler sadece fiyatı baz alarak ürün seçtiklerinde büyük resim bazen göremezler. En iyi sonuç için, şişede açıkça “trigliserid formu”nda olduğu belirtilen bir omega-3 ürünü seçin. Vücudun sana teşekkür edecek. ''

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,714

fiyat olarak iyi duruyor.

Geri
Üst Alt