Netflix Hesap Çalınması

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Egemen bence Ayşe teyzeyi çağır sen.
Ayşe Teyze ACE ile senin bütün teknolojik ürünleri tarasın :)

Abi teknolojiye oldum olası güvenmem o nedenle çok hayati bilgileri sanal ortamlarda tutmam, ayrıca bilinen dijital platformlar dışında hiç bir yere üye olmadım bak aynen senin başına geldiği gibi A dedikleri B çıkıyor, B çıkınca da karşında muhatap bulamıyorsun. Bence sorun teknoloji değil, asıl sorun firmaların üyelere veya tüketicilere yaklaşımları, ne derece dikkate aldıklarıdır.

Geçmiş olsun diyek :)

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,217
Benim de başıma geçmişte önce bir yabancı Film sitesi sonra Twitter sonra bir kaç yerden çakallar girip
kullanmışlar hesaplarımı!

Ben şimdi sık sık şifre+kullanıcı adımı değiştiriyorum,yani çareyi böyle buldum son 1 yıldır kimse giremiyor

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,217
bu arada Youtube/Google dan da Ceza yedim yaw! 1.Temmuz/2017 den beri cezalıyım ben!
Google dan iadre ediyorum sorun olmuyor ama,Youtube da öyle değil,bir çok özellik bana kapalı
sanırım sadece özellikler den bazı ayarları yapıyorum fazlası olamıyor! gerçi bunu da aştım sayılır
netice de her bir şeyi açıp izliyorum,heriflere defalarca sordum nede v.s diye cevap da yok!
ülen Ceza verdiniz de(kısıtlama şeklide)bunun süresi nedir kazmalar,bunada cevap vermiyorlar!
abi adama ceza verirsin bunun birde "süresi" olur değilmi?? yoksa herifler "müebbet" mi verdiler ne!
abi adamlar pişkin sanırım,bir pencere geliyor uyarıyla v.s ilgili sonra soru geliyor,YES/NO diye
ben hep NO diyorum! bir de cevap yazıyorum neden NO dur diye bunada cevap yok yaw şaka gibi!
Komik tarafı ise o pencere de bir de isim veriyorlar Mrs.Kati veya Mr.George filan diye... güyya bana
o bakacakmış ne ne bakan ne nede bir şey yazan var ülen o zaman neden sana şu bakacak diyorsun!

Bilen varmı bu işleri beyler??

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
bu arada Youtube/Google dan da Ceza yedim yaw! 1.Temmuz/2017 den beri cezalıyım ben!
Google dan iadre ediyorum sorun olmuyor ama,Youtube da öyle değil,bir çok özellik bana kapalı
sanırım sadece özellikler den bazı ayarları yapıyorum fazlası olamıyor! gerçi bunu da aştım sayılır
netice de her bir şeyi açıp izliyorum,heriflere defalarca sordum nede v.s diye cevap da yok!
ülen Ceza verdiniz de(kısıtlama şeklide)bunun süresi nedir kazmalar,bunada cevap vermiyorlar!
abi adama ceza verirsin bunun birde "süresi" olur değilmi?? yoksa herifler "müebbet" mi verdiler ne!
abi adamlar pişkin sanırım,bir pencere geliyor uyarıyla v.s ilgili sonra soru geliyor,YES/NO diye
ben hep NO diyorum! bir de cevap yazıyorum neden NO dur diye bunada cevap yok yaw şaka gibi!
Komik tarafı ise o pencere de bir de isim veriyorlar Mrs.Kati veya Mr.George filan diye... güyya bana
o bakacakmış ne ne bakan ne nede bir şey yazan var ülen o zaman neden sana şu bakacak diyorsun!

Can abi çok ilgim alakam olmadığından dolayı sanırım, Youtube dan birinin ceza aldığını ilk defa duydum :oops:

Çok mu kızdırdın adamları abi :)

Jeopol Çevrimdışı

Jeopol

Aktif Üye
6 Ocak 2018
432
35

Ne cezasi ki bu? Baskalarina ait video filan yukelrsen, bunu israrla yaparsan hesap engelleniyor diye biliyorum.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622

Cezadan kastınız, kanalınız mı ceza yedi?
Kanal ceza yedi ise onun bir süresi vardır bence ama hata üst üste tekrarlandıysa topyekün engel koymuş olabilirler.
Biraz daha durumu açarsanız belki fikir yürütebiliriz. Hangi özellikler kapalı mesela? Kanalınız duruyor mu?

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,217
yaw ben geçen bir yabancı dostuma,bir tane video yüklemiştim;daha doğrusu o bana,Youtube yükle demişti
bende yükledim sanırım Haziran/2017 idi sonara aradan 15 gün geçti "hesabımı kısıtladılar";CEZA dediğim budur işte
Youtube giriyorum ve herkes gibi normal izliyorum buraya kadar sorun yoktur,ama üye bilgimle girince;kısıtlama
uyarısının penceresi geliyor,bu sebebten normal hesabıma giriş yapamıyorum(gmail.com hesabımdan)
gerçi çokta önemli değil;örneğin "Settings" den belirli şeyleri yapabiliyorum herşeyi yapamıyorum veya
"Subscribe" özelliğinden bir şeyi listeme atamıyorum,bu da çok önemli değil...... gibi bazı kısıtlamalar koydular

ancak komik olanı ise ülen bunun süresi nedir?? ikincisi muhtap bulamıyorum;ama herifler ilgili yere gidince
bana,şu kişi sizin işe bakacak deniyor.... ama bakan-eden yok! ülen o zaman niye o kişi senin işine bakacak diyorsun kazma!
sadece geçen sene bir kere.... hesabınız şimdilik kısıtlı devam edecektir.... dendi ve deyiş o deyiş bir daha dönen eden yok!

İçerik ise;"Siyasi" idi!!! Kuzey Kore nin köpek lideri için!

abi varmı böyle bir şey yaw,ülen USA savaş edecek heriflerle,ama kimseye de laf ettirmiyor çakal!

netice de ben Youtube kullanıyorum ve asıl olanda budur,hesabıma girsem ne olacak girmesem

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
yaw ben geçen bir yabancı dostuma,bir tane video yüklemiştim;daha doğrusu o bana,Youtube yükle demişti
bende yükledim sanırım Haziran/2017 idi sonara aradan 15 gün geçti "hesabımı kısıtladılar";CEZA dediğim budur işte
Youtube giriyorum ve herkes gibi normal izliyorum buraya kadar sorun yoktur,ama üye bilgimle girince;kısıtlama
uyarısının penceresi geliyor,bu sebebten normal hesabıma giriş yapamıyorum(gmail.com hesabımdan)
gerçi çokta önemli değil;örneğin "Settings" den belirli şeyleri yapabiliyorum herşeyi yapamıyorum veya
"Subscribe" özelliğinden bir şeyi listeme atamıyorum,bu da çok önemli değil...... gibi bazı kısıtlamalar koydular

ancak komik olanı ise ülen bunun süresi nedir?? ikincisi muhtap bulamıyorum;ama herifler ilgili yere gidince
bana,şu kişi sizin işe bakacak deniyor.... ama bakan-eden yok! ülen o zaman niye o kişi senin işine bakacak diyorsun kazma!
sadece geçen sene bir kere.... hesabınız şimdilik kısıtlı devam edecektir.... dendi ve deyiş o deyiş bir daha dönen eden yok!

İçerik ise;"Siyasi" idi!!! Kuzey Kore nin köpek lideri için!

abi varmı böyle bir şey yaw,ülen USA savaş edecek heriflerle,ama kimseye de laf ettirmiyor çakal!

netice de ben Youtube kullanıyorum ve asıl olanda budur,hesabıma girsem ne olacak girmesem

Abi anlattığın olaya göre ya videon hakkında mahkeme kararı ya da bolca şikayet olması lazım.
Tabi videonun içeriğini görmediğim için bu kadarını söyleyebiliyorum.
Hani siyasi video demesen telif yemişsindir diyecektim.

O Google hesabı ile artık YouTube işlevlerini kullanamazsın büyük ihtimal abi. Yeni Google hesabı açman gerek.
Benim de hesabımı teliften kapatmışlardı zamanında. Telif nedeni de videodaki fon müziği idi.
Hesabımda adsense bile açık değildi oysa. O zaman para kazanma işini merak bile etmezdim. Gerisini sen düşün. :)

Bu arada kişiye özel video atacaksan Google Drive'a yükleyip sadece link attığın kişilerin görmesini de sağlayabilirsin.
Aynı şeyi YouTube'da da yapabilirsin ama YouTube'un render etmesini falan beklemek gerebiliyor tabi.
Drive'da öyle bir derdin yok.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt