Motosiklet Tavsiye Konusu

M Çevrimdışı

Motogezgin

Yeni Üye
31 Tem 2018
8
39
T teknikekip, Üstad öncelikle hayırlı olsun kazasız belasız keyifli sürüşler diliyorum. Motosiklet kullandıkça daha çok gezeceksin bu camiada yeni insanlarla tanışacaksın her yerde olduğu gibi burada da iyisiyle de kötüsüyle de karşılaşacaksın onları ölçüp tartmak sana kalıyor seçimini ona göre yap seni üzmeyecek kişilerle yola devam et dostluğun baki kalsın.
Konuyu uzattığım için özür dilerim bizlerin yaşadığı bazı acı tecrübeleri sizlerin de yaşamaması için daha dikkatli olmanız gerekiyor.
Motosikletinize ister lastik alın isterseniz yağını değiştirtin alınan ürün ve hizmet ne olursa olsun sizin ve bizim en önce dikkat etmemiz gereken şey "ben nereden alışveriş yapıyorum" sorusuna doğru cevap bulmak olsun. İstediğimiz ürünü iyi fiyata bulmuş olabiliriz. önemli olan aldığımız ürünün garantisi var mı ? dahası satın aldığımız firma sattığı ürünün arkasında duruyor mu ?
Motosiklet lastikleri konusu çok önemli bir konudur. Frenleriniz, kaskınız, bütün aksamlarınız çok iyi olabilir ama bunlardan en önemlisi ve sürekli takip ve kontrol isteyeni lastiklerinizdir. Bu yüzden sizi tebrik ediyorum yeni bir kullanıcının aksesuardan önce lastiklerini değiştirmek istemesi bize göre genç kullanıcıların daha bilinçli hareket ettiğini gösteriyor ve gerçekten bizleri mutlu ediyor.
Bodrum'da gerek İzmir ve İstanbul'da bize uzun yol ve gezilerimizde yaşadığımız sıkıntılı anlarda bize destek olan işini iyi yapan o arkadaşlara teşekkür ediyoruz. Lastik konusunda bu üç şehirde sana tavsiye edebileceğim sonuna kadar güvenebileceğin sadece motosiklet lastikleri işiyle uğraşan bir ekip var. Bodrum motosiklet lastikleri servisi Buz Motor sana en yakın olanı, ayrıntılı bilgiye internetten ulaşabilirsin.
Motosiklete yeni başlayan her arkadaşa öncelikle bu işin eğitimini almalarını akabinde motosikletinizdeki eksiklikleri geciktirmeden derhal gidermenizi tavsiye ediyorum.
Güvenli ve keyifli sürüşler dilerim.

BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,938
32
L Lehrer48, hayırlı olsun.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Bodrum a yeni yerleştim kısa mesafe sağa sola gitmeye 50 cc scooter aldım. Lastikleri çok kötü hiç güven vermiyor. Lastikleri nereden alabilirim ve nasıl montaj yaptırtabilirim ?

maxresdefault634fc0559093654d.jpg

Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

BlackSea BlackSea, motosiklete başlamak için 50 cc iyi midir ?
Motosiklete başlamak için 50 cc 150 cc scoter bence en ideailidir. Lastik ebatları nedir motosikletletinizin. Kesinlikle lastik motosiklettr hayatidir değiştirdikten sonra sürüş keyfiniz bile artar . Kesinlikle biran önce değiştirin . Lastik satıcısı olarak bende kendi aldığım iki yeri tavsiye edeyim sevgili rahmetli Barkın abimizin eski sponsoru motolastik.com ve benim daha önce alışveriş yaptığım lastik deposu ndan gönül rahatlığı ile alışveriş yapabilirsiniz bunlara ek birçok güvenilir lastikçi daha var. Siz ebatlari yazin yardımcı olalım.

Son düzenleme:
T Çevrimdışı

teknikekip

Yeni Üye
19 Eyl 2018
11
39
Motosiklete başlamak için 50 cc 150 cc scoter bence en ideailidir. Lastik ebatları nedir motosikletletinizin. Kesinlikle lastik motosiklettr hayatidir değiştirdikten sonra sürüş keyfiniz bile artar . Kesinlikle biran önce değiştirin . Lastik satıcısı olarak bende kendi aldığım iki yeri tavsiye edeyim sevgili rahmetli Barkın abimizin eski sponsoru motolastik.com ve benim daha önce alışveriş yaptığım lastik deposu ndan gönül rahatlığı ile alışveriş yapabilirsiniz bunlara ek birçok güvenilir lastikçi daha var. Siz ebatlari yazin yardımcı olalım.
Tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim lastiklerimi sonunda değiştirdim :) motosiklet konusunda yeni olduğum için ince eleyip sık dokuyorum baya bir araştırma yaptım. Sizin tavsiyeniz üzerine lastik deposunu ve diğer yerleride aradım kredi kartım olmadığı için kapıda ödemeyi seçmem gerekiyordu kargo ücretsizdi ama lastiklerin gelmesi falan birkaç günü bulacaktı. İnternetten yaptığım araştırmalar sonucu Bodrum'da sadece motosiklet ve scooter lastikleri üzerine motosiklet lastikçisi olduğunu öğrendim. Buz Motor Bodrum'a giderek diğer firmalara nazaran çok daha hesaplı şekilde lastiklerimi değiştirdim naylon lastiklerden kurtuldum. Michelin marka lastikler, uygun fiyat ve kaliteli işçilikten memnun kaldım. Lastiklerinden memnun olmayan ve naylon lastiklerden kurtulmak isteyen herkese tavsiye ederim.

1532702408813.jpg

T Çevrimdışı

teknikekip

Yeni Üye
19 Eyl 2018
11
39
T teknikekip, Üstad öncelikle hayırlı olsun kazasız belasız keyifli sürüşler diliyorum. Motosiklet kullandıkça daha çok gezeceksin bu camiada yeni insanlarla tanışacaksın her yerde olduğu gibi burada da iyisiyle de kötüsüyle de karşılaşacaksın onları ölçüp tartmak sana kalıyor seçimini ona göre yap seni üzmeyecek kişilerle yola devam et dostluğun baki kalsın.
Konuyu uzattığım için özür dilerim bizlerin yaşadığı bazı acı tecrübeleri sizlerin de yaşamaması için daha dikkatli olmanız gerekiyor.
Motosikletinize ister lastik alın isterseniz yağını değiştirtin alınan ürün ve hizmet ne olursa olsun sizin ve bizim en önce dikkat etmemiz gereken şey "ben nereden alışveriş yapıyorum" sorusuna doğru cevap bulmak olsun. İstediğimiz ürünü iyi fiyata bulmuş olabiliriz. önemli olan aldığımız ürünün garantisi var mı ? dahası satın aldığımız firma sattığı ürünün arkasında duruyor mu ?
Motosiklet lastikleri konusu çok önemli bir konudur. Frenleriniz, kaskınız, bütün aksamlarınız çok iyi olabilir ama bunlardan en önemlisi ve sürekli takip ve kontrol isteyeni lastiklerinizdir. Bu yüzden sizi tebrik ediyorum yeni bir kullanıcının aksesuardan önce lastiklerini değiştirmek istemesi bize göre genç kullanıcıların daha bilinçli hareket ettiğini gösteriyor ve gerçekten bizleri mutlu ediyor.
Bodrum'da gerek İzmir ve İstanbul'da bize uzun yol ve gezilerimizde yaşadığımız sıkıntılı anlarda bize destek olan işini iyi yapan o arkadaşlara teşekkür ediyoruz. Lastik konusunda bu üç şehirde sana tavsiye edebileceğim sonuna kadar güvenebileceğin sadece motosiklet lastikleri işiyle uğraşan bir ekip var. Bodrum motosiklet lastikleri servisi Buz Motor sana en yakın olanı, ayrıntılı bilgiye internetten ulaşabilirsin.
Motosiklete yeni başlayan her arkadaşa öncelikle bu işin eğitimini almalarını akabinde motosikletinizdeki eksiklikleri geciktirmeden derhal gidermenizi tavsiye ediyorum.
Güvenli ve keyifli sürüşler dilerim.
Değerli görüşleriniz için çok teşekkür ederim. Motosiklete yeni başlayan biri olarak öğrenmem gereken çok şey olduğunu düşünüyorum. Sizin gibi bilgi sahibi tecrübeli abilerimizin bizlere yardımcı olmak istemesi iyiki motosiklet kullanmaya başlamışım keşke daha önce başlasaymışım dedirtiyor. Ekipman konusunu sağolsun İstanbul'dan tanıdığım bir arkadaşım sayesinde hallettik. Her ne kadar akıcı trafikte motosiklet kullanıyor olsamda eğitim konusunda eksiklerim olduğunu ve bu konuda eğitim almam gerektiğini düşünüyorum. Lastik konusunda tavsiyelerinize uydum lastiklerimi değiştirdim artık fren yapınca durabiliyorum :) internette yaptığım araştırmalar sonucunda ve kullanıcı yorumlarını incelediğimde motosiklet lastikleri konusunda Buz motor'un doğru adres olduğu kanısına vardım. Telefonla bilgi aldıktan sonra Buz Motor Bodrum'a giderek lastiklerimi değiştirdim naylon lastiklerden kurtuldum. Lastiklerinden memnun olmayan ve naylon lastiklerden kurtulmak isteyen herkese tavsiye ederim.
Lastiklerimin rodaj süresi varmış henüz tamamlamadım yarın Yalıkavak'a ve Turgutreis'e gideceğim gidiş dönüş baya km. yapmış olurum. Görüşmek üzere sağlıcakla kalın.

BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,938
32
Değerli görüşleriniz için çok teşekkür ederim. Motosiklete yeni başlayan biri olarak öğrenmem gereken çok şey olduğunu düşünüyorum. Sizin gibi bilgi sahibi tecrübeli abilerimizin bizlere yardımcı olmak istemesi iyiki motosiklet kullanmaya başlamışım keşke daha önce başlasaymışım dedirtiyor. Ekipman konusunu sağolsun İstanbul'dan tanıdığım bir arkadaşım sayesinde hallettik. Her ne kadar akıcı trafikte motosiklet kullanıyor olsamda eğitim konusunda eksiklerim olduğunu ve bu konuda eğitim almam gerektiğini düşünüyorum. Lastik konusunda tavsiyelerinize uydum lastiklerimi değiştirdim artık fren yapınca durabiliyorum :sirit internette yaptığım araştırmalar sonucunda ve kullanıcı yorumlarını incelediğimde motosiklet lastikleri konusunda Buz motor'un doğru adres olduğu kanısına vardım. Telefonla bilgi aldıktan sonra Buz Motor Bodrum'a giderek lastiklerimi değiştirdim naylon lastiklerden kurtuldum. Lastiklerinden memnun olmayan ve naylon lastiklerden kurtulmak isteyen herkese tavsiye ederim.
Lastiklerimin rodaj süresi varmış henüz tamamlamadım yarın Yalıkavak'a ve Turgutreis'e gideceğim gidiş dönüş baya km. yapmış olurum. Görüşmek üzere sağlıcakla kalın.

eğitim şart ? özellikle yüksek cc motosikletler de.

Fair Play Çevrimdışı

Fair Play 

Süper Üye
4 Şub 2021
556
Güncel olarak desteğinize ihtiyacım var.

100 125cc scooter almak istiyorum. Bütçem max 15 16bin. Sıfır önceliğim ama ikinci el de olur. Tavsiye edebileceğiniz var mıdır marka model?

Fair Play Çevrimdışı

Fair Play 

Süper Üye
4 Şub 2021
556
Kısa bir bilgi: ağırlıklı olarak şehir içinde kısa mesafelerde kullanmayı düşünüyoruz. Arada uzun mesafe yapabiliriz.

Fair Play Çevrimdışı

Fair Play 

Süper Üye
4 Şub 2021
556
Foruma tavsiye için yazdığımı bile unutmuşum valla.

Eşe dosta sorduk. Bizim burda gizerlerde çalışan bi abimizin yanına gittik o yönlendirdi motorsiklet bölümüne. Sağolsunlar baya da indirim yaptılar. Mondial 125 Znui modeli aldık o zaman kredi kartına taksitle sıfırını 10bin 400e mi ne almıştık. Çok da memnunuz elimiz ayağımız oluyor şehir içinde. Tabi bu günleri görsek bu fiyat artışlarını honda yamaha alsak iyiymiş diyoruz. Ona da yapacak bi şey yok

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,255
Foruma tavsiye için yazdığımı bile unutmuşum valla.

Eşe dosta sorduk. Bizim burda gizerlerde çalışan bi abimizin yanına gittik o yönlendirdi motorsiklet bölümüne. Sağolsunlar baya da indirim yaptılar. Mondial 125 Znui modeli aldık o zaman kredi kartına taksitle sıfırını 10bin 400e mi ne almıştık. Çok da memnunuz elimiz ayağımız oluyor şehir içinde. Tabi bu günleri görsek bu fiyat artışlarını honda yamaha alsak iyiymiş diyoruz. Ona da yapacak bi şey yok
Çetin abi mi :kiskis

Fair Play Çevrimdışı

Fair Play 

Süper Üye
4 Şub 2021
556
Yok abi tanımıyom çetin abiyi. Orda burak diye genç bi arkadaş vardı o yardımcı oldu bize.

Yani çok değil 2021 yazında almışız motoru. Ülke ne hale gelmiş sadece 2 yılda.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
Ben motor hastasıyımdır,bu yaşımda halen motor alsam mı diyorum da hanım kızıyor"kendin binersin ben binmem" .En son köydeyken mobilet vardı, bizim hanım "motor motor deyip durma,hevesini aldın işte ,ne motoru" der hep konu açıldığında :haha1

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri