Motosiklet Tavsiye Konusu

BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,937
32
Eskiden yamaha alalım diye çırpınırdık şimdi yamaha da çin de üretim modasına uymuş hondalar çok tutuluyor
Çin'de bildiğiniz gibi işçilik ucuz . Marka kaliteli olduğu sürece montajı da iyi olur parçası da . Çin'de Hindistan da fabrika olsa ne olmasa ne. Yamaha hondadan her zaman bir tık yukaridadir.

BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,937
32
Hocam Yamaha 25 mm daha uzun, 15mm daha yüksek. Test sürüşü yamahada yaptım gayet iyiydi. Honda'ya gittim test sürüşü yaptıramıyoruz dediler şaka gibi... Büyük ihtimal yamaha olacak gibi bakalım
Ben Honda da daha rahat etmiştim. Nmaxin 125 ligine bindim ben bilmiyorum fark varmı ama 155 ligi ile boyut olarak.Honda daha rahat geldi bana genelde zaten iki marka arasında ki fark Honda daha rahat oluyor daha az yakıyor Yamaha daha hızlı gidiyor bence biraz daha kaliteli oluyor .

L Çevrimdışı

lolman

Aktif Üye
26 May 2018
521
40
Arada fiyat farkı yok şu an. Nmax 16900₺ pcx 17. Fakat bulunduğum yerde(Alanya) 17 eylülden önce pcx yok dedi bayi. Peynir ekmek gibi gidiyor mübarek. 2. El satışında nmax'ten zarar eder miyim ? Bir de nmax yaksa yaksa ne kadar fazla yakar? Pcx yorumlarında genelde ş.içi 2.8-3.2 litre demişler.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Arada 100 lira fark var hocam. Bu arada pcx yeni modellerde start stop ,anahtarsız çalıştırma, usb şarj gibi özellikler koymuş. Fakat nmax'te de abs, kalın ve kaliteli teker gibi artılar mevcut. Tam bir kafa karışıklığı :)

bende alanyadayım. bende bir haftaya kadar nmax alacağım )). Hiç dert etmeyin nmax pcx den çok daha üstün bit motor.

L Çevrimdışı

Lehrer48

Aktif Üye
8 Eyl 2017
69
bende alanyadayım. bende bir haftaya kadar nmax alacağım )). Hiç dert etmeyin nmax pcx den çok daha üstün bit motor.
Olmadı beraber alalım hocam indirim yaptırırız :) Gerçi bugün gittiğimde 10 lira dahi inemeyiz hatta yakın zamanda zam gelecek dediler...

L Çevrimdışı

lolman

Aktif Üye
26 May 2018
521
40
Olmadı beraber alalım hocam indirim yaptırırız :) Gerçi bugün gittiğimde 10 lira dahi inemeyiz hatta yakın zamanda zam gelecek dediler...
Tabi olabilir ama bende sanmam indirim yapacaklarını. fiyatları yaz başından beri kontrol ediyorum ufak bir zam yaptılar dolar yükselmeden önce şimdi dolar yüzünden tekrar yapacaklar sanırım

L Çevrimdışı

Lehrer48

Aktif Üye
8 Eyl 2017
69
Teşekkür ederim arkadaşlar. Yakıt tüketimi ile ilgili bilgileri rodajdan sonra paylaşacağım inş
Arkadaşlar bugün ilk depo benizini bitirdim.
Normalde rodajdan sonra paylaşmayı düşünüyordum ama paylaşmak istedim
189 km gitmişim 33 lira aldı. Yani yaklaşık 18 kuruş yakmış. Rodajdan sonra daha da düşecektir bu rakam.

E Çevrimdışı

emin616 

Aktif Üye
6 Nis 2017
289
Arkadaşlar bende motor yada mobilet almak istiyorum. 2014 model Seat İbiza aracım var satıp,birazda birikmiş param var bankada vadeli faize atmak istiyorum. Malum faizler aldı başı gitti. 100.000TL e 1990 TL faiz veriyor banka.

Neyse işe gelip gitmek ve kısa mesafelerde kullanmak için motor lazım. Ehliyetim yok sanırım 50cc e kadar motoru kullanabiliyorum. 186 boy 102 kiloyum :) nasıl birşey almamı önerirsiniz?

Bi delilik edir güçlü motor mu alayım. O arada hem kullanmayı öğrenirim. Kursda pratiğim olur.

BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,937
32
Arkadaşlar bende motor yada mobilet almak istiyorum. 2014 model Seat İbiza aracım var satıp,birazda birikmiş param var bankada vadeli faize atmak istiyorum. Malum faizler aldı başı gitti. 100.000TL e 1990 TL faiz veriyor banka.

Neyse işe gelip gitmek ve kısa mesafelerde kullanmak için motor lazım. Ehliyetim yok sanırım 50cc e kadar motoru kullanabiliyorum. 186 boy 102 kiloyum :) nasıl birşey almamı önerirsiniz?

Bi delilik edir güçlü motor mu alayım. O arada hem kullanmayı öğrenirim. Kursda pratiğim olur.
Bir delilik etmeyin ehliyet alcaksaniz yukarda ki arkadaşın aldığı scoterdan tavsiye ederim ama ehliyet almak istemiyorsaniz ikinci el bir Honda today bakabilirsiniz yada 50 cc çinli motosikletler var az para vereyim diyorsanız onlari da inceleyin

Örnek olarak iki link atıyorum.
Küba 50 cc

Honda today

T Çevrimdışı

teknikekip

Yeni Üye
19 Eyl 2018
11
39
L Lehrer48, hayırlı olsun.

Bodrum a yeni yerleştim kısa mesafe sağa sola gitmeye 50 cc scooter aldım. Lastikleri çok kötü hiç güven vermiyor. Lastikleri nereden alabilirim ve nasıl montaj yaptırtabilirim ?

maxresdefault634fc0559093654d.jpg

BlackSea BlackSea, motosiklete başlamak için 50 cc iyi midir ?

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt