Motosiklet Tavsiye Konusu

L Çevrimdışı

Lehrer48

Aktif Üye
8 Eyl 2017
69
merhaba iyi günler,

Genellikle şehir içi ara sıra da ilçeler arası( maks 150km) kullanmak üzere motor bakıyorum. Yamaha nmax (155cc) ile honda pcx (150cc) arasında kaldım. Fiyatlar hemen hemen aynı.

BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,937
32
merhaba iyi günler,

Genellikle şehir içi ara sıra da ilçeler arası( maks 150km) kullanmak üzere motor bakıyorum. Yamaha nmax (155cc) ile honda pcx (150cc) arasında kaldım. Fiyatlar hemen hemen aynı.
İkiside çok iyi motorlar nmax biraz daha pahalıdır ama yanılmıyorsam abs var . Absli olanı almanız biraz daha yarariniza olur. Eğer olurda alırsanız fabrika ile gelen lastikleri kötu güzel yol tutuşu olan bir lastik ile değişirsiniz.

L Çevrimdışı

lolman

Aktif Üye
26 May 2018
521
40
merhaba iyi günler,

her ikiside aynı klasmanda gibi görünse de nmax daha yeni teknoloji ve kalitelidir. abs'siz ve kalitesiz lastikli pcx'e bu saatten sonra para verip almak hiç mantıklı değil pcx sadece daha konforlu . nmax 1 klasman daha üst seviyede

BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,937
32
her ikiside aynı klasmanda gibi görünse de nmax daha yeni teknoloji ve kalitelidir. abs'siz ve kalitesiz lastikli pcx'e bu saatten sonra para verip almak hiç mantıklı değil pcx sadece daha konforlu . nmax 1 klasman daha üst seviyede
Pcx yakıt olarak bir tık daha avantajlıdır. Honda her zaman daha konforludur. Ben parayı dert etmiyor olsam nmax alırdım. Ama aradaki farki vermek istemiyorsaniz da pcx gönül rahatlığıyla alınacak motordur.

BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,937
32
Bu arada 150 CC motorda ABS olursa iyi olur ama olmazsa da çok dert değil benden demesi .

L Çevrimdışı

lolman

Aktif Üye
26 May 2018
521
40
bence o kadar paraya abssiz motor almak parayı çöpe atmaktır uygun fiyata honda space filan alsa neyse abs olmayabilir fakat kesinlikle değmez pcx'e o fiyat . her iki motoru da kullananların tecrübesini al ben her kiminle görüştüysem nmax diyor. nmaxın tek sorunu konforu. az bir miktar fazla yakıyor pcx göre, tabi ona göre de yol tutuşu var pcx gibi geride kalmıyor

L Çevrimdışı

Lehrer48

Aktif Üye
8 Eyl 2017
69
bence o kadar paraya abssiz motor almak parayı çöpe atmaktır uygun fiyata honda space filan alsa neyse abs olmayabilir fakat kesinlikle değmez pcx'e o fiyat . her iki motoru da kullananların tecrübesini al ben her kiminle görüştüysem nmax diyor. nmaxın tek sorunu konforu. az bir miktar fazla yakıyor pcx göre, tabi ona göre de yol tutuşu var pcx gibi geride kalmıyor
Arada fiyat farkı yok şu an. Nmax 16900₺ pcx 17. Fakat bulunduğum yerde(Alanya) 17 eylülden önce pcx yok dedi bayi. Peynir ekmek gibi gidiyor mübarek. 2. El satışında nmax'ten zarar eder miyim ? Bir de nmax yaksa yaksa ne kadar fazla yakar? Pcx yorumlarında genelde ş.içi 2.8-3.2 litre demişler.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Pcx yakıt olarak bir tık daha avantajlıdır. Honda her zaman daha konforludur. Ben parayı dert etmiyor olsam nmax alırdım. Ama aradaki farki vermek istemiyorsaniz da pcx gönül rahatlığıyla alınacak motordur.
Arada 100 lira fark var hocam. Bu arada pcx yeni modellerde start stop ,anahtarsız çalıştırma, usb şarj gibi özellikler koymuş. Fakat nmax'te de abs, kalın ve kaliteli teker gibi artılar mevcut. Tam bir kafa karışıklığı :)

BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,937
32
İkiside birbirine yakın motorlar. Ben ikisini de kullandım hangisini alırsan gönül rahatlığıyla kullanırsın. Fiyatları artık takip edemiyorum çok hızlı yükseldiler. Pcx ilk çıktığından beri start stop var anahtardır çalıştırmayı bilmiyorum usb şarj artık hero scoterlerde de var :) . Benim tercihim aynı paralarsa eğer nmax olurdu (ikisi de 150 lik se eğer) .
Hondanin Türkiye de piyasası her zaman vardır daha kolay satılır ama bu kur ile yamahadan da zarar etmezsin Honda kadar da rahat satamazsin bu bir gerçek. Bu arada tekrarlıyorum ABS olması çok büyük bir artı ama küçük cc motorlarda bence çokta önemli değil . Öncelik hoşunuza gideni alın ama ben yamahaciyim ben nmaxi alırdım . Birde boy kilo ne durumda ?

L Çevrimdışı

Lehrer48

Aktif Üye
8 Eyl 2017
69
İkiside birbirine yakın motorlar. Ben ikisini de kullandım hangisini alırsan gönül rahatlığıyla kullanırsın. Fiyatları artık takip edemiyorum çok hızlı yükseldiler. Pcx ilk çıktığından beri start stop var anahtardır çalıştırmayı bilmiyorum usb şarj artık hero scoterlerde de var :) . Benim tercihim aynı paralarsa eğer nmax olurdu (ikisi de 150 lik se eğer) .
Hondanin Türkiye de piyasası her zaman vardır daha kolay satılır ama bu kur ile yamahadan da zarar etmezsin Honda kadar da rahat satamazsin bu bir gerçek. Bu arada tekrarlıyorum ABS olması çok büyük bir artı ama küçük cc motorlarda bence çokta önemli değil . Öncelik hoşunuza gideni alın ama ben yamahaciyim ben nmaxi alırdım . Birde boy kilo ne durumda ?
1.87 -82kg. Hocam yorumlarınız benim için aydınlatıcı oluyor çok teşekkür ederim.

B Çevrimdışı

burak59

Yeni Üye
6 Eyl 2018
26
35
Eskiden yamaha alalım diye çırpınırdık şimdi yamaha da çin de üretim modasına uymuş hondalar çok tutuluyor

L Çevrimdışı

Lehrer48

Aktif Üye
8 Eyl 2017
69
Hocam nmax biraz ufak gelebilir . Sizin burda gidip iki motorunda üstüne oturup hangisi bünyeye uygunsa onu almanız daha iyi bir tercih olur zira binerken konforsuzluk yaşayabilirsiniz.
Hocam Yamaha 25 mm daha uzun, 15mm daha yüksek. Test sürüşü yamahada yaptım gayet iyiydi. Honda'ya gittim test sürüşü yaptıramıyoruz dediler şaka gibi... Büyük ihtimal yamaha olacak gibi bakalım

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt