Mobilya Çizikleri Nasıl Giderilir

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,336
39
Selamlar. Nasıl çizildiğini bilmiyoruz, böyle bir sorunumuz var. Ne yapılabilir, fikri olan var mı ?
Cizik_zoom.jpg

Cizik.jpg

eketen Çevrimdışı

eketen 

VIP
26 Haz 2020
1,235
Çiziklerin derinliği ne kadar. Dolgu istiyor mu?

Derin çizikler için ahşap epoksi iyi sonuç veriyor. Uğraştırıyor ama oluyor. Macun dolgu var. Çeşitli yöntemleri var yani. Mobilyacı ne diyecek bakalım. Ama hemen hadi yap deme. Bir fikir yürütelim.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,336
39
Çiziklerin derinliği ne kadar. Dolgu istiyor mu?

Derin çizikler için ahşap epoksi iyi sonuç veriyor. Uğraştırıyor ama oluyor. Macun dolgu var. Çeşitli yöntemleri var yani. Mobilyacı ne diyecek bakalım. Ama hemen hadi yap deme. Bir fikir yürütelim.

Çiziklerin orta kısımları derin, uçlara doğru daha yüzeysel. Bu attığın videodaki kadar derin değil. Yalnız Sota Sota 'nın dediği de düşündürdü beni, illa üzerine su sıçrayacak. Şişme olmaması için de bir şeyler yapılmalı.

Ev benim değil bu arada, daha önce bahsettiğim gazeteci abimin. Beni gözünde nasıl bir şey sanıyorsa dünyadaki bütün sorunlara çare bulabilirmişim gibi yaklaşıyor :hihi Aklıma ilk sihirli sünger tarzı bir şey gelmişti fakat derin yerlere etki etmez.

Kimin çizdiği de belli değil. Elektrik tesisatını döşemeye gelenler mi, temizlikçi ablalar mı muamma. Adam 2022 Temmuz'da mobilya işlerinin parasını peşin ödedi, Mart 2023 itibariyle halen daha 100% tamamlayamadılar. Bu ustalardan çektiğimiz nedir 😀

Ahmet Şerif İzgören'i ilk kez 2008 yılında izlemiştim, CNC hocamız izletmişti dersin birinde. Olay aynen buradaki anlatıldığı gibi. Binlerce kişinin çalıştığı devasa bir firmada yönetici bile olsanız usta ile başa çıkmanız zor 😀

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,342
64
Çizikler "kasıt var" gibi olmuş,sanki bilerek yapılmış gibi,kimsenin günahını almayayım ama ...
Macun yapılıp boyanabilir,muhtemelen demonte sehpadır,üst sökülüp yeniden yapılabilir, macundan sonra camları kapladığımız "buzlu cam" görünümlü şeffaf kaplama yapılabilir,reklamcıların kullandığı sert plastik ile kaplanabilir,aklıma gelenler bunlarboya biraz tuhaf olur sanırım ama yapılabilir.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,336
39
Çizikler "kasıt var" gibi olmuş,sanki bilerek yapılmış gibi,kimsenin günahını almayayım ama ...
Macun yapılıp boyanabilir,muhtemelen demonte sehpadır,üst sökülüp yeniden yapılabilir, macundan sonra camları kapladığımız "buzlu cam" görünümlü şeffaf kaplama yapılabilir,reklamcıların kullandığı sert plastik ile kaplanabilir,aklıma gelenler bunlarboya biraz tuhaf olur sanırım ama yapılabilir.
Buradaki fikirleri kendisine ileteceğim.

O Çevrimdışı

Ocico 

Aktif Üye
24 Ağu 2021
158
Bu tip çizikler bazen yüzeye konulan, porselen sıvı ve katı sabunluklar yüzünden de olabiliyor, sabunluğun ileri geri çekilmesi ya da pompasına basılması esnasında da çizik oluşabilir ama sizdeki çizikler biraz daha geniş yüzeyli.

Geri
Üst Alt