MNG kargo çalışanı beni darp etti !!

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,258
Geçmiş olsun, Fiziki müdahale varsa peşini bırakmayın.
Yaptıkları eylemin sonucuna katlansınlar.

MNG özellikle tercih etmemeye çalışıyorum.

Teslim süresi kısa olan çok önemli evrağımı alıcıya teslim etmeden geri iade yaptılar

Alıcı, 6 çalışanı olan ofis. ihbar olarak
ne aramışlar nede not bırakmışlar.

Dağıtımı yapan elemana ulaştım utanmadan yalan söylüyor abi gittim yoklardı diye.

ofiste 6 kişinin birden olmama ihtimali nedir.!

Benden uzak Allaha yakın olsunlar.

Son düzenleme:
dtyakup Çevrimdışı

dtyakup 

Aktif Üye
4 Kas 2020
279
36
Geçmiş olsun, Fiziki müdahale varsa peşini bırakmayın.
Yaptıkları eylemin sonucuna katlansınlar.

MNG özellikle tercih etmemeye çalışıyorum.

Teslim süresi olan çok önemli evrağımı alıcıya teslim etmeden geri iade yaptılar

Alıcı, 6 çalışanı olan ofis. ihbar olarak
ne aramışlar nede not bırakmışlar.

Dağıtımı yapan elemana ulaştım utanmadan yalan söylüyor abi gittim yoklardı diye.

ofiste 6 kişinin birden olmama ihtimali nedir.!

Benden uzak Allaha yakın olsunlar.
Kargo seçeneği çıkmadı . Bu bölgede sadece mng ile anlaşmış sanırım satıcı. Sizin bizim için çok önemli olan evrak onların elinde angaryadan başka birşey olmuyor anlaşılan.

ŞV Linkine destek mesajı yazdım ve orada da aynen bu durumu ilettim, yıllar evvel teşekkür yazıları yazdığım firma ne hale geldi.
Teşekkür ederim adem hocam.

istanbul Çevrimdışı

istanbul

Süper Üye
7 Kas 2019
1,052

Başka bir kargo firması ile sorun yaşamıştım 2 tabloyu imzasız kaçacak teslimi ile gitmişlerdi kargoyla açmadan içinden sesler geldi firmaya bildirdim açın dediler açtım videosu ile .
Birinin camı ve çerçevesi kırıktı diğeri sağlamdı .
Ana merkezde bildirim ve satış firmasına ürünü geri gönderdim .

Firma iade ederiz demişti. Etti de.
Para mı iade ettiler

Kargo firması da sorun yok olmaz . Paranızı alırsınız firma ile sorunu çözeriz gibi kelimeler kullandı .

Şimdi bu foto yazıyı görünce şimdi anladım.

2021-11-10-21.03.23.png

Son düzenleme:
dtyakup Çevrimdışı

dtyakup 

Aktif Üye
4 Kas 2020
279
36

Başka bir kargo firması ile sorun yaşamıştım 2 tabloyu imzasız kaçacak teslimi ile gitmişlerdi kargoyla açmadan içinden sesler geldi firmaya bildirdim açın dediler açtım videosu ile .
Birinin camı ve çerçevesi kırıktı diğeri sağlamdı .
Ana merkezde bildirim ve satış firmasına ürünü geri gönderdim .

Firma iade ederiz demişti. Etti de.
Para mı iade ettiler

Kargo firması da sorun yok olmaz . Paranızı alırsınız firma ile sorunu çözeriz gibi kelimeler kullandı .

Şimdi bu foto yazıyı görünce şimdi anladım.

2021-11-10-21.03.23.png
Buna dikkat etmemiştim ama beni haklı çıkarıyor zira Tvnin bandı bile açılmamıştı. Ürün için özel üretilmiş ambalajındaydı yani.

Teşekkürler

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,290
39
Çok geçmiş olsun. Artık konu kargocular olunca hiç şaşıramıyorum, kendilerinden her şeyi beklerim. Daha önce bahsetmiştim babamlar çerez işi ile uğraşıyor. Bazen fıstık, fındık kutularının ambalajı açılmış ve eksilmiş olarak geliyor. Öyle gram falan da değil, kilolarca eksik, açıp kutuyu yiyorlar.

Bizim şirket de maalesef MNG ile çalışıyor ve çok sorun yaşıyoruz. Kargoların geç gitmesini bıraktım arada kaybolduğu oluyor. Uğraş verip müşteriye özel numune yapmışım, ama bir bakıyorum bildiğin ticari gönderi kargoda buharlaşıyor. Karşı taraf numuneyi inceleyip sipariş verecekken elimde olmayan nedenlerden dolayı müşterinin gözünde itibar kaybı yaşıyorum.

Hepsi birbirinden kötü ancak mecbur kalırsam Yurtiçi kullanıyorum, sanki diğerlerine göre bir tık daha iyi.

Bir de yanlış bilmiyorsam kargo firmaları bayilik şeklinde çalışıyor, tek bir merkezden yönetilmiyor yani kurumsallık falan yok. Bu yüzden kaliteleri şube şube değişiyor. Basıyorsun parayı, bayilik alıp şube açıyorsun. Müşteriye vereceğin hizmet kaliten de tamamen senin karakterine kalıyor.

L Çevrimdışı

luckyfather

Aktif Üye
25 May 2018
89
55
Geçmiş olsun kardeşim
İnan kargo deyince benim bile tüylerimi diken diken eden daha önce kargoda çalışmış bir arkadaşımın söyledikleri geliyor " abi ne gönderirsen gönder sigortalı olsun inan arabada küçük kutularla top gibi rövaşatalı vole karşımı şut atıp birbirlerine gol atıyorlar " derdi...

dtyakup Çevrimdışı

dtyakup 

Aktif Üye
4 Kas 2020
279
36
Geçmiş olsun kardeşim
İnan kargo deyince benim bile tüylerimi diken diken eden daha önce kargoda çalışmış bir arkadaşımın söyledikleri geliyor " abi ne gönderirsen gönder sigortalı olsun inan arabada küçük kutularla top gibi rövaşatalı vole karşımı şut atıp birbirlerine gol atıyorlar " derdi...
Teşekkür ederim

Şaşırmadım elbet yapanlar vardır.

S Çevrimdışı

sasuta

Aktif Üye
20 May 2018
138
43
Aynı sorunu PTT kargo ile yaşamıştım. Kargoyu göndereceğim kişi de Tekirdağ PTT çalışanıydı. Eğer sorumluluk belgesi imzalamazsam kargoyu teslim almayacağını söyleyen çalışana bu konuyla ilgili bana tutanak vermesini istediğimde veremem dedi, peki o halde video çekeyim ve neden kargoyu alamadığınızı söyleyin dedim kabul etti. Sonradan kargoyu aldım ve göndereceğim kişiyi arayıp durumu anlattım ve varmı böyle bir prosedür diye sorduğumda evet dedi. Orjinal kutusunda olmayan ürünler için sorumluluk muvafaktnamesi imzalamamız gerekiyormuş yada PTT'den kutu isteyebilirsin dedi ama bunu denemedim ve ordan mng kargoya gidip kargo ücretini de ödeyip kargoyu gönderdim. MNG kargo o zaman için benden böyle bir sorumluluk kabulüne dair bir şey imzalamamı istememişti.

Kargo ile yaşadığım sorunların neredeyse tamamı mng kargoya ait. En sorunsuz ise yine ptt kargo oluyor. Sürat kargo ise adına zıt en geç teslim eden kargo oluyor genelde.

Daha 1 hafta önce n11 den aldığım tornavida setini mng kargo kaybetti (yada başka bir şey oldu bilemiyorum) Satıcı yenisini gönderdi.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri