Mitsubishi Electric

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941
Cvp: Mitsubishi Electric

warrior33' Alıntı:
Vallahi @hasancan arkadaşım, yani hafta içi bir gün çalışıyor bir gün çalışmıyor anlıcan .  Arçelik K 3282 IM gusto modeli kutusunda elektrik tasarruf özellikli diyordu 1650 what diyor bilmiyorum ne yaptığını what metrem yok

hocam siz ne yaptınız yahu şakamı bunlar.o kadar fatura sizin normal tüketimde gelir.kaldıki klima ile hiçbirşey gelmemiş şaka gibi akıl ları zorlayan bir fatura :)  aman nazar değmesin hocam.işte bende insanlara bunu anlatmaya çalışıyorum.baştan alırken maliyetli geliyor insanlara ama aradaki bu farkı faturada size misliyle geri ödüyor.onuda geçin performansı zaten dillere destan me nin.çok yoğun kışlarda tabiki fark edecektir ama ne kadarda etse gene aynen böyle şaka gibi faturalar gelebilir.kaldıki sizin evde süper bir yalıtım yok oda olsa hiç yakmaz bu meret

W Çevrimdışı

warrior33

Aktif Üye
6 May 2016
440

Üstadım @Sota daki gibi sağına soluna sürecek param olsa bütçeyi denkleştireceğim diye ömrümü tüketmek. Ah keşke benimde sagıma soluma sürecek taharetlenmek için çok param olsaydı keşke.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

warrior33' Alıntı:
Üstadım @Sota daki gibi sağına soluna sürecek param olsa  bütçeyi denkleştireceğim diye ömrümü tüketmek. Ah keşke benimde sagıma soluma sürecek taharetlenmek için çok param olsaydı keşke.

doğru söze ne denilebilir hocam yerinde tesbit :) :) :)

W Çevrimdışı

warrior33

Aktif Üye
6 May 2016
440

Tüh Allah kahretmesin beni. Çok önemli bir şahsiyeti unuttuk ya , halbuki evin temelidir yani. evet bulaşık makinesinden bahsediyorum. Nasıl unuttum bu önemli şahsiyeti diye kendime kızıyorum. ;) üstad @ghostkiller1 Emektar yıkaması A kurutması B. sınıfı 2 günde dolar ayda 15 kere çalışır misafir falan biz ayda 18 kere diyelim. Evimde başka ürünü yoktur bu markanın . Teyze oğluyla Media Markta gittim 5. Programlı markasını hatırlamıyorum bir makine alacaktık daha ilk günden yok çektiler. Bizim teyze oğlu benim evdeki hepsi falanca marka burda Forumda arkadaşım dan aldım dedi alladı pulladı aldık ozaman laf aramızda marka dandik ama , şeytan kulağına kurşun, tık demedi 7 yıldır daha. Aman demesin üstad tahtaya vur tık tık Bende bir yerlerimi kaşıyayım ;) işte dandik markanın Emektarı :)

2r23t48.jpg

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

warrior33' Alıntı:
Tüh Allah kahretmesin beni. Çok önemli bir şahsiyeti unuttuk ya , halbuki evin temelidir yani. evet bulaşık makinesinden bahsediyorum. Nasıl unuttum bu önemli şahsiyeti diye kendime kızıyorum. ;) üstad @ghostkiller1 Emektar yıkaması A kurutması B. sınıfı 2 günde dolar ayda 15 kere çalışır misafir falan biz ayda 18 kere diyelim. Evimde başka ürünü yoktur bu markanın . Teyze oğluyla Media Markta gittim 5. Programlı markasını hatırlamıyorum bir makine alacaktık daha ilk günden yok çektiler. Bizim teyze oğlu benim evdeki hepsi falanca marka burda Forumda arkadaşım dan aldım dedi alladı pulladı aldık ozaman laf aramızda marka dandik ama , şeytan kulağına kurşun, tık demedi 7 yıldır daha. Aman demesin üstad tahtaya vur tık tık Bende bir yerlerimi kaşıyayım ;) işte dandik markanın Emektarı :)

https://resim.tavsiyeforumu.com/images/2r23t48.jpg
abow hemide ne dandik markaymış :) şte şimdik sotanın eline verdin kozu.bu vesteli kafana vurur durur artık :)

W Çevrimdışı

warrior33

Aktif Üye
6 May 2016
440

@ghostkiller1 hocam gözden kaçırdığınız en önemli detay elektrik abone sinin tek zamanlı olması, 3.lü tarife adamın ocağına incir ağacı diker. Elektiriğe en fazla kullanıldığı ve ihtiyaç duyulduğu saatlerde yani ikindin 5 ila akşam 10'a kadarki süre fiyatın en yüksek olduğu saatler. Bu saat diliminde kullanılan 1 saat kullandığın klima elektrik tüketimi ile gündüz 6 ila 17 saatleri arasında hava sıcaklığı nın yüksek olduğu dönemde 3, 4 saatlik kullanıma bedeldir şahsi düşüncem, akşam soğuk nedeniyle klimayı acınca 5 gibi makine son gaz Allah ne verdiyse ha babam de babam yüklenecek , klima 3 veya 4 saat boyunca yüksek tüketim yapacak zaten saat 9, 10 olacak bu saatlerde ki yüksek tüketim ne olacak eeee o saatten yani akşam 10 dan sonra indirim yapsa ne işime yarayacak zaten klima hakim olmuş iklimlendirilen odaya, sıcak baskısını kurmuş kısarak çalışıyor zaten az yakıyor . Bu kıstaslar çok önemli bence. Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda arkadaşlar :)

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

warrior33' Alıntı:
@ghostkiller1 hocam gözden kaçırdığınız en önemli detay elektrik abone sinin tek zamanlı olması, 3.lü tarife adamın ocağına incir ağacı diker. Elektiriğe en fazla kullanıldığı ve ihtiyaç duyulduğu saatlerde yani ikindin 5 ila akşam 10'a kadarki süre fiyatın en yüksek olduğu saatler.  Bu saat diliminde kullanılan 1 saat kullandığın klima  elektrik tüketimi  ile gündüz 6 ila 17 saatleri arasında hava sıcaklığı nın yüksek olduğu dönemde 3, 4 saatlik kullanıma bedeldir şahsi düşüncem,  akşam soğuk nedeniyle klimayı acınca 5 gibi makine son gaz Allah ne verdiyse ha babam de babam yüklenecek , klima 3 veya 4 saat boyunca yüksek tüketim yapacak zaten saat 9, 10 olacak bu saatlerde ki yüksek tüketim ne olacak   eeee o saatten yani akşam 10 dan sonra  indirim yapsa ne işime yarayacak zaten klima hakim olmuş iklimlendirilen odaya, sıcak baskısını kurmuş kısarak çalışıyor zaten az yakıyor . Bu kıstaslar çok önemli bence. Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda arkadaşlar :)

ben şahsen 3 lü tarife kullanıyorum 4 yıldır gene de karlıyıdım taki bu yıla kadar.bu yıl içine ettiler.saatleri geri almama bahanesiyle geceyi bir saat daha uzattılar.gece 22 başlayacak olan indirimli saat 23 de başlıyor.uyanıklar başlama saatlerini geçe aldılar ama yüksek başlangıcı ileri almadılar bir saati kakaladılar bize.sonrada derler 3 lü tarifeye gelin.uyanıklar gelinde öpelim diyorlar.bu ayda deniyorum olmadı tek tarifeye geçiyorum bende.bokunu çıkardılar.epdk dağıtıcıların dolarlarına dolar katıyor tüketiciyi yiyorlar hep beraber.

benim normalde ayın 15 günü gündüz 4 ile 4.30 civarı açılır klimalar ama genede fazla birşey aksetmiyordu.çok dikkat etmiyorduk açıkcası ama makul faturalarım geliyordu.gece 22  ise çok uygun bir saatdi çamaşır olsun bulaşık mak olsun.ama şimdik 23 e kalınca işler aksıyor buda geriyor insanı.gündüz çalıştırmaya başladık bu seferde.çünki gündüz normal tarifelilerden gene indirimli oluyor.

şöyleki sürekli gündüz çalışan akşam işlerini yapması gerekenler için 3 lü tarife tam bir kazık.klima o kadar etki etmiyor ama çamaşır mak ,bulaşık mak, gibi yüksek enerji çeken makinalar çok etkiliyor.klimanın etkisinin çok olması evin durumuna bağlı birazda.kolay kolay rejime girmiyorsa ev saatleri alıyor ise tabiki çok zarar klimada.bu durumda akşam saatlerini beklemek yerine klimanın kumandasından proğramlıcaksınız atıyorum saat 2 ye ona göre açılıp çalışacak.yada düşük dereceye alıp hiç kapatmıcaksınız.benim klimaların geri dönüşleri çok çabuk olduğundan aşırı zarar etmiyorum.ama dönüşü hızlı olmayanlar tekli tarife iyi.

H Çevrimdışı

hasancan

Kayıtsız / Doğrulanmamış

warrior33' Alıntı:
Vallahi @hasancan arkadaşım, yani hafta içi bir gün çalışıyor bir gün çalışmıyor anlıcan .  Arçelik K 3282 IM gusto modeli kutusunda elektrik tasarruf özellikli diyordu 1650 what diyor bilmiyorum ne yaptığını what metrem yok

Bunda bir tuhaflık var anlamadım gitti 1650 wat 6 saat çalışıyor hadi bunun 4 saati termostat yapsın 2 saat çalışsın 1650x2=3300 yani yaklaşık 3.5 kwat günde 1.5 tl yapar 30 gün 45 tl yapar sen 35 günlük fatura demişsin buda düz 50 tl de geriye 46 tl lik kulanım kalıyor ya saat arızalı yada yanlış hesapladılar:)

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

hasancan' Alıntı:
warrior33' Alıntı:

Bunda bir tuhaflık var anlamadım gitti 1650 wat 6 saat çalışıyor hadi bunun 4 saati termostat yapsın 2 saat çalışsın 1650x2=3300 yani yaklaşık 3.5 kwat günde 1.5 tl yapar 30 gün 45 tl yapar sen 35 günlük fatura demişsin buda düz 50 tl de geriye 46 tl lik kulanım kalıyor ya saat arızalı yada yanlış hesapladılar:)

kaçak elektirik kullanıyor bence hasancan kardeşim warrior hocam ne dersin :) :)

H Çevrimdışı

hasancan

Kayıtsız / Doğrulanmamış

ghostkiller1' Alıntı:
hasancan' Alıntı:

kaçak elektirik kullanıyor bence hasancan kardeşim warrior hocam ne dersin :) :)

Hocam şaka biryana aklım almıyor bu tür faturaları yukarıda yaptığım hesap sadece çaycının hesabı diğer eşyaları boşver artık

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

hasancan' Alıntı:
ghostkiller1' Alıntı:

Hocam şaka biryana aklım almıyor bu tür faturaları yukarıda yaptığım hesap sadece çaycının hesabı diğer eşyaları boşver artık

klimaya fazla pay çıkarmayın.çünki gerçekten yakmıyor.havalarda normal olduğu için tüketimi çok olmaz.bana gelen fatura 2 klima ve 3.sü de 10 gün çalıştı.119 tl .bunu 60-65 bilemedin 70 i evin faturası .gerisini siz hesap edin. :)

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

yazki faturam tam komik zaten 3 klima en yüksek faturam 102 tl olması lağzım oda sadece bir ay

Geri
Üst Alt