Mitsubishi Electric

J Çevrimdışı

Jwin

Yeni Üye
6 Mar 2016
3
Mitsubishi Ürünleri

MSZ-FH Kirigamine Duvar Tipi Split Klima Serisi

ng2BLV.png

MSZ-SF Deluxe Power Inverter Duvar Tipi Split Klima Serisi

oZ91XQ.png

MSZ-GF Deluxe Power Inverter Duvar Tipi Split Klima Serisi

0kLQdZ.png

MSZ-HJ Comfort Inverter Duvar Tipi Split Klima Serisi

PoBmE6.png

Kirigamine Zen Duvar Tipi Split Klima Serisi

b2Ymg0.png

Inverter Döşeme Tipi Split Klima Serisi

J46mAo.png

W Çevrimdışı

warrior33

Aktif Üye
6 May 2016
440
Evet arkadaşlar cümleten hayırlı akşamlar dilerim. Dış hava sıcaklığı 16 ila 17 derece arası, 14 m2 oda ile 5 metre koridor dahil olmak üzere kapı açık bir şekilde toplam 19 m2 alan ve güney ve batı cephe ancak 6 metre yanda 4 katlı bina var 3 ten sonra güneş almıyor batı cephe. Klima çalıştırılmadan oda sıcaklığı 15.3 derece iken klimamızı 26 dereceye set edip fanımızı 3. Kademeye alarak yaptığım ağız sıcaklığı kontrolünde 7 dakika gibi kısa bir sürede ağız sıcaklığı 56.7 dereceyi gördü ancak öğretmen arkadaştan telefon gelince fotoğraflayamadım maalesef. Hocam musait değilim diyemedim. Daha sonrası ağız sıcaklığı düştüğü için bir kaç kere fotoğrafladım.

dekzu0.jpg

11hfqms.jpg

nxw77o.jpg

2iw4wsn.jpg

95nfxl.jpg

21lu3d5.jpg

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,553
Cvp: Mitsubishi Electric

55-56 Derece Güzel Agız Sıcaklıgı Hocam
26 Derece Pıserım Ben
23-24 Ustune Cıkaramam Isıyı Ne Evde Nede Isyerınde
26 Derece Oturulur mu Yaa :)

W Çevrimdışı

warrior33

Aktif Üye
6 May 2016
440

Oturmak için değil hocam, ağız sıcaklığı kontrolünde bu dereceye set ettim sadece, yarın kısmetse 30 dereceye getirip fanıda 3. Kademeye alıp deneyeceğim

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

warrior33' Alıntı:
Oturmak için değil hocam, ağız sıcaklığı kontrolünde bu dereceye set ettim sadece, yarın kısmetse 30 dereceye getirip fanıda 3. Kademeye alıp deneyeceğim

hocam öncelikle 3.fanda bu derece mükemmelin ötesi.ama bu bir kıstas değil.bu işin gerçek ölçümü 2.fandır.hiçkimse 3.fan değerini kaleye almaz asıl etken 2.fandır.dereceyi 30 alın ikinci fanda deneyin 60 dereceyi göreceksiniz.ama bir dikkat edilmesi gerekende 15 derecede tutupta 60 beklerseniz çok beklersiniz :)

W Çevrimdışı

warrior33

Aktif Üye
6 May 2016
440

Bu gün yapma şansım olmadı dış hava sıcaklığı etken bir durum. Bugün 17.30 gibi eve girdiğimde 16.6 derece idi evin içi. 60 derece almak için dış sıcaklığın 13 derece gibi olması gerekir diye düşünüyorum. Sıcaklık düşük oldukça cihaz ısıya yükleniyor. Dışarı 20 derece iken zannetmiyorum ki 2 fan hızında 60 dereceyi göreceğini mantıken belki de yanlış düşünüyorum. Ne dersin hocam.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

warrior33' Alıntı:
Bu gün yapma şansım olmadı dış hava sıcaklığı etken bir durum. Bugün 17.30 gibi eve girdiğimde 16.6 derece idi evin içi. 60 derece almak için dış sıcaklığın 13 derece gibi olması gerekir diye düşünüyorum. Sıcaklık düşük oldukça cihaz ısıya yükleniyor. Dışarı 20 derece iken zannetmiyorum ki 2 fan hızında 60 dereceyi göreceğini mantıken belki de yanlış düşünüyorum. Ne dersin hocam.

aynen yanlış düşünüyorsunuz.hata tam tersini düşünüyorsunuz.bakın bu değerler anlıktır zaten birkaç dakika sürer.me hiçbir zaman tam yükte sürekli çalışmaz isterseniz açık terasa koyun gene çalışmaz.yazılım gereği farklı çalışma prensibi var.

W Çevrimdışı

warrior33

Aktif Üye
6 May 2016
440

ghostkiller1' Alıntı:
warrior33' Alıntı:

aynen yanlış düşünüyorsunuz.hata tam tersini düşünüyorsunuz.bakın bu değerler anlıktır zaten birkaç dakika sürer.me hiçbir zaman tam yükte sürekli çalışmaz isterseniz açık terasa koyun gene çalışmaz.yazılım gereği farklı çalışma prensibi var.
Sadece mantık yürüttüm hocam zaten, hiç bir zaman iddiada etmedim ağız sıcaklığı devamlı surette  60 derece vereceğini hocam , dikkatinizden kaçmış herhalde . :)  yanlışmı doğrumu düşündüğümü sizlere sordum. Bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp derler ya fikir telakkisinde bulundum sadece, bilgilendirme için tşk ederim.

W Çevrimdışı

warrior33

Aktif Üye
6 May 2016
440
Merhaba arkadaşlar,iyi hafta sonları herkese. Bugün elektrik faturası 96.30 TL geldi, 35 günlük fatura olup, Tek zamanlı tarifedir. Detaylandırmak gerekirse, hafta içi sadece 2 artili no frost buzdolabı, 3 artılı çamaşır makinesi, hafta bir ütü, çamaşır makinesi hafta içi, bir boş bir dolu yıkanıyor, hafta sonları 5 veya 6 kere çalışıyor. 35 gün içinde şofben 5 ,6 kez kullanıldı, artı aşırı soğuklar da banyoda ihlasın 1800 w quartz sobasının kullanıldığını belirtelim. Çaycı akşam 5 buçuk gibi çalışır 11 e kadar çalışıyor.
Hafta sonları ise sabahtan gece yatana kadar açıktır çaycı. Tost makinesinin lafını etmiyorum. Gelelim klimanın kullanıldığı saatler ve metrajlar. Bu arada 10 güne yakın 2500 w vigo elektrikli konvektörde kullanıldı, bunu belirtmekte fayda var. Klimamız 19 Kasımda kurulmuştu yanlış hatırlamıyorsam, 14 karelik odaya. Akşam 5 gibi açmaktayım, aşırı soğuklarda 14 oda ve 5 metre koridorla beraber 24 derece 3 fanda iklimlendirme yapıp set edilen dereceye gelince 23 düşürülerek kullanıldı. Yatılacak zamanlarda 19 veya 20 dereceye düşürülerek odanın kapısını kapatarak sabah saat 8'e kadar kullanım gerçekleşti. Ilıman günlerde, 14 m2 oda, 5 m2 koridor ve 18 metre salonları beraber toplamda 37 m2 yi gece 11'e kadar iklimlendirme si gerçekleştirilip yine derece 19 veya 20 dereceye düşürülerek, odanın kapısı kapatılarak kullanılmıştır. Bilginize sunulur. Telefondan İmoje koyamıyorum, Oy oy Emine nedir bu güzellikler nedir bu güzellikler. Oy sana dolanayım oy oy @Sota ;)

mt4l5i.jpg

W Çevrimdışı

warrior33

Aktif Üye
6 May 2016
440
Artı Cumartesi ve Pazar günleri, gündüz gece devamlı açık kullandık gündüzleri 20 derece, akşam dan yatana kadar 23 derecede, yatarken 20 dereceye alınarak kullanıldı, arkadaşlar. :)

W Çevrimdışı

warrior33

Aktif Üye
6 May 2016
440
Bir artı daha evde güneş enerjisi deposu var . Yoksa şofben le incir ağacı dikerdik bütçenin ortasına.

H Çevrimdışı

hasancan

Kayıtsız / Doğrulanmamış

warrior33' Alıntı:
Artı Cumartesi ve Pazar günleri, gündüz gece devamlı açık kullandık gündüzleri 20 derece, akşam dan yatana kadar 23 derecede, yatarken 20 dereceye alınarak kullanıldı, arkadaşlar. :)

Vallaha mükemmel yalnız bir kaç sorum olacak çamışır bir dolu bir boş onu anlamadım ve birde çaycın ne harcıyor? wattmetre ile ölçtünüzmü bizdeki 1200wat ile çalışıyor

W Çevrimdışı

warrior33

Aktif Üye
6 May 2016
440

Vallahi @hasancan arkadaşım, yani hafta içi bir gün çalışıyor bir gün çalışmıyor anlıcan . Arçelik K 3282 IM gusto modeli kutusunda elektrik tasarruf özellikli diyordu 1650 what diyor bilmiyorum ne yaptığını what metrem yok

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt