Mitsubishi electric bayileri

R Çevrimdışı

ruzgar

Yeni Üye
30 Tem 2017
221
Cvp: Mitsubishi electric bayileri

0derece' Alıntı:
Arkadaşlar selamlar, üstadlarımın (9köy) da önerisiyle ME almaya karar verdim. Ancak şöyle bir şeyle karşı karşıyayım; Forumu baya bir takip ettim arkadaşlar her zaman ME için fiyat listesinden 300 - 500 tl uyguna alıyorlar. Çoğu da anladığım kadarıyla İzmir'de. Ben Ankara'dayım hiçbir bayii 1 kuruş liste fiyatı üzerinden oynamıyor. Nedendir sizce? Ya da tanıdığınız bir Ankara Bayiisi var mı? Biraz indirim yapabilecek.

Teşekkürler

İndirim yapmıyorlarsa almayın bence.300 tl ye de eyvallah demeyin.Çünkü ben alanların kampanyalı fiyattan 700-1000 tl arası indirim aldıklarını duyuyorum.

B Çevrimdışı

bozdem

Yeni Üye
20 Ağu 2017
204

ruzgar' Alıntı:
0derece' Alıntı:
Arkadaşlar selamlar, üstadlarımın (9köy) da önerisiyle ME almaya karar verdim. Ancak şöyle bir şeyle karşı karşıyayım; Forumu baya bir takip ettim arkadaşlar her zaman ME için fiyat listesinden 300 - 500 tl uyguna alıyorlar. Çoğu da anladığım kadarıyla İzmir'de. Ben Ankara'dayım hiçbir bayii 1 kuruş liste fiyatı üzerinden oynamıyor. Nedendir sizce? Ya da tanıdığınız bir Ankara Bayiisi var mı? Biraz indirim yapabilecek.

Teşekkürler

İndirim yapmıyorlarsa almayın bence.300 tl ye de eyvallah demeyin.Çünkü ben alanların kampanyalı fiyattan 700-1000 tl arası indirim aldıklarını duyuyorum.

Abi yapmayın ne 1000 lirası dalga mı geçiyorsunuz? Kampanyalı fiyattan 1000 lira indirimli alması ne demek? Sizce kampanya zamanı 1 servis 1 klimadan 1000 liradan fazla kazanıyor olabillir mi? önce bunu bir düşünün kim sallıyorsa yalan söylüyor. Ben kendim yapıyordum satışı kusura bakmayın ME genel merkezi kampanya zamanı hem bayiden kısar hemde kendinden kısar. Anca şöyle olur o klimayı iki sene önce depoya sokmuştur o tarihte fiyatı uygun aldığı için indirimi fazla yapabilir yani bayinin depo durumuna göre değişir ama buda 1000 liralık rakamlar değil kusura bakmayın. 
He kampanya olmayan zamana gelirsek o zaman eyvallah o fiyatları konuşabiliriz çünkü kampanya olmasa bile bayiler zaten size 500-600 tl indirim yaparak tekrar kampanya fiyatına yaklaştırıyor. Yani kampanya biraz satış politikası çünkü kampanya olmadan 2 hafta önce fiyatlara zam geliyor. Toplu satışlar olur o zaman güzel indirimler yapılır ama bunlarda genel merkezin de bilgisi doğrultusunda yapılır.
2 sene önce bizim bayi ile 1500 adet ME HJ25 alınacaktı ki o zaman merkez devreye girdi ve bizi aradan çıkarttı sadece montaj parasını verdi. Ve o 1500 adet klimayı 1000 değilde 1000 e yakın bir indirimle verdi. Yani kimse bana demesin ben kampanya zamanı 1000 tl indirimle ME den klima aldım diye o servisi yıkarlar.

B Çevrimdışı

bozdem

Yeni Üye
20 Ağu 2017
204

Diyelim ki klima 4500 tl. Kampanya var 3900 tl olmuş cihaz. O güzel indirimleri yaptıran arkadaş 800 tl daha indirim yaptırmış diyelim. :oha:  E bu bayi bundan kar etmesi lazım hadi 200 tl kar etti diyelim.Yani bu adam 3100 tl ye aldı cihazı bu durumda bayi 2900 tl ye alıp 3100 e satmış oldu. satış fiyatı 4500 tl alış fiyatı 2900 tl aradaki fiyat farkı fazla değilmi sizce? Böyle farkla bayilik veriliyosa hemen açalım durmayalım tek klima satışında adam dükkan kirasını çıkarmış oldu resmen.

Arkadaşlar ben bir çok bayi ile konuştum dükkan açmak için.Bir bayinin klimadaki karı pazarlık yapmadan 9000 btu luk klimalarda yaklaşık 300 tl den başlıyo oda git gide büyüyor 12000 btu da 330 tl 24000 btu da 440 tl gibi karlar koyuluyor. Montajdan da ortalama 250 tl gibi para alıyor. yani 9 luk klima satan bir bayi pazarlıksız 500 tl gibi kar yapıyorken siz bana 1000 tl indirimle klima aldım diyemezsiniz. Ya hadi farklı çok iyi bir bayi olsun 600 tl kar yapsın 700 tl kar yapsın ama 1000 tl nedir? O klimanın 3-4 sene depoda beklemişlik ihtimali yüzde bir milyon.

0 Çevrimdışı

0derece

Yeni Üye
13 Eyl 2017
8

Arkadaşlar dayanamayıp bana keşife gelen bayii ile uzunca görüştüm. Nedir bu Ankara'da nazlı satış diye; İzmir, Antalya v.s. yerlerde rekabet çok bu nedenledir dedi. Bizim suçumuz ne deyince bir şey diyemedi ama indirim de yapmıyorlar hala 1 kuruş :) 

Bayiinin bana verdiği SF25VE'nin 4.725 lik fiyatını duyun da gayrısını siz düşünün :)

Geçen hafta forumdan bir arkadaşımız olan rüzgar "ME sf35VE aldım 3800 TL nakit" demişti.

Tek diyebileceğim insafff

B Çevrimdışı

bozdem

Yeni Üye
20 Ağu 2017
204

0derece' Alıntı:
Arkadaşlar dayanamayıp bana keşife gelen bayii ile uzunca görüştüm. Nedir bu Ankara'da nazlı satış diye; İzmir, Antalya v.s. yerlerde rekabet çok bu nedenledir dedi. Bizim suçumuz ne deyince bir şey diyemedi ama indirim de yapmıyorlar hala 1 kuruş :) 

Bayiinin bana verdiği SF25VE'nin 4.725 lik fiyatını duyun da gayrısını siz düşünün :)

Geçen hafta forumdan bir arkadaşımız olan rüzgar "ME sf35VE aldım 3800 TL nakit" demişti.

Son zaman ki zam çok fena geldi birden 600-700 arttı klimalar herkes yaz gelsinde klimalar ucuzlar kış gelsinde klimalar ucuzlar kampanyaya girer diye bekliyor ama yok her zaman söylerim klima alacaksanız hemen alın. Hangi sezon bir önceki sezondan daha ucuz oldu ki? Herşey için öyle bu bizim ülkemizin kaderi dolar yükselir benzine mazota zam gelir dolar düşer ama mazot düşmez sonra bir daha dolara zam gelir mazot yine yükselir ama asla düşmez. Buda öyle her zaman aylar geçtikce daha zamlı olacaktır. 
Şuan ME kampanyada mı değil mi ?

B Çevrimdışı

bozdem

Yeni Üye
20 Ağu 2017
204

0derece' Alıntı:

MİTSUBİSHİ ELECTRİC KAMPANYASI BİTMİŞ ZATEN

[font=Helvetica, Arial, sans-serif]2017 Yaz Dönemi Kampanyamız Başladı !
[font=Helvetica, Arial, sans-serif]“Bu yaz tek pişmanlığınız bu olsun!” temasıyla 18 Mayıs’ ta başlayan ve 31 Ağustos 2017 tarihine kadar geçerli olacak kampanyamızda ÖTV İndirimine ilave olarak çok özel indirimler yaptık !
[font=Helvetica, Arial, sans-serif]M Serisi Duvar Tipi Split Klima modellerimizin fiyatlarında yapılan çok özel indirimlere ilave olarak siz değerli müşterilerimizin konforunun üst sınıfa ulaşmasını sağlamak için, MELCloud Mobil İzleme ve Kontrol Teknolojisi cihazımızı, kampanyaya dâhil olan klimalardan alan müşterilerimize “hediye” ediyoruz.
[font=Helvetica, Arial, sans-serif]Detaylı bilgilendirme ve klimalarımızı yakından tanımanız için sizleri yetkili satıcılarımıza bekliyoruz.
[font=Helvetica, Arial, sans-serif]Mitsubishi Electric Klima yaz kampanyasının geçerli olduğu modeller;
• MSZ-F Serisi Kirigamine Inverter Duvar Tipi Split Klima Cihazları (MSZ-FH(25/35/50)VE)
• MSZ-E Serisi Kirigamine Zen Inverter Duvar Tipi Split Klima Cihazları (MSZ-EF(25/35/42/50)VE2(W/B/S))
• MSZ-S Serisi Deluxe Power Inverter Duvar Tipi Split Klima Cihazları (MSZ-SF(25/35/42/50)VE)
• MSZ-G Serisi Deluxe Power Inverter Duvar Tipi Split Klima Cihazları (MSZ-GF(60/71) VE)
• MSZ-W Serisi Inverter Duvar Tipi Split Cihazları (MSZ-WN(25/35)VA)
• MSZ-D Serisi Comfort Plus Inverter Duvar Tipi Split Cihazları (MSZ-DM(25/35)VA)
• MSZ-H Serisi Comfort Inverter Duvar Tipi Split Cihazları (MSZ-HJ(50/60/71)VA)

[font=Helvetica, Arial, sans-serif]*S ve P Serisi Mr.Slim cihazlar, Powerful Heating serisi cihazlar, MFZ serisi inverter Döşeme Tipi cihazlar, Multi split cihazlar ile MSZ-HJ(25/35)VA cihazlar kampanyaya dahil değildir.
**MELCloud hediyesinin işletmeye alınabilmesi için gerekli olan kablosuz modem, internet hattı ve kurulumu müşteriye aittir. 
***MELCloud hediyesi MSZ-H serisi Comfort Inverter Duvar Tipi Split cihazlarımız (MSZ-HJ(50/60/71) VA) hariç, diğer tüm kampanyaya dahil duvar tipi split cihazlarımız için geçerlidir.
****MELCloud cihazlarının teslimi ve montajı 2017 Yaz Kampanyası bitiminde yapılacaktır.
*****MELCloud hediyesinin teslimi ve montajı için web sitesinde yer alan formun 15 EKİM 2017 tarihine kadar doldurulması gerekmektedir.
******Kampanya 18 Mayıs-31 Ağustos 2017 tarihleri arasında geçerli ve stoklarla sınırlıdır. Mitsubishi Electric Turkey A.Ş. 2017 Yaz Kampanyası’ nı haber vermeksizin tek taraflı olarak durdurma, iptal etme ve kampanya koşullarında değişiklik yapma hakkına sahiptir.
*******MELCCloud hediyeleri 15 Eylül 2017 – 01 Kasım 2017 tarihleri arasında direkt müşterilerimiz adresine gönderilecektir.

0 Çevrimdışı

0derece

Yeni Üye
13 Eyl 2017
8

bozdem' Alıntı:
0derece' Alıntı:

Son zaman ki zam çok fena geldi birden 600-700 arttı klimalar herkes yaz gelsinde klimalar ucuzlar kış gelsinde klimalar ucuzlar kampanyaya girer diye bekliyor ama yok her zaman söylerim klima alacaksanız hemen alın. Hangi sezon bir önceki sezondan daha ucuz oldu ki? Herşey için öyle bu bizim ülkemizin kaderi dolar yükselir benzine mazota zam gelir dolar düşer ama mazot düşmez sonra bir daha dolara zam gelir mazot yine yükselir ama asla düşmez. Buda öyle her zaman aylar geçtikce daha zamlı olacaktır. 
Anladığım kadarıyla zaten ME'nin kampanya yaptığı yok bu sene! Kampanya diye wireless kit hediyesi var. O da sanırım stok eritme politikası. Ben çünkü o kit için kimsenin o kadar paralar verececeğini düşünmüyorum. ÖTV indirimini kendi kampanyası gibi lanse ediyor. Benim anlamadığım nokta sf35VE 3800 TL'ye satan adam da ticarethanesini döndürüyor, bir alt btu su olan SF25VE'ye 4.725 tl fiyat veren Ankara'da. El insaf derim. Sonunda ne olur. Millet enayi değil yaa. Bizim sitemizde 225 konut var şimdilik 60'ı klima taktırmış 55 i arçelik, 1 tanesi ME olur.

B Çevrimdışı

bozdem

Yeni Üye
20 Ağu 2017
204

0derece' Alıntı:
bozdem' Alıntı:
Anladığım kadarıyla zaten ME'nin kampanya yaptığı yok bu sene! Kampanya diye wireless kit hediyesi var. O da sanırım stok eritme politikası. Ben çünkü o kit için kimsenin o kadar paralar verececeğini düşünmüyorum. ÖTV indirimini kendi kampanyası gibi lanse ediyor. Benim anlamadığım nokta sf35VE 3800 TL'ye satan adam da ticarethanesini döndürüyor, bir alt btu su olan SF25VE'ye 4.725 tl fiyat veren Ankara'da. El insaf derim. Sonunda ne olur. Millet enayi değil yaa. Bizim sitemizde 225 konut var şimdilik 60'ı klima taktırmış 55 i arçelik, 1 tanesi ME olur.

3800 tl ye alan kişi zamanında kampanya vardı ve şuan kampanya bitti doğal olarak fiyat arttı. Eğer siz peşin alacaksanız benim eski bayiyi arıyım izmir den gönderelim ankaraya

0 Çevrimdışı

0derece

Yeni Üye
13 Eyl 2017
8

bozdem' Alıntı:
0derece' Alıntı:

3800 tl ye alan kişi zamanında kampanya vardı ve şuan kampanya bitti doğal olarak fiyat arttı. Eğer siz peşin alacaksanız benim eski bayiyi arıyım izmir den gönderelim ankaraya

Teşekkür ederim, biraz önce bir bayii ile pazarlık yapa yapa SF25VE için 3750 tl fiyat aldım nakitte ancak tabii bu wireless kit kampanyasını kaçırmış olduk. Hayırlısı...

B Çevrimdışı

bozdem

Yeni Üye
20 Ağu 2017
204

0derece' Alıntı:
bozdem' Alıntı:

Teşekkür ederim, biraz önce bir bayii ile pazarlık yapa yapa SF25VE için 3750 tl fiyat aldım nakitte ancak tabii bu wireless kit kampanyasını kaçırmış olduk. Hayırlısı...

Vay arkadaş fiyata bak benim zamanımda FH yerine FD vardı o fiyata o vardı şimdi SF o fiyata. Bizim ülkede mi bi anormallik var yoksa dünyada mı böyle bu iş. Resmen her sene 1000 tl zam gelmiş.

R Çevrimdışı

ruzgar

Yeni Üye
30 Tem 2017
221

bozdem' Alıntı:
0derece' Alıntı:

Vay arkadaş fiyata bak benim zamanımda FH yerine FD vardı o fiyata o vardı şimdi SF o fiyata. Bizim ülkede mi bi anormallik var yoksa dünyada mı böyle bu iş. Resmen her sene 1000 tl zam gelmiş.

Sf50 için Antalyadaki bir bayi 7300 tl fiyat verdi.Daha 15 gün önce 5500 tl ye alınan klima şu an yüzde 35 zamlanmış durumda.Memura yüzde 7 zam klimaya yüzde 35 zam...Kış gelince fiyatlar düşüyor bunlarda yükseltiyor..Kim ne derse desin bu ME nin pazarlamadan anladığı yok.

Bundan sonra hisse senedi altın döviz yerine Me alacağım uzun vade (2 yıl) bekleyeceğim.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

Me bu arkadaşlar şakaya gelmez.indirimi buldunuzmu acaba demeden alınmalı yoksa durumlar ortada.şuan için alınmaz ama 11. Ayın sonunda yada 12. Ayın başlangıcında kampanya olur o zamanı beklemek mantıklı.

Fujitsu denilen dandik marka 12 lik klimasına 8500 çekiyorsa me ye normal bu fiyatlar.bana göre me eskiye nazaran bu zam hariç gayet doğal fiyatlarda şatış yaptı.eskiye dönersek almak lükstü ki şimdide öyle durumda.

Daıkın 11 milyara klima satıyorsa keza toshibada aynı neden me satmasın.kısacası kıyaslarken alt katagori klimaların fiyatlarıyla kıyaslamayın.örneğin çok sık önerdiğimiz midea asla menin yanına yaklaşamaz.me ile yarışabilecek cihaz sayısı çok kısıtlı.

Genel olarak fiyatlar yüksek.ama me de değil ithal olan ve bu işin tepesinde olan markaların fiyatları hepsinde yüksek.bir stem yapılacaksa topyekün yapılmalı.şu millet bir akıllansa topyekün bu fiyat politikalarına karşı neler olur nelerde nerdeee o günler.birtane klima almayacaksınız bu başı çeken bütün firmalardan.ya hizaya girerler yada çeker giderler.

Ne varki me olsun,daıkın olsun,toshiba olsun ve birkaç marka daha orta ve üst sınıfa hitap ediyor genel olarak.alt kısımların alabileceği cihazlar en dip klimaları.burdada seçim tüketiciye kalıyor.paran varsa mal bu para bu yoksa malcık bu para bu.

B Çevrimdışı

bozdem

Yeni Üye
20 Ağu 2017
204

ghostkiller1' Alıntı:
Me bu arkadaşlar şakaya gelmez.indirimi buldunuzmu acaba demeden alınmalı yoksa durumlar ortada.şuan için alınmaz ama 11. Ayın sonunda yada 12. Ayın başlangıcında kampanya olur o zamanı beklemek mantıklı.

Fujitsu denilen dandik marka 12 lik klimasına 8500 çekiyorsa me ye normal bu fiyatlar.bana göre me eskiye nazaran bu zam hariç gayet doğal fiyatlarda şatış yaptı.eskiye dönersek almak lükstü ki şimdide öyle durumda.

Daıkın 11 milyara klima satıyorsa keza toshibada aynı neden me satmasın.kısacası kıyaslarken alt katagori klimaların fiyatlarıyla kıyaslamayın.örneğin çok sık önerdiğimiz midea asla menin yanına yaklaşamaz.me ile yarışabilecek cihaz sayısı çok kısıtlı.

Genel olarak fiyatlar yüksek.ama me de değil ithal olan ve bu işin tepesinde olan markaların fiyatları hepsinde yüksek.bir stem yapılacaksa topyekün yapılmalı.şu millet bir akıllansa topyekün bu fiyat politikalarına karşı neler olur nelerde nerdeee o günler.birtane klima almayacaksınız bu başı çeken bütün firmalardan.ya hizaya girerler yada çeker giderler.

Ne varki me olsun,daıkın olsun,toshiba olsun ve birkaç marka daha orta ve üst sınıfa hitap ediyor genel olarak.alt kısımların alabileceği cihazlar en dip klimaları.burdada seçim tüketiciye kalıyor.paran varsa mal bu para bu yoksa malcık bu para bu.

Kampanyaları takip etmeniz lazım şimdi o kampanyanın bitiş süresini bilseydiniz belkide şimdiye kadar klimayı almıştınız. Ayrıca çokta detaya inmemek lazım kaliteli japon uyguna denk getirdin mi yapıştır geç artık huyuna suyuna fazla takılmayın.  :kırbaç:

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

ruzgar' Alıntı:
bozdem' Alıntı:

Sf50 için Antalyadaki bir bayi 7300 tl fiyat verdi.Daha 15 gün önce 5500 tl ye alınan klima şu an yüzde 35 zamlanmış durumda.Memura yüzde 7 zam klimaya yüzde 35 zam...Kış gelince fiyatlar düşüyor bunlarda yükseltiyor..Kim ne derse desin bu ME nin pazarlamadan anladığı yok.

Bundan sonra hisse senedi altın döviz yerine Me alacağım uzun vade (2 yıl) bekleyeceğim.

firmayı yola getireceğim  diye uğraşana kadar alsaydın kara geçmiştin bile ;=)

bırak şimdi savcıyı savcılağa vermeyi basit iş bunlar ona bakarsan benim sağlık bakanlığına ettiğim laflar adamı ipe çektirir ama hoclar bildiğini okuyor.

senin düşüncen önce servis olmalı internetten satış olaylarında bu gibi durmlara karşı satıl yaptırmıyor me ama sna gönderecek adam varsa eski fiyattan o klimayı al .. inatla olmaz bu işler ara me merkezi sonra satın al sana kesin kurdurturlar klimanı.

bana kızyorlar yok bayi önermiyorsun vs diye ama bende hep kazık fiyata aldım hele son klimamda yediğim kazık dahada yüksek oldu ozmanlar millet 2800 -3000 di sanırım kampanya ben 3200 veya 3400 e aldım biraz fazla taksitten dolayı 2013 yılıydı sanırım bakmam lazım faturaya.

bu işin merkezi rekabeti izmir istanbulda ve ufak bölgelerde bu işler yok. izmirdeki adamda ucuz veriyorsa fazla stoklu çalıştıklarından yoksa onalrda malı yeni çektilermi fazl indirm yapamazlar. e tabi her bayiyi aynı yüksek stoklarala çalışmıyor diye leşetirmekte olmaz . adam nasıl satacak dükkanının işini gücünü biz bilemeyiz. keşke her düşündüğümüz olsa ne iyi olurda =)

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt