Migros Sipariş İptali

Poı987 Çevrimdışı

Poı987

Aktif Üye
16 Eki 2021
62
Sorum saçma gelebilir ama bilmediğimden soruyorum. THH'den olumlu karar çıkınca Migros dava açarsa ve kazanırsa, sonuçta ortada kaybedilmiş bir dava olacağından ve muhtemelen bazı masrafları ödeme yükümlülüğüyle karşılaşılacağından, bu dava veya durum adli sicil kaydında gözükür mü?

Y Çevrimdışı

yazilimcionline

Yeni Üye
2 Eki 2018
39
37
Aaaaa özür abi ben yanlış yorumlamışım. yasal süre 15 gün, iş günü değil. En azından hiçbir yazışmada bunun iş günü olduğuna dair vurgu yok, oysa ki SSH yönetmeliğinde ürün azami onarım süresi kısmında ısrarla iş günü diye vurgulanır. Dolayısı ile süresinde mahkemeye vermediler ise usulen reddedilmesi gerekir diye düşünüyorum. Yine de hukuk sistemimiz biz vatandaşların bakış açısına göre yamalı bohça, bizim olmaz dediğimiz kısım için kim bilir hangi yama yapıştırılmıştır bilmiyoruz ki.

Nedenkesin ifadeler kullanamıyorumbiliyor musun? Karar metni yok ve gerçekte o tarafta ne olduğunu bilmiyoruz.

Abi benim karar geldi. Rededilmiş :) Valalhi üstümden yük kalktı desem yeridir. Kafam boş olsa aslında bilirkişi raporu istenip uğraşılır da yine de bir şey çıkacağını sanmıyorum. Şu sistemsel hata neymiş çok merak ediyorum açıkçası. Ben bu ürünü rafta görüp alıp çıksaydım mağazadan bu fiyata. Sonra peşimden koşup, ya biz bunu yanlış yazmışız kardeşim getir malımızı geri, mi diyeceklerdi ? :kiskis

Neyse Allahtan bana art niyetli kullanıcı falan diye yazmamışlar. Kimilerine öyle denmiş bir de. :kiskis

Untitled-1f0c2f8fc466f7315.jpg

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Abi benim karar geldi. Rededilmiş :) Valalhi üstümden yük kalktı desem yeridir. Kafam boş olsa aslında bilirkişi raporu istenip uğraşılır da yine de bir şey çıkacağını sanmıyorum. Şu sistemsel hata neymiş çok merak ediyorum açıkçası. Ben bu ürünü rafta görüp alıp çıksaydım mağazadan bu fiyata. Sonra peşimden koşup, ya biz bunu yanlış yazmışız kardeşim getir malımızı geri, mi diyeceklerdi ? :kiskis

Neyse Allahtan bana art niyetli kullanıcı falan diye yazmamışlar. Kimilerine öyle denmiş bir de. :kiskis

Untitled-1f0c2f8fc466f7315.jpg
Şimdi bir şey diyeceğim ama neyse.
Mevcut iktidarın dıj güjler konusu ne ise bu karaktersizlerin SİSTEM konusu da bu.
Kardeşim madem öyle sistem kayıtlarını delil olarak paylaşın. Eğer kayıtlar paylaşılmış olsa tutanağa geçerdi mutlaka, demek ki paylaşılmamış, yani demek oluyor ki karşı taraf sadece yazılı savunma yapmış ama şikayetçi taraf haklılığını ispat edebilecek delil niteliğine içerik sunmuş. Adamlar sistem aşağı sistem yukarı zırvalamış ama ortada bu sistemin ve hatanın ne olduğuna dair tek bir somut veri paylaşmamış.

Yani sehven olmuş diyorlar fiyat için ama sonra da ''aslında doğru, biz kampanya yaptık ama bitmişti, yanlışlıkla yeniden girilmiş'' diye eklemişler.

Nerden baksan tutarsızlık, nerden baksan ahmakça.

Y Çevrimdışı

yazilimcionline

Yeni Üye
2 Eki 2018
39
37
Şimdi bir şey diyeceğim ama neyse.
Mevcut iktidarın dıj güjler konusu ne ise bu karaktersizlerin SİSTEM konusu da bu.
Kardeşim madem öyle sistem kayıtlarını delil olarak paylaşın. Eğer kayıtlar paylaşılmış olsa tutanağa geçerdi mutlaka, demek ki paylaşılmamış, yani demek oluyor ki karşı taraf sadece yazılı savunma yapmış ama şikayetçi taraf haklılığını ispat edebilecek delil niteliğine içerik sunmuş. Adamlar sistem aşağı sistem yukarı zırvalamış ama ortada bu sistemin ve hatanın ne olduğuna dair tek bir somut veri paylaşmamış.

Yani sehven olmuş diyorlar fiyat için ama sonra da ''aslında doğru, biz kampanya yaptık ama bitmişti, yanlışlıkla yeniden girilmiş'' diye eklemişler.

Nerden baksan tutarsızlık, nerden baksan ahmakça.

Aynen öyle hocam, aslında kendi kendilerini yalancı duruma düşürüyorlar. Şeytan diyor uğraş ama bir şey çıkmaz bundan. Sakin kafa tekrar okuyunca fark ettim ben de şimdi.

Kampanya yaptık ama bitmesine rağmen alışveriş sürmüş diyor. E o zaman 799'a satmışsın demek oluyor bu, sonra da bu fiyat yanlış girilmiş diyor.

Ah avukat tanıdık olsa uğraşırım da, zaten kim uğraşacak ya.. Dedikleri için böyle at koşturabiliyorlar. Şu savunma bile acemice ve saçma sapan. Aslında bunu mantıklı bulup kabul eden THH'ninde de mantıklı adam yokmuş denebilir. Böyle bir savunmayı okuduktan sonra, kardeşim sen ne anlatıyorsun bir dediğin bir dediği tutmuyor diyememiş mi biri merak ettim doğrusu. Ya da tüketici üst mahkemeye gitsin, böyle saçma açıklamama mı olur bu açıklamayı delil olarak kullansın mı dediler :kiskis

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
A Adem Helvacı

Migros mahkemeye verdiği savunma rapor A Adem Helvacı abi inceleyebilirsen İstanbul Esenyurt ta thh de tanıdığın var mı abi 04.08.2022 de başvurdum 6 ay olacak 1 Şubat'ta karar çıkmadı sen bunu video'nda anlatmıştın
Ofise geçtiğimde daha detaylı inceleyeceğim ancak ilk kontrollerimde gördüğüm kadarı ile hizmet sağlayıcı sistemde sorun olduğunu kabul etmiş ancak durumu kurtarmak için DH ve belli sitelerde art niyetli ataklara bağlı şişmelerden kaynaklanan gecikmeleri sebeğ göstermiş.

İyi irdelemek lazım fakat burada ortaya şu çıkar (Tekrar ediyorum detaylı inceleyemedim belgeyi) Sen bir kampanya yaptığında insanların buna ilgis göstermesi sonucu sistemin şişmiş ise bu durum senin alt yapı yatırımı yapmamandan kaynaklıdır yani sorumlusunu tüketiciymiş gibi göstermezsiniz. İkincisi ise fiyatın yalışlıkla olduğunu söylemiyorlar, art arda iki kampanya birden olunca eski kampanya fiyatı ve yeni kampanya fiyatı aynı anda ilerledi diyorlar. Yani 799tl fiyatı kendileri doğrulamış oluyor.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt