Midea Xtreme Save Kasa Genleşme Sesi

A Çevrimdışı

atlas07 

Aktif Üye
7 Kas 2021
106
37
Abi bir büyük olarak beni anlayışla karşıladığın için çok teşekkür ederim. Abi benim prime iç ünitesi değişti ama ses kesilmedi ses kesilmedi derken benim cihaz sesi devamlı yapıyor.Dün gene servis geldi ve ısı değerlerini baktılar kumandadan 30 derece ile çalıştırdık üfleme sıcaklığı 70 dereceyi buldu dışarıdan aldığı sıcaklık ise 45 dereceyi buldu hatta servis sahibi çok şaşırdı 70 derece işine velhasıl ölçüm yaptılar fotoğraf falan çektiler dedim ne olacak şimdi bir xtreme save modelini verelim biraz farkını verirsin belki falan dedi sence nasıl bir yol izleyeyim?

A Çevrimdışı

Asiman90

Yeni Üye
24 Eki 2020
4
33
Selam Adem abi. Ben Azerbaycandan sizleri rahatsız ediyorum. Bana yardım lazım Toshiba televizyonu bazı programlarda An error occurred while loading nextattempt toload 3 sec. Böyle sorun yaşanıyor açılmıyor.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Abi bir büyük olarak beni anlayışla karşıladığın için çok teşekkür ederim. Abi benim prime iç ünitesi değişti ama ses kesilmedi ses kesilmedi derken benim cihaz sesi devamlı yapıyor.Dün gene servis geldi ve ısı değerlerini baktılar kumandadan 30 derece ile çalıştırdık üfleme sıcaklığı 70 dereceyi buldu dışarıdan aldığı sıcaklık ise 45 dereceyi buldu hatta servis sahibi çok şaşırdı 70 derece işine velhasıl ölçüm yaptılar fotoğraf falan çektiler dedim ne olacak şimdi bir xtreme save modelini verelim biraz farkını verirsin belki falan dedi sence nasıl bir yol izleyeyim?
Kompresör çıkışında 70 li dereceler ok ama eşanjör bölümünde şaşırtıcı gerçekten.
Bu teklife sıcak bakamam çünkü Xtreme serisinde de kasa genleşme sesi var neticede. Ses konusunda bir şey değişmeyeceğine göre neden fark verip maceraya girelim ki?

A Çevrimdışı

atlas07 

Aktif Üye
7 Kas 2021
106
37
Kompresör çıkışında 70 li dereceler ok ama eşanjör bölümünde şaşırtıcı gerçekten.
Bu teklife sıcak bakamam çünkü Xtreme serisinde de kasa genleşme sesi var neticede. Ses konusunda bir şey değişmeyeceğine göre neden fark verip maceraya girelim ki?
Para vermeden hallederlerse peki abi mantıklı olur mu?bahsettiğin yazılımsal sıkıntı başımızı ağrıtacak gibi mi bir de onunla uğraşır mıyız acaba

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Para vermeden hallederlerse peki abi mantıklı olur mu?bahsettiğin yazılımsal sıkıntı başımızı ağrıtacak gibi mi bir de onunla uğraşır mıyız acaba
Böyle bir girişimde bulunacaklarını ben düşünmesem de ciddi sürpriz olur ve elbette kabul edilir. Neticede Xtreme serisindeki eşanjör ve akışkan farkını görmezden gelemeyiz. Mevcut koşullarda her iki ürün için de şu kasa genleşme dışında canımızı sıkan bir durum yok gibi.

Golge46 Çevrimdışı

Golge46 

Aktif Üye
6 Ağu 2021
128
35
Her sabah uyandığımda Yataş markasına söverek kalkıyorum. Satın aldığımız yataktan 5 ayda çökme yapınca firmaya bedel ödedik (Konu çok daha uzun da sıkmaya gerekyok) üst modeli ile değiştirdik , ben bu kadar erken deforme olan bir yatak görmedim, bunda da durum aynı ne yazık ki. Eve kontrole gelen ekip yatak yerine evin parkesini bazayı vs kontrol ediyor. Çevresel etkenleri araştırmalarınıanlarım da kardeşim mantık sınırlarını da zorlamamak lazım, yatak'ın üretimi sıkıntılı işte belli. Öncekini de kabullenmemişlerdi ilk başlarda zaten.

Diyeceğim o ki bizler tüketiciyiz, 3 lira verip 5 liralık karşılık beklemiyoruz, verdiğimiz 3 liranın karşılığını almak istiyoruz haklı olarak. lamadığımızda ise haklı sitemlerimizi dile getiriyoruz. Yani sizin ürününüzden yaşadığınız sorunu dile getirmeniz kadar doğal bir durumyok, biz başka konuda orta yolu bulamadık sadece :)

Bu arada Xtreme serisinde 1-2 gündür (Gerçek kış kendisini hissettirmeye başlayınca ortaya çıktı) dikkatimi çeken bir konu var onu takip ediyorum şu an.
Sanki klimanın sensörel faaliyetleri yeterince hassas değil gibi. Klima 22 ye ayarlı olmasına rağmen dışarıdaki hava soğudukça içerideki değer de düşüyor.

Dış sıcaklık basıncının etkisi altına giriyor oda ama klimaya bakıyorum halen 31-34 derece dolaylarına üfleme yapıyor, oda sıcaklığı 19,5 dereceye kadar düşüyor.

Halbuki dışarıdan gelen baskı arttıkça kompresör de sensör verilerini yorumlayıp senkronize çalışması lazım. Dışarıdan gelen soğuk baskısına direnç göstermek için frekans yükseltmesi lazım ki içerideki sıcaklığı dengede tutabilsin. Bakıyorum bizim klimaya, dışarısı 20 derece, içerisi 22, üfleme 31. Gece bakıyorum dışarısı olmuş 8-9 derece, içerisi düşmüş 20 ye, üfleme halen 31. Denemek için dereceyi 24 yapıyorum kumandadan, hemen sıcaklığı ve üflemeyi arttırıyor.

Bunun böyle olmaması lazım, birkaç gün daha takip edip verileri firmaya yollayacağım yine.
A Adem Helvacı merhaba abi sensör takip olayını merak ettim sonuç alırsan paylaşırsan sevinirim 🙏

A Çevrimdışı

atlas07 

Aktif Üye
7 Kas 2021
106
37
Böyle bir girişimde bulunacaklarını ben düşünmesem de ciddi sürpriz olur ve elbette kabul edilir. Neticede Xtreme serisindeki eşanjör ve akışkan farkını görmezden gelemeyiz. Mevcut koşullarda her iki ürün için de şu kasa genleşme dışında canımızı sıkan bir durum yok gibi.
Yazılımsal sıkıntının çözüleceğini düşünüyorsun o zaman abi ya da çok önemli olmadığını

Ömer Çolak Çevrimdışı

Ömer Çolak 

Süper Üye
17 Tem 2021
956
29
Sanki klimanın sensörel faaliyetleri yeterince hassas değil gibi. Klima 22 ye ayarlı olmasına rağmen dışarıdaki hava soğudukça içerideki değer de düşüyor.
Tam olarak bu durum benim airfellerde de aynı. Şu an klima 26’ya ayarlı ve sık sık mola veriyor. Ama oda klimaya 3 metre karşıda iç duvarda baş hizasında 23.3 derecede.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Tam olarak bu durum benim airfellerde de aynı. Şu an klima 26’ya ayarlı ve sık sık mola veriyor. Ama oda klimaya 3 metre karşıda iç duvarda baş hizasında 23.3 derecede.
Bu fizik kuralları gereği zaten bildiğimiz bir durum yani sıcak havanın yükselmesi ve klimanınj iç ünitesinin bulunduğu yerin daha sıcak olması konusu, zaten sensörlerde de bu nedenle tolerans payı oluyor ama Prime da gördüğüm stabiliteyi şimdilik Xtreme de göremedim. Sabah kalktım, baktım başucumdaki derece 20.6 derece. Aslında klima 23 e ayarlı. Hemen klimanın olduğu seviyedeki sıcaklığı kontrol ettim 24 derece :)

Sensör toleranslarını yazılım kodlaması ile kendimiz seviye değiştirebiliyormuyuz soralım bakalım yetkililere :ok

A Çevrimdışı

atlas07 

Aktif Üye
7 Kas 2021
106
37
Bu fizik kuralları gereği zaten bildiğimiz bir durum yani sıcak havanın yükselmesi ve klimanınj iç ünitesinin bulunduğu yerin daha sıcak olması konusu, zaten sensörlerde de bu nedenle tolerans payı oluyor ama Prime da gördüğüm stabiliteyi şimdilik Xtreme de göremedim. Sabah kalktım, baktım başucumdaki derece 20.6 derece. Aslında klima 23 e ayarlı. Hemen klimanın olduğu seviyedeki sıcaklığı kontrol ettim 24 derece :)

Sensör toleranslarını yazılım kodlaması ile kendimiz seviye değiştirebiliyormuyuz soralım bakalım yetkililere :ok
Abi yükselen soğuk hava değil miydi ondan dolayı da kış modunda klimanın fan yönünü yukarı doğru yapmıyor muyduk?

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Abi yükselen soğuk hava değil miydi ondan dolayı da kış modunda klimanın fan yönünü yukarı doğru yapmıyor muyduk?
Soğuk hava ağırdır o nedenle klimalar yazın soğutma modunda flap yukarıda çalışıp yukarı üfler nasılsa yere çökecek diye. Kış ise flap aşağı bakar nasılsa yükselecek ben aşağıya üfleme yapayım mantığı ile.
Sıcak hava hafiftir, yükselir, O yüzden klima 23 e ayarlıyken bizim tavan hep 25 derece ama oturduğumuz yer 20-21 derecedir.
Suda durum terstir. Sıcak su hafiftir yükselir. Soğuk su apırdır dibe çöker. O nednele termosifonların giriş ve çıkış yerleri aynı seviyede değildir, sıcak su çıkışı termosifonun yukarı tarafında, soğuk su girişi aşağı bölümündedir.

A Çevrimdışı

atlas07 

Aktif Üye
7 Kas 2021
106
37
Soğuk hava ağırdır o nedenle klimalar yazın soğutma modunda flap yukarıda çalışıp yukarı üfler nasılsa yere çökecek diye. Kış ise flap aşağı bakar nasılsa yükselecek ben aşağıya üfleme yapayım mantığı ile.
Sıcak hava hafiftir, yükselir, O yüzden klima 23 e ayarlıyken bizim tavan hep 25 derece ama oturduğumuz yer 20-21 derecedir.
Suda durum terstir. Sıcak su hafiftir yükselir. Soğuk su apırdır dibe çöker. O nednele termosifonların giriş ve çıkış yerleri aynı seviyede değildir, sıcak su çıkışı termosifonun yukarı tarafında, soğuk su girişi aşağı bölümündedir.
Anladım mantığını açıklaman için teşekkür ederim. Abi bugün ses yapan prime cihazım için fgeurope yetkilileri Çin’den parça ya da iç ünite beklediklerinin bilgisini almış ilçedeki servis Ocak ayı içinde geleceği belirtilmiş senin bilgin var mı Çinliler sorunu çözmüş mü acaba

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri