Midea Xtreme Save Kasa Genleşme Sesi

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Abi neden midealarda böyle bir sesi normal olarak algılıyorsun anlamadım.
Benim bunu normal algıladığımı nereden çıkardın ki?

Bunlar benim klimalarım değil, ben ürünlerde neyi duyuyor ve görüyorsam onu aktarıyorum, Prime da duydum VAR dedim, Xtreme de duydum VAR dedim, All Easy Pro da henüz duymadım YOK dedim. Ben bunları yazıyorum söylüyorum ve çekip yayınlıyorum ki almak isteyen buna göre karar versin.

Ayrıca benim var dediğime sen yok diyorsun başka markalar için. Ben LG Vestel Arçelik ve sayacağın tüm markalarda kasa genleşme sesinin var olduğunu biliyorum. KESİNLİKLE VAR bak bunun tartışması yok, burada sadece bunun ne kadar duyulabilir olduğu kısmı önemli. Şimdi sen diyorsun ki arkadaşımda duymadım. Peki ben de All Easy Pro da duymadım diyorum peki benim duymamış olmam bu sesin yok olduğu anlamına mı geliyor yoksa biz AEP klimayı ofiste kullandığımız için mevcut ses yoğunluğunda biz mi duymuyoruz mesela? Ben evdeki Xtreme klimada sesi sadece gece duyuyorum çünkü yatak odası kliması ve gecenin sessizliğinde duymamak mümkün değil. Mutfaktaki Prime klimayı oturduğum yerden duyuyorum mesela, çat çut duymamak mümkün değil. Salondaki Olefini klimayı yine oturduğum yerden duyuyorum. Geçen sene evdeki tüm klimaların tek tek kasa genleşme seslerini kayıt edip yayınladım.

Ben olaylara gerçekçi yaklaşırım, ne ürün sahibi olarak hatalı gösterme, ne de üretici olarak malımı kusursuz gösterme gibi bir çabam veya beni bu anlamda ilgilendiren bir derdim yok.

Geçen sene Prime da yediğimiz golü bu sene xtreme de yemeyelim diye daha kış başlamadan, insanlar klima almaya başlamadan evvel dikkat etsinler ve bu konuda hassasiyetleri var ise bu ürünü almasınlar diye bu konuyu ben başlatmışım, aşağıdaki ilk videonun 1 dakika 11 inci saniyesinde marka model adı dahi vererek insanları bu ürün ile ilgili uyarmışım. İkinci videoda bugüne kadar mesleki olarak görüp bildiklerim haricinde sadece evimdeki klimaların tek tek çekimlerini yayınlamışım.

Ben mi normal algılıyorum veya size normalmiş gibi algılatmaya çalışıyorum şimdi bu sesi?

A Çevrimdışı

atlas07 

Aktif Üye
7 Kas 2021
108
37
Benim bunu normal algıladığımı nereden çıkardın ki?

Bunlar benim klimalarım değil, ben ürünlerde neyi duyuyor ve görüyorsam onu aktarıyorum, Prime da duydum VAR dedim, Xtreme de duydum VAR dedim, All Easy Pro da henüz duymadım YOK dedim. Ben bunları yazıyorum söylüyorum ve çekip yayınlıyorum ki almak isteyen buna göre karar versin.

Ayrıca benim var dediğime sen yok diyorsun başka markalar için. Ben LG Vestel Arçelik ve sayacağın tüm markalarda kasa genleşme sesinin var olduğunu biliyorum. KESİNLİKLE VAR bak bunun tartışması yok, burada sadece bunun ne kadar duyulabilir olduğu kısmı önemli. Şimdi sen diyorsun ki arkadaşımda duymadım. Peki ben de All Easy Pro da duymadım diyorum peki benim duymamış olmam bu sesin yok olduğu anlamına mı geliyor yoksa biz AEP klimayı ofiste kullandığımız için mevcut ses yoğunluğunda biz mi duymuyoruz mesela? Ben evdeki Xtreme klimada sesi sadece gece duyuyorum çünkü yatak odası kliması ve gecenin sessizliğinde duymamak mümkün değil. Mutfaktaki Prime klimayı oturduğum yerden duyuyorum mesela, çat çut duymamak mümkün değil. Salondaki Olefini klimayı yine oturduğum yerden duyuyorum. Geçen sene evdeki tüm klimaların tek tek kasa genleşme seslerini kayıt edip yayınladım.

Ben olaylara gerçekçi yaklaşırım, ne ürün sahibi olarak hatalı gösterme, ne de üretici olarak malımı kusursuz gösterme gibi bir çabam veya beni bu anlamda ilgilendiren bir derdim yok.

Geçen sene Prime da yediğimiz golü bu sene xtreme de yemeyelim diye daha kış başlamadan, insanlar klima almaya başlamadan evvel dikkat etsinler ve bu konuda hassasiyetleri var ise bu ürünü almasınlar diye bu konuyu ben başlatmışım, aşağıdaki ilk videonun 1 dakika 11 inci saniyesinde marka model adı dahi vererek insanları bu ürün ile ilgili uyarmışım. İkinci videoda bugüne kadar mesleki olarak görüp bildiklerim haricinde sadece evimdeki klimaların tek tek çekimlerini yayınlamışım.

Ben mi normal algılıyorum veya size normalmiş gibi algılatmaya çalışıyorum şimdi bu sesi?

Abi biraz yükselmişsin gibi geldi bana amacım bir ithamda bulunmak değil fikrimi beyan etmek ancak ben benim klimamda çıkan bu sesin senin bu konuyla ilgili çektiğin videoda anlattığın gibi kabul edilebilir bir ses olmadığını düşünmüyorum ki herhalde servis ve fgeurope yetkilieri normal karşılamamış sorgusuz sualsiz değişim kararı alındı hatta servis sahibi ben böyle bir sesi hayatımda hiç duymadım dedi.
Bence buradaki sorun biz hangi sesleri karşılaştıryoruz senin normal dediğin ses ne benim normal değil dediğim ses nedir?Normalse neden servis değişim kararı alındı. Senin klimadan çıkan ses nasıl bilmiyorum ama benden çıkan ses tv sesini bile bastıran bir ses.Ben benim evimde çıkan sese göre lg ve vestel klimalardan öyle bir ses gelmediğini söylüyorum .
Gelelim kendini savunmaya geçirmen konusuna seni tanımam etmem ama senin yardımların ile klima bulaşık makinesi gibi cihazlar aldım hakkını yiyemem her yerde de senden bahsederim sitesi var girin bakın tüketici dostudur diye. Keşke önce ya bu adamın klimasından gelen ses nasıl bir ses acaba deseydin.
Neyse canın sağolsun.

Ömer Çolak Çevrimdışı

Ömer Çolak 

Süper Üye
17 Tem 2021
957
29
Airfel kullanan arkadaşarın hiçbirinde bu şikayet yok sizinki biraz farklı bir durum olmuş sanırım. İlçemdeki bayi bu sorundan benim gibi bir kişide daha olduğunu başka da kimseden şikayet almadıklarını belirtti. Sonuç olarak yeni iç ünite takacaklar umarım sorunum çözülür.
Bazen normal karşılayıp servisi aramama durumu olabiliyor. Benim iki klimam da airfel LTXN25 ve 35 serileri. Yatak odasındaki 9000btu olanda hep genleşme sesi vardı kışın sıcak moddayken fakat çok rahatsız etmeyecek seviyedeydi. Hatta burada yani forumda bir kaç yerde de dile getirmiştim. "TV'den de geliyor" gibi notlarla normal karşıladığımı da belirtmiştim.

Bir ay önce falan temizlettik işte ve sonrasında yeni yeni sıcak modda kullanmaya başladık. Gece uyurken çok rahatsız ediyordu. Bir de bu airfel klimalar maalesef minimum 300 wattlara düşebildiğinden 24 dereceye sabitlediğimizde sık sık güç kesiyor. Bu da haliyle sık sık normal sıcaklıkla 40-50 derece sıcaklık arasında git gel yapmasına sebep oluyor. Doğal olarak genleşme sesi çok sık yaşanıyor.

Betimlemek gerekirse sıcaklığının yükselmeye başladığını anladıktan sonra 7-8 kere takır tukur genleşme sesi yapıyor 15-20 saniye kadar. Sonra soğurken de aynı olay tekrar yaşanıyor 1-2 dakika sonra.

Velhasıl ben başlarda geçen yıl da olan bu genleşme sesi aynı falan diye düşündüm ama eşimde şikayetçi olunca herhalde fazla bu dedim kendi kendime. İki çözüm ihtimali planladım; biri bu dış kasanın birleşim noktalarına yağlı sprey sıkarak sesi azaltmaktı, diğeri de temizlikte iyi sıkılmamış olabileceği ihtimaliyle vidaları sıkmaktı. Sıcakken sıkarsam daha etkili olabilir diye düşündüm kasanın en milimetrik hacim kazandığı an çünkü. Ve ilk çözümü denemeden vida sıkma olayı çok etkili bir sonuç verdi. Hatta vidalar anca tutabilecek kadar sıkılmış, gevşek bırakılmıştı.

Sizdeki durum benim bu bahsettiğim senaryoya benzemiyor çok yüksek ihtimalle. Ama okuyanların bazılarının durumu sizinki kadar ciddi olmayabilir diye yazmak istedim. Denemelerinden zarar gelmez.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Abi biraz yükselmişsin gibi geldi bana amacım bir ithamda bulunmak değil fikrimi beyan etmek ancak ben benim klimamda çıkan bu sesin senin bu konuyla ilgili çektiğin videoda anlattığın gibi kabul edilebilir bir ses olmadığını düşünmüyorum ki herhalde servis ve fgeurope yetkilieri normal karşılamamış sorgusuz sualsiz değişim kararı alındı hatta servis sahibi ben böyle bir sesi hayatımda hiç duymadım dedi.
Bence buradaki sorun biz hangi sesleri karşılaştıryoruz senin normal dediğin ses ne benim normal değil dediğim ses nedir?Normalse neden servis değişim kararı alındı. Senin klimadan çıkan ses nasıl bilmiyorum ama benden çıkan ses tv sesini bile bastıran bir ses.Ben benim evimde çıkan sese göre lg ve vestel klimalardan öyle bir ses gelmediğini söylüyorum .
Gelelim kendini savunmaya geçirmen konusuna seni tanımam etmem ama senin yardımların ile klima bulaşık makinesi gibi cihazlar aldım hakkını yiyemem her yerde de senden bahsederim sitesi var girin bakın tüketici dostudur diye. Keşke önce ya bu adamın klimasından gelen ses nasıl bir ses acaba deseydin.
Neyse canın sağolsun.
İlk mesajın ile ikinci mesajın arasında fark yok ki, ilk mesajında benim bu durumu normalleştirmeye çalıştığımı vurguluyorsun, ikinci mesajında konuyu ''Neyse canın sağolsun'' diye bitirip benim yapmam gereken birşey var da ben yapmadım gibi vurguluyorsun.

Diyorum ki sesi zaten firmaya bildiren ben'im, haftalar oldu ben bu konuyu aktaralı, burada size paylaştıklarım haricinde cep telefonu dışında özel kamera kurup , evap emiş , ortam ve üfleme değerlerine birer derece bağlayıp çekimlerini yapıp hangi derecelerde ne tür sesler çıkardığını firmaya yollayıp sorun rapor eden benim, bunu gizlemeden halka paylaşan benim, sen bana diorsun ki ''savunmaya geçtin yükseldin'' vs.

Senin ürünün sorunlu onu anladık, ben de ''senin ürünün sorunsuz'' demedim ancak tipik tüketici davranışı ile ''başkalarında HİÇ OLMAYAN ses'' diye konuya girip bir de benim bunu normalleştirmeye çalıştığımı ima ediyorsan elbette cevabım da buna paralel düzeyde olacak.

A Çevrimdışı

atlas07 

Aktif Üye
7 Kas 2021
108
37
İlk mesajın ile ikinci mesajın arasında fark yok ki, ilk mesajında benim bu durumu normalleştirmeye çalıştığımı vurguluyorsun, ikinci mesajında konuyu ''Neyse canın sağolsun'' diye bitirip benim yapmam gereken birşey var da ben yapmadım gibi vurguluyorsun.

Diyorum ki sesi zaten firmaya bildiren ben'im, haftalar oldu ben bu konuyu aktaralı, burada size paylaştıklarım haricinde cep telefonu dışında özel kamera kurup , evap emiş , ortam ve üfleme değerlerine birer derece bağlayıp çekimlerini yapıp hangi derecelerde ne tür sesler çıkardığını firmaya yollayıp sorun rapor eden benim, bunu gizlemeden halka paylaşan benim, sen bana diorsun ki ''savunmaya geçtin yükseldin'' vs.

Senin ürünün sorunlu onu anladık, ben de ''senin ürünün sorunsuz'' demedim ancak tipik tüketici davranışı ile ''başkalarında HİÇ OLMAYAN ses'' diye konuya girip bir de benim bunu normalleştirmeye çalıştığımı ima ediyorsan elbette cevabım da buna paralel düzeyde olacak.
Ya abi sen youtube videonda ısıtma modunda bu tarz seslerin olabileceğini söylemiyor musun?Neden durup durup bana midea için yaptıklarını söylüyorsun. Senelerdir klima kullanırız ailemin evinde var üç tane klima bende var ayrı iki tane klima bu benim klimada olan ses yok abicim yok ya bırak bendeki sesi senin bahsettiğin tarzda ara ara olan rahatsız etmeyen seste yok hadi oturma odasında ses var duymuyorduk yatak odamızda da mı duymadık?
Ayrıca ben imada falan bulunmam bir şey düşünüyorsam direkt söylerim sana da bir yeri savunuyorsun şöyle böyle demiyorum tüketici olarak gördüğümü söylüyorum nasıl sen gördüğünü söylüyorsan bende aynısını yapıyorum.Bak sana yemin ediyorum geçen gün bulunduğum odada vestel klima vardı klima açıldı 1 saat boyunca çalıştı işimde yoktu altında oturdum odada kimse de yoktu tık ses çıkarmadı .Bizim fikirlerimiz gördüklerimizi söyleme lüksümüz yok mu bu platformda.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Ya abi sen youtube videonda ısıtma modunda bu tarz seslerin olabileceğini söylemiyor musun?Neden durup durup bana midea için yaptıklarını söylüyorsun. Senelerdir klima kullanırız ailemin evinde var üç tane klima bende var ayrı iki tane klima bu benim klimada olan ses yok abicim yok ya bırak bendeki sesi senin bahsettiğin tarzda ara ara olan rahatsız etmeyen seste yok hadi oturma odasında ses var duymuyorduk yatak odamızda da mı duymadık?
Ayrıca ben imada falan bulunmam bir şey düşünüyorsam direkt söylerim sana da bir yeri savunuyorsun şöyle böyle demiyorum tüketici olarak gördüğümü söylüyorum nasıl sen gördüğünü söylüyorsan bende aynısını yapıyorum.Bak sana yemin ediyorum geçen gün bulunduğum odada vestel klima vardı klima açıldı 1 saat boyunca çalıştı işimde yoktu altında oturdum odada kimse de yoktu tık ses çıkarmadı .Bizim fikirlerimiz gördüklerimizi söyleme lüksümüz yok mu bu platformda.
''Abi neden midealarda böyle bir sesi normal olarak algılıyorsun anlamadım.''

Bu soruyu sen sormadın mı? Bizim cevap verme hakkımız yok mu?

A Çevrimdışı

atlas07 

Aktif Üye
7 Kas 2021
108
37
''Abi neden midealarda böyle bir sesi normal olarak algılıyorsun anlamadım.''

Bu soruyu sen sormadın mı? Bizim cevap verme hakkımız yok mu?
''Abi neden midealarda böyle bir sesi normal olarak algılıyorsun anlamadım.'' bunu dedim çünkü ''Ama bendeki üründe bu komut ile takribi %70 oranında sesi kesti.'' demişsin para verip aldığını sandığım için neden normalleştiriyorsun dedim? Başkası olsa tamam da sen benim aklımda tüketici hakkı denilince aklıma gelen ilk kişisindir. Böyle düşünüyorken bunu sormam normal değil mi abi?

Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,105
43
Sonuç olarak bahse konu tüm marka klimaları Midea üretiyor elbette marka bazlı farklılıkları olacaktır. Zaten vardı da Midea ve Airfelde kompresör aynı olmasına rağmen bendeki Airfel değişimden önce çok sesli çalışıyordu. Değişimden sonra hiç sorun yaşamadım. Hani arabaların belirli vidalarını sıkarken tork kullanırlar hepsi aynı güçte sıkılmış olur belkide montaj esnasında bazı kişilerin yaptığı montajlar gevşek olduğundan ses vs yapıyor olabilir.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
''Abi neden midealarda böyle bir sesi normal olarak algılıyorsun anlamadım.'' bunu dedim çünkü ''Ama bendeki üründe bu komut ile takribi %70 oranında sesi kesti.'' demişsin para verip aldığını sandığım için neden normalleştiriyorsun dedim? Başkası olsa tamam da sen benim aklımda tüketici hakkı denilince aklıma gelen ilk kişisindir. Böyle düşünüyorken bunu sormam normal değil mi abi?
İyi de olanı söylemişim zaten, %70 oranda sesi kesmesi sorunun ortadan kalktığı anlamına gelmemekle birlikte yanında ek sıkıntılar getirdi diye de belirtmişim.
Gecenin sessizliğinde 100 kere çatırdayan bir klima yerine 30 kere çatırdayan bir klima sorunun halen devam ettiği anlamı taşır benim için. Üstelik yanında da ek bir yük getirmiş ortam normalden daha fazla soğuduktan sonra devreye girebiliyor klima diye de uyarmışım.

Şimdi sorunun %70 lik bölümünün ortadan kalktığını söylememde mi sorun var yoksa %30 luk kısmının devam etmesinin yanında ek sorun getirdiğini de belirtmemde mi sorun var izah edermisin?

Bir tüketici hakkı ve tüketicilerin bilinçli olması yönde daha nasıl bir içerik üretmem veya nasıl davranmam gerekir acaba? Varsa eksik veya yanlış gördüğün söyle değerlendirelim.

Konulara birey bazında bakmak ile genel bakmak arasındaki farkı yaşıyoruz. Sizin hiç kimsede yok dediğiniz airfel iç ünite kasa genleşme sesinin var olduğunu ben biliyorum mesela. Neden? ben aramıyorum ama işim gereği bu bilgiler beni buluyor gerek resmi dosyalardan gerekse sosyal mecradan. Senin baktığın klima sayısı ile olaya bakış açın ile benim baktığım klima sayısı ile olaya bakış açımın farklı olması normaldir.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Sonuç olarak bahse konu tüm marka klimaları Midea üretiyor elbette marka bazlı farklılıkları olacaktır. Zaten vardı da Midea ve Airfelde kompresör aynı olmasına rağmen bendeki Airfel değişimden önce çok sesli çalışıyordu. Değişimden sonra hiç sorun yaşamadım. Hani arabaların belirli vidalarını sıkarken tork kullanırlar hepsi aynı güçte sıkılmış olur belkide montaj esnasında bazı kişilerin yaptığı montajlar gevşek olduğundan ses vs yapıyor olabilir.
Abi her şekilde ortada bir sorun olduğu aşikâr. Ben firmanın marka danışmanına da, yetkililerine de görüşlerimi aktardım. Geçen sene Prime da ok hadi hata oldu kusur oldu da bu sene Xtreme serisinde aynı sesi duyunca insan ister istemez tepki gösteriyor.

Biz mükemmeli aradığımız için firmayı sıkıştırıyoruz ama bu demek değil ki bu sorun sadece bu firmada var. Markaya özgü bir sorun olmadığını hepimiz biliyoruz, fizik kuralı doğrultusunda bu durumun var olduğunu da hepimiz biliyoruz ve diyoruz ki ''bunu daha kabul edilebilri seviyede neden tutamıyorsunuz.?''

Bakın Arçelik sitesine girin, işin kolayını bulmuşlar. ''Bu ürünler çalışırken belli sesler çıkarırlar , özellikle ısıtmadaki çıtırtı sesleri genleşme kaynaklıdır ve NORMALDİR'' demiş geçmiş adamlar. Birçok firma bunu yapıyor çünkü klimaların televizyonların buzdolaplarının hakikaten çalışırken çıkardığı belli sesler vardır. Ben bunların var olduğunu söyleyince normalleştirmiş olmuyorum. Ancak bunların bir kabul edilir seviyeleri var.

Bunu Arçelik yaparsa OK der geçeriz çünkü doğrudur fizik kuralı ısınan madde genleşir vs vs ama Midea olunca kabullenmek istemiyoruz. Benistemiyorum şahsen.

Sabah bir arkadaşa TV konusunda örnek verirken (X89 sormuştu) bazı sorunları söyleyip yanına da şunu yazmıştım, ''Bu sorunları aslında Samsung ürünler de görüyorum ama o samsung, Sony de görünce kabullenemiyoruz'' demiştim. Burada da durum aynı.

Airfel klimaların da ısıtma modunda çatır çutur ses yaptığını biliyorum, yapmaması mümkün değil zaten mal aynı mal, kasa aynı kasa, eşanjör aynı eşanjör, üstündeki etiket ve senin de bildiğin sıralama, kod yazılım vs farkları var. Ama sende yapmıyordur, Osmanda yapmıyordur, Ahmette de yapmıyordur , bunlar senin tanıdığın bildiğin insanlardır ve tüm gözlemin bundan ibaret olunca ''Hiç birisi yapmıyor'' demen de normaldir. Öte yandan bize ülke genelinde hem insanlardan hem de servislerden bilgi akışı var.

Servislerin de bir kısmı bıktığı için ''Adem abi gözünü seveyim yetkililerle görüş'' diyenleri var içlerinde.

Üretimin Ülkemizde olmamasının en önemli sıkıntılarından birisi de bu, Benden aldıkları dataları ve içerikleri zaten kendileri değerlendirip sonra üretici firmaya gönderiyorlar ki onlar seri numarası üzerinden hareketle hangi partideki üretimde yapıyor onu bulacaklar ve nedenini araştıracaklar çünkü 10 kişiden 8 i normal 2 si şikayetçi.

O zaman o 2 kişinin üretimleri seri numaralarından değerlendirilip üretim bantlarında (Üretim kayıtlarından bakıyorlar) o partide ne gibi bir değişken var ona bakıyorlar vs vs

Biz hangi markayı değerlendirirsek değerlendirelim sorun yaşayanların hep hedefinde oluyoruz yıllardır.

Görmezden gelsek ''Niye cevap vermiyorsun'', Cevap versek ''Neden savunuyorsun'' Arkadaş benim işim marka övmek değil, marka gömmek de değil, ben kendi teknik bilgilerim dahilinde kendi penceremden değerlendirip yorumluyorum. Bu Ülkede otorite değilim uzman değilim hatta profesyonel klimacı bile değilim. Buna paralel olarak Karar mercii de değilim, çözüm mercii de değilim.

İnsanlar zarar görmesin, üzülmesin diye verdiğimiz gönüllü mücadelenin yanlış değerlendirilmemesi lazım.

A Çevrimdışı

atlas07 

Aktif Üye
7 Kas 2021
108
37
İyi de olanı söylemişim zaten, %70 oranda sesi kesmesi sorunun ortadan kalktığı anlamına gelmemekle birlikte yanında ek sıkıntılar getirdi diye de belirtmişim.
Gecenin sessizliğinde 100 kere çatırdayan bir klima yerine 30 kere çatırdayan bir klima sorunun halen devam ettiği anlamı taşır benim için. Üstelik yanında da ek bir yük getirmiş ortam normalden daha fazla soğuduktan sonra devreye girebiliyor klima diye de uyarmışım.

Şimdi sorunun %70 lik bölümünün ortadan kalktığını söylememde mi sorun var yoksa %30 luk kısmının devam etmesinin yanında ek sorun getirdiğini de belirtmemde mi sorun var izah edermisin?

Bir tüketici hakkı ve tüketicilerin bilinçli olması yönde daha nasıl bir içerik üretmem veya nasıl davranmam gerekir acaba? Varsa eksik veya yanlış gördüğün söyle değerlendirelim.

Konulara birey bazında bakmak ile genel bakmak arasındaki farkı yaşıyoruz. Sizin hiç kimsede yok dediğiniz airfel iç ünite kasa genleşme sesinin var olduğunu ben biliyorum mesela. Neden? ben aramıyorum ama işim gereği bu bilgiler beni buluyor gerek resmi dosyalardan gerekse sosyal mecradan. Senin baktığın klima sayısı ile olaya bakış açın ile benim baktığım klima sayısı ile olaya bakış açımın farklı olması normaldir.
Abi anlaşamadığımız nokta şu benim itirazım midea ile ilgili değil anlıyorum ki bu sorun bu klimaların kronik sorunu ben satın aldığın bir ürün olduğunu düşündüğüm için neden bunu normalleştirdin dedim.Benim itirazım bu seslerin ısıtma modunda çıkabileceğini düşünmen hayır böyle düşünüyorsan midea da sorun yok o zaman. Benim başka marka kullandığım klimalarda böyle bir sorun yok sende diyorsun hayır var istersen evdeki diğer klimalarımı dilediğin senaryoda çalıştırıp sana video olarak göndereyim istediğin yerden.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Abi anlaşamadığımız nokta şu benim itirazım midea ile ilgili değil anlıyorum ki bu sorun bu klimaların kronik sorunu ben satın aldığın bir ürün olduğunu düşündüğüm için neden bunu normalleştirdin dedim.Benim itirazım bu seslerin ısıtma modunda çıkabileceğini düşünmen hayır böyle düşünüyorsan midea da sorun yok o zaman. Benim başka marka kullandığım klimalarda böyle bir sorun yok sende diyorsun hayır var istersen evdeki diğer klimalarımı dilediğin senaryoda çalıştırıp sana video olarak göndereyim istediğin yerden.
Sen haklısın

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Abi seni gücendirdim kalbini kırdıysam istemeden de olsa kusura bakma bazen düşüncelerimizi yazıya dökerken anlamından uzaklaşabiliyor bu ses olayı beni gerdi beni biraz seni sever sayarım 🙏
Her sabah uyandığımda Yataş markasına söverek kalkıyorum. Satın aldığımız yataktan 5 ayda çökme yapınca firmaya bedel ödedik (Konu çok daha uzun da sıkmaya gerekyok) üst modeli ile değiştirdik , ben bu kadar erken deforme olan bir yatak görmedim, bunda da durum aynı ne yazık ki. Eve kontrole gelen ekip yatak yerine evin parkesini bazayı vs kontrol ediyor. Çevresel etkenleri araştırmalarınıanlarım da kardeşim mantık sınırlarını da zorlamamak lazım, yatak'ın üretimi sıkıntılı işte belli. Öncekini de kabullenmemişlerdi ilk başlarda zaten.

Diyeceğim o ki bizler tüketiciyiz, 3 lira verip 5 liralık karşılık beklemiyoruz, verdiğimiz 3 liranın karşılığını almak istiyoruz haklı olarak. lamadığımızda ise haklı sitemlerimizi dile getiriyoruz. Yani sizin ürününüzden yaşadığınız sorunu dile getirmeniz kadar doğal bir durumyok, biz başka konuda orta yolu bulamadık sadece :)

Bu arada Xtreme serisinde 1-2 gündür (Gerçek kış kendisini hissettirmeye başlayınca ortaya çıktı) dikkatimi çeken bir konu var onu takip ediyorum şu an.
Sanki klimanın sensörel faaliyetleri yeterince hassas değil gibi. Klima 22 ye ayarlı olmasına rağmen dışarıdaki hava soğudukça içerideki değer de düşüyor.

Dış sıcaklık basıncının etkisi altına giriyor oda ama klimaya bakıyorum halen 31-34 derece dolaylarına üfleme yapıyor, oda sıcaklığı 19,5 dereceye kadar düşüyor.

Halbuki dışarıdan gelen baskı arttıkça kompresör de sensör verilerini yorumlayıp senkronize çalışması lazım. Dışarıdan gelen soğuk baskısına direnç göstermek için frekans yükseltmesi lazım ki içerideki sıcaklığı dengede tutabilsin. Bakıyorum bizim klimaya, dışarısı 20 derece, içerisi 22, üfleme 31. Gece bakıyorum dışarısı olmuş 8-9 derece, içerisi düşmüş 20 ye, üfleme halen 31. Denemek için dereceyi 24 yapıyorum kumandadan, hemen sıcaklığı ve üflemeyi arttırıyor.

Bunun böyle olmaması lazım, birkaç gün daha takip edip verileri firmaya yollayacağım yine.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt