Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Adem Helvacı Adem Helvacı inanki bilmiyorum abim ister o ana denk gelen videoda atarım yeni serilerin huyu farklı mı acaba şöyle bir durumda var fan ayarını%20 yapınca flapi kaldırıyor ama fan ayarı%40 60 80 yada otomatik yapınca gene kaldırmıyor flapi sadece %20 iken kaldırıyor
Fan ayarını otomatik yaparmısın rica etsem.

Diğer markalarda pek kullanmam fakat mideanın fan OTOMATİK ayarı gerçekten çok istikrarlı çalışıyor

Bir de o haliylede dene. Ben de yüksek fanda kendim deneyeyim.

Golge46 Çevrimdışı

Golge46 

Aktif Üye
6 Ağu 2021
128
35
Fan ayarını otomatik yaparmısın rica etsem.

Diğer markalarda pek kullanmam fakat mideanın fan OTOMATİK ayarı gerçekten çok istikrarlı çalışıyor

Bir de o haliylede dene. Ben de yüksek fanda kendim deneyeyim.
Adem Helvacı Adem Helvacı denedim abi otomatik tede şu şekilde çalışıyor isitinca fanı en düşüğe kısıyor dış ünite yi kapatıyor ama flap yine aşağıda ful açık,sonra dış ünite devreye girincede iç fanı yavaştan devirlendirerek devam ediyor otomatik te iken (otoda denedikten sonra birde %80 fanda denedim oda isitinca yine dış ünite kapatıyor ama fan devir kısma yok devam edip buz gibi ediyor havayı)

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Adem Helvacı Adem Helvacı denedim abi otomatik tede şu şekilde çalışıyor isitinca fanı en düşüğe kısıyor dış ünite yi kapatıyor ama flap yine aşağıda ful açık,sonra dış ünite devreye girincede iç fanı yavaştan devirlendirerek devam ediyor otomatik te iken (otoda denedikten sonra birde %80 fanda denedim oda isitinca yine dış ünite kapatıyor ama fan devir kısma yok devam edip buz gibi ediyor havayı)
Tamamını benim klimada deneyim bilgilendireceğim seni ama bu gün yetiştiremem bilgin olsun kardeşim :ok

Golge46 Çevrimdışı

Golge46 

Aktif Üye
6 Ağu 2021
128
35
Ben teşekkür ederim abim ne demek :ok
Adem Helvacı Adem Helvacı abim senin klima nasıl acaba flap konusunda k.bakma senide yoruyorum ama ona göre servisi cagiracagim çünkü karşısında oturamiyorum bir sıcak bir soğuk tuhaf ediyor insanı resimdeki durum dış unite kapalı iç ünite fan devri düşük hali flap kapanmıyor oda soğuk esiyor şimdi birde video çekeceğim

IMG_20211130_215913.jpg

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Adem Helvacı Adem Helvacı abim senin klima nasıl acaba flap konusunda k.bakma senide yoruyorum ama ona göre servisi cagiracagim çünkü karşısında oturamiyorum bir sıcak bir soğuk tuhaf ediyor insanı resimdeki durum dış unite kapalı iç ünite fan devri düşük hali flap kapanmıyor oda soğuk esiyor şimdi birde video çekeceğim

IMG_20211130_215913.jpg
Bendeki her şekilde flapı yukarı alıyor abi. Ben de senin için bir video çekmeye çalışayım.

Golge46 Çevrimdışı

Golge46 

Aktif Üye
6 Ağu 2021
128
35
Bendeki her şekilde flapı yukarı alıyor abi. Ben de senin için bir video çekmeye çalışayım.
Adem Helvacı Adem Helvacı abim ozaman benim klima sıkıntılı mecburen servisi arayacam.video çektim abi dış ünite kapanınca yaklaşık 3 4 dk flap açık soğuk hava devam ediyor oda sıkıntı isittigi oda sil baştan olduğu gibi karşıda oturanda sıkıntı çekmiş oluyor(not tüm fan modlarında bu şekilde test ettim)

Golge46 Çevrimdışı

Golge46 

Aktif Üye
6 Ağu 2021
128
35
Ustamıza selam söyle, sonra durumu yazarsın bize kardeşim :ok
Adem Helvacı Adem Helvacı abi içime iyice sinsin diye 10dk lik bir video çektim senin gibi 30a setleyip 27 yaptım odayı sonra 18e çektim, arada tepki vercekmi diye geri 22ye aldım, 3dk referans versek flap efendiye geri kalan 7dk flapi bekledim napacak diyede nafile inat ediyor :alala ?

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Adem Helvacı Adem Helvacı abi içime iyice sinsin diye 10dk lik bir video çektim senin gibi 30a setleyip 27 yaptım odayı sonra 18e çektim, arada tepki vercekmi diye geri 22ye aldım, 3dk referans versek flap efendiye geri kalan 7dk flapi bekledim napacak diyede nafile inat ediyor :alala ?

İnatçı çıktı nımıssız :kiskis

Bu gün tam evden çıkarken bir PTT Motorlu Kurye kardeşimiz kapının önünde belirdi.

''Aaaabi kaç gündür peşinde dolanıyorum'' dedi ?

''Hayırdır inşallah'' dedim

''Abicim bekliyorum bekliyorum kimse sana paket de göndermedi ki gelip kapını çalayım, kaç gündür seni kolluyorum görürsem şu klima işini konuşacaktım, Senin Midea videolarını izledim, evi de tanıdım, klimayı günlerdir inceliyorum abai neden hiç sesi çıkmıyor ben de bu klimadan alacağım san asormak istediklerim var'' dedi.

Kapının önünde 10 dakika kadar muhabbet sonrası baktım ki ürünü almak istiyor ama bütçe sıkıntılı, Akdeniz Bölge Müdürü Yunus Dağıstanlı ile irtibat kurdum, yahu bu adamlar hakikaten öyle İNSAN adamlar ki ne yaptı ne etti bir şekilde çözmüşler vatandaşın işini. MÜŞLER diyorum çünkü ben görüşüm ricada bulunduktan sonra Ynus Müdürümün numarasını Ahmet kardeşimize verdim, 2 saat sonra Yunus Müdür bilgi verdi İŞLEM TAMAM diye.

Kapının önünde ayak üstü değim ki ''Bak kardeşim, özellikle ısıtma modunda kasa genleşme sesi yapar''
Ahmet kardeşim cevap verdi ''Abi benim evdeki LG Sirius da yapıyor''
Dedim ki ''Bak kardeşim ilk çalıştırdığında kompresör üst frekansta iken 3-5 dakika ses yapar''
Ahmet kardeşim cevap verdi ''Abi benim evdeki hep sesli çalışıyor'' :kiskis

E başka eleştirebileceğim bir şeyi de yoktu yani klimanın ne diyeyim :kop

Kardeşimize şimdiden hayırlısı olsun diyelim.

Değerli Dostumuz Hasan Günaydın bana bir İmzalı kitabını yollamış, Tesadüfler zinciri Ptt görevlsii kardeşim beni görmeden 5 dakika önce gelmişti sms, ben de ona dedim ki bana kitap gelecek, sağ olsun takip numarasını aldı ilgilenirim ben dedi. Bunu şu sebeple yazdım, Ahmet kardeşimizi bir dahaki görüşümüzde kliması takılmış olur muhtemelen, hemen kısaca görüşlerini alırım kendisinden sizler için :)

Geri
Üst Alt