Merkezi sistemde Digiturk cikmiyor

U Çevrimdışı

URANÜS

Yeni Üye
28 May 2019
40
48
Binada merkezi sistem var, yöneticinin dediğine göre Digiturk de varmış, ancak eve ilk kurulum için gelen servis görevlisi ölçüm yapıp olmadığıni söyledi, diğer uydu yu kasteddi sanırım uyducu çağırın düzeltsin falan dedi, sonra tekrar gelecek..

Burada benim çözebilecegim basit bir durum varsa ben halledeyim diyorum, yoksa uyducuyu çağırmak şart mı?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Merkezi sistemde kaç adet çanak var ona bakmalı. Eutelsat üzerinden yayın yapıyor benim bildiğim Digiturk.

cocaine Çevrimdışı

cocaine

Aktif Üye
1 Haz 2019
161
32
Ah digiturk bende kurdurcam pazartesi ama bireysel antenim var sizede tavsiye ederim.merkezi sistem sikinti eğer bireysel anten kurdurmayi dusunurseniz eutelsat'a ayarlatmayi unutmayin:ok

Moderatör tarafında düzenlendi:
Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
İki yıl önce, taşındığım sitede benzer sorunu yaşadım, sitenin bu işlere bakan elektronikçisi geldi ve merkezi sistemden sorunu halletmişti.

oXyGeN Çevrimdışı

oXyGeN

Aktif Üye
25 May 2018
364
Hatta ilk gelen elektronikçi ya da uyducu adı herneyse yapamazsa aldırmayın ikinci gelen sorunu çözecektir

U Çevrimdışı

URANÜS

Yeni Üye
28 May 2019
40
48
Şimdi benim anlamadığım nokta merkezi sistemde varsa ve merkezi sistemdeki tüm çanaklar dairelere aynı tek kablo ile geliyorsa nasıl oluyor da tuksat var diğerinde yayın yok?
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Bu arada geçen ay aldığım vestel tv nin kampanyasıymis : 1 yıl ücretsiz Ailenin Yıldızı paketi Digiturk.
Çok güzel bir kampanya olmuş?

1 yıl süreyle deneme şansım olacak , internetten şimdiden dizileri izlemeye başladım, baya iyiymis içerik , çeşit anlamında.

Son düzenleme:
C Çevrimdışı

Crysis

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Digitürk mdu LNB kullanır.lnb ayarları farklıdır.şayet eutelsat 7varsa ya LNB 2 dedir veya LNB 3 dedir.kör tarama veya detaylı uydu tarama özelliği olan uydu alıcınız var ise örneğin eutelsat7 uydusunun ayarını öncelnb2 olmaz ise sonr lnb3 olarak ayarlayın.kör tarama yapın.bu şekildedir anlayabilirsiniz.

Örnek resim
Multiswitch Uydu Santrali (2 Uydu+1 Digitürk)

Screenshot_2019-06-08-13-32-49-396_com.miui.gallery.png

Satc yazan yer Digitürk çıkışıdır.

Screenshot_2019-06-08-13-47-18-940_com.opera.browser31ebcea21fcd2845.png

Veya Çatıya çıkın bakın santrale

Screenshot_2019-06-08-14-25-35-705_com.opera.browser.png

Moderatör tarafında düzenlendi:
U Çevrimdışı

URANÜS

Yeni Üye
28 May 2019
40
48
Tv den uyduları aradığım zaman eutelsat 7 de sinyal yoktu hocam, eutelsat 5 (10-15 tane Rumen kanalı var bunda) ve tuksat dışında sinyal alamadım.
Lnb 2 veya Lnb3 e nasıl ayarlanır, Tv den mi yoksa multiswicten mi ayarlıyoruz?

Bu arada aramayı Vestel tv nin dahili uydu alıcısından yapıyorum.

Çatıdaki multiswicin ve Digiturk kutusunun resimlerini çektim yardımı olur mu

Son düzenleme:
teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
7 derecedeki DT lnbisi farklıdır,normal frekansla kanalları göremeyebilirsin,bazı uydu alıcılarında lnb frekansını elle ayalayarak kanallar alınır(dı) ,bu işlemi vestel tvde yapman hemen hemen zor gibi (gibisi fazla aslında) ,ben bir ara 7 dereceden frekansa ekleyerek trt kanallarını bulmuştum,yani kısaca vestel tvde 7 derece bana göre zor.
Anten olayına gelirsek , merkezi sistem olduğuna göre birincisi ilk giriş ( diseqC) 1 veya A Türksattır,diğerleri ya 13 derece veya 19 derecedir,DT ise LNB'den tek kabloyla gelir,birleştiricide yeri de bellidir.Sevgili Crysis'in 2.ci resimde görünüyor,çatıya çıkıp bakabilirsin veya merkezi sistem nerede ise oradan bakabilirsin,tek kabloyla giriş var ise DT vardır, aşağıdaki resimdeki sağdaki anten tek kabloyla girmiş,işte o anten DT antenidir.
Buraya da alayım resmi :

U Çevrimdışı

URANÜS

Yeni Üye
28 May 2019
40
48
7 derecedeki DT lnbisi farklıdır,normal frekansla kanalları göremeyebilirsin,bazı uydu alıcılarında lnb frekansını elle ayalayarak kanallar alınır(dı) ,bu işlemi vestel tvde yapman hemen hemen zor gibi (gibisi fazla aslında) ,ben bir ara 7 dereceden frekansa ekleyerek trt kanallarını bulmuştum,yani kısaca vestel tvde 7 derece bana göre zor.
Anten olayına gelirsek , merkezi sistem olduğuna göre birincisi ilk giriş ( diseqC) 1 veya A Türksattır,diğerleri ya 13 derece veya 19 derecedir,DT ise LNB'den tek kabloyla gelir,birleştiricide yeri de bellidir.Sevgili Crysis'in 2.ci resimde görünüyor,çatıya çıkıp bakabilirsin veya merkezi sistem nerede ise oradan bakabilirsin,tek kabloyla giriş var ise DT vardır, aşağıdaki resimdeki sağdaki anten tek kabloyla girmiş,işte o anten DT antenidir.
Buraya da alayım resmi :

[/QQU
Multiswichte en sağdaki digiturk ,ancak eve turksatın dısında yayın gelmiyor, birde eutelsat5 var ki o da sanırım turksatın uydu anteni ile geliyor.

Multiswichte en sağdaki digiturk ,ancak eve turksatın dısında yayın gelmiyor, birde eutelsat5 var ki o da sanırım turksatın uydu anteni ile geliyor.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Aşağıya(eve) zaten tek kablo gelir,sadece tvde kurulum yaparken çoklu anten(disqqC) seçilir,tvde seçerkende ilk anten girişi(A) Türksattır,diğerleri (4 olmalı sanırım) farklı çanaklardır,sen tekrar kurulumu yap,antene gelince DiseqC seç,anten ayarlarında da A olan yeri türksat,B olanyeri ve C olan yeri yukarıdaki santraldeki girişe göre seç ama DT mutlaka 3 antenli santralde 3çüncü,2 antenli santralde 2.cidir,hatta 4 antenlide de 4.cüdür (bizdeki öyle mesela,4.cü) en iyisi santrale çıkıp resmini çek koy bakalım buraya,belki vardır DT anteni,boşuna para vermeyesin :ok

IMG_20190608_214817.jpg

C Çevrimdışı

Crysis

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Aynen imkanın varsa fotosunu cek bi bakalım :affet:ara

U Çevrimdışı

URANÜS

Yeni Üye
28 May 2019
40
48
Foto koydum ama bizden kaçmış olmasın:)