Mb230 modifiye

ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,098
40
Sizin profiller eksik geliyor ya ,acaba dedim :)
Yani belki seçme var ama "Bilinmeyen" olduğundan açılamıyordur ,birde bugün tvde oynarken aklıma bir konu daha geldi,senin tvde hızlı başlat varmı ve açıkmı acaba,hani standby fotosu arıyordu ya usb içinde ,belki de hızlı başlatta tv kapanınca (uyku modu bir nevi) ekrana foto mu geliyor(du)

Bilemedim ki abi kurcalayabildigim her yeri kurcalıyorum

Hızlı başlatma gördüm sanki ama şu bekleme modu resmi işide aynı şekilde hala aynı resim bulunamadı durumundayım bi Telnet yapabilsem belki bişeyler daha çıkarabilirim ama olmuyor :)

EXcomZkko Çevrimdışı

EXcomZkko 

Süper Üye
13 Nis 2018
1,109
Bu arada ekliyeyim ,şemadaki Dolby farklı bir işi için olabilir ,mesela o pinde led ile alakalı bir durum görünüyor ,ve o kısım şase olarak gösterilmiş .

Ben işlemcinin aynı olabilirliğinden basetmiştim ama,eğer aynı ise ,bu işi yapan başka işlemci olabilir, sanki EXcomZkko EXcomZkko yazmıştı gibi hatırlıyorum ,servis manueli şimdi indirdim ,bakalım farklı bir işlemci varmı acaba :ok

Farklı işlemci olayı MB230'larda geçerli değil. 100-120 ve 130E'de mevcut olabiliyor.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

4GBIT (256M X 8 BIT) NAND FLASH MEMORY
MT29F4G08ABAEAWP (U133)
2GB DDR3 SDRAM
NANYA NT5CB128M16JR-FL 2133 (U3
iki farkli ram var biri 4 gbit digeri 2 gbit

4Gbit (512MB) yazan Nand flash. Yani TV yazılımının kurulup çalıştırıldığı depolana alanı oluyor. Windows'taki SSD sürücüsü gibi düşünebilirsiniz.

Diğer 2Gbit olan da dediğimiz gibi DDR3 RAM.

Son düzenleme:
F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
55ud9900 yazılımı denedim biraz önce yine bi gelişme yok servis menüde d.v:na dovi satırı ise yine gelmedi muhtemelen anakartın üstünde onu aktif etimek için bişey arıyor başka ihtimal kalmadı

bu yazılımla dap çalışıyor svn 294570 peq files 12w sub yazıyor svn 299405 aktif

eklemeyi unutmuşum bu yazlımla gamut mapping açık geliyor özellik kapalı durumda
Evet ,bu kesin oldu artık bu durumda ,yazılımda olması önemli değil ,donanımda olması önemli ayrıca demekki.(gerçi orası öyle de ),peki bu işlem profille açılmasın acaba sevgili ramchomania :alala
Benimde aklıma o geldi teraspy, hatta bı değişik.
ramchomania televizyonumda hdr var mı konusu var bı kullanıcı da normalde olmayan hdr(sistemsel kontrol ve özellik kontrol ettim)
Güncelleme yaparken mb120 nin bir versiyonunda aktif olduğunu fark etmiş, o yazılımların üstüne güncelleme denesen ?

ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,098
40
Vestel resim dosyasi olarak logo resimlerinde bmp kullaniyor jpg degil,screen capture özelligini acarsan usb ye bmp olarak kendisi kaydediyor o resimlerle dene istersen.

Bi deneyeyim bakayım kendimde bmp çevirip atarım denemek için

Benimde aklıma o geldi teraspy, hatta bı değişik.
ramchomania televizyonumda hdr var mı konusu var bı kullanıcı da normalde olmayan hdr(sistemsel kontrol ve özellik kontrol ettim)
Güncelleme yaparken mb120 nin bir versiyonunda aktif olduğunu fark etmiş, o yazılımların üstüne güncelleme denesen ?

mb120 yazılım mı atayım onu mu demek istedin :) fabrika versiyonların üzerine güncelleme yaparak da denedim birde bahsettiğin konuda hdr açmışlar vision değil o konu yada yazmışız

Son düzenleme:
F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Bi deneyeyim bakayım kendimde bmp çevirip atarım denemek için

mb120 yazılım mı atayım onu mu demek istedin :) fabrika versiyonların üzerine güncelleme yaparak da denedim birde bahsettiğin konuda hdr açmışlar vision değil o konu yada yazmışız
sadece bir fikirdi :)

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
Farklı işlemci olayı MB230'larda geçerli değil. 100-120 ve 130E'de mevcut olabiliyor.
Sevgili EXcomZkko ,ben farklı işlemci derken ana işlemciden(Novatek) bahsetmemiştim ,yani DV işi için farklı işlemci olabilir anlamında yazdım ,ama eğer bütün işlemler ana işlemcide yapılıyorsa ,o zaman donanımsal değil tamamen yazılımsaldır olay :ok

EXcomZkko Çevrimdışı

EXcomZkko 

Süper Üye
13 Nis 2018
1,109
Sevgili EXcomZkko ,ben farklı işlemci derken ana işlemciden(Novatek) bahsetmemiştim ,yani DV işi için farklı işlemci olabilir anlamında yazdım ,ama eğer bütün işlemler ana işlemcide yapılıyorsa ,o zaman donanımsal değil tamamen yazılımsaldır olay :ok

Farklı işlemci derken, benim kastettiğim de MEMC için kullanılan ekstra yongaydı. Yani önceden de, şimdi de bahsettiğim; ana işlemciden bağımsız olarak buydu. Neyse karıştı biraz. ?

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
Farklı işlemci derken, benim kastettiğim de MEMC için kullanılan ekstra yongaydı. Yani önceden de, şimdi de bahsettiğim; ana işlemciden bağımsız olarak buydu. Neyse karıştı biraz. ?
Evet ,sanki öyle oldu .tıpkı eski bir tv reklamı gibi "Akbanka'mı gidiyorsun" vardı ya :)

ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,098
40
Bekleme-Ekrani-Resmi.jpg

hosbulduk hosbulduk teraspy teraspy EXcomZkko EXcomZkko sizin tv lerde deneyebilir misiniz tv kapanırken usb bellekte resim arıyor demiştim ya çalıştıramadım gitti

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
yok iki türlüde olmuyor

usb operations da denedim boş geçmeyeyim diye oda olmadı

port scannerde tarattım bazı portlar açık ama onlardan da yanıt vermiyor

aynı dosyayı bende yaptım abi
ben dün telnet konusunu mb230 modifiye olarak aratip mesaji yazdim ama konu mb230 yeni yazilim konusuymus sonradan farkettim..
Almanca forumda yazilan sey inetd.conf dosyasini linux formatinda usb ye kaydedilmesi gerektigini yaziyor.benim linux ile uzaktan yakindan ilgim yok, **eger böyle bir format var ise o sekilde kaydedilmesi gerekiyor... o sekilde islem yapip mb120 de birisi giris yapmis ama tabiiki mb230 daha farkli olabilir.

Geri
Üst Alt