MB130S anakartın servis manual'ini arıyorum.

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
MB130/P soğutucusu söküp fotoğraf
fikoloji bir resim paylasmisti önceden diye hatirliyorum ama.

20200402_1030591.jpg

EXcomZkko Çevrimdışı

EXcomZkko 

Süper Üye
13 Nis 2018
1,109
fikoloji bir resim paylasmisti önceden diye hatirliyorum ama.

20200402_1030591.jpg

Resim için teşekkürler hosbulduk hosbulduk hocam.

Adamın hobileri arasında heatsink sökmek var galiba. Başka açıklama getiremedim. :krokop :sirit

Evet, F fikoloji sayesinde MB130'ların hepsinde (130E biraz farklı, muhtemelen onda da aynı soc'un yanında MEMC için video backend işlemcisi de var) MSD95PMVW4-4-0036 kodlu soc olduğunu öğrenmiş bulunuyoruz. :ok

Buna göre; Dolby Vision gibi sadece 130S'li modellerde olan özelliklerin, diğer MB130 anakartlı TV'lerde açılma ihtimali olabilir.

Son düzenleme:
gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,777

Adamın hobileri arasında heatsink sökmek var galiba. Başka açıklama getiremedim. :krokop :sirit

Evet, F fikoloji sayesinde MB130'ların hepsinde (130E biraz farklı, muhtemelen onda da aynı soc'un yanında MEMC için video backend işlemcisi de var) MSD95PVW4-4-0036 kodlu soc olduğunu öğrenmiş bulunuyoruz. :ok

Buna göre; Dolby Vision gibi sadece 130S'li modellerde olan özelliklerin, diğer MB130 anakartlı TV'lerde açılma ihtimali olabilir.
google'a ne yazsan illa bir sonuç çıkar. sizin belirttiğiniz kodu yazıyorum, google bana bön bön bakıyor. nereden bulmuş festel bu işlemciyi yav? :tara

EXcomZkko Çevrimdışı

EXcomZkko 

Süper Üye
13 Nis 2018
1,109

Şimdi burada ortadaki kahverengiye çalan model ilk çıkan MB130 Connected modeli olabilir mi? Zira onda MSD91QV02 kodlu işlemci var. Bu model servis manual'inde specleri verilen MSD91QV01 kodlu, özellik olarak daha kısıtlı olan işlemciye baya benziyor.

Diğer iki anakartta MSD95PMVW4 kodlu ( hosbulduk hosbulduk bu sefer doğru yazdım hocam :sirit) daha üst model işlemci var. Birine MB130P, diğerine MB130S denilmiş. Üretimle alakalı bir durumdur diye tahmin ediyorum. Yoksa bu kadar karışıklığın anlamı yok.

gercekrambo rambo3434 Arçelik'in anakart bilgisine ilk başta ulaşmıştım. Muhtemelen bu kodların ilk 3-4 hanesi işlemci ailesini, geri kalanı farklı revizyonları vs temsil ediyor. Yoksa intenette bu derece az bilgi olması mümkün değil.

Son olarak, F fikoloji eline sağlık hocam. :ok

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634

Evet, F fikoloji sayesinde MB130'ların hepsinde (130E biraz farklı, muhtemelen onda da aynı soc'un yanında MEMC için video backend işlemcisi de var) MSD95PMVW4-4-0036 kodlu soc olduğunu öğrenmiş bulunuyoruz. :ok

Buda mb300 Vestel android

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt