MB130 v4-v5 Yeni Yazılım

hangisinde memnun kaldınız ?

• 5.7.28.0

• 5.7.20.0

• 5.28.7.0

• 5.28.7.4

• 5.34.1.4

• 5.35.2.0

• 5.35.4.0

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.
T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
GoogleTranslate'le bu kadar oluyor tabi. Olaydan haberiniz yok, ama fikriniz var. Evet, üstüne alınmış ağlayarak uzaklaşmış.

Bir tek haddini bilmen gerektiğini anlamana sevindim. Zaten o cümle dışında mesaj komple çöp. Boş bayrak edebiyatı falan, yapmayın bunları ya. Ortaokul muhabbetleri.

Hadi gülün bari.

-telif nedeniyle silindi-
Umut Barış Umut Barış Sota Sota Hocam Böyle adamların işi ne forumda ipe sapa gelmez yorumlar cevaplar karikatür yasak Forumda başka birşey bulamamış karikatür paylaşıyor Adam Bayrak takınlı Galiba yazdığımı ters yeri ile anlıyor forum kim sen kimsin hacı abi okuduğunu anlamıyorsun carpıtma ak trollük yapma ....

Moderatör tarafında düzenlendi:
EXcomZkko Çevrimdışı

EXcomZkko 

Süper Üye
13 Nis 2018
1,109
Umut Barış Umut Barış Sota Sota Hocam Böyle adamların işi ne forumda ipe sapa gelmez yorumlar cevaplar karikatür yasak Forumda başka birşey bulamamış karikatür paylaşıyor Adam Bayrak takınlı Galiba yazdığımı ters yeri ile anlıyor forum kim sen kimsin hacı abi okuduğunu anlamıyorsun carpıtma ak trollük yapma ....

Paşam şimdi de foruma kimin girip kimin çıkacağına karar veriyorsun. Kafana göre insanları aktrollükle itham ediyorsun.

Bari karikatür feryadın forumun selameti adına olsaydı da, biraz şaşırtsaydın. Aklınca yapmaya çalıştıklarını Sota Sota da Umut Barış Umut Barış da görüyordur elbet. Video falan paylaşıp ağzının payını alınca yok öyle ağlamak.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Haklı tabi çok haklı... Çok çok haklı ...?

Yok saydım gitti herkes haklı ben haksız olsamda önemli değil ne kavgası kavgalık birşey yok.. kalite kontrol sadece ...
Bayrakla ilgili nerede ne söylemiş, göster de ona göre konuşayım ben de.
İtalyan elemanın yazdığı mesajdan itibaren baktım mesajlara göremedim.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Bayrakla ilgili nerede ne söylemiş, göster de ona göre konuşayım ben de.
İtalyan elemanın yazdığı mesajdan itibaren baktım mesajlara göremedim.
iyi okumuşun adam haklı diyorum konu kapandı sende haklısın konu bütünlüğü dağılmasın.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

forumun iki demirbaşı oturmuş sudan sebeplerle birbirinin kalbini kırıyor.!!!

Değer mi yani...
Büyütecek birşey yok Sota Sota hocam Türkçe yazsınlar dedim dile vurgu yaptım konu kelime-i sehadet getirsinlere Türk bayrağı ile resim istenebilire geldi espirinin şakanın dozu bence kaçtı bence kötü niyet ile söylenmediğini biliyorum elin yabancısı kendi üstüne alınır yoksa kimseye birşey dediğim yok Türk gibi değil yabancı gibi düşünün biraz empati adam veda etmiş . Biz bundan kaybediyoruz zaten anca birbirimizi yeriz anlayıp dinlemeden millet uzaktan izler kıs kıs güler sonra ağlanacak halimize gülüyoruz .

Moderatör tarafında düzenlendi:
Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Büyütecek birşey yok .avatar--xss { width: 21px; height: 21px; line-height: 21px !important; margin-right: 2px; } Sota [IMG alt="Sota"]https://tavsiyeforumu.com/data/avatars/s/0/1.jpg?1585302457[/IMG] @Sota hocam Türkçe yazsınlar dedim dile vurgu yaptım konu kelime-i sehadet getirsinlere Türk bayrağı ile resim istenebilire geldi espirinin şakanın dozu bence kaçtı bence kötü niyet ile söylenmediğini biliyorum elin yabancısı kendi üstüne alınır yoksa kimseye birşey dediğim yok Türk gibi değil yabancı gibi düşünün biraz empati adam veda etmiş . Biz bundan kaybediyoruz zaten anca birbirimizi yeriz anlayıp dinlemeden millet uzaktan izler kıs kıs güler sonra ağlanacak halimize gülüyoruz .
Bence gereksiz alınganlık göstermişsiniz, adam haklı, İngilizce dilinde yardım istenir diğer forumlarda.
Adam çeviri ile Türkçe yazmaya çalışsa zaten düzgün çeviremeyecek.
Çeviri her dili başarıyla çevirmiyor.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Bence gereksiz alınganlık göstermişsiniz, adam haklı, İngilizce dilinde yardım istenir diğer forumlarda.
Adam çeviri ile Türkçe yazmaya çalışsa zaten düzgün çeviremeyecek.
Çeviri her dili başarıyla çevirmiyor.
Sen hiç anlamamıışsın konuyu Umut Barış Umut Barış hocam konu tarafı ben değilim İngilizce Türkçe'de değil hiç alınmadım

Yabancı arkadaş yanlış anlamasın alınmasın diye ufak bir uyarıydı sadece

By_Trol By_Trol hocam veda etmiş dedi adamı kovmaktan beter etmişim gafı yapan onlar sorumlusu benmişim

Bayrağı dini şakadan alındığım için kendime siper etmişim iyi bakın iyi okuyun doğru anlayın

Elhamdülillah Müslümanım Türk oğlu Türküm Türk olduğum için Gurur duyuyorum...

kelime-i şehadet getirmek'ten Türk bayrağı resim istemesinden neden alınayım gocunayım

Vatan Benim Vatanım Bayrak Benim Bayrağım ...

hareketli-turk-bayragi820f8587fafbe9ad8.gif

Dile niye vurgu yaptım arkadaş italyanca yardım rica etmiş ingilizce değil

Yoksa dünyada ingilizcenin ana dilden sonra ikici dil olduğunu Bilmeyecek kadar cahil birisi değilim

Gecen bir arkadaş'da rusça yazmıştı onada türkçe yazmasını rica etmiştim

Bir yabancıya kelime-i şehadet getirsin demek şaka yollu da olsa ona yapılan saygısızlıktır

Bunada Türk Bayrağı resim istenebilir gibi cevap vermekte hiç hoş olmadı

Arkadaşları uyandırmak istedim yabancı bu üstüne alınır hepsini geçtim üslup üslup değil verilen cevaplar cevap değil..

Arkadaş kalitesini kumaşını belli etti benim için bu kadarı yeterli benim için konu kapanmıştır arkadaş haklı

Aslında yazmayacaktım bu konu kapanmıştı benim için son kez arkadaş haklı diyorum ..

Ne demek istediğimi ne kast ettiğimi anlayan anlamıştır .

Konu bütünlüğü dağıldığı gereksiz yere Güzel dilimiz Türkçe'ye vurgu yaptığım verdiğim rahatsızlıktan dolayı Tavsiye forumu ailesinden özür dilerim hoşça kalın ..herkese İyİ Forumlar...

EXcomZkko Çevrimdışı

EXcomZkko 

Süper Üye
13 Nis 2018
1,109
Ben ısrarla cevap vermeyim diyorum, hala yok kumaş, yok kalite bi'şeyler zırvalama derdindesin.

Bak yine söylüyorum, olayı anlamadan ona buna ithamlarda bulunuyorsun. Benim kızdığım nokta burası. Adamın sitemi yapılan şakalara değil yahu, değil. Orada "gelenek" kelimesini görüp olayı dine bayrağa bağlamak saçmalık. O yüzden GoogleTranslate ile İngilizce haricindeki dilleri birbirine çevirince anlaması zor oluyor diyoruz. "Çeviride sorun yok, Türkçe yaz" deyince dilini korumuş falan olmuyorsun yani. Adam altı üstü bir işlem yapıp bir daha bu foruma zaten uğramayacak. (Bizim milletin %99'u dil engeli olmadığı halde yapıyor bunu)

Üslubunca forumu önce bolca okuyup, gelenek kural vs varsa öğrenmeye çalıştığını, öyle direkt bodoslama yazmadığını söylemiş. "Türkçe yazsın" mesajlarından dolayı da; İngilizce'nin baskın dil olmasından bahsedip, "alınmayalım diye" bunun sebebinin "daha iyi bir dil olduğundan değil, aksine daha basit" olduğundan diye eklemiş. "arkadaşımın evine gittiğimde onun evinin kurallarına, geleneklerine, teyammülerine katılmasam da uyarım" demiş. "Ama siz bir İtalyan, bir Fransız forumuna geldiğinizde aynısını yapar mısınız" diye de sitemini belirtmiş ve teşekkür edip veda etmiş. Ortada ne din ne de bayrak meselesi var. (Zaten, orada "kelime-i sahadet" sözü bile ş ile yazılmadığı için çeviride çıkmaz.) Kaldı ki adamın gitme sebebi Türkçe yaz sözü vs de değil. ? Adam TV'sine istediği işlemleri yaptı ve teşekkür edip gitti. Bu kadar.

Bunun arkasından biri çıkıp hala "Çeviride sorun yok. Burası Türk forumu, Türkçe yazsın. Ha bak işini gördü gitti." falan diyor, bir başkası "yabancılar yardım için para isterdi" demeye getiren mesaj yazıyor. Ben bunlara binayen adamı kovmaktan beter ettiniz dedim. Adam sizin yüzünüzden gitti demedim, arkasında teneke çalar gibi konuşmaya gerek yok anlamında yazdım bunları.

Bu mesajdan sonra olay koptu. Yapılan şakaya içerlediğinden konuyu kafana göre eğip bükerek sallamaya başladın. "Adamı kaçırdınız. Adamın yerine dibine soktunuz. Bayrakla şaka yaptırmam. Dinle espri yaptırmam. Konuyu farklı yerlere çektin. Ben hiç gülmedim, hassas konu, hebele hübele" Yahu adama yardım eden benim, ne saçmalıyorsun sen?

Bak anla diye tekrar yazıyorum. Şakadan içerledin; dini, bayrağı bahane edip millete salça olmaya çalıştın. Ben burada Umut Barış Umut Barış benim için "haklı" dedi diye, (moderasyondan birini arkama alıp konuşuyormuşum gibi görünmemek için) üzerine gelmeyip sustum. Hala vıdıvıdı, hala 3 kuruşluk şovlar peşindesin. Okuduğunu anlamayı öğren, öyle her alındığında da milletin kutsalını ortaya saçmaktan vazgeç. Beni de daha fazla konuşturma.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Uzayacak bir durum yok bence.
Orası öyle. Ama durum ortada malesef.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt