MB130 V3 serisi Yeni Yazılım

mb130 hangi versiyon yazılım başarılı ?

• Kullanılan toplam oy
    414
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
T Çevrimdışı

Tokalon

Yeni Üye
7 Ara 2020
8
53
Vestel 49UD8400 televizyonumda en son, servis tarafından 2018'de yüklenmiş yazılım var. V.3.62.35.0
Bundan daha yeni bir güncelleme mevcut mudur?
Gerçi şu haliyle de hiçbir sorunum yok. Televizyon, yapması gereken her şeyi yapıyor.

smili72 Çevrimdışı

smili72 

Süper Üye
6 Mar 2018
1,532
52
Vestel 49UD8400 televizyonumda en son, servis tarafından 2018'de yüklenmiş yazılım var. V.3.62.35.0
Bundan daha yeni bir güncelleme mevcut mudur?
Gerçi şu haliyle de hiçbir sorunum yok. Televizyon, yapması gereken her şeyi yapıyor.
Son yazilim 3.62.50 ancak sizdeki yazilim en stabil calisan olarak bilinir Karar size kalmis.

H Çevrimdışı

HoloFAT

Yeni Üye
5 Ara 2020
12
27
Merhabalar forumu ve diger websiteleri okudum ancak mb130 anakartli televizyonumda dinamik kontrast ve enerji tasarrufunu kapatmama ragmen hdmi uzerinden tarayicida gezinirken acik temali bir websitesinden koyu renkli bir websitesine gectigimde arkaplan isigini hdr'a benzer bir sekilde kisiyor ancak grafik motoru gucsuz oldugu icin gozume cok batiyor. bunu kapatmanin bir yolu yok mu? Vestel'e yazdim kac gundur cevap alamiyorum. Polonya distributorude ayni sekilde cevap veremiyor bu soruna. Daha once karsilasan yada cozumunu bilen birileri var midir? Var ise cok sevinirim.
Saygilarimla.

smili72 Çevrimdışı

smili72 

Süper Üye
6 Mar 2018
1,532
52
Merhabalar forumu ve diger websiteleri okudum ancak mb130 anakartli televizyonumda dinamik kontrast ve enerji tasarrufunu kapatmama ragmen hdmi uzerinden tarayicida gezinirken acik temali bir websitesinden koyu renkli bir websitesine gectigimde arkaplan isigini hdr'a benzer bir sekilde kisiyor ancak grafik motoru gucsuz oldugu icin gozume cok batiyor. bunu kapatmanin bir yolu yok mu? Vestel'e yazdim kac gundur cevap alamiyorum. Polonya distributorude ayni sekilde cevap veremiyor bu soruna. Daha once karsilasan yada cozumunu bilen birileri var midir? Var ise cok sevinirim.
Saygilarimla.
arka aydinlatma ayarini otomatik seceneğinden cikarip yuzde 100 ayarina getirmeyi denediniz mi goruntu ayarlarindan?

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Aklıma gelenler eğer hdr gelmiş kapalı ise açılmalı açık ise kapatılarak denenmeli, diğerini smili72 smili72 söyledi zaten.
Bende buna benzer bı sorun var ve TV den olmadığına kanaat getirdim;
Zamanında A Adem Helvacı da bahsetmiştim. Bende Tivibu var , hdmı ile izliyorum. Altta reklam barı çıktığında yada tiwiter logosu çıktığında TV ledleri kısıyor reklam barı dikkat çekiyor. Belki kullandığım ayarlardan diyerek sürekli kurcaladım ama çözüm olmadı hatırlarsanız geçen ay ana kartımı bir üst modele çevirdim artık mb130s kullanıyorum aynı sorun devam ediyor. Adem hocamın dediği de kafama yattı belki Tivibu belkide reklam ajansı , TV ye reklam basınca kasıtlı olarak odaklama için LED ayarlarını bozuyor ve reklama dikkat çekiyor.
TV dahili uydu alıcısına gectigimde hiç bir sorun kalmıyor. Sorun harici kaynakta.
Belki senin sorunun da aynı şekilde internet sitesi kaynaklı olabilir. Protokol hatası olabilir yayını tam beslemeyebilir, anlık çözünürlük düşebilir vs vs
Yada ayarları web te kaydedemiyor.
H HoloFAT

H Çevrimdışı

HoloFAT

Yeni Üye
5 Ara 2020
12
27
Aklıma gelenler eğer hdr gelmiş kapalı ise açılmalı açık ise kapatılarak denenmeli, diğerini smili72 smili72 söyledi zaten.
Bende buna benzer bı sorun var ve TV den olmadığına kanaat getirdim;
Zamanında A Adem Helvacı da bahsetmiştim. Bende Tivibu var , hdmı ile izliyorum. Altta reklam barı çıktığında yada tiwiter logosu çıktığında TV ledleri kısıyor reklam barı dikkat çekiyor. Belki kullandığım ayarlardan diyerek sürekli kurcaladım ama çözüm olmadı hatırlarsanız geçen ay ana kartımı bir üst modele çevirdim artık mb130s kullanıyorum aynı sorun devam ediyor. Adem hocamın dediği de kafama yattı belki Tivibu belkide reklam ajansı , TV ye reklam basınca kasıtlı olarak odaklama için LED ayarlarını bozuyor ve reklama dikkat çekiyor.
TV dahili uydu alıcısına gectigimde hiç bir sorun kalmıyor. Sorun harici kaynakta.
Belki senin sorunun da aynı şekilde internet sitesi kaynaklı olabilir. Protokol hatası olabilir yayını tam beslemeyebilir, anlık çözünürlük düşebilir vs vs
Yada ayarları web te kaydedemiyor.
H HoloFAT
F fikoloji Bu televizyonun HDR ayari yok ve menude HDR'ait herhangi bir ayari yok ve gordugum butun goruntu isleme teknolojilerini kapattim. Sorun su ki Televizyona hdmi ile goruntu aktarildiginda yazilimdan dolayi aktarilan goruntunun temasi acik renkli ise ledleri aciyor temasi kapali ise ledleri kisiyor dediginiz gibi. Vestel menuye bu ayari kapatmamiz icin bir menu koymadigi surece bizim yapabilecegimiz birsey yok. Bugun Medion Polonya teknik servisi ile gorustum ve kendileride bu srouna bir cozum bulamadilar ve cihazi saticiya iade etmemin en iyi cozum olacagini belirttiler. Televizyonun vga portu istemis oldugum goruntuyu herhangi bir goruntu isleme teknolojisi olmadan sunabilir ancak vga portu uzerinden 4K goruntu alinamiyor maalesef. Eger vestel yarina kadar bir yazilim yayinlamaz ise urunu geri iade edecegim. Yardimlariniz ve onerileriniz icin cok tesekkur ederim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt