MB130 V3 serisi Yeni Yazılım

mb130 hangi versiyon yazılım başarılı ?

• Kullanılan toplam oy
    414
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
T Çevrimdışı

trkkrsy 

Süper Üye
26 Ara 2017
915
42
markette vede vewdstore denen yerde beinconnect uygulaması yok modlama yaptınız mı dediğiniz olay haricen beinconnect yüklemek gibi bişey mi ??
yada sormuşken onuda sorayım öyle bişey yapmam mümkünmü??

Düzeldiğine sevindim.

Normalde bein uygulaması markette yüklü oluyor ama (mb130, 3 versiyonu) profil dosyasında oynama yaparak belli uygulamaları on ya da off yapabiliyorsunuz. Forum içerisinde konusu ve bilgiler mevcut. :cak

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
markette vede vewdstore denen yerde beinconnect uygulaması yok modlama
Starturl.txt dosyası
Starturl isimli text dosyasi hazirlayip icine paylastigimiz portallardan bir tanesinin linkini veya biliyorsaniz herhangi bir smart uygulamasinin adresini yazip fat32 ile formatlanmis usb ye kaydediyoruz..
Tv deki starturl'u doğru bir şekilde güncellemek için USB OPERATIONS yapmamiz gerekiyor . Bunu yapmak için menüye girmeli ve ardından uzaktan kumandayı kullanarak “4725” sayılarını girmelisiniz. “Servis Menüsü” ekranı görünecektir. En alttaki secenek olan “USB İşlemleri” seçilmelidir. Ok tusuna basmanizla “starturl.txt” dosyasına yazılan uygulama bağlantısını TV'ye yüklemis olacaksiniz. “Servis Menüsü” ekranını kapattıktan sonra, Tv nizi yeniden baslatmaniz gerek,tv niz acilip internet baglantisi kurulduktan sonra uzaktan kumandadaki İnternet tuşu düğmesine basıldığında uygulama/portal bağlantısı açılacaktır.

-Bahsedilen olay vestel ve vestel grubunun ürettigi tv ler icin gecerlidir.
-Url olarak herhangi bir smart uygulamasinin sizin tv nizin portalina ait smart uygulama adresini ,veya paylastigimiz smart portal linklerini yazmaniz yeterli.
-Aktif olmasi icin önce tv nizin internet baglantisi kurulduktan sonra smart menüyü acmaniz gerekli.
-Tek bir adres yazabilirsiniz.
-Yazdiginiz adres kendi tv nizin smart menüsünü pasif hale getirecek, yüklediginiz portal menüsü aktif olacaktir.Eger kendi tv nizin smart menüsünü kullanmak istiyorsaniz tv niz henüz internete baglanmadan smart menünüzü acip intenete baglanmasini beklemeniz yeterlidir.Internet baglantisi saglandiginda ekrandaki smart menü güncellenecek orjinal smart menüsü aktif olacaktir.
-Eger yüklediginiz portal veya uygulamadan memnun kalmazsaniz factory reset yaptiktan sonra ilk kurulum yapmaniz veya bos bir starturl.txt dosyasini yukarda anlatilan sekilde tv nize yüklemeniz yeterlidir.
-Portal linki olarak paylasilanlardan http:// ile baslayanlar mb9x larda aciliyor fakat sözlesme onay menüsünde onaylanamadigi icin smart menü kismina gecis olmuyor ,bosuna denemeyin.
-Portallar mb97 ve üst model kartlarda calisiyor ve bütün kartlara starturl dosyasi olarak yüklenebilir..Smart uygulama adreslerini tv nizin tarayici adresine yazarakda acmaniz mümkün.*Blutv mb97 de calismayabilir..
-mb95 de olumsuz geri dönüs oldu mb96 da henüz denemedi deneyip geri bildirim yapan olursa sevinirim.

portal link örnegi:
sharp aquos net + (benim tercih ettigim yükledigim link)

Uygulama link örnegi:
blutv :
dsmart :
youtube : youtube.com/tv
Ipucu : Diger uygulamalari denemek isterseniz, uygulamalarin adreslerini özellikle paylasilan ilk dört portaldaki linki direk tv tarayiciniza veya pc tarayiciniza yazdiginizda , acilan menüde adresini bulmak istediginiz uygulamaya tikladiginiz takdirde adres cubugunda görürsünüz.

Tv nizde baska portal menüsü veya kullanmak istediginiz uygulamanin tv nize ait smart adresini biliyorsaniz o uygulamayi sizin tv nizde aktif ederek kullanma ihtimaliniz var,paylasilan portal menülerinde dsmart ve birkac farkli türkce uygulama mevcut, beinconnect adresi simdilik paylasilmadi .incelemek isterseniz ;link

Waggish Çevrimdışı

Waggish

Yeni Üye
18 Eki 2017
34
2D858CDF-6210-4F6F-B72F-4C8D8F23BF28.jpg

3F2A6A10-5633-4F33-AC90-AEADD071E949.jpg

Saygıdeğer hocalarım TV’de internetten film izlemek istediğimde oynata basıyorum ve böyle bir sorunla karşılaşıyorum. Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

S Çevrimdışı

seaquest79

Yeni Üye
22 Mar 2020
4
45
Merhaba
Vestel 65ud8900 tv de mb130 anakartı var diyor. Şu anki yazılım 3.65.35.1 di. 3.65.50 ye güncellesem ne sağlar? Değişiklikler nedir bu 2 sürüm arasında?

T Çevrimdışı

trkkrsy 

Süper Üye
26 Ara 2017
915
42
Merhaba
Vestel 65ud8900 tv de mb130 anakartı var diyor. Şu anki yazılım 3.65.35.1 di. 3.65.50 ye güncellesem ne sağlar? Değişiklikler nedir bu 2 sürüm arasında?
En iyi gözlemleyip yorumlayacak olan sensin.

Genel manada yenilik iyidir deyip yüklüyoruz büyük hayallerle. Ha 3 binlik tv yi 6 binlik kaliteye taşısın değil ümidimiz ama yine de bir şeyleri kolaylaştırsın, güzelleştirsin... Değil mi F fikoloji ? ?

S Çevrimdışı

sametsitti

Yeni Üye
26 Mar 2020
4
24
IMG_20200326_2152479e349e530c98a97f.jpg

Telefunken 4k bir televizonum var. Netflixe girişte sıkıntılar yaşıyorum. Yazılımı güncellemek istiyorum. Hangisi en güncel en uyumlu olur. Çözünürlüğün 4k olması fark ettirir mi. Kanal listem silinir mi. Güncellemek nasıl oluyor hiç bilmiyorum . Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

T Çevrimdışı

trkkrsy 

Süper Üye
26 Ara 2017
915
42
IMG_20200326_2152479e349e530c98a97f.jpg

Telefunken 4k bir televizonum var. Netflixe girişte sıkıntılar yaşıyorum. Yazılımı güncellemek istiyorum. Hangisi en güncel en uyumlu olur. Çözünürlüğün 4k olması fark ettirir mi. Kanal listem silinir mi. Güncellemek nasıl oluyor hiç bilmiyorum . Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.
açılın ben doktor değilim ama konu hakkında söz sahibiyim.

ama önce şu F fikoloji yi etiketliyeyimde aradan çıksın. laf arasına getirmeye, mesajla paslaşmaya bırakmayayım. ?

netflix e girişte ne sıkıntısı var_? buradaki yazılımdan önce belki full yazılım yüklemeni gerektirecek bir durum vardır_?

en güncel olan yazılım; 17mb130 3.62.50

çözünürlüğün 4k olması aldığın yayının gerçekte 4k olması ile doğru orantılı. son yazılımda renk, keskinlik biraz daha iyi yapılmış. (tekrar etiketlemeyeyim, o kendini bilir; sağolsun çok ilgileniyo bu yazılım ile. mühendislerin bu kartı rafa kaldırmalarına fırsat verdirmiyo. ?)

tv de tkgs var ise kanal listesinin silinmesinin bir önemi yok. ha yazılımı atmadan önce tv de gerekli özellik var ise kanal listeni usb ye yedekleyebilirsin.

yazılımı yükleme, uygun yazılımı indiriyorsun, fat32 formatlı usb ye indirdiğin dosyanın içerisindeki dosyayı atıyorsun, usb yi tv ye takıp menü tuşu, 1 tuşu, 5 tuşu, 2 tuşu, 5 tuşuna basıyorsun. onay ekranına evet (ok) diyorsun, yazılım yükleniyor, tv kapanıp açılıyor. 2-3 dakika sürüyor. tv tez açılmazsa adrenaline kapılma. ?

hepsi bu kadar. kolay gelsin.

S Çevrimdışı

sametsitti

Yeni Üye
26 Mar 2020
4
24
açılın ben doktor değilim ama konu hakkında söz sahibiyim.

ama önce şu F fikoloji yi etiketliyeyimde aradan çıksın. laf arasına getirmeye, mesajla paslaşmaya bırakmayayım. ?

netflix e girişte ne sıkıntısı var_? buradaki yazılımdan önce belki full yazılım yüklemeni gerektirecek bir durum vardır_?

en güncel olan yazılım; 17mb130 3.62.50

çözünürlüğün 4k olması aldığın yayının gerçekte 4k olması ile doğru orantılı. son yazılımda renk, keskinlik biraz daha iyi yapılmış. (tekrar etiketlemeyeyim, o kendini bilir; sağolsun çok ilgileniyo bu yazılım ile. mühendislerin bu kartı rafa kaldırmalarına fırsat verdirmiyo. ?)

tv de tkgs var ise kanal listesinin silinmesinin bir önemi yok. ha yazılımı atmadan önce tv de gerekli özellik var ise kanal listeni usb ye yedekleyebilirsin.

yazılımı yükleme, uygun yazılımı indiriyorsun, fat32 formatlı usb ye indirdiğin dosyanın içerisindeki dosyayı atıyorsun, usb yi tv ye takıp menü tuşu, 1 tuşu, 5 tuşu, 2 tuşu, 5 tuşuna basıyorsun. onay ekranına evet (ok) diyorsun, yazılım yükleniyor, tv kapanıp açılıyor. 2-3 dakika sürüyor. tv tez açılmazsa adrenaline kapılma. ?

hepsi bu kadar. kolay gelsin.

IMG_20200326_223849.jpg

Cevabın için teşekkür ederim. Kumandadan netflix tuşuna bastığımda netflix bir hatayla karşılaştı diyor yeniden deniyor. Telefondan televizyona oturum açmaya çalıştığımda da aynı şey karşıma çıkıyor. Bu en güncel yazılım dediğiniz sürümü yüklersem sıkıntım çözülür mü?

T Çevrimdışı

trkkrsy 

Süper Üye
26 Ara 2017
915
42
IMG_20200326_223849.jpg

Cevabın için teşekkür ederim. Kumandadan netflix tuşuna bastığımda netflix bir hatayla karşılaştı diyor yeniden deniyor. Telefondan televizyona oturum açmaya çalıştığımda da aynı şey karşıma çıkıyor. Bu en güncel yazılım dediğiniz sürümü yüklersem sıkıntım çözülür mü?
muhtemelen çözülür. ama yazılımdan önce ayarlardan çerezleri silip tv yi yeniden başlatıp deneyebilir misin_?

S Çevrimdışı

sametsitti

Yeni Üye
26 Mar 2020
4
24
muhtemelen çözülür. ama yazılımdan önce ayarlardan çerezleri silip tv yi yeniden başlatıp deneyebilir misin_?
Çerezleri silip denedim ama olmadı. 3.62.50 sürümünü de yükledim. Ama netflix hala aynı şekilde çalışmıyor. Kumandamda kocaman bir netflix tuşu var ama kullanamıyorum. blutv youtube kullanabiliyorum ama. Ne yapmam gerekir. Teşekkür ederim.

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
Çerezleri silip denedim ama olmadı
Türkceye otomatik ceviri ama anlasilabiliyor sanirim,
Netflix hatası UI-800-3 (205040)

Netflix oturumunu kapatın

1. Netflix uygulamasının hata ekranında Daha Fazla Bilgi veya Daha Fazla Ayrıntı'yı seçin ve 2. adıma gidin . Daha Fazla Bilgi veya Daha Fazla Ayrıntı seçeneğini görmüyorsanız, aşağıdaki gibi devam edin.
    • Yukarı gidin ve Ayarlar'ı veya dişli simgesini seçin
      e5ca8e80-9f92-479b-8b31-d8f92b577734_icon_gear_en.png
      . Ardından 2. adıma geçin . Ayarlar seçeneğini veya dişli çark simgesini görmüyorsanız aşağıdakileri yapın.
      • Uzaktan kumanda üzerindeki ok tuşlarıyla aşağıdaki sırayı girerek devre dışı bırakma ekranını açın:
        • yukarı, yukarı, aşağı, aşağı, sol, sağ, sol, sağ, yukarı, yukarı, yukarı, yukarı
  2. Sıfırla'yı seçin .
    • Eğer sıfırlama gösterilmez, seçmek Oturumu veya devre dışı bırak .
  3. Oturumu kapattıktan sonra tekrar oturum açın ve Netflix'i tekrar deneyin.

S Çevrimdışı

sametsitti

Yeni Üye
26 Mar 2020
4
24
Türkceye otomatik ceviri ama anlasilabiliyor sanirim,
Netflix hatası UI-800-3 (205040)

Netflix oturumunu kapatın

1. Netflix uygulamasının hata ekranında Daha Fazla Bilgi veya Daha Fazla Ayrıntı'yı seçin ve 2. adımagidin . Daha Fazla Bilgi veya Daha Fazla Ayrıntı seçeneğini görmüyorsanız, aşağıdaki gibi devam edin.
    • Yukarı gidin ve Ayarlar'ı veya dişli simgesini seçin
      e5ca8e80-9f92-479b-8b31-d8f92b577734_icon_gear_en.png
      . Ardından 2. adıma geçin . Ayarlar seçeneğini veya dişli çarksimgesini görmüyorsanız aşağıdakileri yapın.
      • Uzaktan kumanda üzerindeki ok tuşlarıyla aşağıdaki sırayı girerek devre dışı bırakma ekranını açın:
        • yukarı, yukarı, aşağı, aşağı, sol, sağ, sol, sağ, yukarı, yukarı, yukarı, yukarı
  2. Sıfırla'yı seçin .
    • Eğer sıfırlama gösterilmez, seçmek Oturumu veya devre dışı bırak .
  3. Oturumu kapattıktan sonra tekrar oturum açın ve Netflix'i tekrar deneyin.
Denedim ama olmadı. Hata kodu: ui-800-3 (104001)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt