MB130 Güncel Yazılım 25.10.2018 (TOSHİBA JVC HITACHİ Bağımsız)

S Çevrimdışı

sirkeci

Yeni Üye
5 Ocak 2019
6
50
Menü tuşuna basıp 4725 yapın. Ardından seri numarasını okunur şekilde paylaşın. Sizinki smartsız mb130 olabilir yanlışlık yapmayalım uyar mı ?
Menü tuşuna basıp 4725 yapın. Ardından seri numarasını okunur şekilde paylaşın. Sizinki smartsız mb130 olabilir yanlışlık yapmayalım uyar mı ?
MENÜ TUŞUNDAN TUŞLAMA YAPILAMIYOR
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

SMART BU MODEL NO SU DA
HİTACHİ 55HK6S64T
SERİ NO : 7716355600886

Anakart modeli nedir
ANA KART MODELİ MB 130 DİYE FORUMLARDA GÖRDÜM MODEL NO VE SERİ NO DAN BULABİLİRSENİZ O DAHA DOĞRU OLABİLİR
DİĞER YANITIMDA SERİ NO VE TAM MODEL ADINI YAZDIM.
UZAKTAN KUMANDA DA O BAHSETTİĞİNİZ KOMBİNASYONLAR İŞE YARAMIYOR.
NASIL DAHA IYI BİR YAZILIM ATILABİLECEKSE ONU DENEMK İSTİYORUM
ÖZELLİKLE OPERA BROWSER VE NETFLİX KULLANILABŞLECEK BİR YAZILIM OLABİLİR
ORİGİNAL ARAYÜZ DEĞİŞİP DEĞİŞMEYECEĞİ UMRUMDA DEĞİL AÇIKÇASI

TV-SMART.jpg

Arkadaşlar BAĞIMSIZ dan kastım şu; Biliyorsunuz bu JAPON üçlüsü için farklı temada yazılımlar geliyor, O yüzden bazı yazılımları marka belirterek yayınlıyorum mesela TOSHİBA OUI menü yazılım gibi. MB130 olarak gelenler VESTEL in tüm üretimlerini kapsar, ancak bu japon üçlüsü hariç.

Yüklerseniz çalışır mı? Evet ben TOSHİBA ve JVC vs denedim çalışıyor ancak orijinal temaları değişiyor.
YA ARKADAŞLAR HAKLI OLABİLİRSİNİZ FAKAT PROGRAM YÜKLEMEK İÇİN GEREKEN MENÜ VE XXZZ GİBİ KOMBİNASYONLAR İŞE YARAMIYOR O KONUYU NASIL ÇÖZECEĞİM VE ANAKART MODELİ TAM OLARAK BİR YERDE YAZMIYOR SA DİĞER MESAJLARIMDA TÜM TV BİLGİLERİNİ YAZDIM BU MODELİN ANAKART MODEL BİLGİSİNE SİZ ULAŞABİLİYORMUSUNUZ

Arkadaşlar BAĞIMSIZ dan kastım şu; Biliyorsunuz bu JAPON üçlüsü için farklı temada yazılımlar geliyor, O yüzden bazı yazılımları marka belirterek yayınlıyorum mesela TOSHİBA OUI menü yazılım gibi. MB130 olarak gelenler VESTEL in tüm üretimlerini kapsar, ancak bu japon üçlüsü hariç.

Yüklerseniz çalışır mı? Evet ben TOSHİBA ve JVC vs denedim çalışıyor ancak orijinal temaları değişiyor.

ARKADAŞLAR MESAJLARIMIZ ANLAŞILMIYOR MU NE YAZARSAK YAZALIM BU YUKARIDAKŞ MESAJLA BİRLEŞTİRİYORSUNUZ FAKAT SORDUĞUM SORUYLA VERDİĞİNİZ BU TEPKİ VE CEVAP ALAKALI GÖRÜNMÜYOR

Son düzenleme:
F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634

SMART BU MODEL NO SU DA
HİTACHİ 55HK6S64T
SERİ NO : 7716355600886

ANA KART MODELİ MB 130 DİYE FORUMLARDA GÖRDÜM MODEL NO VE SERİ NO DAN BULABİLİRSENİZ O DAHA DOĞRU OLABİLİR
DİĞER YANITIMDA SERİ NO VE TAM MODEL ADINI YAZDIM.
UZAKTAN KUMANDA DA O BAHSETTİĞİNİZ KOMBİNASYONLAR İŞE YARAMIYOR.
NASIL DAHA IYI BİR YAZILIM ATILABİLECEKSE ONU DENEMK İSTİYORUM
ÖZELLİKLE OPERA BROWSER VE NETFLİX KULLANILABŞLECEK BİR YAZILIM OLABİLİR
ORİGİNAL ARAYÜZ DEĞİŞİP DEĞİŞMEYECEĞİ UMRUMDA DEĞİL AÇIKÇASI

TV-SMART.jpg

YA ARKADAŞLAR HAKLI OLABİLİRSİNİZ FAKAT PROGRAM YÜKLEMEK İÇİN GEREKEN MENÜ VE XXZZ GİBİ KOMBİNASYONLAR İŞE YARAMIYOR O KONUYU NASIL ÇÖZECEĞİM VE ANAKART MODELİ TAM OLARAK BİR YERDE YAZMIYOR SA DİĞER MESAJLARIMDA TÜM TV BİLGİLERİNİ YAZDIM BU MODELİN ANAKART MODEL BİLGİSİNE SİZ ULAŞABİLİYORMUSUNUZ

ARKADAŞLAR MESAJLARIMIZ ANLAŞILMIYOR MU NE YAZARSAK YAZALIM BU YUKARIDAKŞ MESAJLA BİRLEŞTİRİYORSUNUZ FAKAT SORDUĞUM SORUYLA VERDİĞİNİZ BU TEPKİ VE CEVAP ALAKALI GÖRÜNMÜYOR
Menü tuşuna basıp 4725 yapınız.
Bi de şunu söyleyim farklı kaynakta iseniz(hdmi-pc) gibi o zaman tv modunda alıp kendi uydu alıcısı açıp tuşlayın

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,332
65
Mesajlar otomatik birleşiyor,kimse birleştirmiyor sevgili sirkeci,ayrıca büyük harf ile yazmak "bağırmak" anlamına gelir :)
Kumandanın resmini çekip buraya koysan,hatta tvden ,kumandadan sadece menü tuşuna bastığında resim de alsan buraya koysan, farklı model yani servis menüsüne girilemeyen tv de olabilir anlamında yazdım,Mb130 ise arkadaşlar menü resminden bilirler en azından :)

S Çevrimdışı

sirkeci

Yeni Üye
5 Ocak 2019
6
50
Mesajlar otomatik birleşiyor,kimse birleştirmiyor sevgili sirkeci,ayrıca büyük harf ile yazmak "bağırmak" anlamına gelir :)
Kumandanın resmini çekip buraya koysan,hatta tvden ,kumandadan sadece menü tuşuna bastığında resim de alsan buraya koysan, farklı model yani servis menüsüne girilemeyen tv de olabilir anlamında yazdım,Mb130 ise arkadaşlar menü resminden bilirler en azından :)

ÖNCELİKLE BAĞIRMAK GİBİ BİR KASTIM YOK. BÜYÜ HARF BAĞIRMAKTAN ZİYADE İFADE EDİŞ TARZIDIR KİŞİNİN BELKİ DE. TV YE AİT HER TÜRLÜ BİLGİYİ İLETTİM MESAJLARDA. KUMANDA DA MENÜ YUŞUNA BASILDIĞI ANDA BASILAN DİĞER TUŞLAR İŞLEVSEL DEĞİL ANLATMAYA UĞRAŞTIĞIM TAM OLARAK BUDUR. SERİ NO VE MODEL NO TV NİN ARKA ETİKETİNDEN YAZDIM FOTOĞRAFINI DA KOYSAM SİZDE AYNI RAKAMLAR VE HARFLERİ GÖRECEKSİNİZ DOLAYISIYLA BU FOTOĞRAFA İLİŞKİN İSTEĞİNİZ VE ISRARINIZ İLGİNÇ OLMUŞ. TV AYARLARINDA BULUNAN VERSİON NUMARALARINI DA YİNE MESAJ İLE İLETMİŞTİM. BENCE BU KONUDA TARTIŞMANIZ GEREKEN SİTE DEKİ CEVAPLAMA ROBOTUNUZUN YANLIŞ KODLANMIŞ OLUP EKSİK BİR ŞEKİLDE MESAJLARI BAŞKA CEVAPLARLA BİRLEŞTİRİYOR OLMASIDIR. BU CEVAPLAMA ROBOTU İNSANİ BİR İLETİŞİM KURMANIZIN ÖNÜNDEKİ EN BÜYÜK ENGELİNİZ OLMUŞ.
BİLMİYOR OLMAK AYIP DEĞİL FAKAT BİLMEDİĞİ KONUDA YARGIYA VARMAK AYIPTIR. SİZ YAPTIĞINIZ İŞTEN DOLAYI TEŞEKKÜR EDEN İNSANLARI ROBOTUNUZ SEBEBİYLE ELEŞTİREREK ANLAMADAN DİNLEMEDEN CEVAP YAZMIŞ OLMAKLA HATA ETTİĞİNİZİ FARKEDİN LÜTFEN.
İNSAN OLARAK İLETİŞİM KURMAYA DEVAM ETMEK BENCE ÇOK DAHA KIYMETLİDİR. ROBOT KULLANILAN SANTRALLERLE GÖRÜŞMEDİĞİMİZ GİBİ BU ŞEKİLDE OTOMATİK CEVAPLAMA YAZILIM ROBOTLARIYLA DA İLETİŞİM KURMAYI REDDEDİYORUZ.

KENDİNİZİ ELEŞTİRMEK İSTERSENİZ LÜTFEN BURADAN BAŞLAYIN.
CEVAP VERMENİZE GEREK YOK. BU ŞEKİLDE DAVRANAN BİR SİTE VE ROBOT CEVAPLAYICILARINDAN DA YARDIM BEKLEDİĞİM YOK.

HOŞÇAKALIN

O TV Yİ 5. KATTAN ATARIM AMA BU YAKLAŞIMLA MUHATAP OLMAM

ÖNCELİKLE BAĞIRMAK GİBİ BİR KASTIM YOK. BÜYÜ HARF BAĞIRMAKTAN ZİYADE İFADE EDİŞ TARZIDIR KİŞİNİN BELKİ DE. TV YE AİT HER TÜRLÜ BİLGİYİ İLETTİM MESAJLARDA. KUMANDA DA MENÜ YUŞUNA BASILDIĞI ANDA BASILAN DİĞER TUŞLAR İŞLEVSEL DEĞİL ANLATMAYA UĞRAŞTIĞIM TAM OLARAK BUDUR. SERİ NO VE MODEL NO TV NİN ARKA ETİKETİNDEN YAZDIM FOTOĞRAFINI DA KOYSAM SİZDE AYNI RAKAMLAR VE HARFLERİ GÖRECEKSİNİZ DOLAYISIYLA BU FOTOĞRAFA İLİŞKİN İSTEĞİNİZ VE ISRARINIZ İLGİNÇ OLMUŞ. TV AYARLARINDA BULUNAN VERSİON NUMARALARINI DA YİNE MESAJ İLE İLETMİŞTİM. BENCE BU KONUDA TARTIŞMANIZ GEREKEN SİTE DEKİ CEVAPLAMA ROBOTUNUZUN YANLIŞ KODLANMIŞ OLUP EKSİK BİR ŞEKİLDE MESAJLARI BAŞKA CEVAPLARLA BİRLEŞTİRİYOR OLMASIDIR. BU CEVAPLAMA ROBOTU İNSANİ BİR İLETİŞİM KURMANIZIN ÖNÜNDEKİ EN BÜYÜK ENGELİNİZ OLMUŞ.
BİLMİYOR OLMAK AYIP DEĞİL FAKAT BİLMEDİĞİ KONUDA YARGIYA VARMAK AYIPTIR. SİZ YAPTIĞINIZ İŞTEN DOLAYI TEŞEKKÜR EDEN İNSANLARI ROBOTUNUZ SEBEBİYLE ELEŞTİREREK ANLAMADAN DİNLEMEDEN CEVAP YAZMIŞ OLMAKLA HATA ETTİĞİNİZİ FARKEDİN LÜTFEN.
İNSAN OLARAK İLETİŞİM KURMAYA DEVAM ETMEK BENCE ÇOK DAHA KIYMETLİDİR. ROBOT KULLANILAN SANTRALLERLE GÖRÜŞMEDİĞİMİZ GİBİ BU ŞEKİLDE OTOMATİK CEVAPLAMA YAZILIM ROBOTLARIYLA DA İLETİŞİM KURMAYI REDDEDİYORUZ.

CEVAP VERMENİZE GEREK YOK. BU ŞEKİLDE DAVRANAN BİR SİTE VE ROBOT CEVAPLAYICILARINDAN DA YARDIM BEKLEDİĞİM YOK.

HOŞÇAKALIN

(TOSHİBA JVC HITACHİ Bağımsız)dizisindeki yazı son gönderiminizle birleştirildi.
1 dakika önce

ÖRNEK YUKARIDA ATTIĞIM SON MESAJI BİLE BUNUNLA BİRLEŞTİREN BİR YAZILIM ROBOTUNUZ VARKEN MUHATAP OLMAK HATAYDI BU SİTEYLE

(TOSHİBA JVC HITACHİ Bağımsız)dizisindeki yazı son gönderiminizle birleştirildi.
1 dakika önce

ÖRNEK YUKARIDA ATTIĞIM SON MESAJI BİLE BUNUNLA BİRLEŞTİREN BİR YAZILIM ROBOTUNUZ VARKEN MUHATAP OLMAK HATAYDI BU SİTEYLE

1 dakika önce

HOŞÇAKALIN

smili72 Çevrimdışı

smili72 

Süper Üye
6 Mar 2018
1,532
52
Sosyal yardımlaşma ve aile bakanlığı engellilere maddi yardım yapmakta. Sen de engelli robotumuz adına başvur bakalım Sota başkan :haha:kas :haha La havle... Herkese robottan çay Küsüp gidenlere bir de Şakir'e yok.

T Çevrimdışı

toydosakni

Aktif Üye
11 Kas 2018
464
TURKNETTEDE ROBOR VAR S sirkeci, NİYE BOZULDUN Kİ.... SADECE BİRLEŞTİRME İŞİNE KATILIYOM OLMAMASI LAZIM Sota Sota ustaya duyurulur,bazen yanlışlığa sebeb olur geldi..yazıyorum hemen bildirim geldi cevap aldım sandım..turknet robotumuz birleştirmiş ... sota usta turknetle alakan varsa yakınımıza YAPA isterim uzak değil yakın olmalı :mutlu:ok

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,332
65
sirkeci.png

Yukarıdaki resimde böyle söylemişsin ,bende sana cevap olarak ;
1a- Mesajlar otomatik birleşiyor,kimse birleştirmiyor sevgili sirkeci, 1b -ayrıca büyük harf ile yazmak "bağırmak" anlamına gelir :)
2a- Kumandanın resmini çekip buraya koysan,hatta 2b- tvden ,kumandadan sadece menü tuşuna bastığında resim de alsan buraya koysan, farklı model yani 3- servis menüsüne girilemeyen tv de olabilir anlamında yazdım,Mb130 ise arkadaşlar menü resminden bilirler en azından :)
yazmışım ...
Sevgili S sirkeci ;
Çok kızmışsın belli ki uyarı olarak yazdıklarımı bile nasıl yorumlamışsın ,HOŞÇAKALIN demişsin,ama eminim bu konuyu,hatta forumu yine de okuyorsundur :)
Fazla uzatmayacağım,kendi yazımdan örnek vereceğim sana;
1a - Arka arkaya gönderilen mesajlara forum ortamında " flood" denir, bu işi önlemek için genelde forumun kullanıldığı yazılım sayesinde yapılır(burada XenForo yazılımı yapar),eskiden kullanıcılar acil cevap verilmesi anlamında veya kendi yazdığı öne çıksın anlamında arka arkaya flood yaparlardı. Yapanlar uyarılırlar hatta uzaklaştırılırlardı ama artık forum yazılımı bu işi kendisi yapıyor (flood önlemeyi kabaca anlattım)
1b - Evet,maalesef beğenilsede beğenilmesede sanal ortamda devamlı büyük harfle yazmak "bağırarak anlatmak,söylemek,hatta karşı tarafa kızgınlığını anlatmak " demektir. :) <----- Bak yine gülümsedim
2a - Sadece "kumandanın resmi" ni koymanı yazmıştım
2b - Tabii kumandadan sonra tv ekranındaki görünen "menü" resmini koymanı da istedim ...
3- Yani acaba tv farklı kumandaya ve menü ekranınamı sahip diye düşündüğümdendi,farklıysa tabii Menü+4725 yaptığında tuşlar işlemezdi, amaç bunu öğrenmekti :)
Yukarıdaki bu yazınada bir şey demiyorum, ama özellikle " LÜTFEN" demen benim çok hoşuma gitti,bunu belirteyim.
Benim yazdığımı alıntılıyarak yazdığından, cevap verme gereği duydum,kusuruma bakma.

R Çevrimdışı

recepalss

Yeni Üye
8 Haz 2020
9
54
Bir çözüm var mı? Ben de aynı sorunu yaşıyorum.
Hitachi
Netflix olan bir güncelleme var mı?

15916476316005829057153580454125.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Bir çözüm var mı? Ben de aynı sorunu yaşıyorum.
Hitachi
Netflix olan bir güncelleme var mı?

15916476316005829057153580454125.jpg
burada eski sürüm içine girip netflix yazılımını dene olacak mı diye, tema rengi değiecektir sorun yok,
eğer çıkmaz ve orjinaline dönmek istersen güncel klasör içindeki hitachiyi yükleyebilirsiniz.

R Çevrimdışı

recepalss

Yeni Üye
8 Haz 2020
9
54
burada eski sürüm içine girip netflix yazılımını dene olacak mı diye, tema rengi değiecektir sorun yok,
eğer çıkmaz ve orjinaline dönmek istersen güncel klasör içindeki hitachiyi yükleyebilirsiniz.
Tamam teşekkürler deneyeceğim ama sonra full yazılım yüklemek zorunda kalmam değil mi?

Geri
Üst Alt