MB120 TURKUAZ 3.47 YAZILIM-SUPER GORUNTU KALITESI

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
Sevgili @ P PsyPsy ;
Linkini verdiğin site benim sitem,bekozap ?
Ayrıca teşekkür ederim,isim belirtmeden de link verebilirdin,demekki faydalı bir anlatım yapmışım,eh kendimlede övüneyim birazcık :hihi
@herkese:
Lütfen yanlış anlaşılma olmasın,sadece belirtmek için yazdım,2014 sonundan beri uğraşıyorum tv yazılımınla ?

geceninbirvakti Çevrimdışı

geceninbirvakti

Aktif Üye
21 Ara 2017
558
Sevgili @ P PsyPsy ;
Linkini verdiğin site benim sitem,bekozap ?
Ayrıca teşekkür ederim,isim belirtmeden de link verebilirdin,demekki faydalı bir anlatım yapmışım,eh kendimlede övüneyim birazcık :hihi
@herkese:
Lütfen yanlış anlaşılma olmasın,sadece belirtmek için yazdım,2014 sonundan beri uğraşıyorum tv yazılımınla ?

Sayın teraspy teraspy sitenizde paylaştığınız dosyaya ulaşamıyorum desteğinizi rica ederim.

"Veya linux altında kullanmak için derlediğim versiyon 3.8.0 olanı indirin,ben elle “/usr/local/bin/ ” içine kopyaladım ve kullanıyorum."

789767562076aed893c.jpg

A Çevrimdışı

aziz tonguç

Yeni Üye
9 Mar 2018
40
48
Eğer önceki yazılımınızda wireles dısplay çalışıyorsa vede yüklediğiniz alman modeli tvnin yazılımında çalışmıyorsa ,o tvnin kartları aynı olsa bile yazılım farklı olabilir -denemiş ve kullanmış biri olarak- diyebilirim.Buradan demem şudur ki,kart aynı bile olsa elinizdeki tv ile yabancı tvnin tüm herşeyi birbirine uygun olmalı,usb slottan tutun hdmi sayısına kadar...
İşin aslı genelde uyar görünür,bu kez ekran boyutu uymaz,panel özelliği uymaz v.s v.s ,dediğim gibi,eğer önceden bu özellik varsa,tvden aldığınız SW profili toolbox ile açın,oradan
1- connectivity + sına tıklayın
2- onun en altındaki "WirelesDisplaySupport + " sına da tıklayın
3- sağ tarafta "dword enum" çift tıklayın ,oradaki "0x00000000" değerini 0x00000003" yapın,kaydedin çıkın
4- usb bellekte Profiles isimli klasör yaratın,kaydettiğiniz "mb120_swprofile.bin" isimli dosyayı klasöre kopyalayın(içine)
5- belleği tvye takın,menü+4725 yapıp,en alttaki "usb operations" sekmesine gelip kumandadan OK tuşuna basın
6-tvyi kumandadan kapat-aç yapın,olmadı tv fişini çekin,o da olmadı reset atın.
DİKKAT :
İlla olacak değildir,Bu işlemde sorumluluk size aittir,ben "nasıl yaparım (how to)" anlattım size.

Hocam burada wireles dısplay'i aktif edebilmemiz için kıymetli görüşlerinizi paylaşmışsınız teşekkür ederim. Ancak burada konuyu takip eden arkadaşların ve benim bu konuda (Yazılım) fazla bir bilgimiz yok. MB120 TURKUAZ 3.47 yazılımında bize Netflik'i aktif edip, aynı zamanda yukarıda yazılı sistemi uygulayıp wireles dısplay'i aktif olmasını sağlayacak şekilde atabilirmisiniz. Tabiki sorumluluk bize ait en azından denemiş oluruz. Olmazsa da elimizdeki yazılım ile devam ederiz.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

3.26.yazılım versiyonu ustü 2 tane yazılim çıktı 2 dede netflix wireles dısplay çalışmıyor. Forum bu
Hocam ben bu Alaman sitesinde bu yazılımlar hangi bölümde bulamadım.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
"Veya linux altında kullanmak için derlediğim versiyon 3.8.0 olanı indirin,ben elle “/usr/local/bin/ ” içine kopyaladım ve kullanıyorum."
Maalesef o dosya versiyon olarak eski olduğundan sistemden de sildim,ama o linkin üstündeki link zaten kendi linki,oradan win için indirebilirsin,şimdi baktım 3.11 versiyon bile çıkmış,benim verdiğim 3.6 veya 7 idi sanırım ?
Hocam burada wireles dısplay'i aktif edebilmemiz için kıymetli görüşlerinizi paylaşmışsınız teşekkür ederim. Ancak burada konuyu takip eden arkadaşların ve benim bu konuda (Yazılım) fazla bir bilgimiz yok. MB120 TURKUAZ 3.47 yazılımında bize Netflik'i aktif edip, aynı zamanda yukarıda yazılı sistemi uygulayıp wireles dısplay'i aktif olmasını sağlayacak şekilde atabilirmisiniz. Tabiki sorumluluk bize ait en azından denemiş oluruz. Olmazsa da elimizdeki yazılım ile devam ederiz.
Hocam ben bu Alaman sitesinde bu yazılımlar hangi bölümde bulamadım.
Burada anlattığım olay,sizin daha öncesinde wifi olduğunu ve attığınız yeni yazılımla kaybolduğunu düşündüğümdendir,orjinal halinde yoksa zaten menüde görünsede çalışmayacaktır.
Yazılım modlama konusunda ettiğim yemin nedeniyle kendim yapmıyorum maalesef,derler ya "ağzı sütten yanan,yoğurdu üfleyerek yer" diye,işte onlardan biri de benim.Sadece yazdım,kullanıcılar yapsın istedim,
Bir de dikkat ettiysen kalın-siyah ve üstünü çizdiğim yazı var,bence yabancı tv yazılımlarıyla uğraşıp 2000-3000 tl verilen tvleri ,tabiri caizse uçurmayın,bu yüzden yapmaman(ız) için özellikle üstünü çizdim ?

A Çevrimdışı

aziz tonguç

Yeni Üye
9 Mar 2018
40
48
Maalesef o dosya versiyon olarak eski olduğundan sistemden de sildim,ama o linkin üstündeki link zaten kendi linki,oradan win için indirebilirsin,şimdi baktım 3.11 versiyon bile çıkmış,benim verdiğim 3.6 veya 7 idi sanırım ?

Burada anlattığım olay,sizin daha öncesinde wifi olduğunu ve attığınız yeni yazılımla kaybolduğunu düşündüğümdendir,orjinal halinde yoksa zaten menüde görünsede çalışmayacaktır.
Yazılım modlama konusunda ettiğim yemin nedeniyle kendim yapmıyorum maalesef,derler ya "ağzı sütten yanan,yoğurdu üfleyerek yer" diye,işte onlardan biri de benim.Sadece yazdım,kullanıcılar yapsın istedim,
Bir de dikkat ettiysen kalın-siyah ve üstünü çizdiğim yazı var,bence yabancı tv yazılımlarıyla uğraşıp 2000-3000 tl verilen tvleri ,tabiri caizse uçurmayın,bu yüzden yapmaman(ız) için özellikle üstünü çizdim ?

Hocam size hak vermekle birlikte bende konuyu uzatmıyor ve kapatıyorum. Nezaketiniz içinde ayrıca teşekkür ederim.

A Çevrimdışı

aziz tonguç

Yeni Üye
9 Mar 2018
40
48
MB120 TURKUAZ 3.47 yazılımını 6-7 aydır kullanıyordum. Ancak wireles dısplay aktif değildi. Orjinal yazılımına dönüş yapmak için full yazılım gerektiği yazıyordu. Ben önce TV'ye 17MB120-2.29.6.0 yazılımını yükledim. Daha sonra 17MB120 V2.45.29.1 yazılımını yükleyerek güncelleme yapmış oldum. Herhangi bir sorun ile karşılaşmadım. Gözlemlerime göre 17MB120 V2.45.29.1 yazılımında renkler fena değil, wireles dısplay çalışıyor, Smart tv oldukça hızlı, Youtube sıkıntı yok, Yüklemeden sonra TV kanal sıralamada TAŞI seçeneği yoktu. Menü+4725 Servis menüsünden diagnotic factory reset yaptım. Fabrika ayarlarına dönüş yaparak tekrar uydu ayarlaması ve kanal araması yaptım. TAŞI seçeneği geldi.

T teraspy eraspy hocanın dediği gibi
televizyonu bundan sonra fazla bızıklamaya gerek yok. Malum hepimiz çalışan insanlarız evde vakit geçirmek kendimize zaman ayırmak istiyoruz. Şöyle bir düşündüm evdeyim ama TV'ye yazılım at onu yap bunu yap zaman akıp geçmiş TV almışım izlemek yerine incik boncuk oynayıp duruyorum. 17MB120 güncel yazılım çıkarsa yüklerim yoksa daha ellemem. Saygılar.

geceninbirvakti Çevrimdışı

geceninbirvakti

Aktif Üye
21 Ara 2017
558
MB120 TURKUAZ 3.47 yazılımını 6-7 aydır kullanıyordum. Ancak wireles dısplay aktif değildi. Orjinal yazılımına dönüş yapmak için full yazılım gerektiği yazıyordu. Ben önce TV'ye 17MB120-2.29.6.0 yazılımını yükledim. Daha sonra 17MB120 V2.45.29.1 yazılımını yükleyerek güncelleme yapmış oldum. Herhangi bir sorun ile karşılaşmadım. Gözlemlerime göre 17MB120 V2.45.29.1 yazılımında renkler fena değil, wireles dısplay çalışıyor, Smart tv oldukça hızlı, Youtube sıkıntı yok, Yüklemeden sonra TV kanal sıralamada TAŞI seçeneği yoktu. Menü+4725 Servis menüsünden diagnotic factory reset yaptım. Fabrika ayarlarına dönüş yaparak tekrar uydu ayarlaması ve kanal araması yaptım. TAŞI seçeneği geldi.

T teraspy eraspy hocanın dediği gibi
televizyonu bundan sonra fazla bızıklamaya gerek yok. Malum hepimiz çalışan insanlarız evde vakit geçirmek kendimize zaman ayırmak istiyoruz. Şöyle bir düşündüm evdeyim ama TV'ye yazılım at onu yap bunu yap zaman akıp geçmiş TV almışım izlemek yerine incik boncuk oynayıp duruyorum. 17MB120 güncel yazılım çıkarsa yüklerim yoksa daha ellemem. Saygılar.

Aynen üstat bende artık kurcalamam yazılımı, 3D yi aktif ettikten sonra ekranda tabi benim gözlemlerime göre, netlik kayboldu mesela yüzlerde ve uzak görüntülerde pikselleşmeler başladı. Tepkime hızı yetişemiyor ki 800 hz ve daha önce harikaydı, süper net dediğim cihaz yoldan çıktı demekki panel uyumsuz olduğu için 3D özelliğine aldığımda renkler allak bullak olunca paneldede bir sıkıntılar oldu gibi geliyor bana. Neyse tüm özellikleri kapattım :hmm

A Çevrimdışı

aziz tonguç

Yeni Üye
9 Mar 2018
40
48
Aynen üstat bende artık kurcalamam yazılımı, 3D yi aktif ettikten sonra ekranda tabi benim gözlemlerime göre, netlik kayboldu mesela yüzlerde ve uzak görüntülerde pikselleşmeler başladı. Tepkime hızı yetişemiyor ki 800 hz ve daha önce harikaydı, süper net dediğim cihaz yoldan çıktı demekki panel uyumsuz olduğu için 3D özelliğine aldığımda renkler allak bullak olunca paneldede bir sıkıntılar oldu gibi geliyor bana. Neyse tüm özellikleri kapattım :hmm

Hocam orjinal yazılımında değilsen bence orjinal yazılıma dön TV daha stabil ve akıcı oluyor.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
3D özelliğine aldığımda renkler allak bullak olunca paneldede bir sıkıntılar oldu gibi geliyor bana. Neyse tüm özellikleri kapattım :hmm
Elinde orjinal yazılımın varsa derhal dön bence,hatta dünden beri dönmüş olman gerekirdi :ok
Hocam orjinal yazılımında değilsen bence orjinal yazılıma dön TV daha stabil ve akıcı oluyor.
:ok parmaklarına sağlık.
Bubslman formunda yazılımlar hangi bölümde aradım ama bulamadım
Uymaz uymaz,alman forumlarından aldığın dosyalar uymaz,bir yerden sorun yaşatır sana,ama sen bilirsin istersen dene :hmm

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
Acaba bizim tv lere Qui menü gelirmi özellikle smart tv de uygulamaya kısayol ekleme güzelmiş
Üstadlar gelirmi sizce
Geleceğini düşünmüyorum şahsen ben ,ama kendim 9090 içine attım bu menüyü tv resete girdi,yeniden yazılım yüklemek zorunda kaldım :)
Elimde bu menünün tüm dosyaları var,bu arada belirteyim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt