Maksat muhabbet olsun ...

teraspy Çevrimiçi

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,273
64
Yazmayayım dedim ama,
Gençler bugün aslında canım acaip sıkkındı,sabahtan akşama kadar ,hani siyah beyaz tv zamanında burnundan dumanlar çıkan boğa vardı ya,aynen öyleydim,dün arkadaşa anlattım "boşver abi" dedi,boşveremiyorum artık,hanım sağolsun "hadi alo, çıkalım,yürüyüş yapalım" diye diye beni sokağa çıkartt da biraz kendime geldim yoksa benden beklenmeyen bir durum olacaktı ki komşum da bunu hissetmiş telefon üzerine telefon.
Çatıdan su girmiş,çatıyıda ben yaptırmıştım yöneticiliğimde ,7 yıl önce,neymiş benim suçummuş.7 yıl geçmş,garantisi zaten 5 yıldı,hiç üşenmedim çatıya çıktım baktım,meğer bütün su boşaltma boruları tıkalı,fotoğrafda çektim,elimde bulunsun diye,(pcde kayıtlı şimdi) ,su havuz gibi duruyor ki kaç gün oldu yağmur yağalı.
Yöneticiyi aradım,"seni mahkemeye vereceğim" dedim,tabii adam suspus oldu,bir kaç saat sonra , bir tel,o komşum arıyor"alocum,çatıda birileri var" diye,hemen gittim,çatıya çıktım baktım, adamın birisi delikleri temizliyor,yöneticide başında temizlenen yerin fotosunu çekiyor,bende kamerayı açtım onları ,özellikle boruları temizlerken kaydettim,hemde sesli :)
Eee,Allah büyük,çektiğim filmi yolladım watsuptan ve "şimdi bu filmi gruba da yolluyacağım" dedim,işte ondan sonra özür üzerine özür,ya 7 yıl olmuş çatı yapılalı ve mükemmel oldu inanın,(tabii gruptan çıktım yönetici orada da özür diledikten sonra )sen boru başlarını temizlemezsen olacağı oydu zaten,,saat gecenin 03:40kı halen sinirliyim aslında :)
Bu arada uydusunun adaptörünü tamir ettiğim koşum ,gidip bağırığ çağırmış ,(hani kek getirmişti :) )
Neyse ,hadi sustum yine,hanım "yat artık,saat 4" dedi :)

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Geçmiş olsun hocam.Aman sakin olun sizin evde sıkıntı var mı hocam?Umarım yoktur?

Evet oluklar tıkanıyor bizimde başımıza gelmişti ama insanlar yöneticliği para toplayıp hava atmak gibi görüyorlar.Burada bir arkadaş sormuştu yöneticinin görevleri diye hatırlarsanız o zaman bile demiştim mevsim geçişlerinde çatıyı ,bacayı, kontrol etmek diye.

D Çevrimdışı

Daidalos 

✌ ✌ ✌ ✌
Süper Üye
22 Kas 2018
810
Yazmayayım dedim ama,
Gençler bugün aslında canım acaip sıkkındı,sabahtan akşama kadar ,hani siyah beyaz tv zamanında burnundan dumanlar çıkan boğa vardı ya,aynen öyleydim,dün arkadaşa anlattım "boşver abi" dedi,boşveremiyorum artık,hanım sağolsun "hadi alo, çıkalım,yürüyüş yapalım" diye diye beni sokağa çıkartt da biraz kendime geldim yoksa benden beklenmeyen bir durum olacaktı ki komşum da bunu hissetmiş telefon üzerine telefon.
Çatıdan su girmiş,çatıyıda ben yaptırmıştım yöneticiliğimde ,7 yıl önce,neymiş benim suçummuş.7 yıl geçmş,garantisi zaten 5 yıldı,hiç üşenmedim çatıya çıktım baktım,meğer bütün su boşaltma boruları tıkalı,fotoğrafda çektim,elimde bulunsun diye,(pcde kayıtlı şimdi) ,su havuz gibi duruyor ki kaç gün oldu yağmur yağalı.
Yöneticiyi aradım,"seni mahkemeye vereceğim" dedim,tabii adam suspus oldu,bir kaç saat sonra , bir tel,o komşum arıyor"alocum,çatıda birileri var" diye,hemen gittim,çatıya çıktım baktım, adamın birisi delikleri temizliyor,yöneticide başında temizlenen yerin fotosunu çekiyor,bende kamerayı açtım onları ,özellikle boruları temizlerken kaydettim,hemde sesli :)
Eee,Allah büyük,çektiğim filmi yolladım watsuptan ve "şimdi bu filmi gruba da yolluyacağım" dedim,işte ondan sonra özür üzerine özür,ya 7 yıl olmuş çatı yapılalı ve mükemmel oldu inanın,(tabii gruptan çıktım yönetici orada da özür diledikten sonra )sen boru başlarını temizlemezsen olacağı oydu zaten,,saat gecenin 03:40kı halen sinirliyim aslında :)
Bu arada uydusunun adaptörünü tamir ettiğim koşum ,gidip bağırığ çağırmış ,(hani kek getirmişti :) )
Neyse ,hadi sustum yine,hanım "yat artık,saat 4" dedi :)
Kibirli kişilikler her yerde vardım abi o yüzden sen kafana takma. Kaldı ki 7 yıl önce yapılmış bir işçiliği bugün sorgulamaya kalkan kişiliklere sinirlenmeyin sadece acıyın.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
sorma emmi, yöneticiliğimin son 15 günü, yazı çıkardım aidatları ayın 10 na kadar teslim edin, altına da yazdım ayın 17 sinde toplantı var,3 blok kapılarınada yapıştırdım. 10 dk sonra çöp atmaya iniyorum bi baktım birisi yırtıp atmış, biriside kapı girişine hayvanlar yesin diye yemek bırakmış guruplarda estim gürledim, kimi bana cevap olarak yazdı saygısız, kimisi yazdı nasıl konuşuyorsun, biri dedi yemeği ben koydum. yani ok yaydan çıktı zaten son günlerim benle beraber bi kaç kişiyi daha götüreyim :)
hayvan beslemek için blok girişinde yer mevcut, ben her toplantıda ve toplantı sonrası alınan kararları her daireye yazılı şekilde de bildiriyorum.
bana saygısız yazan adam 4 aydır aidat vermiyor, taşınalı 5 ay oldu; dedim önce aidatını ver sonra konuşmaya yüzün olsun.
nasıl konuşuyorsun sen diyen eski yönetici çıktı, kamra görüntülerinden yapıştırdım kağıtları kopardığını çıkardım, bende paylaştım whatsapp guruplarından. ulan madem çekmiyorsun, madem seni kimse istememiş işini yapana ne muhalefet oluyorsun.
sinirlerim çok bozuldu, hanım sakinleştirdi :)
15 gün sonra artık tınnnn

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
hanım sakinleştirdi
Varımız yokumuz her şeyimiz onlar. Allah eksikliklerini göstermesin ?
Hayatımın çömez dönemlerinde bir apartman yöneticiliğim olmuştu, Bir daha da Allah göstermesin diyorum :kop

teraspy teraspy Alo abicim sıkma canını, F fikoloji sen de sıkma canını, bunların hepsi de birer tecrübe sonuçta.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Varımız yokumuz her şeyimiz onlar. Allah eksikliklerini göstermesin ?
Hayatımın çömez dönemlerinde bir apartman yöneticiliğim olmuştu, Bir daha da Allah göstermesin diyorum :kop

teraspy teraspy Alo abicim sıkma canını, F fikoloji sen de sıkma canını, bunların hepsi de birer tecrübe sonuçta.
yav abi inana neler yaptık ama yaranamıyorusun, 5-10 daire olsan tamam idare et ama 75 daire var el insaf :)

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Sorma ,4 tarafımız iptvcilerle çevrildi,bari çok işe yarasa tamam da ,işte nebileyim :)
Ücretsiz IpTv ler bir yerden sonra patlar gider , istedikleri kadar kalıcı , malıcı yazsınlar patlar gider ? IpTv başlıklarından şu teşekkür yazma işi kalksa bu kadar istila olmaz diye düşünüyorum ?

teraspy Çevrimiçi

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,273
64
Babamın hastalığının son zamanlarında doktorun eve çıkması için şart dediği alettir ama kullanmak nasip olmadı.
Allah rahmet eylesin dersem,umarım hatalı olmam,cevaptan öyle anladım çünkü.
Dayıma da vermişti Dr, ama dayım istemedi,dayımın hastalığı için "sigaradan" demişti o zamanlar,koahtı dayım,zaten çok da fazla yaşamadı maalesef.Sanki o yıllar dahamı pahalıydı hatırlamıyorum.

T Çevrimdışı

Timur Duman

Aktif Üye
26 Mar 2019
73
Allah rahmet eylesin dersem,umarım hatalı olmam,cevaptan öyle anladım çünkü.
Dayıma da vermişti Dr, ama dayım istemedi,dayımın hastalığı için "sigaradan" demişti o zamanlar,koahtı dayım,zaten çok da fazla yaşamadı maalesef.Sanki o yıllar dahamı pahalıydı hatırlamıyorum.
Sağolasın abim, Allah cümle geçmişlerimize rahmet eylesin..
Bir sene önce pankreas kanserinden kaybettim babamı hastanede bu alet takılıydı direk ciğerlerine hava üflüyor biz eve aldık ama bu kadar pahalı değildi yada yarısını sigorta karşılıyoru sanırım öyle hatırlıyorum..

Neyse gece gece muhabbete limon sıktım biraz sanırım kusura bakmayın.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri