Maksat muhabbet olsun ...

osmanke Çevrimdışı

osmanke 

Süper Üye
13 Tem 2021
3,018
60
Selamunaleyküm ben geldim

81ef3a6af19598d399ace61f2c4c63afeb57cbd74f6b9f86.jpg

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,303
65
Teraspy dostum yoldamısın eve döndünmü dikkat et kendine :bye
Döndüm döndüm ,Allah kısmet ederse yarın Çiğli'ye gideceğiz ama hanımla :) aslında başsağlığına gideceğiz eski komşumuza ama sanırım p.tesi tekrar Aydın ve Söke varmış ,belki gideriz arkadaşla beraber ,otomatik araba iyi oldu onun için ,çünkü ben kullandım devamlı,alışık değilim otomatiğe dedi (ha bire debriyaj arıyordu bir de vites değiştirmeye kalkıyordu :) )

R Çevrimdışı

rabitelli

Süper Üye
Top Poster Of Month
20 Kas 2019
580
50
Döndüm döndüm ,Allah kısmet ederse yarın Çiğli'ye gideceğiz ama hanımla :) aslında başsağlığına gideceğiz eski komşumuza ama sanırım p.tesi tekrar Aydın ve Söke varmış ,belki gideriz arkadaşla beraber ,otomatik araba iyi oldu onun için ,çünkü ben kullandım devamlı,alışık değilim otomatiğe dedi (ha bire debriyaj arıyordu bir de vites değiştirmeye kalkıyordu :) )
İlk otomatiği aldım, bizimkileri bindirdim, ilkheves, gezdirecem. Evin önünden yürüdük, sokağın bittiği yerde vites düşürecem diye debriyaja bir bastım......

Debriyaj değilmiş ki. :haha

Bizimkileri ön koltukların arkasından jiletle kazımak zorunda kaldım tabi.

İlginçtir, sonra bir daha olmadı.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,303
65
İlk otomatiği aldım, bizimkileri bindirdim, ilkheves, gezdirecem. Evin önünden yürüdük, sokağın bittiği yerde vites düşürecem diye debriyaja bir bastım......

Zaten beni park yerine çağırdı ,yenge "alo buraya gelsin "demiş :) Tabii dönüşte özellikle aradı yenge "alo senden Allah razı olsun" dedi.Ama ne yol yaptık :)

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,303
65

Bu arada bizim arabayı (toyota) ilk kullandığımda yokuşları hep D ile çıkıyordum, egzoz kokularını koklaya koklaya :hihi , meğer L veya 2 ile çıkmam gerekiyormuş ,yıllar sonra öğrendim bunu ,onu da kayın biraderim söyledi "aslanım D ile olmaz ,2 ile çık ,L ile in" diye :)

R Çevrimdışı

rabitelli

Süper Üye
Top Poster Of Month
20 Kas 2019
580
50
Valla bilmem de; ben fena alıştım. Uzun yolda çok önemli değil ama şu rezil istanbul trafiğinde otomatik hamallıktan kurtarıyor insanı. Eskiden 2oo6 model bi doblom vardı, sol ayağıma kramp girdiğini bilirim.

R Çevrimdışı

rabitelli

Süper Üye
Top Poster Of Month
20 Kas 2019
580
50
Bu arada bizim arabayı (toyota) ilk kullandığımda yokuşları hep D ile çıkıyordum, egzoz kokularını koklaya koklaya :hihi , meğer L veya 2 ile çıkmam gerekiyormuş ,yıllar sonra öğrendim bunu ,onu da kayın biraderim söyledi "aslanım D ile olmaz ,2 ile çık ,L ile in" diye :)
Enteresan. Bende 4 ileri sirion var tam otomatik, klasik 1-2-D-R-P düzeninde. 1de sadece 1.vitesi, 2de sadece 1 ve 2yi, D'de 4 ileriyi de kullanıyor. Kaz dağları gibi gıcık yerleri inerken kimi zaman 2ye çektiğim oluyor ama ne kadar dik olursa olsun hep D ile çıkıyorum zira araba gerektiğinde 2 hatta 1e kendi düşüyor ve bayıltmadan çok hızlı düşürüyor vitesi. Ama pis inişlerde bazan dediğim gibi 2ye çekiyorum.

Sanırım biraz da gaz pedalı ile vites değişttirttiğim için...

Geri
Üst Alt