Maksat muhabbet olsun ...

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,353
65
Estafurullah dostum evet 3artı1 ne kadar ben yapmasam,da yinede gözümde büyüyor :bilmiyom :bye
Eşyalar sorun oluyor işte.Bizim eskiden 2+1 olmasına rağmen 3+1 gibi döşeliydi,köyü satın alıdığımızda yarıdan fazlasını köye götürmüştük yeni alırız şehideki eve diye,ama baktık o zaman fazladan eşya hiç iyi değil ,almadık,şimdi de hangini atalım diye karar veremiyoruz :) Bir komşumuz var ,bana "alattin bey 1+1 ev aldım çok eşya yok evde ,öyle rahatım ki" demişti , apartmana dönünce evdeki eşyalarının bir çoğunu ihtiyacı olanlara verdi ,görsen ev süper görünüyor,hanıma da dedim "bak nasıl sade ev" diye,tabii fırçayı yedim :haha1

osmanke Çevrimdışı

osmanke 

Süper Üye
13 Tem 2021
3,021
60
Eşyalar sorun oluyor işte.Bizim eskiden 2+1 olmasına rağmen 3+1 gibi döşeliydi,köyü satın alıdığımızda yarıdan fazlasını köye götürmüştük yeni alırız şehideki eve diye,ama baktık o zaman fazladan eşya hiç iyi değil ,almadık,şimdi de hangini atalım diye karar veremiyoruz :) Bir komşumuz var ,bana "alattin bey 1+1 ev aldım çok eşya yok evde ,öyle rahatım ki" demişti , apartmana dönünce evdeki eşyalarının bir çoğunu ihtiyacı olanlara verdi ,görsen ev süper görünüyor,hanıma da dedim "bak nasıl sade ev" diye,tabii fırçayı yedim :haha1
Kadınlarımız sağolsunlar evi doldurmayı seviyorlar hesapta evi zengin gösteriyormuş :haha1 halbuki evde hareket imkanını kısıtlıyorlar oraya,mı koyalım buraya,mı koyalım eskiden bizim evde küçüktü 75mkare ama bi görsen evi kapıdan zor girersin koltuklar,vitrinler,sehpalar tv dolabı aga senin dediğin gibi birşey söylesen o olmadan olmazmış misafiri oturtacak yermi varmış söylenirde söylenir,di allah,tan evi yeniledik,de biraz,da büyüyünce şimdi rahatladık ama gel gör gene,de her oda,da fazlalıklar var bir kısmını aşağıda sığınaktaki odaylara koyduk vallaha yeminle orası bile dolu lazım olurmuş dursun yahu ne lazım olacak zaten ev dolu kullanmışsın ihtiyaç fazlası bazen aklına giriyorum trakyada akrabaları var köyde geldiklerinde aşağıdaki eşyalara baksınlar beğenirlerse ihtiyacına göre alsınlar bazen böyle büyük araçla falan geldiklerinde veriyor allahtan yoksa diyorum bunları çöpe atıcam boşalsın buralar şaka tabii ama bakıyoruz ihtiyaç sahibi olursa mutlaka veriyoruz bazen belediyenin böyle ihtiyaç sahipleri için bir bölümü var onlara haber ediyoruz gelip alıyorlar.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,353
65
Kadınlarımız sağolsunlar evi doldurmayı seviyorlar hesapta evi zengin gösteriyormuş :haha1 halbuki evde hareket imkanını kısıtlıyorlar oraya,mı koyalım buraya,mı koyalım eskiden bizim evde küçüktü 75mkare ama bi görsen evi kapıdan zor girersin koltuklar,vitrinler,sehpalar tv dolabı aga senin dediğin gibi birşey söylesen o olmadan olmazmış misafiri oturtacak yermi varmış söylenirde söylenir,di allah,tan evi yeniledik,de biraz,da büyüyünce şimdi rahatladık ama gel gör gene,de her oda,da fazlalıklar var bir kısmını aşağıda sığınaktaki odaylara koyduk vallaha yeminle orası bile dolu lazım olurmuş dursun yahu ne lazım olacak zaten ev dolu kullanmışsın ihtiyaç fazlası bazen aklına giriyorum trakyada akrabaları var köyde geldiklerinde aşağıdaki eşyalara baksınlar beğenirlerse ihtiyacına göre alsınlar bazen böyle büyük araçla falan geldiklerinde veriyor allahtan yoksa diyorum bunları çöpe atıcam boşalsın buralar şaka tabii ama bakıyoruz ihtiyaç sahibi olursa mutlaka veriyoruz bazen belediyenin böyle ihtiyaç sahipleri için bir bölümü var onlara haber ediyoruz gelip alıyorlar
Aynen aynen,bir gün hanımın yeğenleri gelmişti ,mehmet su bardağı istedi ,hanım dolabı açınca bizim mehmet "teyzeeeee, bune be,biz de 3 kişiyiz bu kadar bardak yok bizde dedi iyi mi, bende ona "eyvah mehmet teyzen seni "kara liste"ye alacak" demiştim :haha1

osmanke Çevrimdışı

osmanke 

Süper Üye
13 Tem 2021
3,021
60
Ben kaçar dostlar herkese hayırlı geceler

312604346_5583776385003671_6720194416914733690_nab8f4f2253ebcd40.jpg

8e585f4a79ee5efffad7cd2bacd828373b1b54b1cbac747f.jpg

akrep2018 Çevrimdışı

akrep2018 

Süper Üye
16 Eyl 2018
1,267
62
@Sn teraspy evi boyadınız,güle güle oturun.Evdeki fazla eşya sorunu herhalde çoğumuzda var,atsan atılmıyor,satsan satılmıyor.Çoğumuz fakirlikten,yoksulluk yıllarından geldik.Aman lazım olur,aman ihtiyacı olan birine veririz diye öyle birikiyor.Biz de bir ara fazla olan eşyaları ihtiyacı olanlara versin diye Belediyeye verdik.Bir kaç sene sonra eşyaları yenilerken yine ihtiyacı olan bir aileye daha verdik.Hem evden fazlalık gidiyor,hem ihtiyacı olan birinin işine yarıyor.Hurdaya gitmesinden iyidir. :ok :ok

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,353
65
@Sn teraspy evi boyadınız,güle güle oturun.Evdeki fazla eşya sorunu herhalde çoğumuzda var,atsan atılmıyor,satsan satılmıyor.Çoğumuz fakirlikten,yoksulluk yıllarından geldik.Aman lazım olur,aman ihtiyacı olan birine veririz diye öyle birikiyor.Biz de bir ara fazla olan eşyaları ihtiyacı olanlara versin diye Belediyeye verdik.Bir kaç sene sonra eşyaları yenilerken yine ihtiyacı olan bir aileye daha verdik.Hem evden fazlalık gidiyor,hem ihtiyacı olan birinin işine yarıyor.Hurdaya gitmesinden iyidir. :ok :ok
Aynen belki öyle yapacağız(belki dediğime bakma,öye olacak zaten :ok )

osmanke Çevrimdışı

osmanke 

Süper Üye
13 Tem 2021
3,021
60
Ben kaçar hayırlı geceler güzel bir pazar sabahına uyanmanız dileğiyle

1c3c7ff0b63bde443c595c694da9aa3dee4aaf81c0bce3ca.jpg

Geri
Üst Alt