Maksat muhabbet olsun ...

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,353
65
Arkadaşlar merhaba.Bu sene en büyük milli bayramımız olan Cumhuriyet Bayramımızı kutlamak istemeyenlere inat her yeri bayraklarla donatalım.Ben dünden başladım evi bayraklarla donatmaya.İçinde Atatürk,Cumhuriyet,vatan sevgisi olanlardan katılım bekliyorum.🇹🇷🇹🇷🇹🇷
İşçi evlerine benziyor :)

osmanke Çevrimdışı

osmanke 

Süper Üye
13 Tem 2021
3,021
60
Boya-badanayı bitirdik, kendimiz de bittik :) ,hala eklem yerlerimde ağrılar var ,köy evini satalı 2 yıl oldu ,hiç bir şey yapmamak benim eklemlere zarar vermiş anlaşılan,zaten sol dizde menisküs ameliyatım vardı (iç-dış) ,merdiven in-çık dizimi çok ağrıttı.Asıl işi uzatanlar sökme-takma işleriydi,hanıma tornavidayı verdim "şunu sök,kenara koy" dedim ,bir yandan o bir yandan ben aplikler-prizler-anten kabloları, eternet kabloları ne varsa söktük,prizlere ve lamba anahtarlarına klemens takıp öyle yaptım, hatta petekleri de sökecektim de sonradan vazgeçtim.Balkonlarda yeni düzenleme yaptık,asansör çamaşırlığın şeklini değiştirdim (kışın iyi oluyor kurutma için).Hanım bana "alo hep horladın" diyor, ama yine de sabahları geç kalktım,yaklaşık 12 günde bitti.Tabii bizi en çok uğraştıran mutfak ile oğlanın odası oldu,bir de evden çalışınca daha da zor oldu.Tavanlar-duvarlar-kapılar her yer boyandı,tavanda kablo vardı 2m kadar dıştan takmıştım onu duvarı keserek içeri aldım,kapı eşiğinden giden balkondaki tv için olan anten ve eternet kablosunu yan duvarı delerek geçirdim,sadece benim masanın yanında duran ve kendi yaptığım prizlerein dıçtan giden kabloları kaldı 10cm*2 adet ,onları da hanım" bırak şimdi sonra yaparsın,yoruldun iyice" dediğinden 10 cmlik kablo dışardan gitti ,ama onları da duvarı kesip içeri alacağım mutlaka, orjinalde orada tek priz ,bir de telefon prizi vardı, cihazlara yazılım atarken kullanmak iiçin anahtarlı 3lü takmıştım ,ondan kaldı 10 cm lik 2 kablo.Bir ara ölmez sağ kalırsam 12cm x 5 cm lik kablo kanalı da alıp tüm dış kabloları içine tıkacağım :)
Maşallah,maşallah geçmiş olsun teraspy dostum artık 10 sene badana yapmassın inşallah kendini çok yormuşsun bir süre erken yatıp dinlen bizimde bina yapıldığından beridir badana olmadı ufak,tefek tadilat ileri var spotların olduğu yerlerde ama şimdilik hem korkuyorum gözümde büyüyor hemde biliyorsun hasta var onu ordan,oraya sürüklemek istemiyorum birde havalar,da soğudu gerçi ben badana işinden anlamam yapsamda iyi olacağına inanmıyorum mutlaka biryeri ya eksik kalır ya yanlış olur eşyaları ordan,oraya çek zaten bel bitaraftan kol bi taraftan diz desen biraz yürüsem hemen belime vuruyor ağrısı en iyisi ustaya veririm hanımlar nasıl istiyorsa tarif ederler olur biter bu yaz yukarda çocuklar tüm evi yaptırdılar valla helal olsun ustalara 2 günde heryeri bitirdiler birde 3 gün salona taş duvar yaptılar gittiler bence yorulmaya değmez ustaları armut diye bir uygulama var ordan bulmuşlar 15000 tl,ye bitirdiler herşey dahil eşyalı olarak bizim burada ustalara soruyorum 20000 tl,den aşağıya yapan yok oda 2artı 1 olana bizimki 3 artı 1, 25 isterler heralde :bilmiyom :byehayırlı geceler dostum.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,353
65
Maşallah,maşallah geçmiş olsun teraspy dostum artık 10 sene badana yapmassın inşallah kendini çok yormuşsun bir süre erken yatıp dinlen bizimde bina yapıldığından beridir badana olmadı ufak,tefek tadilat ileri var spotların olduğu yerlerde ama şimdilik hem korkuyorum gözümde büyüyor hemde biliyorsun hasta var onu ordan,oraya sürüklemek istemiyorum birde havalar,da soğudu gerçi ben badana işinden anlamam yapsamda iyi olacağına inanmıyorum mutlaka biryeri ya eksik kalır ya yanlış olur eşyaları ordan,oraya çek zaten bel bitaraftan kol bi taraftan diz desen biraz yürüsem hemen belime vuruyor ağrısı en iyisi ustaya veririm hanımlar nasıl istiyorsa tarif ederler olur biter bu yaz yukarda çocuklar tüm evi yaptırdılar valla helal olsun ustalara 2 günde heryeri bitirdiler birde 3 gün salona taş duvar yaptılar gittiler bence yorulmaya değmez ustaları armut diye bir uygulama var ordan bulmuşlar 15000 tl,ye bitirdiler herşey dahil eşyalı olarak bizim burada ustalara soruyorum 20000 tl,den aşağıya yapan yok oda 2artı 1 olana bizimki 3 artı 1, 25 isterler heralde :bilmiyom :byehayırlı geceler dostum.
Hanıma dedim ki "bu bizi öldürür sanırım" :)
Çünkü son tavanı boyarken rulo sopası kırıldı,tavanı merdiven ile yaptım,ama hanıma "yarın gidip bir sopa alayım" dediğimde hanım "alma alma, bitti tavanlar artık,duvarlar kolay kısa sopayla" demişti ,ben de bu cevabı vermiştim :hihi Bizi en çok oğlanın odası zorladı ,bir de orada iş yapıyor ,bazen görüntülü toplantı yapıyorlar çünkü.Odasında lise yıılarından kalma duvardan duvara dolabı var ,bir de yetmiyormuş gibi L divan var.İşi olmasaydı o dolabı kaldıracaktık, aslında üstten kesip tv sehpası gibi yapacaktım,öyle karar kılmıştık ama kaldı maalesef ,başka boyaya artık :)

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Çünkü son tavanı boyarken rulo sopası kırıldı,tavanı merdiven ile yaptım,ama hanıma "yarın gidip bir sopa alayım" dediğimde hanım "alma alma, bitti tavanlar artık,duvarlar kolay kısa sopayla" demişti ,ben de bu cevabı vermiştim :hihi Bizi en çok oğlanın odası zorladı ,bir de orada iş yapıyor ,bazen görüntülü toplantı yapıyorlar çünkü.Odasında lise yıılarından kalma duvardan duvara dolabı var ,bir de yetmiyormuş gibi L divan var.İşi olmasaydı o dolabı kaldıracaktık, aslında üstten kesip tv sehpası gibi yapacaktım,öyle karar kılmıştık ama kaldı maalesef ,başka boyaya artık :)
İlk cümleyi okuyunca yanlış anladım. Yorgunluk ve işin güçlüğünden sandım. Ama dayanıklılık içinmiş. :slap:haha1

Güle güle, güzel günlerde oturup keyfini çıkarmanız nasip olsun inşallah. Ellerinize sağlık. :)

osmanke Çevrimdışı

osmanke 

Süper Üye
13 Tem 2021
3,021
60
Selamunaleyküm forum dostları

81ef3a6af19598d399ace61f2c4c63af0365b91227ccdeb2.jpg

osmanke Çevrimdışı

osmanke 

Süper Üye
13 Tem 2021
3,021
60
Eline sağlık neyse geçmiş olsun iyi yoruldun ama değdi değilmi darısı bizim başımıza :bye :bilmiyom

Geri
Üst Alt