Maksat muhabbet olsun ...

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
slowfood slowfood ile teraspy teraspy ile bugün hiç konuşamadık
Kusura bakmayın. Dün itibariyle tamamen teknik bir arızadan dolayı internet bağlantılarımız (daha önceki mesajımda belirttiğim üzere) 56 Kbps düzeyindeydi. Dolayısıyla forumda bir mesajı yazabilmek bile işkence oluyordu. O yüzden biz de Bayram ziyaretlerini düne kaydırdık. Bugün ara ara yine ziyaretlerimiz olacak ama genel itibariyle cevap verebileceğiz.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
osmanke osmanke memleket neresi?

Bu arada bana önerebileceğiniz bir pencere markası var mı?Odanın birinin penceresini komple değiştireceğim😢
Eğer malzeme kalitesi ve izolasyonundan kesin emin olmak istiyorsanız winsa tavsiye ederim. Yalnız uygulamayı yapan bayi, servis noktasını iyi seçmelisiniz çünkü malzeme ne kadar kaliteli olursa olsun, son üretimi bu bayiler yapıyor ve birleşim noktalarında, gönye, açı ayarlarında düzgün çalışmazlarsa malzeme çöp oluyor. Ayrıca maliyet açısından winsa neredeyse piyasadaki diğer markaların iki katı düzeyinde.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Bir de gaz ile çalışan buzdolabı varmış.Kompresörü olmayan bu buzdolabının çalışma prensibi nedir?
Normal koşullarda buzdolabının çalışma mantığı soğutucu akışkanı sıkıştırıp basınçlı şekilde kondanserde çevirerek ısı kaybı yaratıp soğutmayı sağlamaktır. Gazlı sistemlerde bu işlem soğutucu akışkanın ısısını arttırarak yapılır. Alaska v.b. yerlerde elektriğe kesintisiz ulaşamayan bölgelerde bu tip ürünler kullanılıyor.

I Çevrimdışı

independent

Süper Üye
12 Haz 2023
662
39
slowfood slowfood pencereler güneşe ne kadar dayanıklı?Aslında güneşle alakası var mı bilmiyorum ama pencerenin aralarına su girmiş ve küf yapmış.Ama güneş de çok alıyor.Yeni taktıracağım pencerede de bu sorunlarla karşılaşır mıyım acaba?

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
slowfood slowfood pencereler güneşe ne kadar dayanıklı?Aslında güneşle alakası var mı bilmiyorum ama pencerenin aralarına su girmiş ve küf yapmış.Ama güneş de çok alıyor.Yeni taktıracağım pencerede de bu sorunlarla karşılaşır mıyım acaba?
İşte o aralara su girmesi, eğer montaj, üretim esnasında yapıştırma noktalarını, birleşim kısımlarını ve contaların montajını doğru yapmadılarsa mümkün olur. Malzeme kalitesiyle doğrudan alakası yoktur. Zaten kullanılan malzeme PoliVinilCarbon olduğu için bu yapı sadece güneşe değil tüm diğer aşındırıcı unsurlara karşı dayanıklıdır. Ayrıca küf doğrudan güneş alan ve nemin uzaklaşabildiği kuru ortamlarda yaşayamaz.

Son düzenleme:
I Çevrimdışı

independent

Süper Üye
12 Haz 2023
662
39
İşte o aralara su girmesi eğer montaj, üretim esnasında yapıştırma noktalarını, birleşim kısımlarını ve contaların montajını doğru yapmadılarsa mümkün olur. Malzeme kalitesiyle doğrudan alakası yoktur. Zaten kullanılan malzeme PoliVinilCarbon olduğu için bu yapı sadece güneşe değil tüm diğer aşındırıcı unsurlara karşı dayanıklıdır. Ayrıca küf doğrudan güneş alan ve nemin uzaklaşabildiği kuru ortamlarda yaşayamaz.
Küf kışın ortaya çıkmışsa yaz güneşi ile küf kendiliğinden gider mi?

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Küf kışın ortaya çıkmışsa yaz güneşi ile küf kendiliğinden gider mi?
Eğer güneş küflerin bulunduğu bölgedeki nemi tamamen ortadan kaldırabiliyorsa göreceğiniz sadece eski küfün kalıntısı olan lekeler olur. Hatta çamaşır suyunu 1/4 oranında sulandırıp sıkabileceğiniz bir bölgeyse daha garanti olur. Ama kış girmeden tekrar nem almaması için önlem almanız gerekir.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
slowfood slowfood pencereyi değiştirmekten başka yol yok sanırım 😢 Teşekkür ederim sağ ol 🙂 Bu arada Sota Sota 'yı gören oldu mu😀
Görsel paylaşma imkanınız olursa daha net fikir yürütebiliriz diye düşünüyorum. ;)

Bu arada Sota Sota Başkan' ın yoğunluğu biraz fazla bu aralar. Üst üste vardiyalar v.b. ondan dolayı forumda uzun süre bulunamayabilir. Tabii bir anda silahlı emojiyi alıp baskın da yapabilir. Yani sözün özü hiç belli olmaz Başkan' a. :)

Son düzenleme:
osmanke Çevrimdışı

osmanke 

Süper Üye
13 Tem 2021
3,049
60
81ef3a6af19598d399ace61f2c4c63af41d924b57c424dcf.jpg

4_1574718588.jpg

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,932
slowfood slowfood pencereyi değiştirmekten başka yol yok sanırım 😢 Teşekkür ederim sağ ol 🙂 Bu arada Sota Sota 'yı gören oldu mu😀
Ara ara forum yerinde duruyor mu diye kontrol ediyorum. :kiskis

Bayramda izinsiz çalışmanın verdiği mutsuzluk yetmez gibi bu pazar günüme de fazladan mesai yazıldığı öğrenince iyi keyfim kaçtı.

O kadar canım sıkıldı ki birkaç saat yatıp kendimi toparlamak istedim.
Uyanalı 2 saat felan oldu.

Geri
Üst Alt