Maksat muhabbet olsun ...

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
yıldırım bursada yeri sen bi araştır bakalım ne çıkaracan bak konu açtım bu konuda fuar görüntüleri var bu sene yapmışlar fuarı :ok
Ajan hafiye dedektif değilim konuyu araştırması gereken devlet görevlileri gerçeklik payı varsa destek olunmalı proje koruma altına alınmalı bizimkilerden önce yabancılar talip olur kaçırmazlar böyle birşey varsa

osmanke Çevrimdışı

osmanke 

Süper Üye
13 Tem 2021
3,049
60
Ajan hafiye dedektif değilim konuyu araştırması gereken devlet görevlileri gerçeklik payı varsa destek olunmalı proje koruma altına alınmalı bizimkilerden önce yabancılar talip olur kaçırmazlar böyle birşey varsa
:hoba1Canım kardeşim sana ajanlık,hafiyelik yap demiyoruz,ki en azından sen bu konulardan anlıyorsun belki senin işine yarar bi konuşup nasıl sistem ekonomikmi belki fiat şu an yüksek olabilir ama böyle mobil sistemlerde ne kadar uygun bilgi almanda fayda vardır diye dedim yinede sen bilirsin :ok

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,471
65
:hoba1Canım kardeşim sana ajanlık,hafiyelik yap demiyoruz,ki en azından sen bu konulardan anlıyorsun belki senin işine yarar bi konuşup nasıl sistem ekonomikmi belki fiat şu an yüksek olabilir ama böyle mobil sistemlerde ne kadar uygun bilgi almanda fayda vardır diye dedim yinede sen bilirsin :ok
Hafiye yıldırım "energy agent" :kiskis

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Ne oldukları belli olmayan adamlarla muhatap olmam.
İcraata geçsinler ülke gündemine otursunlar sonra belki ziyaret kısmını düşünebilirim.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Ben geleyim oraya, muhatap olurum :)
Şimdi esas kurucuya baktım Emmi Atatürk'e saygılı arkada kalmasın diye koltuğunu yana çekmiş detayı atlamamış önplanda Atatürk'çü olduğunu vurgulamış 25 Yıllık geçmişinin olduğunu konuyu güzelce özetlemiş destek kısmında devlet olarak biraz eksik kalınmış gibi geldi bana.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,471
65
Şimdi esas kurucuya baktım Emmi Atatürk'e saygılı arkada kalmasın diye koltuğunu yana çekmiş detayı atlamamış önplanda Atatürk'çü olduğunu vurgulamış 25 Yıllık geçmişinin olduğunu konuyu güzelce özetlemiş destek kısmında devlet olarak biraz eksik kalınmış gibi geldi bana.
Ben pek inanmadım açıkçası, "nemden enerji" üretmek ,osmankenin konusunda da yazdım o zaman bu bir "devrim "olmalı ama olmamış.2 yıldır biliniyor ama neyse işte uzatmayayım, çok süper bir buluş,çatıda pil hücreleri,yanda rüzgar enerjisi ,içerde var bir şeyler iş yapan ama neyse, bu konuda yazmayacağım artık :)

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Ben pek inanmadım açıkçası, "nemden enerji" üretmek ,osmankenin konusunda da yazdım o zaman bu bir "devrim "olmalı ama olmamış.2 yıldır biliniyor ama neyse işte uzatmayayım, çok süper bir buluş,çatıda pil hücreleri,yanda rüzgar enerjisi ,içerde var bir şeyler iş yapan ama neyse, bu konuda yazmayacağım artık :)
Bende onu diyorum Emmi patent vs diye gerekçeleri varmış, teknoloji hırsızlığı olmasın Devlette destekliyor diyor yardımlar yapılıyor diyor.
Yalnız detay gözümden kaçmadı detay üzerinde fazla durulmuş olması düşündürücü pek ısınmadım ama gündeme gelecektir önemli bir konu ise muhakkak.

osmanke Çevrimdışı

osmanke 

Süper Üye
13 Tem 2021
3,049
60
Bende onu diyorum Emmi patent vs diye gerekçeleri varmış, teknoloji hırsızlığı olmasın Devlette destekliyor diyor yardımlar yapılıyor diyor.
Yalnız detay gözümden kaçmadı detay üzerinde fazla durulmuş olması düşündürücü pek ısınmadım ama gündeme gelecektir önemli bir konu ise muhakkak.
Aslında tv kanalları bu konuyu gündeme getirmiş ama nedendir bilinmez ön plana çıkamamış ben devlet tarafından kötü kokular var gibi destek olsada bir diğer taraftan,da köstek olunuyor sanırım .

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,471
65
Ben "hiç olmaz" demiyorum yıldırım,bizim kuru temizleme dükkanı epey büyüktür ,arka kısımda çamaşırhane var çünkü, ve biz o binada her kış üşüyorduk desem yalan olmaz ki işimiz buharlaydı.Bir gün dışardan bowe yi tamir eden hasan abi geldi ,oturduk konuştuk hasan abi ile, "nasılsa buhar kullanıyoruz, kocaman buhar kazanımız var ,fuel oil ile çalışıyor,buna evdeki ısıtıcı peteklerden taksak ısınırmıyız" dedim.O da bana "size serpantin yapayım ,içinden buhar geçsin" dedi,sonra gösterdi serpantini bana,ben de amirimi arayıp durumu anlattım o da "alattin ustam olabiliyorsa derhal yapılsın" dedi.Sonunda dükkana serpantinler döşendi ve acaip ısındık ,kapattığımız zamanlar oluyordu :) Serpantinlerden geçen buhar su olup tekrar kazana dönüyor ,ısınıca buhar olup serpantinlerde dolaşıyor ve ısıtıyordu.Adamlar bunu iki yıldır yapmışlar,basında haber bile olmamışsa eğer diyecek sözüm yok ama olabilir tabii ,olursa da süper olur ,yoksa "güneş+rüzgar+kömür" ile evde yapılabilecek iş değil bu diyorum ve artık susuyorum (susuyorum derken su içmekten bahsetmiyorum tabii :) )

Geri
Üst Alt