Maksat muhabbet olsun ...

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,332
65
sizde benim gibi sürüyorsunuz sanirim,11 senedir fren balatalari degismedi orjinali üstünde daha :)
Aynen, daha yeni değiştirttim ben :)
Maşallah da hala tutuyor mu o frenler :)
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

:) Gecelerin adamı Emmi
Benim arabam diye yazmıyorum,1999 model ,162.000 kmde daha :) ,balataları sökerken usta bana "abi bunlar kaç yıllık "dedi ,bende "çok yıllık" dedim :haha1
Hatta lastik konusunda bahsetmişmiydim hatırlamıyorum ,lastikler de 8 mi, 9 mu ne yıllıktı, ama sapsağlamdı bana göre :)

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
Aynen, daha yeni değiştirttim ben :)

Benim arabam diye yazmıyorum,1999 model ,162.000 kmde daha :) ,balataları sökerken usta bana "abi bunlar kaç yıllık "dedi ,bende "çok yıllık" dedim :haha1
Hatta lastik konusunda bahsetmişmiydim hatırlamıyorum ,lastikler de 8 mi, 9 mu ne yıllıktı, ama sapsağlamdı bana göre :)
Ben 200 tkm deyim %80 otoban kullanimi, benim orjinal lastikler 6 7 cm daha ve saglam ama 8 sene sonra takmak yasak Almanya da :)

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,332
65
Ben 200 tkm deyim %80 otoban kullanimi, benim orjinal lastikler 6 7 cm daha ve saglam ama 8 sene sonra takmak yasak Almanya da :)
Geçen yıl vizeye girdiğimde çocuk bana söyledi "amca bu lastikleri değiştir ,yılı geçmiş" dedi,çentiği tamam ama lastik yılı eski :)
tutmazsa trafige cikamazsin burada :)
Burada çıkarsın,lastik yerine el arabası lastiği tak yine çıkarsın maalesef.

ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,101
41
Lastik fren önemli o kadar uzun süre aynı lastik balata hatta fren hidroliği bile kullanmak sakıncalı bence

En lazım olduğu anda işe yaramayınca son pişmanlık fayda etmez

Tabiki yine de siz büyüklerimizin kararı bize akıl vermek düşmez ama km yapmıyoruz diye de ne bilim 4 5 sene de bir de olsa değiştirin

Son 5 sene de 2 si garanti kapsamında 4 set lastik değiştirdim

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
Lastik fren önemli o kadar uzun süre aynı lastik balata hatta fren hidroliği bile kullanmak sakıncalı bence

Tabiki yine de siz büyüklerimizin kararı bize akıl vermek düşmez ama km yapmıyoruz diye de ne bilim 4 5 sene de bir de olsa değiştirin

burada kisisel insiyatife kalmaz o isler ,arac muayanesinde hersey didik didik olur..

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,332
65

Pirelli emeklisi biraderim ve can dostum arkadaşım var ,ikisi de bana " alo ,boş yolda hız yap ve frene bas eğer araç durmayıp gidiyor ise ; balatalara ,lastiklere ve hidroliğe bak" dediler ayrı ayrı :)
Hidroliği aldım kendim kontrol ediyorum ,lastik değiştirirken ustaya balatalara da baktırıyordum, lastiğim iniyordu bir ara ,o zaman da baktırdım balataya ki fren yaptığımda anlıyordum metal sesi gelmiyordu ,bir de kendim yağ değiştiriyordum o zaman da lastiğkleri söküp kontrol ediyordum balataları ,ama yeni değiştirdim daha geçenlerde :) ,herhalde 10 yıl daha gider bana :kiskis ,99 model,162 bin kmde zaten :)

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
Pirelli emeklisi biraderim ve can dostum arkadaşım var ,ikisi de bana " alo ,boş yolda hız yap ve frene bas eğer araç durmayıp gidiyor ise ; balatalara ,lastiklere ve hidroliğe bak" dediler ayrı ayrı :)
Hidroliği aldım kendim kontrol ediyorum ,lastik değiştirirken ustaya balatalara da baktırıyordum, lastiğim iniyordu bir ara ,o zaman da baktırdım balataya ki fren yaptığımda anlıyordum metal sesi gelmiyordu ,bir de kendim yağ değiştiriyordum o zaman da lastiğkleri söküp kontrol ediyordum balataları ,ama yeni değiştirdim daha geçenlerde :) ,herhalde 10 yıl daha gider bana :kiskis ,99 model,162 bin kmde zaten :)
arac muayenesinde frenin tutus gücü icin makineye sokulmuyor mu arac Tr de

Geri
Üst Alt