LG Tv Kanal Görüntüsü Bozuk CD gibi

S Çevrimdışı

Shiki 

Yeni Üye
17 Mar 2022
42
32
Son denemelerden sonra;
Harici bir uydu alıcısı taktığımda yine bu tarz sorunla karşılaştım sıklığı daha az olmakla birlikte görüntüde yine yırtılmalar oluyor.
Özellikle Tgrt kanalında oluyor,diğer kanallarda 1 dakika arayla falan oluyor yani harici-dahili uydu alıcısıyla 2 türlü de değişmedi diyebilirim(trt vb 1-2 kanalda daha uzun sürelerde oluyor 3-4 dakika da 1)
Harici uydu alıcısını taktığımda da konunun ilk mesajında(en üstteki resimde) olduğu gibi Beyaz Tv yine hiç açılmıyor,bozuk CD gibi oluyor.

Yine de servisi çağırmayı düşünüyorum.

4fa04171-7ef1-4676-a001-1df96435344e.jpg

072f52e4-bc6c-41e0-bd15-0c4a406d3b48.jpg

Son düzenleme:
grezimonk Çevrimdışı

grezimonk

Süper Üye
21 May 2018
647
sinyal gücüne bak info tuşundan gösteriyordur... + beyaz tv çöp kanal ki... ben direkt silerim...

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Son denemelerden sonra;
Harici bir uydu alıcısı taktığımda yine bu tarz sorunla karşılaştım sıklığı daha az olmakla birlikte görüntüde yine yırtılmalar oluyor.
Özellikle Tgrt kanalında oluyor,diğer kanallarda 1 dakika arayla falan oluyor yani harici-dahili uydu alıcısıyla 2 türlü de değişmedi diyebilirim(trt vb 1-2 kanalda daha uzun sürelerde oluyor 3-4 dakika da 1)
Harici uydu alıcısını taktığımda da konunun ilk mesajında(en üstteki resimde) olduğu gibi Beyaz Tv yine hiç açılmıyor,bozuk CD gibi oluyor.

Yine de servisi çağırmayı düşünüyorum.

4fa04171-7ef1-4676-a001-1df96435344e.jpg

072f52e4-bc6c-41e0-bd15-0c4a406d3b48.jpg
Uydu alıcı değiştirmekle ilgisi yok çatıdaki çanak antene ince ayar yapılacak .

Görüntü böyleyken uydu sinyal seviyesine bak info tuşuyla. sinyal düşük görüntü ondan bozuluyor.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
uydu kablosu sorunlu olabilir .uydu sisteminizin kontrol edilmesi lazım çanak ayarı- lnb ayarı -kablo vs gibi herşeyin kontrol edilmesi lazım uydu sisteminiz merkezi sistemmi size ait bireysel çanakmı.
Biz çanak lnb ayarı yapılacak diyoruz harici uydu ile yine aynı diyor :kiskis

Uydudan sinyal az geliyor çanak lnb ayarı yapılacak sinyal seviyesi artınca çözülecek.

Biz mi yanlış anlattık acaba çağırsın uydu anten işleri uğraşan birini 5 dk da sorun çözülür..

S Çevrimdışı

Shiki 

Yeni Üye
17 Mar 2022
42
32
Biz çanak lnb ayarı yapılacak diyoruz harici uydu ile yine aynı diyor :kiskis

Uydudan sinyal az geliyor çanak lnb ayarı yapılacak sinyal seviyesi artınca çözülecek.

Biz mi yanlış anlattık acaba çağırsın uydu anten işleri uğraşan birini 5 dk da sorun çözülür..
Dediğim gibi ben çok anlamıyorum bu işlerden televizyon dediğiniz an benim beynim duruyor :) Ben hepsini de deniyorum tavsiyelere göre,harici uydu-çanak vb.
Yardım için herkese çok teşekkürler,Pazartesi dediğiniz gibi lnb ayarını ayarlattıracağım,uyducular naz yapıyor şu sıralar Pazartesiye alabildik randevuyu.

Son düzenleme:
T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Dediğim gibi ben çok anlamıyorum bu işlerden televizyon dediğiniz an benim beynim duruyor :) Ben hepsini de deniyorum,harici uydu-çanak vb. Birazda anlayabilmek için yapıyorum.
Yardım için herkese çok teşekkürler,Pazartesi dediğiniz gibi lnb ayarını ayarlattıracağım,uyducular naz yapıyor şu sıralar Pazartesiye alabildik randevuyu.
Tv de sıkıntı yok sinyal az geldiği için aynı sorun harici uydu alıcı ile yine devam eder.

Çanak lodos rüzgar alan bir yerde ise ileride yine sorun çıkabilir somunları iyi sıksın usta.

Yağmur lodos fırtına zaman zaman çanak anteni oynatıyor bir milim oynasa bozuluyor.

En başında uyducu çağırsaydın şimdiye kadar sorun çözülmüştü :kiskis

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
Dediğim gibi ben çok anlamıyorum bu işlerden televizyon dediğiniz an benim beynim duruyor :) Ben hepsini de deniyorum tavsiyelere göre,harici uydu-çanak vb.
izmirde olsaydın forumdaşa yardım için ücretsiz ayarlardım.

osmanke Çevrimdışı

osmanke 

Süper Üye
13 Tem 2021
2,656
59
binadaki diğer kullananlarda sorun yoksa kablo kaynaklı sorun kablo zamanla aşınıp yırtılmış veya su geçiriyor olabilir yenileyip tekrar deneyin f konnektor bağlantılarına,da dikkat edin çok telli tek telliye temas etmesin kısa devreden dolayı görüntüyü vermez bilginize.

M Çevrimdışı

mu5tafa 

Aktif Üye
17 Haz 2018
235
36
Servislik bir durum yok bence. Bizde de beyaz tv ve tgrt az çekiyor. Yağmurlu havada ilk bu kanallar gidiyor. Frekansları ile alakalı sanırım. Zor çeken kısma denk geliyor ince ayar istiyor iyi yayın için

akrep2018 Çevrimdışı

akrep2018 

Süper Üye
16 Eyl 2018
1,242
62
Arkadaş kendisi bu işlerden anlamadığını söylüyor,mecburen uyducu çağırıp ayarlatacak.Bazı frekansların sinyali zayıf olduğundan,çanak,lnb ayarlarının çok iyi olması,ayrıca(varsa dayzek)kablo ucu ve konnekörlerin iyi bağlanmış olması gerekiyor.

S Çevrimdışı

Shiki 

Yeni Üye
17 Mar 2022
42
32
uydu kablosu sorunlu olabilir .uydu sisteminizin kontrol edilmesi lazım çanak ayarı- lnb ayarı -kablo vs gibi herşeyin kontrol edilmesi lazım uydu sisteminiz merkezi sistemmi size ait bireysel çanakmı.
3 daire kullanıyoruz.

Servislik bir durum yok bence. Bizde de beyaz tv ve tgrt az çekiyor. Yağmurlu havada ilk bu kanallar gidiyor. Frekansları ile alakalı sanırım. Zor çeken kısma denk geliyor ince ayar istiyor iyi yayın için
Ayar yaptırdık bugün bu aradaki kırılmalar gitti ama garip bir şekilde Beyaz Tv'yi açınca yarısı kanal 7,Kanal 7 kanalını açınca yarısı Beyaz Tv olarak gözüküyor :) Muhtemelen bu televizyondan dolayı.

Son düzenleme:
T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
3 daire kullanıyoruz.

Ayar yaptırdık bugün bu aradaki kırılmalar gitti ama garip bir şekilde Beyaz Tv'yi açınca yarısı kanal 7,Kanal 7 kanalını açınca yarısı Beyaz Tv olarak gözüküyor :) Muhtemelen bu televizyondan dolayı.
Tgrt frekans bilgileri güncel mi frekans bilgileri güncelse sinyal yok diyorsa iyi ayar yapılmamış.

Yarısı başka kanal Tv kaynaklı olacağını sanmıyorum ayar yapan arkadaş bir yerde hata yanlış yapmış.

Çağırdığınız uyducunun yanında iyice kontrol etseydiniz 3 daire kullanıyoruz derken merkezi sistem mi ?

Diğer dairelerde sorun var mı ? ayar yapan arkadaşı yeniden çağırın onun yanında kontrol edin iyice .

çoklu lnb mi merkezi sistem mi sinyal ne ile dağıtılıyor herkesten uyducu olmaz baştan savma iş yapıyorlar.

Geri
Üst Alt