LG Tv Kanal Görüntüsü Bozuk CD gibi

S Çevrimdışı

Shiki 

Yeni Üye
17 Mar 2022
42
32
Herkese merhabalar(henüz yeniyim umarım doğru adımları izlemişimdir)
Televizyon modeli LG nanocell55.Yaklaşık 11-12 ay önce satın almıştım.Bu süreçte hiçbir hata veya sorunla karşılaşmadım.Yaklaşık 2-3 gün önce çok seyrettiğim bir kanal nedense bir anda bozuk CD görüntüsü vermeye başladı,başka hiçbir kanalda şuanlık böyle bir sıkıntı yok,televizyonun ekranında renk solması,kırık vs bir şeyde yok.Anlayamadığım şekilde sadece bu kanalda böyle bir sıkıntı var,kanal listesini falan güncelledim sorunu yine çözemedim.Herhangibir tavsiyesi olan,bilen biri,bu durumu yaşayan biri yardımcı olabilir mi?Teşekkürler.

b2f4b745-875a-4890-bd07-b0d4e9631230.jpg

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Beyaz Tv Hd(Hd olmayanıda kanalı da böyle)
Şuan sabah tekrar düzeldi ama akşam yine gitti,garip bir durum,bir an korktum aceba televizyondan mı yavaş yavaş diğer kanallara da sıçrar mı şeklinde.Teşekkürler cevap için.
sinyal kaynaklı sorun çanak antene ince ayar yapılınca sorun ortadan kalkar lodos kaynaklı hafif oynama olmuş.

Necati_Simsek Çevrimdışı

Necati_Simsek 

Süper Üye
29 Ağu 2018
577
55
Beyaz Tv Hd(Hd olmayanıda kanalı da böyle)
Şuan sabah tekrar düzeldi ama akşam yine gitti,garip bir durum,bir an korktum aceba televizyondan mı yavaş yavaş diğer kanallara da sıçrar mı şeklinde.Teşekkürler cevap için.
Türksat'ta sinyal bakımından en zayıf olan kanallardan biridir Beyaz TV, 12380 V 27500 frekansından yayın yapar, Anten ve LNB ayarının iyi yapılması gerekir.

S Çevrimdışı

Shiki 

Yeni Üye
17 Mar 2022
42
32
Sorun galiba televizyondan kaynaklı :( Çünki üst katımızda oturan kişilerin televizyonunda herhangibir sıkıntı yok dolayısıyla Lnb'den olduğunu sanmıyorum,kablo ile alakalı olabilir ama kabloyu gevşettiğimizde-oynattığımızda vs diğer kanallar hala çalışıyor.
Şuan Beyaz Tv'ye ek olarak 3 gündür Kanal 7-Tgrt kanallarıda gitti.Tek tek hepsi gidiyor yavaş yavaş.
Bazı şikayet sitelerinde bu tarz sorunlara denk geldim,kullanıcı ne yaptıysa düzelmemiş,servis vs 3-4 ay sonra aynı şeyi yine yapmaya başlamış,o kadar para saydık gele gele bozuk geldi bizede :/

Bu arada Beyaz Tv hariç diğer saydığım kanallar bazen geliyor bazen sinyal yok yazıyor.Mesela sabah oluyor 3-4 saat sonra gidiyor belli olmuyor.
Keşke Lg almasaydım,benden tavsiye pahalı televizyon almaya hiç gerek yok,1,5-2 bin TL'lik bir televizyon alın bozulsa bile,servise gitse bile kafanız rahat olur.Biz 4,5 verdik garantisi olduğu halde servise vermeye korkuyoruz şuan.

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
Sorun galiba televizyondan kaynaklı :( Çünki üst katımızda oturan kişilerin televizyonunda herhangibir sıkıntı yok dolayısıyla Lnb'den olduğunu sanmıyorum,kablo ile alakalı olabilir ama kabloyu gevşettiğimizde-oynattığımızda vs diğer kanallar hala çalışıyor.
Şuan Beyaz Tv'ye ek olarak 3 gündür Kanal 7-Tgrt kanallarıda gitti.Tek tek hepsi gidiyor yavaş yavaş.
Bazı şikayet sitelerinde bu tarz sorunlara denk geldim,kullanıcı ne yaptıysa düzelmemiş,servis vs 3-4 ay sonra aynı şeyi yine yapmaya başlamış,o kadar para saydık gele gele bozuk geldi bizede :/

Bu arada Beyaz Tv hariç diğer saydığım kanallar bazen geliyor bazen sinyal yok yazıyor.Mesela sabah oluyor 3-4 saat sonra gidiyor belli olmuyor.
Keşke Lg almasaydım,benden tavsiye pahalı televizyon almaya hiç gerek yok,1,5-2 bin TL'lik bir televizyon alın bozulsa bile,garantiye gitse bile kafanız rahat olur.Biz 4,5 verdik garantiye vermeye korkuyoruz şuan.
harici hd mini bir uydu alıcısı tak eğer sorun tvdeyse bu şekil daha uyguna sorunu çözersin.(servise vermeden)

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
Hmm,Evet onu deneyebilirim açıkcası televizyondan çok anlamıyorum o yüzden sorarak iş yapmak daha mantıklı.Çok teşekkürler.
bendede lg televizyon var kendinden uydulu ilk aldığımda test için kendi uydusunu 1-2 gün kullandım daha sonra hep harici uydu alıcısı kullandım uydu hobiside olduğu için değişik uydu alıcıları ile kullandım.benim görüşüm tvlerin kendi dahili uydu alıcıları beş para etmez.

M Çevrimdışı

metagu

Aktif Üye
26 Şub 2021
136
Hmm,Evet onu deneyebilirim açıkcası televizyondan çok anlamıyorum o yüzden sorarak iş yapmak daha mantıklı.Çok teşekkürler.

Sorunun uydu ve size gelen kablodan olduğundan emin olmak için harici uydu alıcısı ile mutlaka deneyin ama benim görüşüm sonrasında eğer tv'nin uydu alıcısından gerçekten arıza varsa servise vermeniz çünkü bugün uydu alıcısı bozulan anakartın yarın bir gün daha önemli yerleri de bozulur garantisi bitmeden ilgilenin.

S Çevrimdışı

Shiki 

Yeni Üye
17 Mar 2022
42
32
Sorunun uydu ve size gelen kablodan olduğundan emin olmak için harici uydu alıcısı ile mutlaka deneyin ama benim görüşüm sonrasında eğer tv'nin uydu alıcısından gerçekten arıza varsa servise vermeniz çünkü bugün uydu alıcısı bozulan anakartın yarın bir gün daha önemli yerleri de bozulur garantisi bitmeden ilgilenin.
Bilgisayar ve telefon gibi şeylerle çok haşır neşir olduğum için garantisi olsa bile servise giden makine illa ki iflah olmuyor tabii televizyon kategorisinde farklı olabilir onu bilmiyorum.Makine yeni olduğu için kıyamıyorum açıkcası ama dediğiniz gibi diğer aksamlara da zararı olabilir,ben yine harici uydu alıcısı ile deneyeceğim ondan gelecek sonuca göre servise gönderim yapacağım.
Yardım için size de teşekkür ederim.

Geri
Üst Alt