LG Sirius Deluxe Smart inverter

O Çevrimdışı

oguz657

Yeni Üye
6 Tem 2017
7
Cvp: LG Sirius Deluxe Smart inverter

tamam dediginizde haklısınız zaten, ama cihaz calısırken haliyle sıcaklıkla ilgili veriyi biyerden okuyup ona göre çalışıyor haliyle.

Bu durumda inver klima dediginiz teknoloji ortam sıcaklıgını belirlediginiz dereceye düşürdügünde yada altına indiginde artık dış üniteyi çalıştırmayarak enerji tasarrufu yapıyor. Benim okuyup anladıklarım bu şekilde.

Şimdi burda tavana yakın montajı yapılan cihazın haliyle sıcak havanında devamlı yukarıda kaldıgını düşünürsek cihaz ıcınde bulunan oda sıcaklıgı ölçen termostatın devamlı  " - ortam 22 ayarlandı ama benim oda sıcaklıgım hale 27-28 derece çalışmaya devam et abi sen" komutu gönderiyor dış üniteye.

Burda asıl tasarrufu yaptıracak olan ortamın dogru sıcaklıgını alan bir termostatın odada bulunması olacaktır. Cihaz içindeki olan bi nevi kandırılmıs bi ekipman olarak kalmaya devam edecek.

internette araştırıyorum  bu tarz ürünler var türk olan bir ürün buldum https://cosa.com.tr/  oldukca pahalı urun bu arada :( .  bu cihazın gibi odada konumlandırılacak bir ürün olsa çok daha verimli kullanılır diye düşünüyorum.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,541

@oguz657
soyledıklerınızde dogruluk payı var sunu gozden kacırıyorsunuz
tavandan aldıgı sıcak hava sogutup zemıne dogru yolluyorand
bu sıcak hava kutlesı bır sure sonra emılıp
zemınden tavanda dogru soguk havayla dolmaya baslayacaktır bu zaman alan bır ıslemdır malumun uzerıne
zemınle tavan arasında tas catlasın fark 2 dereceyı gecmez
klımanız yeterlı ve tavandan dogrudan gunes almıyorsa
zemınde 1mt yukarı termometre ve klımanın emıs yaptıgı yere termometre koyarak bu farkı
cok rahat bulabılırsın
mumkunse kablolu termometre kullanmanı tavsıye ederım

O Çevrimdışı

oguz657

Yeni Üye
6 Tem 2017
7

@sota benimde aradıgım bu işte kablolu termometre ile bu devamlı calısma sıkıntısını ancak bu şekilde aşabilirim. Bu cihaza baglanacabilecek kablolu termometre varmıdır. Bu konuda deneyimlediginiz bir aparat yada cihaz varmıdır. bu konuda yardımcı olabilirmisiniz.
Ayrıca 2derecelik bir ısı farkı degil 22 derece olan oda sıcaklıgı klimada 27 derece goruluyor.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,541

Bu Durumu 2 Sekilde Asabilirsiniz

1. Cihazinin uyumlulugu varsa kablolu termostat kumanda temin etmeniz gerekir

2. Ic unite uzerinde emis probunu disari dogru
Ek yaparak uzatmak
2. Durum garantiyi etkiler haberin olsun

Bence once bir servisle görüş derim

S Çevrimdışı

Seferi

Yeni Üye
23 Tem 2017
8

Merhabalar... Klima alma konusunda onu mu alsam bunu mu alsam derken en son LG aldım ama sirius değil LG ES-W126J3A0 olanından. Soğutmasında ve sesinde bir problem yok 12lik klima 25 metrekare odayı hemen soğutuyor. Ama şöyle bir durum var klima bir koku veriyor. İç ünitenin sağ kısmından geliyor ve odaya yayılıyor. Yeni olduğu için koku zamanla geçecektir dedim ama bir haftadır geçmiyor. Makineyi alalı bir hafta oldu. Bu durum geçici midir? Sizin makinelerde de var mı bu durum?

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,541

bırkac gune gecmezse cagırın servısı  baksınlar

aynı urunde kendım dahıl kac kısı aldım ılk calısma anı dahıl herhangı bır koku gelmedı ( Kuf yada Yanık Kokusu )

E Çevrimdışı

emred07

Yeni Üye
30 Eki 2017
4

Herkese merhabalar. Bende lg sirius deluxe smart 12000btu almak istiyorum. İnt. buldum fakat satıcı iki farklı sitede ilan vermiş iki sitede de arasında 90 tl fark var. Her iki sitedeki ilan başlıkların birinde yeni smart demiş birinde lg sirius deluxe 12000btu smart inverter diye açmış. Satıcıya sirius smart bakır kondersorlü olanı mı gönderiyorsunuz eski versiyon mu diye sordum cevap vermedi daha. Ama ilan başlığında belirtmiş. Şimdi getirtip eskisi çıkarsa kutu açılmış diye iade etmezler diye çekiniyorum. Acaba bu sirius smart olanın KUTUSU üzerinde de smart inverter vurgusu var mı? Alan gören arkadaşlar cevap verebilir mi? Çünkü ben hiç bir yerde kutulusunu görmedim. Açıp teyit ederim ama iade sıkıntısı yaşarım diye size soruyorum.

https://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/lg-sirius-deluxe-as-w126j1r0-12000-btu-inverter-duvar-tipi-klima-yeni-smart-308624251

https://urun.n11.com/klima/lg-sirius-deluxe-as-w126j1r0-12000-btu-smart-inverter-split-klima-P191504630

BUNLAR İLANLARI.

E Çevrimdışı

erkut303

Aktif Üye
23 Kas 2016
300
54
Yeni lg klmalar

2f4b722c6df522dd81b3f7ccdc834aa7.jpg

17cf8715a6bda9a5d706c3922312b08c.jpg

604202626babaaebeb914c35c83f3616.jpg

72bd1cbc6d26938fa7618edde44a6ae4.jpg

c11133e25e166decd0a959e637be5060.jpg

4a1b2d2857b7c80edc79d10d6d7ae6a1.jpg

E Çevrimdışı

emred07

Yeni Üye
30 Eki 2017
4

Fotoğraflar için Çok teşekkür ederim. Sirius smart serilerinin kutularında sirius smart veya smart inverter yazmıyormuş. Üretim tarihi yazarmış, o tarih 2016.06 tarihinden sonraysa bakır kondersörlü olanlarmış. Bu şekilde öğrendim. Es serisi ile başlayan standart smart serileriymiş, As ile başlayan kodlular sirius smart serilerinin kodlarıymış. Sirius smart serilerinde wifi harici alıp bağlantı kurduruluyormuş. Birde bunu öğrendim. Şüpheye düşenler için umarım yardımcı olur.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,541

ES Serısı Turkıye Uretımı

AS Serısı Kore Uretımı

E Çevrimdışı

emred07

Yeni Üye
30 Eki 2017
4

Ürünüm geldi. 2017/2 üretimliydi. Doğru ürün geldi. 10-15 DK makine ile vakum yaptırdım. Bakır borular ile montajladırlar. Tek kafama takılan dış ünitede fan yalpalar gibi ses gelmesi ve klima kapanınca dış üniteden sanki gaz kaçağı var gibi ses gelmesi. Sordum inverter motorun sesi dediler. Umarım doğrudur sıkıntı yoktur.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt