LG Dual Cool Klima Kullanıcılar kulübü

Fair Play Çevrimdışı

Fair Play 

Süper Üye
4 Şub 2021
556
Kışın kullanma deneyimim olmadı. Bu yaz aldık. Doğalgaz olduğu için de kışın kullanımımız olmaz malesef.

Fiyat/performans olarak ben memnunum. Piyasadaki rakipleri kıyaslayınca bu fiyata bu kalite bence uygun. Biraz bütçe biraz beklentilerle alakalı bir durum.

Salonda geçen yıl aldığımız arçelik var 12bin btuluk. O da sıfır yeni klima. Onunla kıyaslayabilirim. Her ikisini de tavsiye ederim. Hangisi uygun gelirse fiyat vs olarak.

Ben hepsiburadadan aldım bu arada. O yüzden biraz daha uyguna geldi. Gizerler mağaza 10600 fiyat vermişti ben 8560 civarı bi fiyata aldım.

M Çevrimdışı

Muhammet Acı 

Aktif Üye
21 Tem 2022
182
22
Bende bursada oturuyorum bende 24000 lik aldım daha kurulmadı son deneyimleriniz nasıl acaba kurulumda dikkat edilmesi gerekenlerden tek vakumu biliyorum başka bir şey varmı

Fair Play Çevrimdışı

Fair Play 

Süper Üye
4 Şub 2021
556
Klima borusu için deldikleri yeri boruları geçtikten sonra kapatmadılar bende. Ben sonradan kendim saten alçıyla kapattım. Sorun değil hallettim ama aklınızda bulunsun sorarsınız belki başka malzemeleri vardır orası için.

Bir de montaj sırasında mutlaka başlarında durun ve vakum işini 3 5 defa söyleyin. Gereksiz ve angarya görüyorlar o işi. Telefonda söyleyin getirsinler yanlarında. Yanımıza almamışız arabada yok zaten gerek yok vs diyebiliyorlar.

Kutunun içinden 4 metre boru çıkıyor. Montaj yerinize yeterli gelmezse ekstra metre için para alıyorlar. Ben 2 metre ekstra ödedim. Bilginiz olsun.

M Çevrimdışı

Muhammet Acı 

Aktif Üye
21 Tem 2022
182
22
Benim şansıma dün aldım bugün 750 TL indirim kampanyası başladı 20000 TL de 3000 TL indirim var 800 TL daha verip 3000 liralık ürün alabilirdim şimdi alamıyorum iptal ettim inşallah kampanya bitmeden yatar hesaba

M Çevrimdışı

Muhammet Acı 

Aktif Üye
21 Tem 2022
182
22
Klima borusu için deldikleri yeri boruları geçtikten sonra kapatmadılar bende. Ben sonradan kendim saten alçıyla kapattım. Sorun değil hallettim ama aklınızda bulunsun sorarsınız belki başka malzemeleri vardır orası için.

Bir de montaj sırasında mutlaka başlarında durun ve vakum işini 3 5 defa söyleyin. Gereksiz ve angarya görüyorlar o işi. Telefonda söyleyin getirsinler yanlarında. Yanımıza almamışız arabada yok zaten gerek yok vs diyebiliyorlar.

Kutunun içinden 4 metre boru çıkıyor. Montaj yerinize yeterli gelmezse ekstra metre için para alıyorlar. Ben 2 metre ekstra ödedim. Bilginiz olsun.
Elektirik tesisatı için 500 lira fiyat çektiler sizin elektirik tesisatı ne kadara mal oldu

Fair Play Çevrimdışı

Fair Play 

Süper Üye
4 Şub 2021
556
Ben 1.5 2 metre civarı boru + elektrik tesisatına 500 lira verdim. Temmuz ayında. Duvarda elektrik hattı hazırdı. 12lik benim klima fark eder mi bilmiyorum.

N Çevrimdışı

Nimetullah 

Aktif Üye
18 Mar 2022
50
37
Bende bursada oturuyorum bende 24000 lik aldım daha kurulmadı son deneyimleriniz nasıl acaba kurulumda dikkat edilmesi gerekenlerden tek vakumu biliyorum başka bir şey varmı
sadece vakum değil boruyu fazla bükmemeleri düzgün montaj da önemli ama vakum zorlada olsa yaptırın ve kaçak varmı yokmu emin olun internette nasıl kontrol edeceğine dair Adem Helvacı Abinin videolarını izlemeni tavsiye ederim

N Çevrimdışı

Nimetullah 

Aktif Üye
18 Mar 2022
50
37
Havalar biraz sogudu malum kis bir bakayim su klima kisin ne yapar diye kisin kullanmak gibi amacim yok idi . Saolsun yaniltmadi arizayi verdi CH24 artik servis surecide bekliyor bakalim nasil olacak . Ama su arizayi gorupte sinirlenmemek elde degil hani bir kere alirsin arkana bakmazsin lafi ole bir yuzume vurduki

M Çevrimdışı

Muhammet Acı 

Aktif Üye
21 Tem 2022
182
22
Havalar biraz sogudu malum kis bir bakayim su klima kisin ne yapar diye kisin kullanmak gibi amacim yok idi . Saolsun yaniltmadi arizayi verdi CH24 artik servis surecide bekliyor bakalim nasil olacak . Ama su arizayi gorupte sinirlenmemek elde degil hani bir kere alirsin arkana bakmazsin lafi ole bir yuzume vurduki
Bende deniyorum 18 derece de zaten üşüyorken açıyorum iyice donuyorum soğutma da bir problem görmedim aynı şekilde ısıtma da da ama borular dan gaz akış sesi geliyor bir ara çok fazla geldi ama gece sessizliği olduğu için ben mi çok duydum bilmiyorum bide klimadan mi geldi o ara otobüs mü geçiyordu bilmiyorum otobüs körüğü gibi fıss diye bir ses geldi güçlü bir şekilde

Bu arada ısıtma konusunda klima ile doğalgaz yarışamaz adem beyin dediği gibi ilk dakikalar ısıtma da bile pöfür pöfür buz gibi üflüyor ısınayım diye daha çok üşütüyor ama petekten de çok daha hızlı ısıtıyor odayı öyle de bir artısı var ve bir koku var plastik kokusu gibi klima kullananlar bir kokudan bahsediyordu zaten galiba o koku sadece ısıtma da aldım o kokuyu iğrenç değil ama olmasa daha iyi

N Çevrimdışı

Nimetullah 

Aktif Üye
18 Mar 2022
50
37
Duzeltme. Hata kodu servis saglayicisinin nazik ve bilgili ve tecrubeli olan bursa bayisine denk geldim. Klasik yontem sigortayi ac kapatla cozuldu. Ertesi gun ise yine yetkili servis personeli aradi siz bu hatayi almissiniz sorun cozuldu dedim. Arkadas devam etti o sorun yine olacak klimanin filtresini temizleyin size bu soylenmedimi dedi soylendi dedim ve suan huzurum devam ediyor.:)

Bende deniyorum 18 derece de zaten üşüyorken açıyorum iyice donuyorum soğutma da bir problem görmedim aynı şekilde ısıtma da da ama borular dan gaz akış sesi geliyor bir ara çok fazla geldi ama gece sessizliği olduğu için ben mi çok duydum bilmiyorum bide klimadan mi geldi o ara otobüs mü geçiyordu bilmiyorum otobüs körüğü gibi fıss diye bir ses geldi güçlü bir şekilde

Bu arada ısıtma konusunda klima ile doğalgaz yarışamaz adem beyin dediği gibi ilk dakikalar ısıtma da bile pöfür pöfür buz gibi üflüyor ısınayım diye daha çok üşütüyor ama petekten de çok daha hızlı ısıtıyor odayı öyle de bir artısı var ve bir koku var plastik kokusu gibi klima kullananlar bir kokudan bahsediyordu zaten galiba o koku sadece ısıtma da aldım o kokuyu iğrenç değil ama olmasa daha iyi
Benimkinde koku yok . Ama ilk actigimda odayi degil evi isitti tabi hava cok soguk degildi ondan sanirim :)

M Çevrimdışı

Muhammet Acı 

Aktif Üye
21 Tem 2022
182
22
Duzeltme. Hata kodu servis saglayicisinin nazik ve bilgili ve tecrubeli olan bursa bayisine denk geldim. Klasik yontem sigortayi ac kapatla cozuldu. Ertesi gun ise yine yetkili servis personeli aradi siz bu hatayi almissiniz sorun cozuldu dedim. Arkadas devam etti o sorun yine olacak klimanin filtresini temizleyin size bu soylenmedimi dedi soylendi dedim ve suan huzurum devam ediyor.:)

Benimkinde koku yok . Ama ilk actigimda odayi degil evi isitti tabi hava cok soguk degildi ondan sanirim :)
Servisin numarasını atar mısınız bende bursadayım madem ilgililer onlar gelsin

C Çevrimdışı

cenbaz

Yeni Üye
28 Eki 2022
9
31
Selamlar arkadaşlar, ben de
LG S3-M12JA2FA Dual Plus A++ 12000 BTU ile Mitsubishi Heavy SRK35ZSP-W(S) Silver Serisi ürünleri arasında kaldım.
Hangi ürünü almalıyım? Daha avantajlı olur. Okudukça kafam karıştı.

Klima kullanma amacım

Çanakkale'de evimin girişindeki balkonum yazın çok sıcak kışın soğuk olduğundan keyfini çıkartamıyorum.
Klima almaya karar verdim. Yaklaşık 8-10 metre kare, 3,3 metre yüksekliği var. 12 BTU iş göreceğini düşünüyorum, ara ara kapısını açıp odayı da hafif serinletebilirim.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt