LG Dual Cool Klima Kullanıcılar kulübü

Nimetullah 

Aktif Üye
Katılım
18 Mar 2022
Mesajlar
41
Yaş
35
lg dual cool klima alarak bir serüvene başladım . Söylentiler vardı ciddi ciddi macera.
1. gün ürün aldım lg dual cool 24000btu günümüz şartlarında iyi fiyata aldığımı düşünüyorum 15,750
2. Bursa lg servisi aradım . ürün henüz gelmeden neler yapmam gerekiyor diye elektrik tesisatı vb hakkında ve daha sonra lg genel merkezi aradım aynı soruyu onlara da sordum.
bursa servisi hiçbirşeye gerek yok sadece ürün kargoya verildikten sonra arayıp kayıt oluşturursam iyi olacağını eğer ürün gecikirse tekrar ayarlama yapabilceklerini söylediler güzel bir ilk izlenim benim açımdan. LG genel merkezi ise servis gelmeden önce elektrik tesisatının hazır olması gerektiğini özellikle belirtti bende ısrarla eminmisiniz servis bana böyle söylemedi söylememe rağmen elwektrik tesisatı hazır olmalı dedi. Ayrıca LG klima 4 mt kadar ücretsiz borulama yapıyormuş bu konuda diğer firmalar 5mt diye hatırlıyorum. yani başlıyoruz...:)
 

espesito

Aktif Üye
Katılım
7 Kas 2021
Mesajlar
65
Yaş
36
konu hakkındaki deneyimlerinizi merakla bekliyoruz iç ünite dış ünite sesi elketrik tüketimi telefon uygulaması gibi .benimde 18 bin btu bir klimaya ihtiyacım var indirim kovalıyorum hepsburadan N @Nimetullah
 

Nimetullah 

Aktif Üye
Katılım
18 Mar 2022
Mesajlar
41
Yaş
35
hangi modeli aldınız eco mu dual mi bir de nasıl memnun musunuz iç ve dış ünite sesi elektrik tüketimi ısıtması soğutması :)
henüz yeni aldım . yani ürün henüz bana ulaşmadı . Amacım tüm süreçleri benim gibi merak edenlere adım adım anlatabilmek Adem Helvacı @Adem Helvacı abinin fikriydi bence de cok iyi olacak ürün ve servis süreçlerinin adım adım anlatılması ürün bilgisi konusunda Sota @Sota ve Adem Helvacı @Adem Helvacı abinin fikirleri bu ürünlerde tam olduğunu düşünüyorum. Ben sadece kullanıcı olarak deneyimlerimi paylaşacağım
 

yeninoob 

Bronz Üye
Katılım
4 Şub 2021
Mesajlar
351
yok sadece elektrik için değil. Montaj yapılacak yerde elektrik hattı çekili hazır. Şöyle ifade edeyim; bizim ev en üst kat. Dış ünite dama kuruluyor. Hem iş güvenliği için daha uygun oluyor yoksa dış duvara olur riskli uzun iş. Arçelik geçen sene geldiğinde, boru mesafesi arttı normalde ama biz ücret almıyoruz, elektrik bağlantısını da normalde yapmıyoruz ama sizi mağdur etmeyelim diyip bağlantıları yapıp klimayı kullanılabilir halde teslim ettiler.

Bunlar ilk baştan elektriğe para alırız diyince acaba diyorum. Madem servisler elektrik işine karışmıyor, para ile niye yapıyor?

dediğim gibi yaşayıp göreceğiz umarım her şey yolunda gider.
 

Umut Barış 

Sadece Forum
Süper Moderatör
Katılım
23 Kas 2017
Mesajlar
19,454
Bunlar ilk baştan elektriğe para alırız diyince acaba diyorum. Madem servisler elektrik işine karışmıyor, para ile niye yapıyor?
Ekstra malzeme ücretlidir.
Onu kastetmiş olabilirler.
Yani mesafe yetmiyorsa vs.
Nasıl ki 4 metreden sonra boruya ücret alıyorlarsa, kabloya, kroşeye vs de ücret alırlar.
Doğal bir durum bence.
Tesisat çekmezler, klimanın kablosu uzatılır diye düşünüyorum.
Klimanın içinde klemens kutusu varsa oradan sıfırdan kablo çekerler priz veya sigortaya.
 

Nimetullah 

Aktif Üye
Katılım
18 Mar 2022
Mesajlar
41
Yaş
35
elektrik kablosu montajdan sonra çekeceksiniz dediler servisin bana söylediği. Elektrik tesisatını kendim önceden hazırlamam mı gerekiyor? yoksa sonrada yaptırsam olur mu?
 

Benzer konular