LG Dual Cool Klima Kullanıcılar kulübü

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,425
Selamlar arkadaşlar, ben de
LG S3-M12JA2FA Dual Plus A++ 12000 BTU ile Mitsubishi Heavy SRK35ZSP-W(S) Silver Serisi ürünleri arasında kaldım.
Hangi ürünü almalıyım? Daha avantajlı olur. Okudukça kafam karıştı.

Klima kullanma amacım

Çanakkale'de evimin girişindeki balkonum yazın çok sıcak kışın soğuk olduğundan keyfini çıkartamıyorum.
Klima almaya karar verdim. Yaklaşık 8-10 metre kare, 3,3 metre yüksekliği var. 12 BTU iş göreceğini düşünüyorum, ara ara kapısını açıp odayı da hafif serinletebilirim.
LG dual plus modelinde dahili wifi kit bulunmakta.

soğutma verimliliği olarakta SRK35 göre bir tık daha iyi değere sahip.

C Çevrimdışı

cenbaz

Yeni Üye
28 Eki 2022
9
31
Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,425
Galiba plus modellerinde sadece var.

İlk defa klima alacak biri olarak maksimum 14 bin TL civarında hangisini alırdınız
Ben LG yana kullanırdım çünkü onlarca yüzlerce kişiye almasına vesile olduk. olumsuz geri dönüş yok denecek kadar az.

SRK35 kötü makina değil oda LG gibi giriş sınıfı makina performans olarak ezip geçecek farkları yok.

C Çevrimdışı

cenbaz

Yeni Üye
28 Eki 2022
9
31
Ben LG yana kullanırdım çünkü onlarca yüzlerce kişiye almasına vesile olduk. olumsuz geri dönüş yok denecek kadar az.

SRK35 kötü makina değil oda LG gibi giriş sınıfı makina performans olarak ezip geçecek farkları yok.
LG artcool ac12bh modelini almaya karar verdim. Desteğiniz için teşekkür ederim, plus ile çok az fiyat farkı vardı.

C Çevrimdışı

cenbaz

Yeni Üye
28 Eki 2022
9
31
artcool seri dualcool serisiyle tamamen aynı.
Sadece tasarım ve renk farkı var.
Farkettim, balkon camları siyah ve alerjik bünyede olduğumdan artcoolda bir UV özelliği işime yarayacak gibi. Aslında şekil olarak daha çok beğendim. 14900 e aldım.

C Çevrimdışı

cenbaz

Yeni Üye
28 Eki 2022
9
31
hayırlı olsun. kullanım tecrübelerinizi bekliyoruz.
Klima kurulumu yapıldı, ilk izlenimlerimi aktarayım. Çanakkale geliboludaki servis kurulumu profesyonelce yaptı, bilgilendirme yerindeydi. Estetik olarak da dikkat ettiler. Vakumlama olayını sorduk yapıyor musunuz diye, vakumlama olmadan asla klima takmayız dediler. Hem kaçağı anlıyoruz hem performans düşüklüğü önlenir dediler. Bakır boru kullanıldı. Klimanın rengi güzel uyum sağladı, çok sessiz çalışıyor. Uygulamadan kontrol etmek büyük nimet. Klimada plastik kokusu gelmedi. Filtreler 800 saatte bir değişmesi gerekiyor.
Bakımını 2024 yaza girerken yapmalıymışız. ( Kışın yazlığı çok nadir kullanacağımızdan dolayı )
Şimdilik memnunum.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,425
Klima kurulumu yapıldı, ilk izlenimlerimi aktarayım. Çanakkale geliboludaki servis kurulumu profesyonelce yaptı, bilgilendirme yerindeydi. Estetik olarak da dikkat ettiler. Vakumlama olayını sorduk yapıyor musunuz diye, vakumlama olmadan asla klima takmayız dediler. Hem kaçağı anlıyoruz hem performans düşüklüğü önlenir dediler. Bakır boru kullanıldı. Klimanın rengi güzel uyum sağladı, çok sessiz çalışıyor. Uygulamadan kontrol etmek büyük nimet. Klimada plastik kokusu gelmedi. Filtreler 800 saatte bir değişmesi gerekiyor.
Bakımını 2024 yaza girerken yapmalıymışız. ( Kışın yazlığı çok nadir kullanacağımızdan dolayı )
Şimdilik memnunum.
tekrardan hayırlı olsun güle güle kullanın. değişmesi gereken filtrenin fotoğrafını atarmısınız.

C Çevrimdışı

cenbaz

Yeni Üye
28 Eki 2022
9
31
tekrardan hayırlı olsun güle güle kullanın. değişmesi gereken filtrenin fotoğrafını atarmısınız.
Hangi filtre olduğunu bilmiyorum, araştırıyorum. Uygulamada gözüküyor ama servis böyle bir şeyden bahsetmedi.

Screenshot_2022-11-06-20-35-01-02_a02fb306f976fef7e28ebd893fa9294a.jpg

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,425
üstteki filtreyi sökmesini gösterdiler mi varsa onunla tümleşik yada altındadır.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt